Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.23. 12:45
Alfer:
Hú, ehhez a magassághoz nem olyan egyszerű kompromisszum nélküli léchosszt találni, nem sokan vállalnak be 170 feletti léceket.
A webshopban a kifutó 170-es Nordica Hot Rod Eliminator, a 170-es Rossignol Z3 jöhet szóba, ha centiben lejjebb adod, akkor a 168-as Nordica GS 12-k, 168-as Speedwave 8-as is, de ezeknél nagy sebességnél, hosszú íveknél érződnének a hiányzó centik.
Stöckli Stormrider AT is bejön a képbe a 174 centijével, de annál meg a kis ívek a felejtősek, ahogy az Atomic GS 10 174 is, csak annál még az ár is kicsúszik a limitből.
--
Előzmény: (alfer 71965)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.23. 11:55
Valóban vastagabb és ellenállóbb a talpuk és a kantnijuk, és a felületük is karcállóbb.
Biztos sok ellenvéleményt szülök ezzel, meg gondolom egyéb topikokban már kielemeztétek ezt a témát, de szvsz. a kézi élezés biztosan többet szed le az élből, mint egy szaki egy kerámiaköves kantnifiniselő célgéppel. Kézi élezésnek szvsz a versenyzőknél, személyre szabott, kantniszakaszonként és oldalanként különböző geometriájú élezéseknél van értelme. Lehet tökéletesebb élt/talpat csinálni, mint géppel, de rendkívül nagy gyakorlat kell hozzá és/vagy borzasztó sok időbe telik. Édesapámnak versenyző korában, vagy a magyar csapat technikai edzőjeként 4-5 óra volt, amíg 3-4 lécet megcsinált, pedig elég nagy gyakorlata volt....
Ráadásul a gyakorlatlan kéz egy észrevétlen bebillenésnél olyan hibát tud az élgeometriába tenni, amit utána csak nagy élkopás árán lehet helyrehozni.
Egy kis kézi oldalélezésnek egy enyhébb kopásnál lehet létjogosultsága, de kis életlenséget nem vesz észre egy amatőr (sőt talán nem is árt), másrészt egy jó szervizt meg lehet kérni/magától észreveszi, hogy csak finoman kell az élhez/talphoz nyúlni. Ráadásul a kantnit a legtöbbször talp felől éri a sebesülés, azt meg ciklinggel kiszedni, ciklinget 2-3 húzás után újraélezni (mert eltompul a kantnitól) nem sokan szeretik, jellemzően kézi élezésnél csak oldalról éleznek a legtöbben, pedig az él talpszög viselkedés szempontjából legalább annyira fontos, mint az oldalél szög.
Kelen Ádám, a kézi élezés hazai apostola volt tegnap nálunk a cipőjét tágíttatni (egy 150-es flexű Raptor....), és érintettük a kézi élezés témakörét is, ezért még frissek a benyomásaim.
Előzmény: (Agent 71975)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2009.10.22. 22:53
Köszi a tanácsokat.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.22. 19:44
MM

ha lehetőséged lesz próbáld ki a stöckli laser sc-t tegnap olvastam róla egy részletes teszet és a leírtak alapján én beleszerettem. pont olyan tulajdonságok amiket előnyben részesítek. talá egy baja van hogy 63mm a közepe de ha nem mélyhavazik vele az ember akkor ok. bár még lehet ott is élvezettel használnán, emlékszem mikor tavalyelőtt a 64 vagy 66?? mm széles sx 11-gyel toltam hochkaron derékig érő mélyhóban és azért élveztem mit mondjak :D

http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=20871 ez lenne a stöckliről...

