Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Sella Nevea + Bovec Kanin (összekötve)
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Residence Soca
ÜZENETEK (146)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.17. 17:46
legegyszerűbb az lenne, ha nem lenn a völgyben, hanem fenn a Rifugio Gilbertiben szállnátok meg,s reggel innen indulnátok a Sella Prevalán keresztül a hegy másik oldalára, azaz Kaninba. A "gurtnis" megoldás helyett inkább azt javaslom, hogy szerezettek be olyan hátitáskákat amikre lehet lécet rögzíteni (hegymászóboltokban, síszaküzletekben kaphatók, ill. neten is lehet rendelni).
Egy térképet ill. két képet csatoltam.
Jut eszembe, kb. egy órával számoljatok.
terkep.jpg
Rifugio-Gilberti.jpg
Sella-Prevala.jpg
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.15. 22:52
http://www.tarvisiano.org/repository/documenti/img_click/Copiadisellapls.JPG
A piros szaggatott vonallal jelölt rész az a túrasí útvonal amin fel lehet kapaszkodni szlovéniába, sella neveáról.
Valaki próbálta már? Meddig tart felmenni? Én a következő variációt gondoltam ki: Mivel a felkapaszkodás lehet hogy necces, ezért sella neveán lenne a szállás, és kisérletként próbálnánk meg átmászni kaninra. Hátizsákba vinnénk hótalpat, meg bakancsot, mikor felértünk a legmagasabbra ahova lifttel lehet, lecsatolunk, bakancs hótalp fel, sícipő a hátizsákba, a léceket összefogva, egy gurtnival magunk után vonszolnánk hogy ne kelljen hegynek felfelé vállon cipelni. Ez így működne?
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.11.22. 23:54
Lehet hogy inkább maradok a jól bevált síelésnél, és így nem mászkálok át Szlovéniába...
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.10.20. 10:18
Látod, ezért jó a túrasí. Előveszed a fókát, felcsatolod és lazán felgyalogolsz. :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.19. 20:06
Olasz részen egy duplaüléses épült a felső húzók helyett. Egyébként a Rifugiótól a Prevela kb 200 m szintkülönbség (itt lesz majd valamikor a lift nyomvonala) Ha van hótalpatok akkor oké, bakanccsal persze felejtős.
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.10.19. 19:53
Sziasztok! Nem tud valaki esteleg valami új infót erről a bizonyos 4 üléses liftről hogy megépült-e vagy sem?? Mert már 6 éve rajta van a sítérképen, csak eddig nyomát se láttuk...
Meg ahogy én elnéztem az a gyaloglás felfelé (lift híján) elég durva lenne..
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.26. 20:33
Selle Nevea egy érdekes hely... a szűk völgyben a síterep felé haladva az ember megérkezésekor sokmindenre számít, csak arra nem,hogy a 60-as, 70-es évek tömegturizmusát kiszolgáló hatalmas nagy egyenhotelok fogadják, olyanok,mint jó pár francia "megarendszerben". A hatalmas nagy monstrumokkal szembeni szűk völgy és Sella viszonylagos kicsinysége különösön hangulatot és megfoghatatlan kontrasztot kölcsönöz a helynek.
Remélem a szlovén oldalon lévő Kaninnal hamarosan összekötik, a szlovének már megtették ez irányban a lépést,most az olaszokon a sor.
Aki Tarvisioba síel,annak egy nap erejéig mindenképpen érdemes ide is ellátogatni.
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.09.26. 20:10
Én voltam többször Sella Neveán. Először a közelsége miatt választottuk mert több pici gyerekkel utaztunk, aztán csak egy-egy napra tértünk vissza.
Nagyon pici hely, kevés pályával, viszont azokat nagyon jól karbantartják jól megcsinálják ha van hó, ha nincs (voltam úgy hogy 4,5m hó volt, meg voltam márciusban is, amikor már alig volt, de nincs okom panaszra). A kabinos felvonó nagyon gyors ami elvileg több pályához is felvisz, bár én még sosem láttam hogy a tárcsás felvonók ott fent működnének. Viszont az a hosszú pálya ami onnan fentről indul, az egyik kedvencem. Vannak benne jeges részek, de nagyon szép és ami még nagyon fontos hogy végig ki van hálózva, nem úgy mint általában a hasonló pályák osztrák barátainknál....
Tehát ajánlom mindenkinek, főleg, hogy amikor legutóbb voltam 4 azaz 4 autó állt a parkolóban és összesen a pályákon nem voltunk többen mint 25en :)
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.05.02. 20:54
Itt vannak a képek a határszakaszról
http://kep.tar.hu/kanin/50267254#2
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.04.29. 22:55
a szlovének a részükről már megépítették az összekötés egyik alappillérét, vagyis az új négyülésest. most már az olaszok van a sor, ha létrejön az összeköttetés egy nagyon jó terep lenne - nem utolsósorban freeride szempontjából is- egyébként sella nevea egy érdekes hely. számomra olyan, mint egy alvó óriás a szűk völgyben található hatalmas nagy -nem feltétlen odaillő- épületekkel
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.04.20. 01:08
Most voltunk kaninban, az utolsó napokat töltöttük ott zárás előtt, de mondhatom hóban nem volt hiány. Alattunk teljesen zöld volt minden, miközben a pályákon 1600-2600m között, volt hó dögivel. Az egyik pályáról jó kilátás nyíilik a soca völgyére, ami teljesen zöld, miközben a hegyen minden hófehér. A pályák rövidek de nagyon jó freeride lehetőségek vannak. A hegy nagyon ki van téve az időjárás viszontagságainak, köd eső miatt gyakran leállítják a kabinost ami felvisz a pályákhoz.
Ki kell fogni azt az időszakot amikor jó az idő arrafelé. Mi csak 2 napot tudtunk lesíelni a 3 napos bérletből.

