Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.24. 13:46
Hát, ezek után már nem tudom...
Valószínüleg jobban bordozik, mint ír, de sztem az ide beírt jegyzetében semmi bántó nincs.
Képzelj magad elé egy hetyke deszkást, aki folyton kekeckedik a lécesekkel... :-)))
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.09.24. 13:12
Klaci!Meglehet igazad van de azért olvass bele mind az öt írásába. https://sielok.hu/forum/index.php?list=message_byuser&method=showhtmllist&rollid=1609008252
Engem legjobban az hasonlat győz meg arról,hogy nem vicc amivel északi szomszédainkat illeti.Azért remélem tévedek
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.24. 11:33
maci, ne vedd komolyan, tutira csak viccel
sztem huligan is csak vette a lapot...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.09.23. 20:53
Nem tudom de talán nem tévedek nagyot ha azt mondom,hogy ilyen hozzáállással nem leszel túl népszerű ezen a fórumon.
tazyjoe
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2009.09.23. 15:55
Nincs sajnos egy sem kedves holigan.....
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.23. 15:43
Off!

tazyjoe azt szeretném kérdezni, hogy neked vannak barátaid?
tazyjoe
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2009.09.23. 15:38
figyusz szerintem egyiket sem a sielok azok nagyon gyengék en mindig csak kinevetem öket vegyél snowboardot....ride forlife
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.23. 12:35
Minden lécgyártó teljesen máshogy méri/jelöli. Egy léc flex-indexe, abban tud segíteni, hogy abban a léccsaládban hol helyezkedik el. Nem lehet a márkákat ez alapján összehasonlítani!

Szerintem!
ahoy
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2009.09.23. 12:21
Sziasztok tudna valaki segíteni, a flex indexet mindenhol csak a bakancsokkal kapcsolatban emlegetik de mit jelent ha a lécen van egy F-index: 113 felirat? ez a léc keménysége? ha igen ez milyen skálán mozoghat?
köszönöm aki segíteni tud, üdv
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.09.03. 21:17
Így van, szerintem mindig érdemes olyan lécet venni a tanulási folyamat során, amihez hozzá lehet fejlődni.
Nau
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2009.09.03. 20:20
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Idén úgy döntöttem, hogy veszek végre egy lécet és a Völkl Attiva sorozatból a Fuego vagy a Sol lenne az, amiben gondolkodom. A tudásom a középhaladó környékén van ezért kérdéses, hogy mondjuk mennyire éri meg a Fuegoba befektetni vagy esetleg a későbbi fejlődés reményében nem rossz ötlet?

Előre is köszönöm.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.08.04. 21:35
Köszi a tippet. Remélem ki tudom próbálni a lecet.

A cipőre is, lehet hogy ez az oka, hogy itt Svájcban nagyon sok helyen nagy választék van a Technica-cipőkből. :-)

Üdv

MM
marcusq
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2009.08.04. 20:37
Szia MM,

ha nem csak atomic-al szemezel akkor nagyon tudom ajánlani a head chip soroztatát. nagyon nagyon agilis lécek, könnyen síelhetők és veled együtt fejlődnek. én 4 évvel ezelőtt vettem a lécem és évről évre együtt javulunk. ha van lehetőséged próbáld ki mindenképpen.
bakancs: én is egy Intense 2-essel síeltem sokáig, majd egy Tecnica diablora váltottam (100-as flex). rendkívül kényelmesek egész napi használat mellett is. most már nem is vennék mást csak tecnicát. ha az intense tetszett akkor mindenképpen próbálj fel egy ilyet is

üdv
Marcusq
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.08.04. 19:43
Kedves síelők,

Köszönöm a tanácsokat. Versenylécet biztos nem akarok, sztem felesleges.

Az Atomic-kal szemeztem már idén is...B5i-vel van összehasonlítható léc?

Mindenesetre sztem befizetek egy teszt-napra vagy hétvégére októberre, aztán meglátom.

Mondjuk cipőt is vennék, mert a Rossi Intense 2-es már talán kicsit puha, igy lehet a tesztre nem optimális.

Erre valami javaslatotok van?

Üdv
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.08.03. 16:28
Replaci!

Én is a torziós merevségre gondoltam, nem a hosszantira. Az erőkart meg nem a forgatás, hanem a léc élentartása miatt írtam. Ha magas az ember és "sportos" ahogy írtad: "a síelő külső erők altal megnövelt súlya ne hajlítsa le az ívben oldalra, és ez miatt ne történjen meg (a nem kívánt) oldalra sodródás."

Én már próbáltam mind a 2 típusú D2-t. Hát mit mondjak... Az Atomic SL12-met nem cserélném el rájuk. Egyébként a Varioflex élvezetesebb!

Volt szerencsém 3 napot B5i vel síelni, hihetetlenűl jó és kezes vot. Az igazi előnye, dúrt pályán jött elő nekem.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.08.03. 15:11
Amatőr "piros" síelőként a véleményem ill. tapasztalatom a következő:
- A kemény léc nehezebb, de ezt csak akkor érzed, amikor cipelni kell.
- Ha nem elég jó a kondid vagy a technikád, illetve ha a léchez képest puha a cipőd, a kemény léc bizony jobban fáraszt.
- A puha léc könnyebben zabolázható, de messze nem nyújt akkora élményt, mint a kemény. Ha dinamikusan síelsz és erőteljesen odalépsz, a kemény léc terhelésváltáskor katapultként kilő, ami hatalmas örömforrás, de ha nem vagy ura a lécnek, veszélyes is lehet. Ezt a puha nem tudja.

