Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova utazzak? Tippeket várok!

ÜZENETEK (186)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.11.22. 17:59
Így van, olaszoknál meg a franciáknál mindig süt a Nap, bár felvetődik a kérdés, akkor mitől fehérek a hegyek?:) Biztos kifakította őket az a fránya napsütés :)
Előzmény: (Igal 94236)
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.11.22. 17:55
Ha Gerli és BKK közt kellene választani, akkor inkább BKK. Jóval nagyobb rendszer jó hosszú pályákkal. Az más kérdés, hogy Gerlin véleményem szerint a pályakezelés valamivel BKK szintje felett van. Igaz ebből elsősorban a reggeli órákban érez valamit az ember, mivel utána a fő rajzási útvonalakat legyalázzák az iskolai csoportok (persze itt is vannak olyan pályák, amik adott esetben még du. is ratraknyomosak).
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.11.22. 17:53
Schladmingban (ha a négy síhegyre gondolsz, ami össze van kötve) nincs 180 km pálya.
Egészen pontosan:
- Schladming-Planai: 32km
- Hochwurzen: 17,5 km
- Hauser Kaibling: 37 km
- Reiteralm: 32 km
Összesen 118,5 km
Előzmény: (dFérfimi 94224)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.11.22. 17:23
Szia vh!
Schaldming ügyben osztom az álláspontodat, Dachsteinhez annyit hozzátennék, hogy januárban is ki lehet fogni jó időt, és ilyen esetben életed élménye tud lenni a hely. Síelés szempontjából felejthető, de egy Planaion végigsíelt délelőtt után már csak egy kávéért megéri felugrani a Dakira, annyira szenzációs hely, ha jó idő van. Már maga a felvonózás egy élmény. BKK abszulút felejthető, Gerlitzenen még nem voltam, de megbízható ismerősök dicsérték. De én továbbra is megfontolásra ajánlanám Klippitztörlt. Nagyon közel van, és nagyon barátságos, kellemes hely. Még akár 1 hétre is, ha nem vagy a kilóméterek megszállotja!
Jó csúszást!
Előzmény: (vh 94230)
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.22. 16:36
Köszi mindenkinek. Egyébként régen jártunk Ausztriába (Semmering, Hockar),és egyszer Dorfgasteinben, de nekem nem élvezetes minusz 17 fokban és szélviharban 8nem egyszer ilyet fogtunk ki) síelni.Olaszországban és Franciaországban ilyen soha nincs, de hát messze van, és 3-4 napra inkább mennék közelebb Tavaly voltam hosszú idő után Hintertuxon a gleccseren, de akkor 1 nappal az utazás előtt foglaltunk és láttuk jó idő lesz.De Schladming jól hangzik és Nassfeld is
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2010.11.22. 16:02
Szia Igal!

Schladming. Jó választás, közel van, sok, minden igényt kielégítő pályák. A gleccsert januárban felejtsd el. Hamar megunod, hideg van, nem biztos, hogy nyitva van, elképzelhető, hogy nem tudsz lejönni, ha zord az idő.
Oda áprilisban kell menni, akkor is csak egy napra.

Schladming-tól nem messze szállást is tudok ajánlani:
https://www.ridehouse.hu
A síbusz a ház elől indul, kedves, jópofa srácok üzemeltetik, csak reggeli van. Voltam néhányszor, kellemes emlékeim vannak.
Ha többen vagytok, az oldalukon olvasd el a Ruperting menüpont alatt a másik házukról az ismertetőt. Azt hiszem, február harmadik hetében még van üres helyük.