A lényegre térve, simán át lehet csúszni sella neveára. Nézzétek meg a https://www.bovec.net/kanin oldalon a sítérképet, azon van egy prevala nevű szurdok, az egyik pályán le lehet csúszni odáig,
közvetlenül a pálya vége előtt -a felvonó eleje előtt- kell venni egy balkanyart és
meglátjátok a völgyet aminek az aljában már látszik sella nevea egyik liftje. Ezt a lehetőséget sajna már csak akkor vettük észre amikor sella nevea bezárt. Egyébként ha 6 napos bérletet vesztek az sella neveára is jó.
Csúszott már át valaki sella neveára? Elméletileg ez határsértés lenne, mert szlovénia nem schengen tag, és nem is ez az egyetlen gond, ha átcsúsztál és vissza akarsz menni kaninra akkor fel kell gyalogolnod, annak a felvonónak ami át és vissza vinne se híre se hamva.

Azt tekintve hogy schengenre még 2007 végéig várni kell, a jövő szezon pedig még bőven ez előtt lesz, szerintetek megkockáztatható az átcsúszkálás? Mert ha jövőre kijutok akkor mindenképpen át akarok majd csúszni, egy kis gyaloglásért cserébe egész nagy pályarendszert lehetne besíelni.

Egyébként a határszurdokról készült kép, ha csak azóta le nem lett törölve(kicsi a memóriakártya és kellett a hely más fényképeknek, az öcsém ugyanis a tájképeket favorizálja a síelősekkel szemben), ha megtalálom belinkelem ide.

Lux
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2005.12.04. 20:46
Hello!

There are chances, that Slovenian and Italian site (Kanin - Sella Nevea) will be connected in next few years (2006,2007,?). It depends on connection from Italian site (specialy on finances).

In September 2005 Slovenian building firm 'Primorje' started constructing new 4-seat chair lift 'Prevala'. It is on slovenian site of Kanin. It goes from upper station of 3-chair lift Podi, over hill - saddle to Italian border on Sella Nevea. On the top of hill - saddle (Sedlo), there will be intermediate station.

New lift is marked with violet colour
http://img154.imageshack.us/img154/3516/kanin200405izrezpaint8yu.jpg

http://www.shrani.si/pics/kanin163494.jpg

More pictures: http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=13002

Beside new chair lift, there will be also new ski-piste (marked with yellow). It will be 843 m long (2284m � 2064m).

New char lift should be bulit till January 2006, but it will be finished earlier, so there is posibility, that new lift will be opened around Christmas. It depends on weter, because it is very changeable in mountains.
Building this chair lift was very dificult, because of height above sea level (from 2000 - 2200 m). Few weeks ago were placed 14 pillars (with helicopter).

We're discussing about this topic on Slovenian forum about ski-resorts http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=13&postdays=0&postorder=asc&start=0 . You probably don't undeststand Slovene, but you can check this topic, because there are few interesting pictures.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.10.24. 23:04
sziasztok, januárban gerlire megyünk, s tervezzük, hogy egy nap erejéig átugrunk Bovecra. Következö kérdéseim lennének:
- milyenek az idöjárási és hóviszonyok januárban, mostanság mennyien vannak (van e sorbanállás, s mikor, meg kb. mennyi)
- ugye Bovec eléggé kivan téve az idöjárás szélsöségeinek, ezért honnan tudjuk reggel egy kis karintiai falucskában felkelve, hogy 70 km-re arrébb milyen az idő? van-e esetleg vmi telszám amin lehet érdeklődni
-volt-e mostanában (az elmúlt 5 évben) vmi újítás, gondolok itt felvonókra, pályákra stb.
- valóban érvényes a "silber card" ide is? bár a topskipass.at oldalon nincs jelezve ez, de egy magyar oldalon olvastam, hogy Tarviso, Sella Nevea stb. mellett ide is érvényes, meg "szóbeszédek" alapján is halottam erről

