Menü ≡

Kékestető síterep leírás szállás cikk galéria videó oktató értékelés, élménybeszámolók

Szállásakció: 4 Évszak Hegyihotel - Hétköznapi Mátrai kalandok - 5 éj
Érvényes: 2020. december 23-ig, 5 éjszaka esetén, vasárnaptól-csütörtökig
Kivéve a kiemelt és ünnepi időszakokban!

A csomag tartalmazza:
- reggelit a szállodában
- 5 db 3.000 Ft/felnőtt értékű HSB ajándékutalványt (15.000 Ft értékben)
(Napi 1 db 3000 Ft/felnőtt HSB ajándékutalvány használható fel, kizárólag a foglalási időszakban)
- 5 db 1.000 Ft/felnőtt ebédkupont + 5 db 1.000 Ft/felnőtt vacsorakupont (10.000 Ft értékben)
(Minden nap 1 db használható fel/fő/étkezés, kizárólag a foglalás időszakban a 4 Évszak Palóc Bistorantban, ahol megkóstolhatják a mátrai és a palóc konyha ínyencségeit)
- ingyenes esti szauna használatot
- ingyenes frizbi golfpálya, PániqPadlás, High-Tech kódjátszma, Munzee használatot Mátrafüreden
- ingyenes Mátrafüred és Mátra térképet kedvezményekkel (letölthető egyéb térképek, ajánlók)
- és az összes szolgáltatásunk igénybevételét

A csomag ára: 45.999 Ft /fő /6 nap /5 éj /ellátással/14 féle programmal
(90.000 Ft helyett)

Gyermekárak:
0-2 év: ingyenes
2-8 év: 50 %
8 év felett: 100 %

Az árak az idegenforgalmi adót NEM tartalmazzák, melynek mértéke: 490 Ft / fő / éj (18-tól 69 éves korig). Kiemelt időszakokban, ünnepnapokon felár ellenében igénybe vehető.

Részletek:
Minden programot a kapacitások függvényében tudunk szervezni, melynek előfeltétele az előzetes bejelentkezés és időpontfoglalás. A fenti programtervet és HSB programokat így garantálni tudjuk.
Az ettől eltérő programindítások egyedi egyeztetéseket igényelnek minden esetben. A programváltozások és a szobabeosztások jogát fenntartjuk.
Az 5 db 3000 Ft-os HSB utalvány és az 1000 Ft-os ebéd (5 db) és vacsorakupon (5 db) csak a teljes akciós árat fizető vendégeknek tudjuk biztosítani 8 éves kortól.
Akció akcióval, össze nem vonható. A kedvezmények, kuponok a mindenkori árakból vonhatók le, pénzre nem válthatók. Vissza nem tudunk adni belőlük és kizárólag csak az itt tartózkodásuk alatt vehetők igénybe. Át nem ruházhatók, más időpontban nem érvényesíthetők.
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 1021, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  kerek
Dátum: 2004.12.19. 11:17
(Üzenetazonosító: 5775)
kerek Hozzászólások: 104
Regisztrált: 2003.10.04.

Óh! Most vettem észre, hogy változott a kékesi honlap. Az előző változathoz képest maga a megváltás, de azért még lehet bőven finomítani.
Feladó:  WAndreaNőHaladó síelő
Dátum: 2004.12.14. 09:16
(Üzenetazonosító: 5600)
WAndrea Hozzászólások: 998
Regisztrált: 2001.12.13.
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Igen, kaptunk infót Mátraszentistvánból, tegnap sötétedés után kezdték el a hóágyúzást, hétvégén, ha minden jól megy, már lehet síelni az új pályán! - ki is tettük a friss hírekbe.
A kékesiekkel beszéltem tegnap és ma is, ma este kezdik meg a hóágyúk próbaüzemét. Az is hír, hogy új weblapot terveznek (lehet, hogy részben az itt elhangzott vélemények miatt is)
Andrea
Feladó:  coldman
Dátum: 2004.12.13. 20:04
(Üzenetazonosító: 5582)
coldman Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2004.09.28.
BEMUTATKOZÁS

Hallottátok, hogy a mátraszentistváni sípályán hóágyúznak?! Kékessel mi a helyzet? Ott mikor kezdenek hóágyúzni?
h i r d e t é s

