Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Val Gardena
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Cesa Vedla apartmanok - családias szállás Val Gardena közelében
ÜZENETEK (60)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tibu
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2010.10.18. 20:17
Üdv Mindenkinek! Január végén 5 fős baráti társasággal a Gardena völgybe készülünk egy hétre. Nem játunk még ott, ezért kérem ha valaki jól informált, osszon meg velem néhány hasznos információt.. (Szállás. legjobb pályák stb.)
Köszönettel.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2010.01.26. 08:32
Köszönöm Supershape! Gondoltam, bár a sítérképen a pályákat pirosnak jelzik. Az látszott, hogy rövidek, ami gyanús volt a sítérkép jelzésével szemben, hogy kicsik a szintkülönbségek. Akkor ezt kihagyjuk. A többi rész tuti szuper! Jó síelést!
Előzmény: (supershape 81771)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2010.01.25. 23:40
A Seiser Almn leginkább rövid kék pályák vannak, szerintem felejtős, a többi rész összehasonlíthatatlanul jobb. (persze magaslati sífutópályának kiváló:))
Előzmény: (SíMan 81716)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2010.01.25. 19:43
Ha valaki sielt már Seiser Almon kérem ossza meg velem tapasztalatait. Itt a fórumon inkább csak képeket láttam, de részletes leírást nem. Tavaly kimaradt, idén lehet átmennénk Kronplatzról és síelnénk ott (is), de csak ha jó a rendszer, mert ha felejtős, akkor inkább a Seceda, Saslong és társai maradnának! Köszi!
Truman
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2010.01.21. 09:44
Sziasztok!

Tudja valaki, mikor van síszünet Olaszországban?


Köszi.
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.01.08. 13:31
Sziasztok,
Gondoltam - hogy most így beindult a síszezon - újból felteszem a kérdésem, hát olvassa valaki, aki járt a környéken és tud segíteni:)

Nyáron kicsit körülnéztünk a sípályák környékén és azt tapasztaltuk, hogy mindenhol 4-5 eurót kell fizetni a parkolásért. Aki már járt erre és van ötlete hogy merre lehet ingyen parkolni valamelyik felvonóhoz közel, kérem ossza meg velem:)
St. Ulrich és St. Cristina között fogunk lakni.
Előre is köszönöm!
K
gulac01
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2009.07.16. 13:12
Sziasztok,
Januárban megyünk ide síelni. A héten jártunk a környéken, kicsit körülnéztünk és azt tapasztaltam, hogy mindenhol 4-5 eurót kell fizetni a parkolásért. Aki már járt erre és van ötlete hogy merre lehet ingyen parkolni valamelyik felvonóhoz közel, kérem ossza meg velem:)
St. Ulrich és St. Cristina között fogunk lakni.
Előre is köszönöm!
K
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2009.04.06. 22:04
Sziasztok
Most itt vagyunk épp, síelgetünk, és hát meg kell erősítenem az előttem írót, ez a legjobb síközpont, ahol eddig jártam, pedig voltam már jópár helyen.
Eddig Ausztria volt az etalon, de ez a régió a legjobb.
Igaz nem olcsó (39€ napijegy) de a szolgáltatások a legjobbak.
Részletesebb beszámoló majd ha hazaérünk...
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.02.06. 20:10
Lumumbaa, örülök ha tetszett a beszámoló és jó emlékeket idéztem föl. Én 8 év után voltam ismét Olaszországban sielni, közben Ausztria egyes terepeit tesztelgettem, de a Dolomitok teljesen elvarázsolt! Lenyűgöző a táj, klasszak a pályák, példa értékű a felvonórendszerük.
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.02.06. 15:52
SíMan, gratulálok, csodás volt az élménybeszámolód! Én ugyan már 3éve nem jártam ezen a környéken, de ezek szerint azóta sem változott semmi... Ha legközelebb arra jártok, ne hagyjátok ki Wolkensteinben a La Stua bár-t, legalább egy forralt borra érdemes beugrani hozzájuk! Ráadásul idén, ha jól tudom 3 csinos, magyar felszolgáló csajszi dolgozik ott! :-)
Balesetmentes sportolást mindenkinek!