http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=20829 ez meg az új d2 sl ami szintén nem gyenge :D
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.10.22. 18:29
Illetve a kölcsönzői használatra gyártott "rental" lécek másik tulajdonsága, hogy általában vastagabb talpat és kantnit kapnak, éppen a már említett nem túl kímélő gépesített karbantartási eljárás miatt, ezért én amennyiben a talpon van sérülés a talp javítást, élezéshez pedig a kézi élezést javaslom, ezáltal jelentősen meg lehet növelni a léc élettartamát.
Előzmény: (Bukfenc 71972)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.22. 16:59
Bocsi! Klaco!!
nem Kleco! :(
Előzmény: (Bukfenc 71972)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.10.22. 16:56
Üdv! Kleco!
Nem akarom rontani a kereskedők boltját, de szvsz a hároméves RX XTR-t nyugodtan nyúzhatod + 2-3 szezont, ha a talpa és a kantnija rendben van!
Vidd be egy jó szervizbe egy alapos élezésre és vaxolásra, cipővel együtt egy kötés állítás is aktuális lehet a jobb sítudáshoz, aztán észreveszed, hogy az éles léc másként harapja a lejtőt! A 17m-es rádiusszal kiválóan lehet gyakorolni, élvezni a carvingot! A most lécre szánt összeget inkább néhány carving leckére költsd, mert a léced még nem gátja a fejlődésednek! Aztán jöhetnek a nagyágyúk a talpad alá!
Az XTR a Fischernél a kölcsönzős széria, ami elsősorban a felület karcállóbb borítását jelenti.
Hi! Bukfenc
Előzmény: (klaco 71915)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.10.22. 16:04
Nekem is volt SX10-esem, nagyon szerettem, sztem gyengébb sítudással sem kezelhetetlen, és ha fejlődsz, legalább nem hagyod el a lécet...
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.22. 15:45
Halihó!

A carving úgy érzem már jól megy :) Azzal nincs gond. (Pfff...csak rám ne szakadjon az ég!!!!!:)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.22. 12:44
A tömeg miatt (100 kg) ajánlottam a 12-számot. Ez lehet akár 10-is. Egyébként meg teher alatt nő a pálma!
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.22. 12:07
Helló Alfer!

Ehhez a testmagassághoz abszolút oké a súly, de abszolút értékben már olyan nagy, hogy nem lehet a belépő szintű lécekből választani.
Ha nem megy még a carving, akkor én inkább a minél kisebb lécet javasolnám, egy jobb, de nem egy verseny szerkezetűt. Az SX 12 a supercross széria top léce, azért nem illik ilyet ajánlani....
Lécméretben szvsz a 170 cm körüli lenne az ideális, hogy ráérezz a carving lényegére.

Üdv:
Péter
Előzmény: (huligan 71944)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.22. 09:38
Szia Alfer!

Keress használt lécben olyat, hogy atomic sx12!

Méretben kb 175-180 cm.

Én ezt javaslom, bár én elfogult vagyok :)
Előzmény: (alfer 71935)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.22. 07:04
Köszönöm a választ, ennek tudatában elkezdem ezeket nézegetni. A magasságom 192 cm.

Köszi,
Alfer
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.21. 23:11
Köszi :-)

Ez min. 2 síteszt.

Kipróbálom!!!

MM
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2009.10.21. 22:48
Köszi a gyors választ.

188cm 75kg.

Azért is kérdeztem az RC4-et úgy általánosságban, mert nem tudtam kiigazodni rajtuk. Sokfélét árulnak használtban, és nem tudtam, milyen jelölésrendszerük van.
Mivel elég kevés pénzem van, és viszonylag keveset síelek, ezért nem szeretnék sokat költeni 1 új lécre.
Olyan ez, mint a használt autó vásárlás. Lehet, hogy jó vételt csinálsz, de lehet, hogy sokat kell rá költeni. De az új kocsit is össze lehet törni 1 hét alatt.
Ugyanakkor itt is megállja a helyét az, hogy sokat veszít az értékéből az elején (mikor kihozod a boltból, és 2x használod).
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.21. 22:44
Szinte mindent....
Teljesség igénye nélkül:
Atomic D2
Elan Speedwave 14
Fischer Progressor
Head Chip Supershape
Nordica Speedmachine Mach 3,4
Rossignol Radical/Zenith Mutix
Salomon Equipe 2V Powerline
Stöckli Laser
Völkl Racetiger SL, Crosstiger
Előzmény: (MM 71923)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.21. 22:10
Péter,

Ha már itt vagy...:-) Olvashattad, amit a Völkl-höz emlitettem. Mit ajánlasz még kipóbálni? :-)

MM
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.21. 21:52
pontosítok, nem az RC4 Race, hanem az RC4 felirat virít
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.21. 21:45
Helló Klaco!