Gerlitzen kicsi, de nem messze ott van Bad Kleinkircheim, autóval kb. 30 perc, vagy Arnoldstein. Két nap Gerlitzen, három nap BK, egy nap Arnoldstein.
Látod, megszervezem neked. :-)
Tavaly voltunk ott, pontosan ezt csináltuk.
Előzmény: (Igal 94193)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.11.22. 15:57
Ha jól síeltek, és nagy, napos területet kerestek jó infrastruktúrával, akkor Nassfeld ideális választás. Ha nem 1-2 napra mentek, hanem mondjuk 1 hétre, akkor igazán elhanyagolható, hogy 500 vagy 600 km-t kell megtenni. Ezen tehát nem múlhat. De ha belefér a 8-10 óra autózás, akkor Mayrhofen in Zillertal vagy Sölden in Ötztal is szuper helyek. Ezek már a 700-800 km távolsági kategóriák (Bp-től), de megérik, hidd el. Ráadásul mindkettő gleccser hátországgal, ami néha nagyon jól jön.
És ne feledd: bárhol, bármikor kifoghatsz egy kifejezetten hideg hetet, a jó időre nincs garancia, csak esély.

Ja igen, Gerlitzen nem rossz, de a maga 50 km-ével inkább kicsi, nem egy szint a fentiekkel. 1-2 napra azért ajánlható...
Előzmény: (Igal 94213)
dFérfimi
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2010.11.22. 15:10
Szia rockenstein!
"Schladmingban viszont van 180 km pálya egy gleccserrel. Szóval ízlések és pofonok!"
Arról nem is beszélve, hogy a síbérlettel akár minden nap másik, jobbnál jobb sípályákat járhat/csúszhat be a megszállott. :)
dFérfimi
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2010.11.22. 15:04
Szia igal!
Látom, az osztrák síterepeket illetően, még nem nagy tapasztalattal rendelkezel.
Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz. Nem tudom honnan indulsz, de ha nekem választanom kellene Gerlitzen, Nassfeld, vagy Schladming között, egyértelmű, hogy Schladmingra voksolnék.
Azt írod, hogy Ausztriában hideg van. Hmm. Volt már rá precedens, hogy sógoréknál, jan. közepén, 1500m magasságban, 10 napon keresztül, a melegtől igencsak húzta összefelé a lábát a hó. Csak rajtad múlik, hogy tegyél róla és ne fázzál.
Ha a síruha nem segítene, akkor ott a Glühwein, vagy a Jäger Tee. :-)
Előzmény: (Igal 94213)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.11.22. 14:42
valóban, osztrák viszonylatban Klippitz kicsi, de érdekes módon életem egyik (ha nem a) legjobb síelős élménye fűződik hozzá, ennek persze lehetnek relatív okai is. Mindenesetre azt tudom mondani, hogy mi 5 nap alatt sem untuk meg a pályákat, és mindennel tökéletesen meg voltunk elégedve. A két ülőszékes éppen elég volt, a csákányoshoz tartozó pályákat ritkán használtuk, mondjuk ebbe az is közrejátszott, hogy carving tanfolyam volt, ezért inkább a széles kék pályák voltak előnyben.

Gerlitzenen még nem jártam, de Schladming a szívem egyik csücske. Mivel magasságát tekintve 2000 alatti, ezért hidegnek nem mondanám. Viszont azt tudni kell róla, hogy északi fekvésűek a pályái, ezért egyrészt hótartóak a lejtői, másrészt viszont a napsütéses órák száma korlátozott. Ebből a szempontból Klippitz jobb választás (napfényes Karintia), Schladmingban viszont van 180 km pálya egy gleccserrel. Szóval ízlések és pofonok!:)

