Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fedett sícsarnok Magyarországon?

ÜZENETEK (52)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.09.19. 13:52
Hiányzik a friss levegő, a porhó, a behavazott fenyőfák, az idilli fa/kőházak, és a vizuális orgazmus, amikor letekintesz a hegycsúcsról.
Csak a sport oldalát nézve rendben vannak ezek a csarnokok, igaz nem a legmeredekebb pályák ezek és pálya hosszát sem kilométerekben mérik.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.09.19. 13:45
A videót nézve nem igazán jöttem lázba:)
Viszont Stani és Misa tett fel képeket a dubai csarnokról no az már nem csúnya.
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=3824
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.09.19. 10:21
Találtam egy-két videót, sícsarnokokról. Érdemes megnézni és lehet, hogy változik kicsit a véleményetek, az élvezhetőségről, stb..... :)

keresőbe a Snow World indoor-t írtam.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.09.17. 19:56
ez tényleg vagy a nagyon elszánt versenyzőknek vagy a freestlye sí/bordosoknak való, esetleg még oktatni, de szerintem egy ember aki már 2 napot síelt elunja magát gyorsan. persze mindent ki kell próbálni alapon... :) én részemről maradok a 4seasonsnál ;)
4seasons
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2008.09.17. 13:03
A nyár folyamán volt alkalman edzőként tevékenykedni a hollandiai Snoworld-ben. Így még nem fáztam az életben sípályán. Állandó mínusz 7-8 fok, magas páratartalom, olyan mint egy fridzsiderben. Mondjuk annak elég nagy, mert 500 méter hosszú és 50-100 m széles.
A tető alatt hatalmas hűtőturbinák fújták a jeges levegőt, energiaigényük jelentős lehet. Az meg az energiapocsékolás teteje, hogy benn a hűtött pálya közepén van egy hütte amit kellemes melegre fűtenek.
Ott létem alatt a nagyszerűen kialakított fun parkban volt nagy a mozgás, valamint a síversenyzők használták a külön nekik kialakított slalom versenypályákat. (gyakorlatilag korcsolyázni lehetett rajta, olyan jeges volt) Tanulságos volt a svéd, olasz világkupa csapat mellet edzeni.
Túrista síző leginkább egy két órára jött a pályára és viszonylag kevesen.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.09.17. 10:09
Úrak!

Ne beszéljük már le a beruházókat....:) Hadd költsék a pénzüket! Mondjuk szerintem is pazarlás egy zárt csarnok. Több müanyag pályát lehetne építeni egy csarnok helyett.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.09.11. 15:16
Szeintem Magyarországra nem érné meg egy ekkora beruházás. Soha nem térülne meg. Az okokat nagyjából már felsoroltátok.
Viszont ha mégis lenne egy olyan milliárdos síőrült, vagy elgendő beruházó, hogy megcsinálják, akkor pl. gyerek síoktatásra remekül lehetne használni egész évben.
Mellesleg a korábban idézett fóti cikkel ellentétben, nem az első lenne a kontinensen. Tudtommal van már ilyen Hollandiában és Németországban is.
(Ja! és persze dombra építeném én is)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.08.11. 17:11
Nem tudom mennyire lenne életképes ez az egész.. Bp-től pár óra alatt eléri az ember az osztrák,szlovák pályákat, Pozsonyból és Bécsből még ennyi sem kell.
Esetleg a nyári hónapokban lehetne gazdaságos, bár látva, hogy mennyi osztrák síel a helyi gleccsereken, erre sem vennék mérget. A Dachsteinen (pl) a napi 1000 vendégből kb 10-20 a síelő.
A nyár a legtöbb síelőnek, hódeszkásnak is a nyárról szól és a nyári sportokról.
A magam részéről (ha lenne) legfeljebb 1x elmennék, de rendszert nem csinálnék belőle.
Ne feledjük el, hogy csarnokok rendszerint ott épültek, ahol belátható közelségen belül nincsenek komolyabb hegyek. Egy hollandnak vagy észak-németnek nem pár órát kell kocsikáznia az Alpokig..
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2008.08.10. 21:58
Fura dolog ez!
Minek hegyet építenei amikor van belőle bőven?
Az általam ismert csúszda parkokban/lásd:Mogyoród és Rimini/ a domb tetejére építenek tornyot,és az aljára a medencét,így a csúszdák jóval hosszabak lehetnek,mintha csak a torony lenne,mint a filmben!
És még egy!
Vajon tényleg nem lehet" megfizethetővé tenni" vagy nem is nagyon akarják?
Széchenyi-ék mikorra tervezhették "lánchid-alagút projekt" megtérülését?
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.08.03. 21:31
Nekem a témáról az elcsépelt mondás jut eszembe:ábrándozás az élet megrontója:):):)
Szufidi
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.08.02. 22:28
Abszolút egyetértek veled issimus, egy ekkora beruházás nagyon lassan térülne meg nálunk. Ha meg becsődöl a projekt, igen nehezen lehet belőle mást csinálni. Az újpesti jégcsarnokból lehet filmstúdió, de egy lejtős hűtőházból legfeljebb műgyepsípálya még lehet, azt olcsóbb is lenne fenntartani:)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.07.30. 13:44
Szerintem egy ilyen helyen a síbérlet pofátlanul drága. És ha hozzáveszed, hogy az energiaárak folyamatosan nőnek, szerintem nem térülne meg. Hiába egy budapest méretű város, agglomerációval együtt, nincs akkora fizetőképes kereslet, hogy belátható idén belül kifizetődő legyen. Ha én lennék a beruházó valahova Győr környékére építeném. Mert 100 kilométeres körzetben lenne három főváros (Bécs, Budapest, Pozsony), és akkor talán... Budapest ehhez kicsi és szegény. Dubaiban van aki ki tudja fizetni a horror-béletárakat, ráadásul ott kuriózum a sícsarnok. 30 euró két óra síelésért szerintem nagyon durva, a napibérlet pedig 50 euró felett van. Ennyire azért nem élünk jól... És ha hozzávesszük, hogy az áram ára egyre drágább... Annyi síelő meg nem is lenne, hogy naponta megtöltsék a csarnokot.
Szufidi
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.07.22. 22:23
Az vajon véletlen, hogy a hamarosan elkészülő újpesti Aqua-world-öt is ugyanaz az építész cég tervezte? Vagy a hóvilágból csak vízivilág lesz ?
Szufidi
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.07.22. 21:56
Vagy amilyen a Bakony Snow Center volt pár éve. Az persze nem volt több, mint egy jól sikerült marketing házidolgozat. Lehet hogy ez is az?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.07.21. 19:16
Ez olyasmi, mint a kékestetői kabinos ?:)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.07.21. 04:41
Akkor tessék csak csodálkozni :-))
Itt a tervezet 2000-ből.