Dátum: 2004.12.06. 00:14
(Üzenetazonosító: 5359)
BEMUTATKOZÁS

Szerintem ha azt akarjátok, hogy a honlap nem csak a külföldi pályákkal kapcsolatban legyen informatív akkor talán nektek kellene megtudni az új adatokat a magyarországi sípályákkal kapcsolatban! Nem hiszem, hogy az a sok külföldi sípálya ami rajta van a sielok.hu-n az mind elküldte nektek az adatait! Nem hiszem, hogy nem lehetne egy pár perc alatt összegyűjteni az aktuális információt a magyar sípályákról, nem véletlenül van azoknak állandóan frissített honlapjuk, amelyeknek nagyon jól ismeritek a címét! Coprende?
- Ráadásul azt írjátok a Hírdetési árak link alatt, idézem:
" Hazai síközpontok hirdetése
A magyaroszági síközpontok, sípályák és egyéb téli sport létesítmények promócióját INGYENESEN vállaljuk. A hazai sípályákkal kapcsolatos minden hírt, újdonságot, közérdekű információt (pl. események, versenyek, stb.) díjmenetesen teszünk közzé és reklámozunk weblapunk Hazai sípályák rovatában!"
Ezért van bennem ez a kicsi felháborodás, mert van egy szolgáltatás ami nem nagyon működik!
A honlap érdeke is, hogy minél megbízhatóbb és aktuálisabb legyen az az információ ami megjelenik! Üdv.: Pásztor János
Feladó:  AgentFérfiProfi síelő
Dátum: 2004.12.02. 19:07
(Üzenetazonosító: 5283)
Agent Hozzászólások: 1624
Regisztrált: 2003.10.25.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

+ legalább a frame-kat, és a elrendezést csinálják meg valami európai módon.

a nyitóap ékes magyarságán is lehetne változtatni...
"skip intro átlépése", hmmm...
Feladó:  Lord76
Dátum: 2004.12.02. 18:32
(Üzenetazonosító: 5281)
Lord76 Hozzászólások: 36
Regisztrált: 2004.12.23.

Kedves Andrea!

Örülök, hogy Te írtál és nem nekem kellett válaszolnom, mert én nem tudtam volna ennyire diplomatikus maradni!
Azt hiszem, hogy ezen a honlapon mindent megtalálhatunk, még azokat az oldalakat is, amelyeknek a címét a kedves felháborodott olvasó közölte velünk, a tudatlanokkal.
Ha módodban áll és valóban tartod a Mátracentrummal a kapcsolatot, akkor talán megemlíthetnéd, hogy az átlag internetezőnek 15-17"-os monitor van a gépéhez csatlakoztatva, amin elég nehezen olvasható a 6-os betűméret, amit a honlapkészítő előszeretettel használ! Talán Rád hallgatnak és változtatnak ezen az áldatlan állapoton.
Dátum: 2004.12.01. 22:43
(Üzenetazonosító: 5261)
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem értem a felháborodásod, minden hírt lehozunk, amit a hazai sípályák üzemeltetőitől kapunk, és ahova tudunk személyesen is elmegyünk, ahova nem ott telefonon, emailben tartjuk a kapcsolatot a sípálya üzemeltetőkkel. A kékesi fejlesztésről idén már egyébként írtunk - hírekben is szerepelt, visszakereshető + a tavalyi anyagokat frissítettük ld. https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/...matrahaza-kekesteto-sipalya-fejlesztes/ , nemsokára megyünk a mátraszentistváni sípark megnyitójára, és onnan is tudósítunk. Hamarosan felkerül az új Dobogókő sítérkép, és mire leesik az első itthoni hó, biztosan összeáll a hazai síbérletek végleges ártáblázata is, ami egyébként itt található: https://sielok.hu/siberletarak/magy...arorszag/ (apró módosítások várhatók még)

Összesen 30 hazai sípálya adatait gyűjtöttük össze az elmúlt 4 év során, és ezeket az oldalakat folyamatosan karbantartjuk, frissítjük, amennyire tőlünk telik, ld.
https://sielok.hu/siterepek/magyaro...rszag/
Lehet, hogy nem látványos, amikor egy-egy telefonszámot, elavult adatokat módosítunk, de hidd el, hogy dolgozunk ezzel sokat, és nem állítom, hogy minden tökéletes, de egyáltalán nem érdektelen számunkra a belföldi síelés, sőt!!!

Ahogy lesz hó Magyarországon, a hírek között is gyakrabban találkozhatsz majd a hazai pályákkal.
Egyébként és is szeretek itthon sízni, a Mátrában nőttem fel, minden télen ott csúsztam a Kékesen, és ott tanítottam meg a gyerekeim is:-)) Tavaly is csatoltam, mert ki kellett próbálnom az új pályát, és láttam a különbséget!
Üdvözlettel,
Andrea
Dátum: 2004.12.01. 14:46
(Üzenetazonosító: 5240)
BEMUTATKOZÁS

