Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova utazzak? Tippeket várok!

ÜZENETEK (186)Időben csökkenő Időben csökkenő
breez
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2008.11.02. 08:28
Anton
Obertauern nem rossz hely,bar en elajulva nem vagyok tole. de ha a Paznaun volgyben Galturben kezdtetek ismerkedni a boardozassal hat Obertauern
kicsit mas lesz es nem pozitiv ertelemben.nagyon rovid lankas palyakkal es rengeteg felvonozassal egesz nap.
breez
hópasi
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.11.01. 22:46
Ha Obertauern, akkor gyere velünk!
Mi is odamegyünk dec. közepén.
Nyomj egy mailt és megbeszéljük!

Vilmos
g_vilmos@freemail,hu
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.11.01. 18:44
Valaszom egyertelmuen Obertauern. Telis tele kek palyakkal, kezdobarat palyakkal es felvonokkal, megbizhato hoaldassal decemberben.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
anton
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2008.11.01. 12:50
Hali! December közepén szeretnénk menni a párommal, ő még nem gyakorlott deszkás. Olyan helyet keresek, ami hasonlít a Wirl/Galtür pályákra tehát nem gleccser, de mégig hóbiztos. köszi
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2008.10.22. 19:19
Koszi. Mar foglaltam egy privatszallast Mauterndorf (foleg az ar volt a szempont, meg hogy centrumhoz kozel legyen). Szova minden gyerekes info johet Fannibergrol, Katscbergrol, Mauterndorfrol es Obertauernrol. Szerintem mind a 4 helyet meglatogatjuk a 7 nap alatt. A fiam meg nem fog sielni, felesegem szerint meg korai 1,5 evesen. ;-) De csuszdazni, szankozni, ... biztos szivesen fog, a szulok meg majd felvaltva sielnek. Ha esetleg tudtok jo gyerekbarat Huttet, ahol jatszosarok is van, akkor megirhatnatok, olyan kene ami a palyak aljan van a parkolotol nem messze, vagy kabinos lift tetejen. (Mint pl. az a hoemberes, amit Fannibergnel irtal.)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2008.10.22. 16:02
RM!

Decemberben voltam Radstattban a Taxerhof panzióban. A ház már a városon kívül van az Obertauern felé vivő úton. Mi kocsival voltunk, de a honlapjuk szerint ( https://www.taxerhof.at ) a síbusz a ház elől indul. A házban van játszószoba egészen kicsiknek, csocsó, pingpong... A wellness rész is elég jó (2 finnszauna, 2 gőzkabin, jakuzzi, kneipp, pihenő ágyak).

Nekünk februárban 3,7,9 éves gyerekekkel Katschberg annyira nem jött be, szerintem inkább haladó felnőttek való, de azoknak nagyon! Szerintem ott egyedül az 4-es ülőlift melletti kék pálya és a közvetlenül mellette lévő gyerekpálya való gyerekeknek. Az ülőlift (meg a vendéglátónk szerint egész Katschberg) annyira szeles helyen van, hogy állandóan lefagyott az arcunk.
Katscberg, Mauterndorf, Fanningberg hármasból nekünk az utóbbi tetszett a legjobban. Hosszú kék pályák vannak kényelmes ülőliftekkel, a 3 éves fiam is élvezte. Egészen a liftig tudsz menni kocsival, szinte ugyanott van egy étterem (nevére nem emlékszem) és előtte hóból egy marha nagy hóember féle csúzdával és talán hintával. 20 m-re egy gyerek pálya figurákkal, varázsszőnyeggel.
Ha találok rakok fel képeket.
DSC01345.JPG
DSC01344.JPG
DSCF0128.JPG
DSCF0129.JPG
DSC01542.JPG
DSCF0054.JPG
Aglia
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.10.15. 21:06
Szia Andi!Érdekelne a Katschberg közeli app.
laszlopoka@freemail.hu
roly
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2008.10.15. 18:37
Engem olyan határ közeli pálya érdekelne ahol van magyar nyelvű oktatás, és a pályaszállás se lenne hátrány, mert lenne velünk egy pár pici babával és felváltva szeretne síelni anya-apa.
köszi Roly
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2008.10.15. 13:25
Szia! Engem érdekelne magánban.
vmate77@gmail.com

Máté
Haus Kramer
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2008.10.15. 12:26
Én tudok tuti apartmant a Katschberg közelében 15 euro/fő áron.
Nagyobb baráti társaságoknak király!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.10.14. 10:40
Szerintem is szuper hely Katschberg. Jó ár/érték arányú app. lehet találni, 23,75/Eur/Fő/nap-tól:

