Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Osztrák síoktatói vizsga

ÜZENETEK (44)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.19. 09:34
Üdv!
Amit letöltöttem anyagot, abban konkrétan, csak a rövid, meg hosszúlendületről volt szó. És külön kiemelték, hogy a terepsí nem része a felvételinek, azt csak az esetleges továbbhaladás miatt kérik. Mélyhóban meg esélytelen vagyok a léceimmel.
De ez még csak az anwärter.lsl1-nek még nem mernék nekimenni.
Terepsízést milyen hóban szoktak kérni, már ami a mélységet illeti?

Amiket említettél, csak hogy biztos legyek benne:

A girlandot nem tudom mi, a támasztott lendület ha jól tudom amikor hóekéből próbálunk valahogy befordulni, a hóekeívelés meg mintha ugyanez lenne. Nem tudom ha ilyesmiket kérnek számon akkor mennyire kötözködnek, viszont aki már hosszú élezett íveket tud leírni, megfelelően annak az ilyesmiknek menni kéne... (Majd lehet hogy gyakorlom a hóekét is, mindennek a lelke az alapos előkészítés :) )
Te ha letetted az anwärtert, akkor hol, és milyen volt a gyakorlati szűrés?
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2009.02.18. 22:34
hosszú carvingból.....
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2009.02.18. 22:33
Szia Vid!

Schulefaren: egy adott technika síelése az oktatási tematikából. PL.: Hóekeívelés, támasztott lendület, girland, ...stb.

Gelände: Na ez pont nem csak "ráadás"! De Alsóausztriánál biztos nem!
Terepsíelés és egyéni sítudás felmérése. Feladat lehet: 1. Ritmusváltás, hósszú carvingból, jelnél rövidlendületbe. (ez spec. mindig van!)
2. Szabadon választott, sportos menet. (a terepet kijelölik.)
plavaty
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.02.17. 14:29
Sziasztok,

én snowboard oktatói vizsgát szeretnék tenni, majd oktatni.Tudja valaki mik a követelmények?Egyáltalán hol kezdjem el?hogyan kezdjem?


segítségetek előre is köszönöm

üdv.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.15. 18:25
Na, kicsit nézegettem a síiskolákat, és az alsóausztraiak (alsóosztrákok) -nál találtam némi kifejtést a vizsgakövetelményekről.
Tehát a praktikant-nak (anwärter?) rövid és hosszú lendülettel kell tudnia lejönni lankás meg meredekebb terepen. A rövid lendület még megvan,(ez megteszi?:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
) de a hosszú lendület szabályos végrehajtásáról örülnék egy videónak.(ahol a bot is jó, meg minden)
Ezenkívül van 3 schulefahrt, meg 3 geländefahrt, melyből az első a lényeg a második csak ráadás.
Mit jelent pontosan a schulefahrt? 3x kell az előírt technikával lejönni a pályán?
Remélem valaki tud válaszolni.

És legutoljára: Kb mindenhol hasonlóak a követelmények az Anwärterhez?
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.10. 12:58
Ezekhez az írásos anyagokhoz van valami bemutató videó, amin fel lehet mérni hogy mit milyen szinten várnak el?
Nekem is az a gondom, hogy bár viszonylag jól síelek, szerintem rengeteg apróság van amit nem csinálok jól, és nem is tudok róla hogy figyelni kéne rájuk. Pld a botkezelésem kb 0 lehet. Ugyanakkor annyira mégsem vagyok nulla, hogy esélytelennek lássam az egészet. (Az osztrák vizsgáról beszélek.) Jó volna egy videón megszemlélni, hogy konkrétan milyen technikákat várnak el, és ezeket milyen szinten.
I.Zé.
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.02.03. 15:52
Sziasztok!

A TFTI táborra és a gyakorlati vizsgára lennék nagyon kíváncsi. Tulajdonképp minden érdekelne. Követelmények, oktatók... Mi mindenre kell odafigyelni?