Ha emlékeim nem csalnak, az XTR RX egy kölcsönzői típus, valószínűleg külföldön vetted/onnan hozták be.
Nem a leggázabb léc, de vannak nála jobbak. Bár ha a tiszta carving még nem megy, nem feltétlenül kéne továbblépned.
Segítene ha megírnád, milyen magas vagy, lehet hogy ott van a kutya elásva. A léc speciel nem egy hónaljdörzsölős carving léc, hagyományos alpesi alapozásra jó volt, a carving tanulásban sokat segítene egy kisebb hosszúságú, kisebb rádiuszú, könnyen kezelhető (akár ugyanilyen kategóriájú) léc.
Az RC4 egy léccsalád név, a Fischer újdonságok cikkemben (megjelenik kb. jövő hét) nem véletlenül hívom őket "népsí"-nek, a legalapabb habos junior léctől a csúcsprofi Worldcup SC-ig mindegyiken ott virít az RC4 Race felirat, így valóban elég nagy a választék.
A használt lécekkel az a baj általában, hogy jóval több fogyott el a talpából, mint amennyivel olcsóbb az újhoz képest, vagy max. annyi, azaz kb. annyira jó biznisz egy használt léc, mint egy fél csokit féláron megvenni.
Talán nem mondok újat azzal, hogy egy léc annyit ér, amennyi talpa van (új léceknél 1 mm!), mert ha az elfogy, akkor kuka a léc, hiába gyönyörű a felszíne, vagy tök jó a kötése.
A talpvastagságot ráadásul szakértő nélkül nehéz megállapítani, a kantnivastagság abszolút nem egyezik meg a talpvastagsággal, pl. a az Atomic léceknek brutál vastag kantnijuk lehet még, amikor talpuk már nulla.
Mindemellett fontos hogy olyan szervizbe vigye az ember a lécet, ahol figyelnek arra, hogy mennyit szednek le a talpából, láttam már olyan top lécet, amit egyszer adtak be Ausztriában egy hipermodern géppel ellátott szervizbe, és az rögtön ledarált 0,3 mm-t, azaz a léc talpának 30%-át, ergo a 200.000 Ft-os léc értékéből 60.000 Ft-ot.
Még rosszabb, ha az ember nem viszi a szervizbe a lécet, mondván így nem kopik, az meg olyan, mint ha a tükörslick gumit nem cseréli le az ember az autóján, mondván az pénzbe kerül.
Úgy látom egy kissé sikerült eltérnem az alaptémától.
Előzmény: (klaco 71915)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.21. 21:20
vanczi,

Teljesen jól irtad a dolgokat...De azért kiegésziteném, hogy a Dobbermann annak való, aki nagyon erős combokkal tudja ezeket a leceket kordában tartani...A pattogós íveket szerintem erő kell hogy koordinája...és a sebesség szerintem ennél a lécnél nem a lényeg, hanem alap...legalábbis ahogy tapasztaltam...Szóval kemény, erőszakos léc...

A Völkl nekem mindent teljesített...amikor megálltam 3300m-en lihegni egy kicsit, csak néztem, hogy milyen buckákon, jégen átjöttem simán, és ebből SEMMIT nem éreztem!!! Csak carvingoltam, dőltem az ívbe, és a léc vitt magával!!! Néha még ki is húzott egy két hibából esés nélkül!!!

A Völkl letette a dolgokat az asztalra...Nem tudom kipróbáljam-e a 11 Foot Power Switch-et, mert félek még jobb lesz, de az 2x annyiba kerül :-)

MM
Előzmény: (vanczi 71910)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.