Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Lengyelország
Bialka Tatrzanska
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Harnas*** - felnőttbarát hotel a Zakopane sírégióban, Bukowina Tatrzanska településen
ÜZENETEK (121)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bojtor Péter79
4 élménybeszámolót írt
4
1 éve tag
2023.01.08. 12:11
Egy aktuális árlista.
EAEA80F6-94A5-42FF-9F8F-822F3A26F87D.jpeg
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2023.01.05. 23:18
Ma egész más arcát mutatta a terep: a reggeli eső és szél elriasztotta a népek jelentős részét, így 11.00 körül, amikor a javuló időben felmentünk, szinte üres és a tegnapinál jelentősen jobb állapotú, bár tavaszias állagú pályákat találtunk. Gyakorlatilag sorban állás nélkül lehetett csúszni egész nap. Időnként az eső újrakezdte, ilyenkor a buborékos ülősliftek segítettek az elázás lassításában, de azért 16.00 óra magasságára összehoztuk. A közeli Termy Bukowina fürdő termálvize kellemesen felmelegített utána - bár a pályák helyett ma itt voltak sokan, még vacsoraidőben is.
Előzmény: (esslegg 217034)
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2023.01.04. 19:20
Ma délután itt síeltünk. Kemény, jeges pályaalapon kristálycukor buckák, a lankásabb kékeken kisebbek, a piroson méretesebbek. Hó gyakorlatilag csak a pályákon, de azok nagy többsége működik. Közepes tömeg, ebéd utáni időszakban 5-10 perc sorbanállás, lightos csehszlovák bukéval (visszafogott tolakodás), sötétedés után már csak 2-3 perc. A pályák jól kivilágítottak, és a tájban hangulatosan mutatnak más kisebb környékbeli pályák fényei. Vendéglátóhelyek kínálata szuper (grill kolbász, sajt stb.) és vállalható árfekvésűek. Az időszak (újévi hét, iskolaszünet) és az aktuális időjárás fényében szerintem ár-érték arányban és élvezeti értékben elfogadható, és meg lehet benne találni a pozitívumokat - de csak jól élezett léccel.
Előzmény: (adalbert 216994)
adalbert
634 élménybeszámolót írt
634
17 éve tag
2023.01.03. 18:20
Mostanság van ott valaki Magyarországról? Milyen a pálya?
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.12.30. 11:53
Én is kedvelem Bialkát, de az igaz, hogy néha sok a várakozási idő. Ennek az egyik oka, hogy az iskolai síszünetben jönnek a legtöbben.
A neten megtalálható a síszünetek időpontja. A szünetek ideje csúsztatva van régiónként, ezért viszonylag hosszú az az időszak, amíg sokan vannak. Én ebben az időben nem szoktam menni, mert valóban sok a várakozási idő, és morcossá teszi azokat is, akik alapból nem olyanok.

Viszont modernek a libegők, jók a pályák, van meleg vizes fürdő, kedvesek az emberek, szép a táj, kellemes a környezet. Sajnos ma már nehezen lehet olyan pályát találni, amely nincs túl messze, nem túl drága, nincsenek sokan, és minden igényt kielégít.

Ha valaki tud ilyet, az árulja el.
beelma1989
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.12.30. 01:31
Kedves Tüskés Rózsa Gyerek!

Örülök hogy, vetted a fáradságod és írtál ide! A Bialkai sí/snowboard paradicsom lelkes/profi téli sportokat kedvelő emberek fórumába! De tényleg taps - taps kedves semminek sem örülő savanyú uborka fagyos ember!!! Én/Mi továbbra is élvezzük a Lengyel vendég szeretet!!! Főleg így 7 év után! Mi továbbra is élvezzük a Bialkai síterepet! Neked pedig kívánunk sok-sok Osztrák kolbászt a .......
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.12.05. 10:26
Tegnap jártam Bialkán. A pályák be vannak havazva, de még nincsenek nyitva. A felvonók nem jártak, síelőket itt nem láttam. A szemben lévő
Fekete hegyen is van egy sípálya, ez már üzemelt. Kb. +5 fok volt délben, egy kicsit kásás volt a hó, de jól letett csúszni. Felnőtt napijegy 125 Zl.
Lehet venni 1700 Zl-ért 14 napra érvényes jegyet is, amelyet az idényben bármikor fel lehet használni a környék összes pályáján. Még Szlovákiában, Bachledkán is.

