Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Dobogókő
síterep infó oldal
ÜZENETEK (598)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dobogókő Sípálya
70 élménybeszámolót írt
70
14 éve tag
2018.02.27. 20:26
Kedves Barátaink,

Rég nem látott, 40-50 cm-es immár a hóvastagság Dobogókőn.

A frissen esett hó ratrakolása az imént fejeződött be, így holnaptól az elmúlt évek legjobb pályaállapotaival várunk benneteket!

A sífelvonó minden nap 10-16 között, a vendéglő 9-19 között tart nyitva.

Szombaton és vasárnap (március 3,4) lesz kölcsönző is - a síkölcsönző további üzeméről weblapunkon adunk tájékoztatást.

Várunk szeretettel!

Dobogókő Sícentrum csapata - http://www.dobogokosi.hu/
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.02.24. 15:22
Napsütésben, szuper pályával indult ma 10.00- kor Dobogókő. Dél körül néhány kavics előjött már, de még mindig nagyon jól lehetett csúszni. Fent a nézelődőkre és a szánkósokra vigyázni kell- autóval jövet, menet a bekötőúton is!
P1400446.JPG
P1400456.JPG
P1400467.JPG
P1400468.JPG
P1400473.JPG
P1400474.JPG
P1400453.JPG
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2018.02.24. 11:10
Most, vagy soha! Sielők vagyunk, vagy punnyadók, ez a kérdés válasszatok! Csak egy jó választás lehetséges, vagy még ma, esetleg holnap behajigálni a sícuccokat az autóba, és irány "kosi" azaz Dobogókő. Enyhe minuszban, csodálatos napsütésben, 95 %-ban ratrakolt pályán lehet száguldozni. A pályarendszer 2006 óta nem volt ilyen jó állapotban. Egy-két óra múlva csatolok képeket, de most rohanok vissza csúszni, tudjátok ketyeg a síbérlet.
IMG-20180224-120712.jpg
IMG-20180224-120725.jpg
IMG-20180224-120722.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.02.23. 17:09
Dobogókőnek különleges hangulata van, mindamellett, hogy tudományos alapon van használva és kezelve a pálya:-) A mai napon szépen szállingózott a hó és ami még fontosabb, hogy nagyon jó minőségű, szinte harapni lehet a természetes havat- én is majdnem beleharaptam, mert azért a meredeken technikás a pálya. Különleges élmény ezen a természetes havon csúszni. Jelenleg nem jegesedik, viszont a meredeken buckásodik és helyenként a fű is kilátszik, de kikerülhető. Nagyítóval sem találtam fagyott rögöt, talán ez a varázsa a hóágyú mentes síterepnek. Úgy láttam a ratrakot javították- nem tudom a meredeken mennyire hatásos a gép, de ha a lecsúszott havat visszatolja, akkor már rendben lesz. Nyitásra azért már voltak sízők, a parkoló is megtelt. Tömegről természetesen nem beszélhetünk. Ezt a pályát úgy kell használni, hogy a meredek felső rész a technikai fejlesztő, az alsó lankás pedig az élvezeti, gyorsasági szakasz. Minden esetre itt lehet érezni, hogy sportol az ember fia. Aki könnyed csúszkálásra vágyik, az talán csalódni fog, de annak ott van Visegrád. Nekem ma a 2 óra csúszás Dobogókőn, szuper feltöltődést jelentett.
ttamas1028
190 élménybeszámolót írt
190
14 éve tag
2018.02.23. 11:21
Igazából engem nem zavar, mi vasárnap is megyünk!
Szombaton pedig irány Kiss Péter emléktúra a Mátrában fél méteres hóval.
szadrienn
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.02.23. 09:37
Sziasztok,

Tegnap voltunk:) Fantasztikus élmény volt nekünk. Fantasztikus kilátás, Duna, erdei pálya, igazi hó, ratrakmentes pálya, buckák, régi felvonó, a sok profi nem fancy felszereléssel, Janibával (84 évesen síel!) Nagy élmény volt. Max. 10 síelő. (Mi voltunk A kezdők, akik a pályán középen is ücsörögtek, vagy álldogálltak (bocsánat) vagy Janibával beszélgettek és akik lesétálták a felső 2/3-ot... :) )

+ olcsó jegy + gyömbértea a kandalló mellett.