Úgy látom, hogy ez mindennapi frissítésű honlap... ez nagyon jó! Látom állandóan írnak valami újjat a külföldi sípályákról... ez is nagyon jó! De miért pont a MAGYAROKAT kell kihagyni???? Semmi változás a tavalyi adatokhoz képest ugyanazok az infok,árak... semmi hír... azaz a MAGYAR sípályák úgylátom nem érdeklik a honlap készítőit, pedig higgyétek el sokan vannak rajtam kívül akiket érdekelne a magyarországi sípályák helyzete! Ha ti nem írtok róla akkor én: Kékesen voltak idén is beruházások ( lásd:https://www.matracentrum.hu ), van mostmár beléptetőrendszer, és hóágyú 650m hosszúságban! Mátraszentistvánon történtek a legnagyobb változások ( lásd:https://www.sipark.hu ), kilett építve az egész hóágyúrendszer, új lift van, tavak, hidak... nem sorolom tovább! Nagyhideghegyen (lásd: https://www.visegrad.hu/sielok ) is voltak fejlesztések, van új honlapjuk..., Sajnos a többi helyről nem tudok semmit! De így is többet leírtam mint e weblap készítői! Szeretném, ha a honlap készítői új adatokkal tudnának szolgálni még mielőtt leesik az első hó... Vagy várjunk még egy évet??!!
Dátum: 2004.11.14. 17:19
(Üzenetazonosító: 4689)

A honlap valóban harmat gyengére sikerült. Csak azt nem tudom, hogy az illetékesek nem veszik ezt észre? Itt az előző hozzászólásokban úgy gondolom felsorolták a hibákat, amiket azt hittem, hogy rövid idő alatt kijavítanak. Tévedtem. Példát lehetne venni az egyik közeli sípálya oldaláról (Mátraszentistván). Valami hasonlóval elégedettek lennénk. Kíváncsi vagyok, hogy ez a tél elég lesz e gatyába rázni a honlapot.
A webkamerában azért reménykedjünk?
Feladó:  Remete AndrásFérfiHaladó síelő
Dátum: 2004.11.11. 10:15
(Üzenetazonosító: 4607)
Remete András Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2002.12.12.
BEMUTATKOZÁS

Nekem nem is jön be az oldal, elérhetetlen a szerver ??? Webcam valóban van rajta? Az nagyon jó lenne.

Magyar vonatkozásban a https://www.sipark.hu és a https://www.bankut.hu oldalak szerintem elég jók :)
Fölös csicsa nélkül, de igényesen.

Most vettem új lécet (tavalyról megmaradt Head M-pulse 5,70), a régivel majd megkockázatok idehaza is egy pár csúszást, csak legyen már hó.
Feladó:  AgentFérfiProfi síelő
Dátum: 2004.11.10. 19:13
(Üzenetazonosító: 4591)
Agent Hozzászólások: 1624
Regisztrált: 2003.10.25.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

juj...ez tényleg nem lett túl jó...
Animáltgif hópelyhek..nagyon nem kelettek volna, rossz a bal oldali oszlop, vagy minek nevezzem elhelyezése is, a jobb oldalon hajjaj, a fejléc, kép a jobb szélhez simul, a lábléc valahogyan inkább középre, a menüben csak a karakterek tényleges területe van hotspotként kialakítva, hogy ráklikkelhessen az ember, elég nehézkes:-)))Nameg, ugyan mi a frásznak a mátra centrum felirat mögé valami svájci "oberland" képet berenni, teljesen idegen a lap céljától.

Fércmunka, de nem szabad feladniuk, csak csinálni egy teljesen újat...remélem nem kért pénzt a "webmester":-)))
Feladó:  bigmuzzy
Dátum: 2004.11.10. 09:44
(Üzenetazonosító: 4578)
bigmuzzy Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2004.10.06.

Elindult a matracentrum.hu oldal. Remélem a pálya és a szolgáltatások ennél azért profibbak lesznek Kékesen, mert a weblap hihetetlenül silányra sikerült. Ez inkább antireklám.
Sajnálom, ha ezzel beletiportam valakinek a lelkivilágába.
Dátum: 2004.11.04. 08:36
(Üzenetazonosító: 4428)
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Most kaptunk friss híreket Kékesről. Az ülőszékes felvonó idén biztosan nem épül meg, mert nincs még rá engedély.
Fő újdonságok: 4 új hóágyú, vonalkódos beléptetőrendszer és a felújított Kékes Panzió.
Részletek itt: sielok.hu/matracentrum.htm

A Mátra Centrum új weblapját majd a Hó-Show-n mutatják be, akkortól élni fog, és a hírek szerint lesz webkamera is rajta!!!
Dátum: 2004.10.24. 17:47
(Üzenetazonosító: 4221)

Srácok!