A Fekete hegy tetején nemrégen állítottak egy keresztet, onnan gyönyörű kilátás nyílik körbe a hegyekre. Tiszta napos idő volt éppen. Végig lehetett látni a Tátrát, a Bialkai 3 hegyet, és a másik irányban is az egész vidéket. A miskolciak elhelyeztek itt egy emléktáblát, mert itt húzódott az 1000 éves Magyar-Lengyel határ. Lenn a faluban még megtalálható egy öntöttvas "határkő", egy vízimalom mellett.

A környéken lévő többi pálya (amelyeket láttam) szintén nem üzemelt. Jugow, Harenda, Rusyn, a Bukovinai pályák, és a Fekete hegy másik oldalán lévő új pálya sem. Úgy látszik készülnek a Karácsonyi szünetre.
rozsan1991
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.02.17. 14:38
Most voltunk először Lengyelországban síelni, de utoljára is... :(

Poroninban szálltunk meg, nagyjából 12km-re volt a síterep, na ez az út reggel 9kor 1órás volt. Elképesztő dugó volt mindenfele. Egyszer elmentünk Zakopane-ba, ugyan ennyi volt az út. Délután 2kor 30perc alatt 1km-t tettünk meg az autóval.

Minden felvonó működött, bejártuk az összes pályát az 5 nap alatt. A felvonóknál általában 10-30percet álltunk mire sorra kerültünk, a pályák a meredekebb részeken már a reggeli órákban buckásra voltak síelve. Nem vártam egy osztrák síterepet, de ez botrány volt... A hüttékben semmi zene, mindenki feszült volt, az emberek egy mosolyt nem láttunk. Se angolul, se németül nem nagyon beszéltek, alig lehetett kommunikálni bárkivel.

Gondolom ez az egész a laza covid szabályok miatt van, mivel semmi igazolás nem kellett és még az üzletekben sem kellett maszkot hordani, emiatt a környező országokból rengetegen jöttek ide síelni.

Egyedül az éjszakai síelést élveztem, amikor már kicsit lement a tömeg és nem kellett fél órákat sorban állni.
32AB6ADE-6338-4F7F-AB0B-79E498ADA46A.jpeg
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2022.01.28. 15:36
Megejtettem életem első csúszását Lengyel földön. Egész jó terep de ezáltal felkapott is. Szinte csak ülős felvonók vannak ami nagyon tetszett. A térkép szerinti jobb oldalon régebbiek de a baloldali részén fűtött 6-os bubisak ami nagyon jól jött mert a hó egész nap rendületlenül esett széllel párosítva.
Már a bérletvásárlásnál közölték hogy a 8-as felvonó nem müködik így kb ketté feleződött az egész terep. Ez úgy nézett ki hogy a síelők 90 %-a beszorult az egyik oldalra ezáltal hatalmas sorokat generálva maguknak.
Mi az első komolyabb várakozás után kocsiba ültünk és irány a térkép szerinti bal oldal. Nagyon jól döntöttem hisz az egyik bubisnál 3 perceket de a másiknál semmit nem várakoztunk.
Látótávolság 2-300 méter így a terepet egy naposabb időben szinte biztos hogy újra meglátogatom.

Covid helyzet : a szlovák-Lengyel határon semmi ellenőrzés.
a bérletvásárlásnál semmi igazolványt vagy igazolást NEM kértek !!
A kocsmákban-hüttékben? :) seki nem visel maszkot ! Még a személyzet sem abban ahol mi voltunk !
Lehet menni bátran ! :)
20220128-135446.jpg
20220128-132537.jpg
20220128-122116.jpg
20220128-115851.jpg
20220128-115847.jpg
20220128-112024.jpg
20220128-112019.jpg
20220128-105359.jpg
20220128-104208.jpg
20220128-101826.jpg
20220128-084537.jpg
20220128-092809.jpg
adalbert
634 élménybeszámolót írt
634
17 éve tag
2021.12.23. 14:47
Mi a helyzet a coviddal? Nézik a határon, vagy a szálláson a papírokat? Hivatalosan mi kell a belépéshez? Elég a magyar védettségi vagy pcr esetleg antigénteszt kell csak?
1balogh
4 élménybeszámolót írt
4
2 éve tag
2021.12.16. 09:25
Szia Lajos !