Előre is köszönöm az infót!
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2009.01.07. 21:23
Sziasztok!

HPali!

Ha valóban dolgozni akarsz a síoktatásban, valamint még igényes is vagy a saját munkádat illetően, akkor nam adod fel a TFTI-t és az SMSZ vizsgatábort, de belevágsz az Osztrák vonalba is!

Az Anwärter megszerezhető, és munkát is kapsz vele rögtön! Elkerülheted az OKJ-s papírod külföldi elfogadtatásának hercehurcáját(hiteles fordítás ...stb).

A TF viszont olyan elméleti alapot ad, melyet kint csak sok-sok képzés után kapsz meg.

Geri
Sz
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2008.12.10. 22:00
pár sorral lejjebb írták, hogy a Skiunterricht c. könyvet érdemes megvenni. Igazából nekem mindegy melyik könyv vagy jegyzet, csak legyenek benne németül a síoktatáshoz szükséges szakszavak, minél egyszerűbb, rövidebb, tömörebb legyen a könyv stílusa, ne kelljen még a körítő szöveget is kiszótárazni.
agatha
81 élménybeszámolót írt
81
15 éve tag
2008.12.10. 19:48
melyiket ajánlották? Lehet, hogy nekünk meg van.Ha megvan el tudom küldeni.
Sz
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2008.12.10. 14:27
Sziasztok!

van valakinek osztrák sí szaknyelv anyaga? Amit ajánlottatok könyvet, azt nem lehet rendelni, mert nincs nekik raktáron :( Ha esetleg valaki tudna akár az interneten valami letölthető anyagot vagy nálunk is beszerezhető szójegyzetet, legyen szíves szóljon, mert nagyon sürgős lenne.

köszönöm szépen
lokker
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2008.10.19. 11:24
Sziasztok!
Minden anyag megvan! akit érdekel írjon
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.10.06. 08:26
Ok, köszi, megnézem!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.10.05. 10:21
Pl. amazon.de "Skiunterricht-et a keresőbe
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.10.05. 02:00
Sziasztok!
Tudtok esetleg ajánlani valami anyagot (pl. könyvet), amiből a német szakszókicset el lehet sajátítani (vagy legalábbis beleszagolni), ill. hol lehet ilyet beszerezni?
Köszi
hajni
43 élménybeszámolót írt
43
18 éve tag
2008.09.23. 10:44
szia HPali!
a mail cimedre átküldtem az információs anyagot a síoktató vizsgatáborról.
üdv Hajni
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.09.22. 22:57
osztrák ügyben dobj mailt, ha egyéb kérdésed lenne.
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2008.09.22. 21:29
Szia, Hajni!
Arról lehet valamit tudni, ennek a vizsgatábornak/vizsgának mi az elméleti ill. gyakorlati tananyaga? A honlapon sajnos erről semmit nem találtam.
Ezt a mondatot sem tudom értelmezni: "Képzésünk nem az OKJ-ben szereplő sportoktatói képzés, hanem a munkaügyi központnál regisztrált, iskolánkívüli felnőttképzés." Azt látom, hogy van különbség az oktatási rendszerekben - spec. ez közelebb áll az osztrák képzéshez, mint a TFTI-s -, de mi a különbség, melyik mire jogosít?

---
Ettől függetlenül, ha valakinek vannak még közeli tapasztalatai osztrák vizsgatáborokról, szívesen olvasnék róluk. :-)
hajni
43 élménybeszámolót írt
43
18 éve tag
2008.09.17. 11:54
szia HPali és mindenki, akit érdekel a síoktató vizsga!
A Magyar Síakadémiánál december elején alapfokú "C" kategóriás síoktató vizsgatáborlesz Lachtalban. Több információt megtudhatsz a honlapon. Látogass el a profi-siakademia.hu oldalra.
üdv Hajni
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.