Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Völkl lécekről tud valaki valamit?

ÜZENETEK (34)Időben csökkenő Időben csökkenő
sárkány nyúl
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.11.27. 17:33
Hello hello mindenkinek.

Azért itt vagyok és nézem a topikom bejegyzéseit kedves vh, ha nem is írok.Ha akarjátok átnevezhetem...
Amúgy köszönöm a hozzászólásokat, úgy látom mégsem járok rossz úton, és még nem vettem meg a kicsit, sajnos. Van egy kis nézeteltérésem az APEH-al, és hát ez nem tűr halasztást....
Év végére rendeződik a dolog és a szilveszteri partyra már azzal megyek,remélem sikerül valami karácsonyi diszkontot kifogni, de ha nem az sem baj.

Mégegyszer köszi mindenkinek és még sűrűbben nézek be.
Várom az átnevezési ötleteket.
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2008.11.24. 17:05
Én is a fun club tagja lennék. Már gyerekkoromban irigykedve néztük a tigriscsíkos Renntigereket...
Néhény évig egy P50 GS használtam. Már azzal is jobb volt, főleg kemény-jeges pályán menni, mint az akkori 12-es keménységű Atomic-kal. A mostani Racetigeremet minden körülmények között kiválóan tudom használni (GS ellenére még mélyhóban is). A kötéshez nincs piston controlom, eddig még nem éreztem a hiányát. Persze a puding próbája után, lehet, hogy mást írnék. (A lényeg, hogy fehéredik kint a táj:))
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2008.11.24. 16:25
Sziasztok!

Azt nem értem, hogy miért kér valaki infot, ha utána két hónapig sem néz be a saját témájába.
Mindegy, megbeszéltük a dolgokat sárkánynyúl nélkül is.
December 13-án indulok Madonnára. Kíváncsi leszek, hogy mennyiért mérik az idei modelleket az ottani InterSportban.
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2008.11.23. 01:12
Hát; olyan 1500 dolcsi körül már ki lehet(-ne, ha elég hülye lennék megvenni a legújabb szériát azonnal) hozni, vámmal, áfával, szállítási költséggel.
De ahogy írtad, tökmindegy, méregdrága.

Sárkánynyúl szerintem azóta sem nézett be ide; át kellene nevezni sima Völkl topiknak...
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2008.11.22. 18:41
supersport!
Az az 1500 dollár az 1500 EUR akart lenni nem?
Én 1500 EUR-ért láttam, sokan nem árulnak ilyen (jó kis) lécet :-)
Végül is mindegy, drágának drága...
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2008.11.22. 18:16
A Völkl valóban német márka. Volt. Pér évvel ezelöttig. Aztán kihelyezte a gyártást kínába. Volt is erről egy cikk itt a sielok weben. A fejlesztést természetesen meghagyta hazaiban.
Valaki említette, hogy olaszországban népszerű márka. Az olasz hegyimentőknél én is Völkl léceket láttam. Egyébként én is azzal hasítok, a P sorozattal, mint itt páran.
És mi van a sárkány nyúllal? Vajon azóta megvette a kinézett lécet?
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2008.11.22. 17:09
Tengermély Tisztelet;

Elvetemült módon én utólag vettem...15 ezerért.

K2-ben volt elfekvőbe, és föl is szerelte a srác.

Tulajdonképpen nem a pálya (persze nem a kékre gondolok:), hanem a sebesség az ami alapján érezni a különbséget.

Amikor kicsit odavágom a gyeplőt, akár hosszú, akár rövid lendülettel, akkor közvetlenül az élváltás utáni "kontroll terhelésnél" nem rezonál be úgy a rendszer (beleértve a lábamat/combomat); figyelgettem is (eleséssel büntetett), és szépen dolgozik, olyan mint egy lengéscsillapító az autón, ahogy kiflisedik a léc, úgy nyomogatja vissza folyamatosan, keményíti terhelésre gyakorlatilag.

Na 1 szó mint 100, érezhetően stabilabb vele szerény meglátásom szerintem. Persze nem az egyenesfutása, lévén, hogy olyan nekem gyakorlatilag a 161 -es lécen nincs...:)


Nekem ez van:

http://cgi.ebay.de/Marker-Piston-Control-Oil-Supspension-fuer-iPT-Ski-NEU_W0QQitemZ200269003237QQcmdZViewItemQQptZSport_Skisport_Skibindungen?hash=item200269003237&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

De ez szállítással együtt (hacsak valaki nem veszi át No.-ban) borsos.