köszöntem
kyra
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2004.03.04. 12:25
Most jöttünk haza Cezsoca-ról. Ez Bovec mellett van. Folyton szakadt a hó, és gyönyörű volt a vidék. A Kaninon csak egyszer tudtunk síelni, akkor is a felhőkben, ugyhogy emmit sem láttunk és a sebességet sem érzékeltük. Jelenleg 500cm havat mértek kint. Ha elmúlik a lavinaveszély megnyitják a pályát (talán ma):)! Viszont át lehet menni Sella Neveába, vagy Arnoldsteinbe síelni. Pár napja nyitották meg a határt, mert eddig a sok hó miatt az is le volt zárva. Mi Cerknora jártunk síelni, ami kicsit messzebb van, viszont megéri elminni. Sok pálya van, jó a hó és a felvonók is. Nem kellett sorbaállni sem! Viszont ha valaki oda készül vigyen magával tollárt, mert bár mindenhol elfogadják az eurót itt sajna nem! Nemzetközi diákkal olcsóbb! Nekünk sikerült a Magyar diákot is elfogadtatnunk. Jó Síelést MINDENKINEK!;)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2003.12.12. 19:05
pár kép
bovec-l.jpg
mont1.jpg
ski1.jpg
ski2.jpg
ski5.jpg
vik
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2003.12.09. 19:03
Én 2001 márciusában voltam, amikor a hójelentés hihetetlennek tűnő 580 cmt mutatott. Tényleg sok hó volt, de csak 1600 felett. Gyakorlatilag csak a nagy piros pályát lehetett használni, a fekete alján nem volt hó, a többit pedig lavinaveszély miatt tartották zárva. Végig meleg volt és olyan köd, hogy alig láttunk. A rövid idő alatt amikor kitisztult néha és lehetett látni a táj szépsége mellett kitünt hogy a kevés pálya ellenére nagyon komoly terepről van szó. Azon az egy pályán el tudnék egy hetet sielni jó körülmények közt. És a feketére rettentő kíváncsi vagyok. Ja, és lehet pálya mellett is menni, komoly helyek vannak, komoly szakadékokkal szegélyezve. A szél egyébként gyakran gond, a felvonót ilyenkor leállítják, de mindent összevetve én nem hagynám ki.
Bödőcs András
4 élménybeszámolót írt
4
22 éve tag
2002.01.04. 11:40
Szia,

jah azokat, azok mentek mind. ha jol emlexem 2 tarcsas felvono volt es 3 palya. de egyik sem volt valami nagy szam. kek de inkabb zold palyak voltak. az egyik remek tanulopalya, illetve parhuzamosan mellette van egy sokhupszlis palya. a masik egy lankas majd hirtelen lejtos palya. eleg rovidek es egyszeruek. ennek ellenere az egyiken eltortem a silecemet :-). valoszinu anyaghibas volt mert letorott az eleje menet kozben. utana nem is mentem azokra a palyakra maradtam a jeges pirosnal :-).
azt hogy mikor inditjak be nemtom pontosan, januarban mukodott, es allitolag ott fenn sokaig van ho tehat sokaig sielhetők. de ez olyan szajrol szajra terjedo info. biztosat nem tudok.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2002.01.02. 20:38
Köszi az infokat:-))
A fenti pályákon azokat értem, melyeket a kabinos felső állomásától lehet elérni, néhány húzós felvonót láttunk, egész mélyen behavazva...
Ezeket mikor indítják be?
Bödőcs András
4 élménybeszámolót írt
4
22 éve tag
2002.01.02. 14:56
Szia Andrea,

mi tavaly voltunk január közepén sella neveaban. nekünk is tetszett, bár a pályák nem voltak túl változatosak, viszont kevesen voltak, ami nagyon pozitiv volt. gyakran voltunk mi 5en a palyan, persze nem folyamatosan. a hetvege volt huzos, de a felvono valoban jol birta. 2 szakasz volt ahol szinte mindig jeg volt, az egyik kb. a felso harmadanal, itt nem volt ritka az sem hogy megült egy felhő,és nagy jéggöröngyök voltak. és kb az alsó harmad vonalnál(a bazi nagy lejtő előtt), ahol egy éles jobb, majd bal, aztán megint jobbkanyar volt. (persze a piros palyara mondom, akekeknel nem volt ilyen. ill. a piros egyik szakasza nem volt hasznalhato). Mi utazási irodával voltunk, nemtom lehet-e reklámozni, ezért ha akarod megírom magánban az iroda nevét. félpanziós ellátással, ami megfelelő volt. persze sielés után természetesen semmi nem elegendő mennyiségű :-) , de persze ezzel nem mindenki van igy :-). az iroda emberei főztek és tálaltak fel, így vegyes magyarosolaszos etrendünk volt. a panzió nem volt messze a felvonótól sem túlságosan, inkább a meleg vízzel voltak gondok.
Bovec fele ugy tudom nem megy meg, es nem is megy egy darabig palya, hacsak nem alpinsi, de ezt sajnos nem tudom. mikor mi voltunk egy ket alpinos csapat elindult arrafele. melyik fenti felvonokra gondolsz?
ja es megegy, mindig a panzioban isznak a hegyimentok estenkent. igy gyorsan ossze lehet veluk baratkozni, es mindig van egy ket jo szavuk, ill. tippjuk mikor nekiindulsz a palyanak.
üdv
András
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2001.12.28. 22:05
Az öt csillag örömére akkor a fotót is mellékelem:-))
Nektek is hasonló napsütést kívánok!!!
Andrea
Bovec.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.