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2009.02.03. 09:43
Ja tényleg figyelni kell, bár a Wolkensteinbe vezető út a Sella Ronda része (narancs irány). A csákányos liftet jobbról kell kerülni, úgy jutunk a patak partjára, jónéhány sportársunkkal együtt...
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.18. 12:38
Január 16-án itt zártuk egy hetes síelésünket. Egy napot tudtunk itt is síelni, de ez feltette a koronát az egész hétre! Miután felmértük, hogy ezt a terepet 1 nap alatt nem fogjuk tudni besíelni, ezért fájó szívvel lemondtunk Seiser Alm-ról. A napot St. Urlichból kezdtük. A Secedara vivő lift mellett parkoltunk, ahol 4 Euro volt a napos parkolás díja. Miután felértünk a nagy kabinos felvonóval varázslatos világ tárult elénk, amit Secadanak hívnak! Néhány fénykép, videofelvétel, gyors melegítés után rátapadtunk a 8-as piros pályára és élveztük a napsütésben! Majd innen lecsúsztunk egészen a Col Raiser buborék alsó állomásáig, hosszú, ragyogó pályán! A Col Raiserről kék pálya vezet le, ahonnan a Ronda Expressel lehet átmenni a Saslonghoz vezető felvonóhoz. A Ronda Experess nevével ellentétben egyáltalán nem ronda / J / viszont a föld alatt átrepít a falu másik végébe! S jött a híres Saslong fekete pálya. A tetejétől elég hosszú, de szerintem nem olyan meredek. Sokan voltak rajta, mindenki ki akarta próbálni. A Ciampionin található nem túl hangulatos bár-étteremben elköltött rövid ebéd után Wolkensteinba akartunk lecsúszni a Ciampioni buborék aljába. Ekkor 4-en három felé csúsztunk el! Én az 5-ös pálya felé kavarodtam el a Piz Sella nagy kabinoshoz. Elmondhatom, hogy a hely rabul ejtett! Mint később kiderült szó szerint is és átvitt értelemben is. A többiek a Ciampioni buborék alsó állomásánál vártak, miközben én próbáltam hozzájuk eljutni. Felmentem a Piz Sellaval, ahonnan a jobbra lévő fekete pályát választottam. Erről annyit érdemes tudni, hogy a teteje nagyon szűk és a sok megijedt nem túl gyakorlott síelő fél méter körüli buckákat túrt össze és a nem lehet látni a pályát! Szerencsére néhány méter után kiszélesedik és gond nélkül le lehet rajta csúszni. De ismét csak a nagy kabin aljánál találtam magam, pedig nagyon nem ott akartam lenni! Ismét fel, fekete pálya, megint a nagy kabinnál voltam! Itt éreztem azt, hogy megvan a hátránya annak, hogy a Rella Rondára vannak kihegyezve a térképek, ugyanis nincsenek beszámozva rajtuk a pályák! Ismét fel, majd nagy nehezen az utolsó pillanatban megtaláltam a nekem szükséges, a faluba vezető piros pályát. Ilyenkor jó a mobil! Miután ismét együtt volt a négyesünk felmentünk a Dentercepies tetejére és onnan a piros pályán megkezdtük a visszacsúszásunkat a Seceda felé. Visszafelé kipróbáltuk a Saslong piros változatát. Végül még a Secedai részt élveztük ki, amennyire erőnkből tellett. A síelésünket a 10,5 km hosszú piros 2-es pályán zártuk, ami levitt minket a kocsihoz! Fél 5-kor még elgondolkodtunk egy utolsó csúszáson, de már nem volt hozzá erőnk! Val Gardena röviden: THE BEST!