A síterep lábánál 2-3 kölcsönző is van a linken rá tudsz kattintani a price listre és látod az árakat kb 45 ZL/nap egy komplett felszerelés.

https://www.rhsport.pl/zarezerwuj/

Üdv Tamás
Gázai Lajos
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.12.16. 07:45
Sziasztok!
Van esetleg információja arról valakinek, hogy Bialkán vagy a sípálya környékén érdemes-e felszerelést bérelni és ha igen akkor kb. mennyi az ár? Honlapot nem találok ahol infót lehetne gyűjteni.
Békéscsabaról megyünk, voltunk már Bialkán de ha jó lehetőséget találunk a bérlésre akkor nem "cipeljük" a cuccot innen.

Előre is köszönöm a válaszokat!
doki1964
11 élménybeszámolót írt
11
8 éve tag
2020.03.03. 19:49
Hétfőn (márc.2) voltunk síelni Bialka Tatrzanska síterepen. Pár napos lengyel túra keretében látogattuk meg a feleségemmel és egy baráti házaspárral pályát, egyébként Bukowina Tatrzanskán laktunk (NAT hotel, nagyon rendben volt, reggeli hibátlan, pici wellness, jó ár) ami kb. 8 km-re van,síbusz is jár, mi autóval mentünk át.

Kotelnicán kezdtünk kb 10 körül, viszonylag sokan voltak, de a tömeg eloszlott az ottani pályák és a felvonók között. Utána szépen sorjáztunk a másik vége (Kaniówka) felé kb. 2 óra volt komótosan, volt olyan pálya ahol kétszer is lejöttünk, majd így vissza.

Sztem a "közepe" a legjobb, a Jankulkowszki Wierch két oldala, mert ott teljesen új hatüléses, felvonók vannak, bár a többi részén is ülőszékesek általában, csak régebbiek, de megfelelőek. A Kaniówkán vannak tárcsásak is.

A síterep szinte teljesen kék, a pályák szélesek, így nagyon ajánlottak sztem a családosok és a kezdők számára. A nagyobb tudásúak is élvezhetik egy ideig, de nagy kihívásokra ne számítsanak.

Egy dolgot hiányoltam, a nagy színes sítérképeket a lifteknél, azokat a lengyelek elfelejtették kirakni.

Sajnos az időjárás nem kedvezett nekünk, éjjel esett, nappal 5 C fok volt,így hókásában nyomtuk, ami nem a kedvencem. Cserébe viszont volt napsütés is. A síbérlet árak barátiak, korcsma mindenütt van, a kaja jó és megfizethető.

Nekem bejött, biztosan visszajövök egyszer (ha mínuszok lesznek).
IMG-20200302-130930.jpg
IMG-20200302-123705.jpg
IMG-20200302-1218472.jpg
IMG-20200302-133518.jpg
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.12.30. 21:38
Sziasztok! Ma du fél hàromtól fél nyolcig sieltünk Bialkàn. Kaniowkàn a pénztàrtól néhàny méternyire éppen volt még 1 parkolóhely. Pénztàrnàl ketten voltak előttünk, aztàn kb 2-5 perc vàrakozàsi idő volt felvonónként.
A pàlyàk jók voltak, helyenként buckàsak estére. Több helyen még dombok vannak hóból, amit az elmúlt napokban àgyúztak. Szorgalmasan dolgozhatnak, hogy minél szélesebbek legyenek a pályàk.
Bolka77
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2019.03.09. 21:22
Sziasztok! Ma a Szymoszkowa-ra mentünk délelőtt 10 előtt ott voltunk de nem kellett volna. Tegnap nagyon sokat olvadhatott . Mára kb 5-10 cm jeges havas réteg volt a pályán alatta jég. Mivel ez is Tatra ski tag ezért a 6 órás bérlettel visszamentünk Bialkára. Megérte. Nagyon rendbe rakták mára. Ugyanazt a pályát és felvonót használtuk. Kedvezett a hideg jobb volt mint tegnap. Következő szezonba ismét el szeretnénk jönni.
Bolka77
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2019.03.08. 22:23
Sziasztok! Ma Bialkán jártunk. 11.00 előtt értünk a Kotelnicai parkolóba. A felső tele volt. Az alsó csupa sártenger de itt volt hely. 6 órás bérletet vettünk 90 zlotyiért/fő. Az I. Felvonót használtuk ami lassabb mint a IV es de nem volt egyszer sem sorbanállás. A felvonó aljánál levő étkezdében ittunk teát (ebédidőben sokat vártunk arra hogy kiszolgaljanak minket) és kávét. Az árak elfogadhatók. A tömeg eloszlott ezen a nagy pálya rendszeren. Kora délutánra buckás és több helyen jeges volt. 17.00 előtt jöttünk el. A parkoló ahol megálltunk szinte ures volt. Holnap visszamegyünk.
20190308-110949.jpg
20190308-110922.jpg
20190308-110929.jpg
20190308-110933.jpg
Takács Bernadett
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.03.04. 15:09
Sziasztok!
Nekem a bialka-i sípályán a mentéssel kapcsolatban lenne kérdésem.