:) Sok helyen jártam már a világban... de a tegnapi fantasztikus volt Dobogókőn.
Üdv, Adrienn
IMG-7714.JPG
IMG-7726.JPG
IMG-7710.JPG
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
18 éve tag
2018.02.23. 09:03
Mások az adottságok Visegrádon, MSZI-n vagy Dobogókőn.
Egy dologban biztos vagyok, hogy magasan Dobogókő az első a felvonókapacitásra, illetve síelő létszámra jutó síterület nagyságában és pályahosszban, vagyis sokkal kisebb a síterület terhelése, kopása és ha fullon menne a lift akkor is sokkal kevesebb lenne az egy hektár ratrakolandó felületre jutó síelő és persze bevétel is.. Az az elvárás, hogy Dobogókőn is naponta egyszer legyen ratrakolva másképp fogalmazva azt jelenti, hogy más pályák napi elhasználódásának (és persze termelt bevételének) kb. 10-20%-os szintjén (mivel ilyen mértékben kevesebb a síelők sűrűsége a pályán) kellene ratrakolni és persze erre fedezetet teremteni.. Ezen kívül más területeken is mások az adottságok - pl. nincs patak vagy folyó közvetlen a pálya alatt.. mi is dolgozunk azon, hogy felzárkózhassunk fejlesztésekben, de sok szempontból ezt Dobogókőn nehezebb meglépni.. Addig pedig Dobogókő ezt tudja nyújtani:
PRO:
- Budapesthez legközelebb
- egyik legszebb kilátás
- egyik legolcsóbb síbérlet
- szinte soha sem kell sorban állni
- soha sincs zsúfoltság a pályán
- relatív alacsony hóvastagságnál is biztonságosan használható nagy mértékben kő- és sziklamentesített pályaalap
KONTRA:
- nincs mindennapos ratrakolás, a természetes hó hajlamosabb buckásodásra
- hóágyúzási lehetőségek nagyon korlátozottak (kisebb mennyiségben egy ponton és technikai okokból csak jóval hidegebb hőmérsékleten lehetséges, mint pl. MSZI-n vagy Visegrádon)
A pro és kontra érvek alapján - melyeket próbáltunk eddig is egyértelművé tenni - van akinek jó választás Dobogókő van akinek csak komolyabb fejlesztések után lesz az.
Előzmény: (alex69 199870)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2018.02.22. 19:31
Mi is voltunk ma Dobogókőn. Az az igazság, hogy príma a hó minősége odafenn.
Szerintem a pálya is rendben van, elég sok a hó rajta. Bár egy-két tenyérnyi folton itt-ott kilátszik a talaj, de ezek simán kerülhetők. Követ nem láttunk, egyszer valami ugyan koppant a talpam alatt, de valószínűleg csak egy kifordult jégdarab lehetett, mert teljesen karcolásmentes léccel jöttem haza.
Persze buckás, de milyen legyen ilyen körülmények között? Nincsenek fél méteres hó-jég dombok, nincsenek kijegesedett kádak vagy kemény bordák a pályán. Egy zsúfoltabb osztrák terepen délután már ennél durvábban néz ki a lejtő.
Legalább lehet gyakorolni, fejleszteni a technikát, mi élveztük, nagyon jókat csúsztunk.

