Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Sella Nevea + Bovec Kanin (összekötve)
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Residence Soca
ÜZENETEK (146)Időben csökkenő Időben csökkenő
Boromir
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2008.12.22. 19:33
Sziasztok ! Szállás ügyben tud valaki tippet adni itt ? A weben en csak naon drága helyeket találtam pl Hotel kanin 41EU/person. En voltam ott es sztem a felet se eri...szal ha vaaki tud valami olcsob szállást :))
//Január 2. 3. hetében mennénk 4 napra
Zoli
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.12.16. 11:16
Tényleg így van, oda is írták, hogy rekord méretű hó. Huhh, ez tényleg durva :). Mondjuk csak a csúcson van ennyi, lejjebb haladva egyre kevesebb, a völgyben pedig 25 cm. A nagy karintiai havaás úgy látszik telibe kapta Kanint is. Apropó, Sella Neveán 165 - 380 cm hó van :)
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2008.12.15. 22:05
600 cm havat írnak most Bovecen!
Igaz lehet?
http://www.boveckanin.si/
DÉ3000
36 élménybeszámolót írt
36
17 éve tag
2008.01.04. 23:59
...pár kép 2007.dec.27-30.
Parádés idő,látni a tengert,szokatlanul kevés hó(nincs hóágyú v éppen szervízben volt az összes:) kabin 25perc/1800m szntklmbség,völgyben tavasz de a fölső pályák síelhetőek, 1,5m hó vstgságtól hihetetlen agresszív freeride területek:))
...hangulat...minigleccser!!
atm13.jpg
atm1.jpg
atm2.jpg
atm3.jpg
atm4.jpg
atm5.jpg
atm6.jpg
atm7.jpg
atm8.jpg
atm9.jpg
atm10.jpg
atm11.jpg
atm12.jpg
atm14.jpg
atm15.jpg
atm16.jpg
atm17.jpg
atm18.jpg
DÉ3000
36 élménybeszámolót írt
36
17 éve tag
2008.01.04. 23:40
Tessék parancsolni...el lehet dönteni!:)
atmeretezett.jpg
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.02.21. 12:32
nn: Át tudsz síelni Olaszországba, DE onnan nem tudsz felvonóval visszajönni Bovecre, hanem mászni kell egy szép nagyot! Ha olvasgatod a lentebbi hozzászólásokat, onnan kiderül, hogy nem egy kis egyszerű sétáról van szó (lavinaveszély, túrasí felszerelés, stb..)

nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2007.02.19. 22:21
Sziasztok!

Mennék márciusba Bovecra síelni! Át tudunk végül is síelni Olaszországba, vagy Ausztriába! Ha nem akkor autóval messze vannak ezek a helyek! Ausztriába mi a közeli hely neve? Hány km-re van onnan? Olasz is? Mit érdemes megnézni? Strand hőfürdő van-e estére? Vacsorázni hol érdemes a környéken? stb...
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2007.02.19. 22:20
Sziasztok!

Mennék márciusba Bovecra síelni! Át tudunk végül is síelni Olaszországba, vagy Ausztriába! Ha nem akkor autóval messze vannak ezek a helyek! Ausztriába mi a közeli hely neve? Hány km-re van onnan? Olasz is? Mit érdemes megnézni? Strand hőfürdő van-e estére? Vacsorázni hol érdemes a környéken? stb...
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.05. 16:39
Volt mostanában valaki Sella Neveán? Milyen a helyzet arra?
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.01.04. 19:43
"bár minden lépésnél térdig süppedni elég kemény"
Ezért javalott a hótalp. A léceket pedig a hátizsákra szokták rögzíteni:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/69/Snowshoer_packing_skis.jpg
A bérlet ha megveszem mindkét helyre, elég húzós :( De ez van.

Amivel riogatnak az a lavinaveszély, a köd, meg hogy átlagon felüli kondíció és túraléc erősen ajánlott a mászáshoz. Mondjuk az első kettő lehet valós.