Járt-e már valaki úgy, hogy nem volt külön biztosítása, csak europai "kék" kártya és baleset érte? Én így jártam múlt pénteken és csak annyi volt, hogy szánnal hoztak le, illetve fáslival rögzítették a térdem. Egyéb orvosi ellátás nem történt. Senki egy szót sem mondott a fizetésről, vagy hogy ez mennyibe kerül, az a bácsi pedig, aki lent a mentő ponton felvette az adataimat, igazából annyira angolul sem tudott, így tőle sem tudtuk meg, hogy mégis mennyit kell fizetni, kell-e stb.

Ezzel kapcsolatban tud nekem segíteni valaki?

Köszönöm!
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2019.03.03. 19:56
Február 27-én voltam itt.
A pályarendszer több helyről is megközelíthető, de legtöbben a Kotelnica hegy alatti nagy parkolót választják. Talán azért, mert hatalmas parkoló áll rendelkezésre, itt helyezkednek el a gyermek és kezdő pályák és itt van a libegők többsége is. Viszont többnyire itt a legnagyobb az embertömeg is.
Egy másik megközelítési lehetőség a középső hegy (Jankulakovski Wierch)teteje, amit Bukowina Tatrzanska felől a hegygerincen lévő úton lehetne elérni. Azonban az út annyira rossz minőségű, hogy nem ajánlom senkinek.
A harmadik lehetőség, a Wisoky Wierch és a Jankulakovski Wierch közötti völgyben lévő alsó parkoló. Én ezt választottam, és nem bántam meg. Reggel 9 órakor az elsők között érkeztem. Tökéletesen lesimított pálya várt, ami az éjszakai néhány fok mínusznak köszönhetően kissé ki volt fagyva. Nagyon jól lehetett rajta hasítani. Kb. 11 óráig tökéletes volt a pálya és nem kellett sorban állni sem. A 6 személyes fűtött ülésű buborékos libegő játszva szállította el az embereket. 11 óra körül már több ember volt a pályán, és a hó is felpuhult. Átlibegtem a Kotelnicára, de ott még többen voltak és a hó sem volt jobb. Így visszatértem a kiinduló helyre, mert itt 5 percnél többet nem kellett sorban állni. 10 perc alatt fordultam meg.
13 óráig élvezhető volt a pálya, utána már figyelni kellet a buckákra is, de még így is jókat lehetett csúszni.
Nagyon jó kis pályarendszer, modern libegőkkel és közepes lejtésű széles jól karbantartott pályákkal.
Érdemes meglátogatni a termálfürdőt is. Egy 3 órás jegy 49 zloty. Kinti és benti medencék, csúszdák, hullámfürdők, sodrófolyosók, és egyéb nyalánkságok. Koktél és sör a medencében is fogyasztható.
Zozzie
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2019.02.23. 15:24
Most jöttünk haza, még friss az élmény, úgyhogy gyorsan leírom a tapasztaltakat: jól éreztük magunkat, nem bántuk meg, hogy idén Lengyelországra szavaztunk, de tennék néhány észrevételt: Bialka és környéke családosan, kisgyerekkel az egyik legjobb síterep lehetne, ha többször (értsd: naponta) kezelnék a pályákat. Sajnos némelyik rész annyira buckás volt, hogy még nekünk, felnőtteknek is problémát jelentett. Az a szerencse, hogy itt kék szín valóban enyhe lejtőt jelent, az ötéves lányom pedig a második nap már nagyon ügyesen használta a tányéros felvonót is, Jurgow-ban. (A környéken itt található az egyetlen fekete pálya!) A Tatra Super Ski bérlet, amit az interneten vettünk jóval olcsóbban, sajnos nem minden síterepre érvényes a környéken, de a nagyobbakra igen. A többire (pl. Rusin-Ski) külön kell jegyet váltani. Hiába volt a szállásunk (Dom z Witrazami) az egyik kisebb pályától mindössze 70 méterre, oda külön kellett egy háromórás