És négy-öt embernél többet egyszerre nem láttunk a pályán - na jó, egyszer föntről összeszámoltunk 8 sízőt, de az már tényleg tömegnek számított. Egyszer sem vártunk a liftnél, folyamatosan tudtunk pörögni - 3 óra alatt mentünk 15 kört.
Szóval, ha ez az ára, hogy nincs tömeg, akkor csak továbbra se ratrakoljanak. Meg egyébként se, tessék megtanulni sízni :)
ttamas1028
190 élménybeszámolót írt
190
14 éve tag
2018.02.22. 13:32
Sziasztok!
Szombaton lesz ratrakolás?
alex69
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2018.02.22. 07:54
Nem tudom nire vartok Dobogókön, aszt hiszitek ha egy szer hetente meg van ratrakolva a sípálya akkor az már elég??? Minimum naponta egyszer kellene, így alig lesz vendégetek, mindenki a Visegrádi Nagyvillámon fog kikötni, mert ott viszont a pályákkal profi modon törodnek.
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
18 éve tag
2018.02.20. 19:40
Igen, az erdei pálya ügye sajnos továbbra sem rendezett, így jelenleg nem tudunk senkit sem arra biztatni, hogy ott síeljen.. Sajnos nem olyan állapotban van, amilyet mi szeretnénk, de ez egy hosszú történet az erdészettel és a hatóságokkal..
Előzmény: (Viri 199732)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2018.02.19. 19:01
Ez a "Figyelem! A jelölt pályaszakaszok ...." a 2017/2018. szezonra is érvényes?
dobogoko.jpg
ttamas1028
190 élménybeszámolót írt
190
14 éve tag
2018.02.19. 15:32
Sajnos a vasárnapra tervezett bánkúti síelésünk meghiúsult, így osztottunk szoroztunk és nekivágtunk Dobogókőnek! (Esztergomiak vagyunk)
11-re érkeztünk, szombaton nem sokan lehettek, mivel egy bucka se volt a pályán, az erdei úton pedig mi húztuk az első köröket. (Itt egyetlen helyen kell figyelni, mivel az erdészet nem vágta elég szélesen ki a kidőlt fát.)

A pálya tökéletes volt, egyedül 2-3 fele kezdett minimálisan buckásodni a meredek résznél.
Alul is van bőven hó, itt aztán meglehetett engedni.
Az alsó rész jobb oldalán pedig szűz havazni is lehetett.

Ha bejön az előrejelzés és esik még egy kicsi, illetve újra lesz ratrakolva a pálya, hétvégén biztos ismét megyünk!

Sor sose volt, egész nap maximum 50-en lehettünk, ami azért picit lehangoló.

Kívánom a legjobbakat!
Nagyon jól éreztük magunk!
Dobogókő Sípálya
70 élménybeszámolót írt
70
14 éve tag
2018.02.18. 20:09
Sífelvonó nyitvatartása: minden nap 10-16-ig, amíg a hóviszonyok lehetővé teszik - hétköznap is várunk Benneteket Dobogókőre - jelenleg úgy néz ki egyre több és több hóval! ;-)
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
18 éve tag
2018.02.17. 19:45
Jót síeltünk ma a puha természetes havon.
Igaz, hogy csak 20-25 cm a hóvastagság, de hála a fűvel borított, nagy mértékben kő- és sziklamentesített pályaalapnak és a minimális terheltségnek a pálya így sem jegesedett, legfeljebb az enyhe buckásodás foghatott volna ki a kevésbé technikás síelőkön. Belőlük azonban nem sokat láttam a hétvége ellenére sem. Sok ismerős arc volt viszont, akik tudják, hogy 20-25 cm mellett is lehet élvezetes Dobogókőn a síelés, ugyanakkor tapasztalat, hogy aki nem ismeri a pálya egyéb adottságait (fent említett korábbi kő- és sziklamentesítés, relatív alacsony felvonókapacitásból eredő minimális pályaterheltség), az elriad a cm adattól, tudván, hogy egyes pályák 50-60 cm mellett is ki tudnak jegesedni.. Igen.. de ott nagyságrendileg nagyobb az egy hektár síterületre jutó pályahasználó.. Szóval nem azt mondom, hogy a 25 cm hóvastagság ideális, már csak azért sem, mert ez a határa annak, hogy ratrakkal értelmesen kezelni lehessen a pályát (emiatt is lett csak részben ratrakolva), de ha valaki nem ijed meg attól, hogy nem tükörsimára ratrakolt fagyott technikai havon, hanem a puhább és buckásodásra jobban, jegesedésre kevésbé hajlamos természetes havon síeljen, annak bátran merem most is ajánalni Dobogókőt. Tömeg a hétvége ellenére sem volt, sorban állni egyáltalán nem kellett.
IMG-20180217-100410.jpg
IMG-20180217-100558.jpg
IMG-20180217-100607.jpg
IMG-20180217-100709.jpg
IMG-20180217-100730.jpg
IMG-20180217-095723-1.jpg
Tcha-B
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2018.02.16. 18:19
Hálás köszönetem a gyors segítségért!
Hóban gazdag hétvét kívánok.
Tcha-B
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2018.02.16. 17:38
Szia.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Igaz nem a legmegfelelőbb topik ez,de a "szánkós" eléggé elcsendesedett.
A kérdésem az lenne,hogy Dobogókőn van-e szánkózásra is alkalmas hó?
Sajnos semmilyen infót nem találtam ezzel kapcsolatban. Azt olvastam,hogy ott van lehetőség két helyen is,viszont csak természetes hónál.
Ez viszont még a webkamerákból sem derült ki.
A bejegyzésed miatt bátorkodtam feltenni Neked ezt a kérdést.
Családi programnak gondoltuk ezt ki,de bizonytalanba nem indulnánk neki.
Előre is köszönöm a segítségedet!
Üdv. Csabi
Dobogókő Sípálya
70 élménybeszámolót írt
70
14 éve tag
2018.02.15. 08:43
Sziasztok!