Aigner család oldala :
http://www.katschberg.com/
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2008.10.14. 09:33
Katschbergen én az elvileg eddigi legrosszabb (hó szempontjából) szezonban voltam.
Érdekes mód odafenn nem volt semmi gond a hóval :) Tényleg csak ajánlhatom!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2008.10.13. 22:33
Koszi a tippet, Katschberg rennwegi privat szallassal tenyleg egesz jol nez ki (ar/kozlekedes/palyemennyiseg). Persze foglalni majd csak akkor merek, ha mar latom, hol mennyi ho esett. ;-)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2008.10.13. 19:56
Akkor lássuk:
OT: Twengben a Pension Gell, síbusz szinte a háztól indul.
Katschberg: ha lenn szálltok meg Rennwegben ott is nagyon jó a síbusz közlekedés. Fenn elsősorban exkluzívabb szállások vannak. Igaz szinte egytől-egyik pályaszállások.
Amikor én ott voltam az jött le, hogy a völgyben elsősorban az iskolai csoportok szálltak meg, a hegyen a családok, baráti társaságok. Hozzáteszem, hogy a vendégkör javarészt német-holland-dán-belga nációkból került ki.
HB: Amelyik panzióban mi voltunk, az abból a szempontból jó volt, hogy közvetlen előtte volt a síbusz megállóhely+egy kezdőbb pálya egy csákányos felvonóval. Ha ezt vesszük tulajdonképpen pályaszállás, de magába a sípályarendszerbe síbusszal tudsz inkább becsatlakozni. Vagy felmész a csákányossal és onnan egy jó 150 métert sétálsz a kabinos alsó állomásáig.
Mölltal: síbusz teljesen rendben van.

Másfél éves gyermekkel én inkább Katschberget választanám.
A Falkensteinernek is van fenn egy szállója ,ráadásul ha jól rémlik, akkor közvetlenül a kezdőpályák és Katschis Kinderwelt mellett(közelében)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2008.10.13. 10:36
December elejen (7-19.) kis gyerekkel ( 1,5 eves ) tervezunk sielest. Ehhez varnek tippeket. Altalaban en koran kimegyek a csalad meg a delelotti alvas utan jon utanam, ezert palyaszallas esetleg jo sibuszkozlekedesu szallas kene, 25EU/fo/ej ar alatt reggelivel vagy apartmanban. Ha van valakinek tapasztalata, szivesen vennem. Tuti hobiztos helyet szeretnek, ha lehet Salzburg tartomanynal nem messzebb tobb mint 100km palyaval, vagy tobb kis tereppel a kornyeken.

Ahol mar voltunk es szoba johetne (kb. ilyesmire gondolok):
- Salbach Hintegrlemm
- Tuxertal/Zillertal
- Wagrain/Flachau/Kleinar
- Zauchensee (itt eleg jo a buszkozlekedes a lenti falubol)


Amin gondolkodom:
- Obertauern, twengi vagy radstadti szallassal.
- Bad Gastein - Dorf Gastein - Sportgastein
- Heilingebl-Möltall-Ankogel pl. flatachi szallassal, de itt nem tudom milyen a buszkozlekedes.
- Esetleg Katschberg - BKK - Turacherhöche - Innerkrems.

Van valakinek egyeb hobiztos otlete? Esetleg szemelyes tapasztalata (buszkozlekedesrol, olyan kedvezo aru privat szallasrol, ahonnan a sipalya napkozben is busszal vagy gyalogosan megkozelitheto ...)

Csak szemelyes tapasztalatok erdekelnek! Interneten bogaraszni eleg jol tudok, azt hiszem. :-)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.10.09. 17:23
Nézz körül a Präbichl topikban, sok hasznos infót találsz ott: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=4907 :)
Schmidt Éva
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.10.09. 13:51
Sziasztok! Volt valaki közületek a praebichli síterületen? Mik a tapasztlatok?
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.10.05. 17:58
Na igen még az se rossz. Ott viszont bele lehet futni egy kis tömegbe. Nem ?
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2008.10.05. 17:14
Adri1964-nek!
Lehet, hogy Lackenhof a Ti pályátok. Közel van létezik un. pályaszállás a pályák kellemesek és mindenből van minden szinten.
Persze ehhez tudni kéne a sítudásról valamit. A lackenhofi fekete pályák nem kezdőknek vagy "évi egy síelőknek" valók, a 3-4es pirosat most szélesítik a 7, 8-as egy hosszú kellemes csúszás.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.10.05. 17:07
Én is úgy gondolom, hogy Mariazell megfelelő lenne. Aranyos kis ódon falucskában lehet esténként sétálni. Kis családias pályarendszere van és a Sankt Sebastian szállás 400 m-re van a pályától.

cool
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.