bérletet váltanunk, hogy kipróbálhassuk. Cserébe viszont tökéletes állapotban volt, ahogy a szállásra sem lehetett különösebb panaszunk. Igaz, hogy a tulaj első este azt sem tudta, kik vagyunk, honnan jöttünk és meddig maradunk, de a két szoba, amit lefoglaltunk ki volt takarítva és fel volt szerelve mindennel, amit ígértek. A wifi-vel azért adódtak problémák: nagyjából a "betárcsázós" korszakban volt utoljára ilyen lassú internetkapcsolatom. A reggeli sem igazán említésre méltó: nem volt kevés, vagy rossz, de bőséges és változatos sem nagyon. Így aztán inkább a vacsorákra koncentráltunk. A környékbeli éttermekben jó áron, jókat lehet enni és sok különlegesség van, ha valaki nyitott rá. Oké, a sült disznóvért hajdinakásával (black puding néven fut az angol nyelvű étlapokon) élből visszautasítottuk, de véleményem szerint a sörpácban érlelt csülköt, a hurkát és a tócsnit (más néven kremzli, görhöny, lapcsánka) érdemes megkóstolni.
Visszatérve a lényegi részére a dolognak, első nap mi síoktató segítségét is igénybe vettük, hogy foglalkozzon a legkisebbel. Az 50 perces óra 70 és 90 zloty között mozog, ami nagyjából 5000-7000 Ft-ot jelent a jelenlegi árfolyamon. Sajnos az angol, a német (és a magyar) nyelvtudás mit sem ér ezen a vidéken. Nagy szerencse kell hozzá, hogy a lengyelen kívül más nyelven is szót lehessen érteni! Itt most nem az alkudozásra gondolok a bazársoron, ami szinte kötelező, hanem a komolyabb útbaigazításokra, ami GPS ide vagy oda - azért néha elkél... Az orosszal mi egész jól boldogultunk, mert a szótövek egy kicsit hasonlóak a többit meg ki lehet következtetni... :-) Megint visszatérve a síeléshez, a február vége szerintem jó időpontválasztásnak bizonyult, mert napsütés is volt, havazott is de nem volt hideg éjszaka sem.
Mindent egybevetve előny, hogy nincs messze (300 km Budapesttől), hátrány, hogy az útviszonyok (nem rossz, csak kanyargós) miatt 5 óra 35 perc volt az út, pedig visszafelé egyszer sem álltunk meg. Mellette szól, hogy olcsó, de a színvonala elmarad a osztrák síterepektől, részben az adottsága (alacsonyabban fekszik, mint Kékestető) részben mert kevés a pályakarbantartó gép (ratrak). Szimpatikus viszont, hogy este 9-10-ig mennek a felvonók, nem úgy, mint Ausztriában, ahol délután 4-kor már "lámpaoltás" van, és az éjszakai síelés már feláras. Az emberek is nyitottak, kedvesek. Persze senkitől sem hallottuk, amikor megtudta hová valósiak vagyunk, hogy a "Lengyel-magyar, két jó barát, együtt harcol, s issza borát” mondást, de nem is vártuk... Azért jó lenne mégis, ha az idegenforgalomban dolgozóknak lenne némi nyelvtudása, mert hallottam olyan sztorit is, hogy az étterembe valaki málnaszörpöt rendelt és Zubrowka-t (vodka, bivalyfűvel) kapott! Személy szerint én ezt nem sérelmezném kifejezetten, de azért na... :-)
Mi még biztosan visszatérünk egyszer, mert jó volt és sok olyan pályarendszert kihagytunk, amit az időhiány miatt nem állt módunkban felkeresni.
Néger
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.01.17. 10:28
A pályákon szánkózni nem lehet, de melletük azért próbálkoznak.
Inkább a kis pályákon megy ez, ott bérelni is lehet. Pl. https://www.narty.pl/ski-atlas/polska/malopolskie/bukowina-tatrzanska/wysoki-wierch.html
Bukowina: 25pln/10 húzás
Előzmény: (JakóI 202738)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.