Volt mostanában valaki a Kékesen?
Megvalósítottak már valamit a nagy tervekből, vagy ez is csak tervek maradnak, mint eddig már annyiszor. Sajnos a Kékestetőt üzemeltető cég internetes oldala nem tartalmaz semmit a fenti dologról, pedig szerintem sokakat érdekelkne ez a téma! Ha valaki tud valamit ÍRJA LE!
Csá!
Feladó:  marchi
Dátum: 2004.10.11. 15:38
(Üzenetazonosító: 3982)
marchi Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2004.09.16.

Érdekes terveket olvastam itt Kékestetőről. Érdekelne, hogy mi várható, hogy megvalósul mindebből a 2004/05-ös seszonra, nemsokára itt a tél, tavaly már októberben leesett az első hó....
Feladó:  Masoj Hunette
Dátum: 2004.03.07. 18:43
(Üzenetazonosító: 3564)
Masoj Hunette Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2003.01.19.

Hello Athec!

Én ma voltam, de ugratókkal nem találkoztam :-( Annál inkább kövekkel a pálya középső szakaszán, pedig a honlapjukon azt írják, hogy 100% kőmentesítve! Ennyit erről. Amúgy tényleg van fejlődés a korábbi évekhez képest, a síbuszokra max. 2 percet kellett várni és secperc alatt felértek. A felvonóval nem volt érdemes menni, mert arra viszont sokat kellett várni. Sajnos az északi pályát még mindig nem lehet használni, ill. lemehetsz rajta, de gyalog kell felmenned, mert a felvonóját csak egyesületi tagok használhatják.
Feladó:  Athec
Dátum: 2004.03.07. 10:09
(Üzenetazonosító: 3561)
Athec Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2004.02.18.

Sziasztok!!!

Én azt szeretném kérdezni hogy szokott lenni a pályán kisebb ugrató vagy ilyesmi építve? Valahol a szélén vagy ilyen helyeken?

Köszi!
Feladó:  Peter SzekelyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2004.03.01. 10:01
(Üzenetazonosító: 3456)
Peter Szekely Hozzászólások: 116
Regisztrált: 2014.12.15.
18 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Andrea,

Dehogy haragszom, inkább köszi! :)

Misa
Dátum: 2004.03.01. 09:56
(Üzenetazonosító: 3455)
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Misa,
remélem nem haragszol, hogy belejavítottam a fenti beszámolódba - Veronika rét helyett következetesen Királyrétet írtál -, csak azért, nehogy megtévesszen valakit. Királyrét a Nagyhideghegy alatt van, biztosan elírtad.

A többivel egyetértek, szerintem is jelentős a minőségi javulás ami a körülményeket illeti, mi is felmentünk pár hete a Kékesre síelni. Az adottságokon viszont nem lehet változtatni, ez valóban egy nagyon lankás pálya, inkább gyerekeknek, kezdőknek való, nekik viszont ideális.
Feladó:  Peter SzekelyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2004.03.01. 09:21
(Üzenetazonosító: 3452)
Peter Szekely Hozzászólások: 116
Regisztrált: 2014.12.15.
18 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

itt egy rövid beszámoló a kékestetői síelésről. A tapasztalat friss, tegnap voltam fent kipróbálni a felújított déli pályát. Ismertetést, nyitva tartást, árakat nem taglalok, minden ilyen info elérhető ezen a web oldalon: https://www.matracentrum.hu

A pálya egy nagyon lankás kék végig (1800 méter hosszú), a felújítás eredményeképpen végig sima, nem buckás. Reggel 10-kor ment fel tegnap az első síbusz (azért ilyen későn, mert előző éjszaka esett 15 centi friss hó, és csak reggel takarították el a havat a mátraházi központi parkolóból). 4 db Ratrak gép van, ezekkel már reggelre le volt dolgozva a frissen esett hó. A hőmérséklet 0 fok körül volt, a hó pedig nedves, tapadós volt, ezért olyan nagyon gyorsan nem lehetett menni, még golyóban sem.

3 perc alatt értem le a pálya tetejéről a Veronika rétre, ott várnak és indulnak folyamatosan a buszok, 13 perc visszaérni a tetőre. Ez azt jelenti, hogy átlagban 16 perc alatt tettem meg egy kört. Ez drasztikus javulás a korábbi állapothoz képest, amikor is a Veronika rétről valahogy le kellett gányolni a mátraházi buszállomásra.

Kezdőknek tökéletes az alapok elsajátítására. Az a feletti tudásszintek esetében már nem nyújt akkor élvezetet, de egy szezonban pár egynapos kiruccanásra nagyon jó, én otthonról (Zugló) 45 perc alatt ott vagyok. A két új (pálya alján és tetején található) büfében nagyon jó forralt bort árulnak!!

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 1021, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »