Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Eplény Síaréna
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Szépalma Hotel - különleges, vidéki hangulatú szálloda a Magas-Bakony erdőségeiben
ÜZENETEK (7113)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2007.01.05. 13:34
Csatlakozom! Azaz csatlakoznék én is. Jó pár éve itt volt életemben elösszőr siléc a lábamon (kölcsön léc, ruha meg még a cipő is) és rohadt sz.. volt. Szivesen kipróbálnám milyen most az átalakítások után.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.01.05. 13:13
Azért ha akár 1 hónapra is síelhetővé teszik azt a 4,5 kilométert, akkor én otthagyok majd egy kisebb összeget. Úgy otthagynám már...:)
cska
125 élménybeszámolót írt
125
17 éve tag
2007.01.05. 12:51
Jelentem esik!
az eső
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.04. 17:15
Maximalisan igazad van, de egy tobb eve jol mukodo tarsasag gondolom jobban ki tudja ezt gazdalkodni, mint akik eppen az elejen jarnak es nem a "penz kiveteli", hanem a "penz betolasi" fazisban vannak.
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.04. 16:12
RM!
"idei szezon nem ugy sikerul ahogy terveztetek" szerintem a környéken nincs olyan sípálya ahol úgy sikerült az idei szezon ahogy azt előre eltervezték :(
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.04. 15:06
Kitartas, nagyon szurkolok nektek! Csak kicsit attol is felek, ha az idei szezon nem ugy sikerul ahogy terveztetek, akkor netan tartalekok hijan esetleg kedvvesztesbol nem valosul meg a projekt. Remelem a befektetok szamoltak esetleges kezdeti nehezsegekkel es van eleg tartalek kihuzni egy gyengebb szezont. De ne igy legyen, rakjak ossze a hoagyukat, jojjon egy kis hideg + havazas es induljanak a liftek! Szerintem a topic aktivitasabol is latszik, irto sokan szeretnenek mar egy jo eplenyi palyan csuszni. ;-)
RFV Sípálya Kft.
31 élménybeszámolót írt
31
17 éve tag
2007.01.04. 13:51
Nekem pedig azaz az érzésem, hogy mindenki idegeinek jót tenne már egy kis hideg, amit lehet télnek is hívni.
Senki előtt sem titkoltuk, hogy a beruházás késve indult (rajtunk kívül álló okok miatt) és a tervezett határidőre történő befejezés, már akkor "neccesnek" tűnt.
December 21 óta pedig arra várunk, hogy az egyébként külön engedéllyel sem szidható osztrák kollégák összerakják a rendszert. Hozzáteszem: eddig amihez hozzányúltak, az szétesett.
Bárki láthatja, hogy 2 hete nincs komoly előrelépés a házépítést kivéve.
Az, hogy a hónapok óta meglévő ratrakot leraktuk, a hóágyúkat széthordtuk az nem előrelépés.
Sajnos még mindig nem tudtuk megnyomni a hóágyúkat, és - ha hihető, ha nem - nem rajtunk múlik.
Egyetlen "mázli", hogy nincs hideg és a következő egy hétben felmelegedés jön. Egyébként már jogosan melegebb éghajlatra lennénk küldve.
A honlap ügyében Apricot már leleplezett bennünket, így sejthető, hogy a következő napokban megjelenünk. Amitől - ismétlem - nem lesz hideg, nem lesz hó.
Egyébként a kritikákat bírjuk, amiket akkor veszünk kifejezetten szívesen, ha javító, jobbító szándékot vélünk felfedezni.
A többiről igyekszünk nem tudomást venni.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.04. 13:24
Nekem tovabbra is az az erzesem, ami mar jo 1-2 honapja. Valoszinuleg engedelyeztetes vagy egyeb okok miatt az eplenyi fejlesztes kb. 1-2 honap csuszasban van. Kb. dec. elejen kellett volna ott tartani, hogy szarakodnak a hoagyuk beuzemelesevel. Ha szerencsejuk lesz jon egy kiados havazas januarban es meg a hoagyuikat is sikerul osszefabrikalni es tudnak egy 50-70 napos szezont produkalni iden, ami utan sokan fognak majd fanyalogni, hogy ez nem jo, az felkesz ... Ami talan nem veszi el a tulaj kedvet es lesz arra ereje, hogy kovetkezo szezonban kis szerencsevel ( jo tellel ) mar egy 100 - 120 napos szezont csinaljanak december elejetol marcius vegeig mindenki megelegedesere.
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.04. 12:35
Ezek is hóágyúk és úgy tudom,azért vannak ilyen magasságban a szórófejek,hogy mire leér a vízpára kikristályosodjon és hó legyen belőle.Egyébként ilyeneket állítottak most fel Mönickirhenen és Stuhlecken is az új pályákon.