Hutte-a-Col-Raiseren.jpg
Piz-Sella-nagy-kabinhoz-vezeto-5-os-piros-palya-2.jpg
Secedara-vivo-nagy-kabin.jpg
Col-Raiserrol-jovo-kek-palya.jpg
Seceda-kilepve-a-fevonobol.jpg
Seceda-a-felvonobol.jpg
Az-egyik-kedvenc-Seceda-8-as-piros.jpg
Piz-Sella-nagy-kabinhoz-vezeto-5-os-piros-palya-1.jpg
Sella-Gruppe-a-Ciampinoirol.jpg
Kapolna-a-sziklak-alatt-a-felvonobol.jpg
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.01. 20:38
Buék Mindenkinek! Csak egy napot fogok tudni itt sielni ezen a gyönyörű helyen január 10-17 között, ezért kérem a tapasztaltak tanácsát. Nézegetem a sitérképet, ez alapján jónak tűnik Seiser Alm - bár elég rövidek a pályák -, ezt besielném. Ezen túl a Saslong körüli részeket, illetve a Ronda expressel átmennék a másik oldalra (Col Raiser, Seceda). Mennyire kivitelezhező ez? Ha egy napotok lenne itt, ti mit sielnétek be? Köszönöm a segitséget!
Buakaw
73 élménybeszámolót írt
73
15 éve tag
2008.12.31. 10:24
sziasztok
nincs információtok vagy tapasztalatotok arról, hogy egy szilvesztert is magába foglaló 1 hetes síelésre szokott lenni valami árban nem túl hátborzongató, de mégis jó ajánlat az utazási irodáktól?van itt olyan aki már fogott ki ilyet? az idei lapos szilveszter vezérel, hogy jövőre szervezzek egy sítúrával egybekötött hepajt. előre is kösz a válaszokat.
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2008.12.15. 22:20
Szia!

Hol találtad ennyiért a szállásotokat? Mi is abban az időpontban mennénk sielni 3-man és keresem a szállást!
drkrisz
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2008.12.15. 12:08
Mi január 24.-től töltünk itt egy hetet és már alig várjuk!
Tényleg nagyon jó szállásokat lehet találni a neten. Nekünk 1 hét fejenként egy csodállatos appartmanban 40ezerre jött ki, amiben már minden benne van, a parkolástól kezdve a végtakarításig.
A neten a pályák leírása megfogott minket, az eősségük és a méretük miatt.
Jelenleg 160 cm hó van a hegyen, a völgyben pedig "csak" 1 méter. Szélcsendes -2 fokkal. Isteni! Totális elvágyódás!!!
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.11.07. 14:15
A faluban van két oktató pálya. Korhoz mért lejtőkkel. Seiser Alm egy gyönyörű fensík mindenféle pályával. sok nyugtató nézegető pálya,de találni izgalmas lejtőket is. Monte Píznél akkor/ átalakítás előtt/ kiváló konyha volt.
Jó utat!
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.07. 10:32
Jha, nem úgy kell érteni, hogy mindenfele piros pályák, van sok-sok kék is természetesen :) csak arányiban több, mint pl alta badián :) Nektek is jó síelést! Hali
a festegető
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2008.11.07. 08:03
Köszi a "híreket" Tomcsi. Hűha, sok a piros pálya?! Apósomék is jönnek velünk, azért remélem nem lesz gondjuk, hogy túl meredekek a pályák. Amikor tavaly körbementünk, valószínűleg jártunk erre, de már nem ugranak be a részletek. Jó síelést neketek is !
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.02. 19:04
Sok hó, sok nap, jó infrastruktúra, általában kevés sorban állás. Amúgy sztem sella rondán cortina mellett a legjobb. Annyi, hogy főleg akkor ajánlott ha inkább a meredekebb pályák felé húz a szíved, mert aránylag több a piros. Én, ha tehetném ide mennék, de fateréknak megkegyelmezünk, ezért alta badiaba mentünk eddig mindig, amikor ez a környék jött szóba :) Jha, és annyi, hogy ugye itt van a körsí című móka, ami jó buli, meg szép, és ezt sokan így gondolják, ezért ha valahol kialakul "dugó", akkor az ezeknél a felvonóknál várható. Illetőleg ezek a pályák délutánra már buckásodnak, amit megintcsak én szeretek, csak a többiek annyira nem :) (esti sízésről, szállásról sajna nem tudok mesélni)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.