Összefoglalva: nem kell félni a kemény léctől, de fel kell készülni rá technikailag és kondicionálisan is. Replacival maradéktalanul egyetértek: a B5i kiváló társad lehetne...
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.08.03. 14:40
Halihó!

Annyiban igaza van Huligánnak, hogy a léc keménységét nem csak a tudáshoz kell igazítani, hanem a testsúlyhoz és a magassághoz is.

De innentől kezdve már inkább "BUKFENC tanár úrral" értek egyet.

Eszerint minél keményebb a léc, annál nehezebb megforgatni, annál inkább fog arra menni, amerre ő akar. És ha a síelő mást akar, akkor neki nagyon keményen kell megerőszakolnia a hosszában kemény versenylécet, és ehhez bizony már szükséges lenne a versenyzők kemény speciális erőedzése is. Na ettől fog elfáradni az amatőr síelő. Pláne, ha napokon keresztül ezt csinálja, (lásd Bukfenc példája).

A forgatáshoz szükséges erő pedig itt független a síelő magasságától, a kérdés inkább az, hogy a síelő mekkora erővel képes csavarni a léceket.

Még a keménységről, (bár ez a téma már többször több helyen is ki lett vesézve). A jó minőségű modern carvingsík hosszában rugalmasak, (nem kemények), hogy könnyen meg lehessen hajlítani őket, keresztben viszont nagyon kemények, hogy a síelő külső erők altal megnövelt súlya ne hajlítsa le az ívben oldalra, és ez miatt ne történjen meg (a nem kívánt) oldalra sodródás.

Az a (tudomásom szerint) általam vallott nézet, (legalább is még sehol másutt nem olvastam róla), hogy olyan lécet kell venni, melyhez van hová hozzáfejlődni, nem a sí hosszanti minél magasabb keménységére vonatkozik. Hanem éppenhogy arra, hogy mennyire képes átvenni munkát, feladatot, ha amúgy tisztában vagyunk azzal, hogy hogyan kell őt erre megkérni.

MM -nek az ATOMIC B5 -t ajánlanám, de már nem lehet kapni.

Még nem próbáltam, ha hozzá tudnál jutni, érdemes lenne kipróbáni (magam is tervezem) a változó keménységű ATOMIC D2 Race SL -t. 170 cm a leghosszabb. Lefelé utána 165.

Mivel azt mondod, hogy a rövid, gyors - dinamikus íveket favorizálnád.

Maradok síelős barátsággal:
Replaci
**IVSI minősítésű síoktató
https://www.kanyarsiklub.hu
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.08.03. 11:47
Sziasztok!

Egy-két dolog:

-versenylécet nagyon ritkán lehet boltban kapni, akkor is talán azért, mert vki megrendelte, de nem vette át.

-nem értek azzal egyet, hogy kemény léccel hamarabb elfárad a síelő. Pont fordítva, minél direktebb a kapcsolat az izmok és a pálya között, annál kevesebb erőt kell kifejteni.

-a léc keménységét nem csak a tudáshoz kell igazítani, hanem a testsúlyhoz és a magassághoz is. Forgató nyomaték = erő(izom+testsúly)*erőkar(test magasság).

Én azt javasolnám, hogy először kemény léceket próbálgass (kölcsönzőből)h<165 cm R<12m és, amelyikkel harmóniában érzed magad azt kell megvenni.

Még valami, a sítudáshoz viszonyítva mindig komolyabb lécet kell venni, mert idővel hozzá fejlődsz. Teher alatt nő a pálma :)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.08.03. 11:20
Üdv! MM
Ennyiből + nem igazán lehet megmondani, hogy Neked mi lenne az ideális. Kondíció függő, hogy mennyire lehet kemény a léc. (a nagyon kemény léccel fárasztó a síelés és a 3. napon már irgalmatlan szenvedést okozhat, a mozgás is széteshet, úgy érezheted mint aki elfelejtett síelni) Az kevésbé hibatűrő is!! VERSENYLÉCET TEHÁT NEM IGAZÁN ÉRDEMES VENNI! Csak kezelt pályán akarsz-e síelni?
A léc rádiusza 13-16m közötti legyen, hossza 165cm körüli.
http://www.snowrental.net/skiing/ski-equipment/ski-equipment.html
Itt olvasgathatsz az egyes lécekről, vagy nézz bele a gyártók oldalaiba:
http://www.fischer-ski.com/en/alpine_racing/news.php
http://www.salomonsports.com/fr/#/ski/skis
http://www.head.com/ski/advisor.php?region=de
stb
Szerintem Neked jó lenne, ha nem a legújabb modellekben gondolkodsz:
Head: Xenon XI.8;http://cgi.ebay.de/Head-XENON-XI-8-0-163cm-RF-11-neu_W0QQitemZ260454304241QQcmdZViewItemQQptZSport_Skisport_Skier?hash=item3ca44949f1&_trksid=p3911.c0.m14
XRC 800, 1200, 1100, Magnum, Speed
Fischer: RX 8 Fire
Salomon pl.: http://www.snowrental.net/skiing/ski-equipment/salomon/2008/salomon-x-wing-10.html
Üdv!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.08.02. 18:42
Sziasztok,

Tanácsra lenne szükségem.

Most egy Rossi Z1-gyel csúszok, amit kb 4 éve vettem. A léc 176cm hosszú.

Én 180cm magas, 85kg vagyok.

Elég sokat fejlődtem az elmúlt szezonban, és nagyon rákaptam leginkább a rövid és gyors, dinamikus ívekre és a 'műlesiklás-szerű' szlalomozásra.

Tapasztalataitok alapján tudtok ajánlani valamit a friss kínálatból, ami jó lehet nekem?

Köszi

MM
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.