EZEK-IS-HOAGYUK.JPG
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2007.01.04. 10:13
Azért nem ilyen egyszerű a dolog. A lényeg, hogy jól szét kell porlasztani a vízsugarat, aztán a nagy felületen történő párolgás úgy lehütti, hogy hó lesz. Ha kevésbé porlasztod szét, akkor kemény jégdara lesz, ha nagyon (tényleg nagyon!) akkor köd. A hideg ahoz kell, hogy utána ne olvadjon el. A nagy böhöm berendezésekben egy ventillátor fújja a levegőt a vízsugarakra és porlaszt. Ezekben a kicsikben, ahogy a képen látom két cső van beszerelve. Szerintem az egyikben sürítet levegő van bevezetve, és azzal porlasztanak.
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.04. 10:01
Hát igen egészen elcsendesedett ez az oldal.Ha jól tudom már a beigért határidő a (weboldal megjelenítésére) is letelt.Pedig szívesen nézegetnénk, ha még síelni nem lehet.
Azt meg,hogy az osztrák "szakemberek" még mindig mit nem tudtak megcsinálni az rejtély ?? Pedig legalábbis én úgy gondolom abban a fehér konténerben szinte kész állapotban jött a szivattyú ?!
Egy érdekességet találtam egy amerikai pályán.Itt látszik nem kell nagy dolgokra gondolni,ha havat akarunk csinálni :) söt már nagyon sok embernek van othon is hóágyúja,csak nem tud róla :) Egy TESCOS "10-20ezer Forintos "gőzborotva" is tud hóágyú lenni csak hideg kell hozzá.A különbség annyi,hogy amíg az eplényi hóágyú egy perc alatt lő ki kb. 360Liter vizet addig az otthoni "hóágyúnk" ugyanezt egy óra alatt teszi meg :) Cáfoljon meg valaki ha rosszúl gondolom :)
ez-is-hoagyu.jpg
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.01.04. 08:51
Mintha valami megszakadt volna...
Csak nem síeltek Eplényben?:)
Hogy állnak a tesztek?
Mindent bele, mert amint lehül a levegő mennék ám!!
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2007.01.03. 08:12
Jelentem: HAVAZIK Eplény térségében !!! (Nem műhó ;-))
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2007.01.02. 21:45
Hoppsz, tényleg félreolvasás történt ;-)))
Bader
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2007.01.02. 20:23
Kedves "panyes"!
Kérlek olvasd el mégegyszer figyelmesen az utolsó néhány bejegyzést. Én semmiféle megjegyzést nem tettem arra mutatóan, hogy örülnék egy "hótlan" télnek. Sőt.......
panyes
80 élménybeszámolót írt
80
18 éve tag
2007.01.02. 18:06
Kedves Bader!Nem értem miért keresel síoktatót Eplénybe,ha szerinted nem is lesz hó!!!???
Árpd
98 élménybeszámolót írt
98
17 éve tag
2007.01.02. 17:17
Kedves bandika!
Az ultrapesszimista hozzászólásaidat jobb lenne, ha magadnak tartogatnád. Vedd tudomásul, hogy igen is lesz hó ebben a szezonban és nem kell Superdevoluyval a rongyot rázni!! Volt már olyan szezonkezdet, hogy január közepéig szinte semmi hó nem volt, utána meg falvak százait nem lehetett megközelíteni a hófúvások és erős havazások miatt. Egyébként a hétvégén Wenigzellben voltunk kb. 1000 m magasan és rendkívül jót síeltünk, jó minőségű havon, holott a környék teljesen barna volt. Ne vedd el a kedvét a sípályáért mindent megtevő lelkes csapatnak. Ha nem lesz hó ennyi hóágyúval ami az Eplényieknek van ragyogóan meg lehet csinálni néhány kilóméteres pályarendszert. (Wenigzellben is műhó volt)Csak így tovább Eplényiek, kitartás és Eplénybe is meg fog jönni a hó, meg a hideg.
margelio1
65 élménybeszámolót írt
65
17 éve tag
2007.01.02. 17:13
Bader,azt úgy kell elintézni ahogy annak idején én tettem: felhívod egy régi barátnődet és Ő biztosan megtanít. ;)))
bandika
18 élménybeszámolót írt
18
17 éve tag
2007.01.02. 12:37
Ezen a télen már nem lesz hó az tuti, hétvégére felmelegedés várható, és nem lesz ez másképp később sem. A hóágyú meg hiába ha 5-10 fok lesz. Remélem Superdevoluyba lesz hó.
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2007.01.02. 12:14
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem elöbb hó legyen az eplényi pályán és utánna majd lehet ezen is gondolkodni. Én nem hallottam ilyesmiről :-(((
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.