A másik gond hogy nem tudok idegennyelvet, csak nagyon gyengén angolt, azt is jobbára csak olvasni.
Ezért egyedül kimenni reménytelen lenne... Ott vágnak át ahol tudnak. A családom nem megy ki Sellára mert busz, csoport, mániások, és már eligérkeztek lachtalba. A barátaim pedig nem síelnek és nem is tudnak síelni :( Idegennekkel pedig nem szivesen mennék ki, nem voltam még kinn önállóan külföldön, mert mi van ha összeveszek velük, ráadásul külföldön, akkor lehet otthagynak :(
Teljesen el vagyok keseredve :(
stimpi
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2007.01.03. 15:36
Én is csak megerősíthetem az előttem szólót: simán át lehet menni! Mi minden "mászó" felszerelés nélkül vágtunk neki. Kicsit uncsi volt Sella Neveán a fenti két kék pálya (megfelelő hómennyiség hiányában az alsóbb pályák le voltak zárva), úgyhogy megpróbáltuk a maximumot kihozni a napból: vállunkra kaptuk a síléceket és sícipőben megmásztuk a hágót. Kb 1 óra, (pihenéssel és csokievéssel együtt). Aki csak síeléshez szokott az számítson egy kemény izomlázra másnap...
Szerintem nem szabad kihagyni, hihetetlen élmény! (bár minden lépésnél térdig süppedni elég kemény)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.22. 09:39
Nézd, ha nem kérdezel rá, akkor biztos nincs esély!
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.19. 22:56
Persze a rifugióban ott lehet hagyni, de én arról beszélek hogy azt a hátizsákot viszem kaninba, hiszen abban van a sícipő meg rajta a léc. A hátizsákot és a hótaposó csizmát a kanini kabinos lift felső állomásánál hagyjuk, mivel ez egy nem őrzött hely ezért az értékesebb cuccokat pl hótalp visszük magunkkal síelés közben is.
Legolcsóbb léctartós hátizsák 16K ennyi kb egy oda-vissza benzinpénz. Inkább megéri a hátizsákokra csatos bőrszíjjat varratni.
Megkérdeztem a szlovén fórumot, lehet szerbül írni, de szlovénül fognak válaszolni, kérdés hogy aki tolmácsol nekem érteni fogja e.
A rifugióba szerintem nincs esély megszállni, mert kicsi, és 1000% hogy foglalt a szezon végéig.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.18. 19:23
Ha a Rifugioban szálltok meg, akkor otthagyhatod a hátizsákodat.
Szerintem azért nem olyan nagyok azok a hátizsákok, jó nem neszeszerek, de a léceknek&felszerelésnek kell, nem a rúzsnak:)
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 23:19
Megnéztem a léctartós zsákokat, de nagyon nagyok, azért ekkora méret túlzás lenne. Ráadásul drágák is.

Varratok léctartó hevedereket a zsákokra. 1 megfelelő méretű merevítős hátizsák van otthon, a többiek meg vesznek használt zsákokat.
Drága felszerelést nem akarok cipelni, mert kényelmesebb úgy síelni ha lerkaom valahol a cuccot. Tavaly kaninba a hátizsákot (igaz az csak egy kisháti volt) leraktuk a kabinos épületének erre kialakított részébe, nem volt őrzött, mégsem lopták el. Egy drágáb cuccot viszont megfújnának.
Csak a szedett vedett hátizsákomat merném otthagyni meg a nemtúlsokat érő kínai hótaposómat, a hótalpat jobb ha viszem, különösen ha kölcsönzött. Erre rendszeresíteni kell majd egy kissebb zsákot.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.17. 20:46
"Ha a rifugió közúton elérhető akkor megcsinálhatjuk azt is hogy felmegyünk odáig"
Mint fentebb írtam NEM érhető el télen!

Nem tudom, hogy most hogyan áll hóügyileg, de idővel majd biztosan lesz megfelelő hó, egyébként a honlapján (promotour) van hójelentés, ott követheted.
A parkolóig lelehet csuszni,ld itt: http://mappe.tarvisiano.org/Sella_inverno
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 20:34
Sella neveán a parkolóig lelehet csúszni? Hogy áll ez ilyen hószegény időszakban mint a mostani?
Ha a rifugió közúton elérhető akkor megcsinálhatjuk azt is hogy felmegyünk odáig (amit akkoris lehet ha nem mennek a liftek) átmászunk kaninra, majd visszacsúszunk sella aljára. Bár valakinek akkor le kell vinnie a kocsit, és a megérkezésünkig söröznie kell :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.17. 20:27
"Hülyeség fókát csatolni, és a bakancsot lazára állítva felkaptatni? Lesiklóléccel/kötéssel/bakancssal nem működik?"

Kérdésedben a válasz :)

Nem érhető el autóúton,legalábbis télen, csomagokkal felengednek.... Az ár absz. nem vészes, 16 euró, CAI tagként ennek a fele.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 20:14
A rifugió közúton is elérhető? A kabinosba nemhiszem hogy csomagokkal beengednek. Meg a kabinos nem visz egészen addig, ott húzó és ülőliftek vanak, arra csomaggal már tuti nem engednek fel.
A másik probléma hogy biztosan drága. Ha felvonóval fel lehet menni a rifugióig akkor minek szálljunk meg ott?
Igazából jó lenne 5KHuf/fő/nap körül tartani a szállásköltséget. Úgy kéne belőni hogy olyan időszakba menjünk amikor az idő jó, és a szállások sem drágák. Mikor érdemes menni? Mert tavaly azzal szívtunk hogy a köd miatt elég sokszor álltak a liftek.
Hülyeség fókát csatolni, és a bakancsot lazára állítva felkaptatni? Lesikló cuccal nem működik?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.