http://www.canor.hu/hu/reszletek/39_snoworld.html
A jobb felső sarokban található videóval csak óvatosan, kicsit hosszú, hangos, és leállíthatatlan ..(csak az oldal frissítésével)
Szufidi
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.07.20. 22:36
Kicsit én is utánanéztem ennek a SnoWorldnek. Az állítólagos létező angliai sípark hosszú tervezgetés után - egyelőre- nem készült el Manchester mellett. A névhez kapcsolódan egy futurisztikus építészeti projektre is rátaláltam, ami Budapestet jelöli meg megvalósulási helyszínének :
http://www.hamiltons-london.com/files/1180438031-projectfile.pdf
Érdekes a tervezés dátuma, 2000. Ezek szerint régóta szeretnének az angolok építeni nekünk egy sícsarnokot.
Lököttek ezek a brittek?
kovacsani
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2008.07.20. 08:19
Érdekes amit írtál Szufidi.
Nem akartam elhinni De
Rákerestem és ezt találtam:

A múlt év végén egy angol befektetőcsoport kereste meg Fót önkormányzatát azzal az ötlettel, hogy hosszas keresgélés után Fóton szeretnék létrehozni a kontinensen elsőként
(Angliában épült egy hasonló célú épület) az ún. SnoWorld-öt, azaz Hó világot. Ez célját tekintve fedett sícsarnok, a sokak által ismert, Dubaiban található fedett síaréna mintájára, de méretei tekintetében jóval szerényebb. A kiszemelt hely a CORA áruház melletti terület, ahol a fő attrakcióhoz sok más egyéb, zömében a sporttal kapcsolatba hozható vállalkozás is helyet kapna, de jutna terület egy 200-300 szobás szállodának is. A javaslatban az talán a legfontosabb, hogy Budapest körül kialakulhat egy "sportgyűrű". Ez kezdve a mogyoródi F1-es pályával és Aquaréna fürdőcentrummal, folytatható lenne a fóti sícsarnokkal és az ehhez kapcsolódó egyéb sportlehetőségekkel. (Itt nem kéne megfeledkezni a Fóton és környékén örvendetesen megszaporodott lovassport lehetőségeiről sem!) A gyűrű tovább folytatható az újpesti Aquaworld-del (aminek beruházója ugyanaz a társaság, amely bennünket a sícsarnokkal megkeresett), de ugyanebbe a sorba illik az újpesti fedett jégcsarnok is. A gyűrű pedig akkor válik teljessé, amikor elkészül a Duna felett a Fótról már most is jól látható híd, mert ezzel a budai oldal hasonló létesítményei is bekapcsolhatóak lesznek. Az M0-ás igazi jelentősége azonban akkor lesz érezhető, ha a Ferihegyi repülőtér közvetlenül elérhető lesz térségünkből.
Forrás: Fóti Szemle (2008 február)
Szufidi
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2008.07.19. 23:24
üdv mindekinek,

Az egyik hetilapban olvastam egy cikket, Fótról és az ott folyó ingatlan-fejlesztésekről írtak benne. Az egyik keretesben - mellesleg- megemlítik, hogy a világon negyedikként itt épül fel egy dubaihoz hasonló sícsarnok. Persze semmi konkrétum, ezért kíváncsi vagyok, mikor lesz belőle bármi is. Mindenesetre elég sokat túrják most arrafelé a földet.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.04.24. 17:18
meg a freestlye sielők és snowboardosok, amennyiben van funpark...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.