Dobogókő sípálya 2018.02.16-tól (péntek) NYIT!

Nyitás napján 10-16, utána 9-16 között várunk benneteket!

Sípálya részben ratrakolt, a pályaállapotok nem tökéletesek, de az 1-es pálya használható!

Árak 2010 óta változatlanok.

Várunk Benneteket szeretettel!
http://www.dobogokosi.hu/
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
18 éve tag
2017.12.03. 13:19
1) A régi pálya a mai Magyarország első sípályája, a Dobogókőre járó síelők első sorban emiatt járnak ide síelni, mellesleg Magyarországon több helyen is megoldható hasonló meredekségű pályák hóágyúzása és kezelése, amennyiben a vízkérdés megoldott, tehát ilyen felvetéssel semmiképpen nem tudnék egyetérteni, hogy azt szüntessük meg.
2) Az erdei kerülő út, amely évtizedek óta sípályaként szerepel a térképeken, de valójában amikor az Alapítvány átvette a sípálya üzemeltetését, alig volt használható, kb. 12 évvel ezelőtt önkéntesekkel megcsináltuk, hogy ne legyen balesetveszélyes (a keresztmetszetben a hegyoldal felől földet pakoltunk át a völgyoldal felé), két szezonban még ratrakolni is lehetett, de megállapították, hogy ez tiltott földmunkának minősült, így vissza kellett alakítani és még egy komoly bírságot is fizettettek.. azóta ismét olyan, amilyen.. ezért is van a térképen tartósan lezártnak jelölve..
3) A felvonó másik oldalán 10+ éve síeltem többször, amikor másfél méteres havunk volt, én meg vakmerő tinédzser: ott igazából egy a mostaninál meredekebb fekete pályára volna adottság, nem kék pályára..
4) Mi is tudjuk, hogy kell a kék pálya a tetejétől az aljáig, már csak azért is, mert sokszor azért nem jön egy-egy baráti társaság vagy család Dobogókőre, mert általában akad valaki a csapatban, akinek a jelenlegi piros túl meredek, bár őszintén szólva van olyan technika, amivel én több abszolút kezdő barátomat is megtanítottam síelni úgy, hogy egy óra múlva levittem a felső meredeken: a trükk annyi, hogy itt kezdőként ki kell hagyni a sebességgel irányváltást és a pálya szélén álló helyzetben meg kell cserélni a sílécek irányát (előtte a lábváltást, esetleges kontrolált esést fent sík terepen begyakorolni), majd szépen elevickélni a pálya túlszéléig.. Nem ideális, de ezzel a módszerrel jóformán bármilyen meredek pályán le lehet jönni, ha elég széles a pálya..
Előzmény: (Lackó 195764)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.12.02. 18:49
Minimum 15 cm porhó (helyenként ennél is több) hullott, amiben nehéz volt a túra, mert süppedt, és hógolyónak sem állt össze, de nagyon szép, varázslatos lett a vidék. A parkolóban tömegek. Néhány kép a Dobogókői havas hétvégéről.
Zsindelyes
P1390246.JPG
P1390263.JPG
P1390259.JPG
P1390257.JPG
P1390191.JPG
P1390255.JPG
P1390231.JPG
P1390200.JPG
P1390222.JPG
P1390161.JPG
P1390206.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.