Jó csúszást!
Előzmény: (Igal 94213)
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.22. 14:06
Köszönöm. Jól síelünk, Klippitztörl kicsinek tűnik, főleg csak 2 ülős felvonót láttam.Schladming nem túl hideg?Régebben Ausztriába jártunk és mindig nagyon hideg volt. A Gerlitzen Alpe-ról van valami tapasztalat? Ott láttam még ülős felvonókat, de mindenképpen apartmant keresek, lehetőleg közel a pályához
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.11.22. 11:31
Nekem mondjuk Schladming a személyes favoritom, de a leírásod alapján tudnám javasolni Klippitztörl-t. Közel van (Graztól kb. 60 km) hóbiztos, kellemes kék pályái vannak, és kényelmes ülőliftjei (a középen lévő csákányos kivételével). Nekem nagyon bejött anno (2008).
keller01
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2010.11.22. 10:17
Szia!
Nassfeld nagyon jó választás, ha már közepesen tudtok síelni. (bár teljesen kezdők a középső állomásnál biztonságosan kibontakozhatnak) Szállás épp a Milleneum expressztől kb. 7-8 perc sétára a Gasthof Durnthaler. 55 euro körüli (fő/éj) ártól, félpanzióval, vagy van nekik appartmanjuk is, azt nem tudom mennyi. Nagyon aranyosak, és szuper, hogy nem kell a kocsit használni.
Nassfeld pályái változatosak, hosszúak különbözők, úgyhogy nekünk az egyik kedvenc terepünk.
De talán picit közelebb van Salzburg-regio (Zauchensee, Flachau, Filzmoos, Wagrain) bár itt drágábbak a szállások.
Előzmény: (Igal 94193)
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.22. 09:18
Sziasztok
olyan síterepet keresnék, ami nincs nagyon messze, napos, leginkább ülőliftes. Gondolom ez csak Karintiában lehetséges vagy tudtok valami mást?Nassfeldről elég különbözőket olvasok, de nem bánnám ha közelebb lenne, valami jó közeli szállással
köszönöm
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.03.04. 18:38
Tavaly március végén voltunk Zellben, hatalmas havunk volt, helyenként a vadászles is csaknem hó alatt volt. Jókat síeltünk.
Előzmény: (tux001 86593)
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.03.04. 18:35
Radstadti pályákról nem tudok nyilatkozni, eddig csak elmentem mellette, de a belvárosban van egy jó kebabos (pizza is oké), Bosporus. A Hotel Post után, ha a Stadtteichtől jöttök).
Előzmény: (mandzsi 86564)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2010.03.04. 17:36
Pontosan ezért választottuk mi is következő hétvégére az általad említett helyet, remélem jó idő lesz a gleccseren és Schmittenhöhén is.
Előzmény: (tux001 86593)
tux001
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2010.03.04. 15:56
Ha biztosra akartok menni, akkor javasolhatom Zell am See-t. Elvileg március közepén ebben a magasságban még jót lehet csúszni, de ha az időjárás melegre fordul, "kéznél" van Kaprun.
mandzsi
53 élménybeszámolót írt
53
17 éve tag
2010.03.04. 09:10
Helló Tibi,
Ez meglep hogy Radstadt-Obertauern viszonylatban pont így alakult a helyzet.
Akkor még gondolkodunk egy ideig hogy melyik helyre menjünk. Túl sokáig nem vacakolhatunk mert a végén nem találunk szállást.
Schladming-on mi még sosem jártunk, de mivel ez a többi síterep (Flachauwinkl, Zauchensee, Radstadt) ennyire bejött így lehet hogy ezek után csalódás lenne. Valahogy így látatlanban én is úgy érzem hogy iszonyat mód marketingelik (aztán ki tudja valójában mennyit ér).
Mindenesetre köszi a biztatást hogy jó lesz még ez a környék márc. közepén.
Előzmény: (TibiF 86492)
mandzsi
53 élménybeszámolót írt
53
17 éve tag
2010.03.04. 09:06
Mi főleg 6-án tapasztaltuk hogy olvadás van. Akkor érkeztünk, Flachauwinkl-be, és valóban szakadt a hó (már az út során is), de vizes, tapadós hó volt. Lent a parkolóban annyira vizes volt és annyira "meleg" volt hogy a kocsik tetején nem is maradt semmi a hóból, rögtön olvadt le mindről. A pályák fenti részén is tapadósabb, fogósabb hó volt, buckásodott is rendesen. A többi nap már jobb volt, főleg Zauchensee. 10-én pedig Radstadt-Altenmarkt-ban voltunk, az nagyon szuper volt.
Előzmény: (Stani 86522)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.