Ez ugyanazt a funkciót szolgálja picit más formában:

http://www.skiing.hu/shop/product_2745_marker-piston-control-motion-kotesemelo.html

Üdv! Ja: nem a Markernél dolgozom, szubjektív a vélemény! :)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2008.11.21. 13:18
Hello supersport_dude!

Az olajos csillapítóról milyen tapasztalataid vannak? Nélküle próbáltad a sít? Gondolom csak igen kemény pályán érzed a különbséget, vagy minden esetben van haszna?
Gondolom így vetted a cuccot, nem utólag szerelted fel. Ha igen jókat írnál róla, lehet, hogy rámozdulnék, és próbálnék beszerezni egyet, ha van erre lehetőség. Sajnos az ilyen "régi" modellekhez nem biztos, hogy bármilyen kiegészítőt lehet kapni. Mit gondolsz erről?
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2008.11.21. 12:28
Üdv;

Maximálisan egyetértek az előttem szóló vh-val.
Sokáig bérelgettem mielőtt rászántam volna magam a vásárlásra, és sok sí kipróbálása után kicsit sznobizmusból is :) a Völkl mellett voksoltam.

Én egy Supersport 5 csillagosat nyűvök (1-el az előttem szóló léce alatt volt a 2006/07-es palettán), IPT 12-es kötéssel és olajos csillapítóval; nem tudok róla rosszat mondani, bár kapott már szegény rendesen.

Olyan ez mintha azt kérdeznéd, hogy "Audiról tud valaki valamit?" Persze lehet vitatkozni, hogy a BMW jobb-e, de kinek a pap...

Az enyémben van anyag rendesen; akkoriban az "agressive allmountain" kategóriában ez volt az egyik ágyú, és meg sem tudom közelíteni a határait. Úgy is mondhatnám, hogy olyan szinten tartja az íveket (100 kg vagyok, 3 éves korom óta 1 kivételével minden télen tudtam az eddigi 28 évben sízni), hogy a bátorságom szab határt a dolognak és nem a sí.

Szerintem a Völkl/Tecnica/Marker trió mindenképp az első három között van.
A Völkl (legalább is az enyim) Made in Germany - ez már egy minőségi garancia.

Na. Olyan jó volt kicsit okoskodni, meg már alig várom, hogy 2 hét múlva-az idén először- húzhassam azokat a bizonyos íveket!

A következő sím egy Völkl "The Grizzly" lesz; kb 3 év múlva, amikor e-bay-n levadászok magamnak 1-et, harmad annyiért mint most (1500 $) :)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2008.11.18. 09:28
Szia sárkány nyúl!

A völkl sík nagyon jók. Az egyik fiam már elég jól ment hagyományos lécen 8 évesen, amikor vettem neki egy völkl P60-as lécet. Egyik percről a másikra teljesen megváltozott a technikája. A sí megtanította. Két évvel ezelőtt vettem neki egy völkl racetiger-t, mert a régit kinőtte most még azzal megy. A P60-ast a lányom használja, még egy szezonra biztosan jó lesz neki. Remek sí, nagyon megérte az árát, mert jövőre a harmadik gyerekemet is ez fogja "megtanítani" síelni.
Én egy völkl supersport allstar-t használok. (2006 Skiing Magazine Gear Guide "Best in Test" award winner). Elég kemény, gyors sí, változatos terepre, sokféle technikához.
Mielőtt vásárolsz, érdemes kibérelni valahol a kiválasztott modellt, hátha azt mondod, hogy nem ezt a lovat akartad. Azt hiszem, ha kipróbálsz egy felső-kategóriás sít, nem fogsz megelégedni a puha modellekkel, még akkor sem, ha a tudásod alapján nem használod ki a jó sí képességeit. Persze jó lenne tudni, hogy az esetek többségében mit szeretsz síelni, mert célszerű ahhoz választani megfelelő modellt. A gyártó honlapján ( http://www.voelkl.com ) részletesen tájékozódhatsz.
Hidd el a jó technika húzza a tudásodat.
Egyébként az Olaszországi pályákon nagyon sok völkl sít láthatsz.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.10.13. 14:18
Az, hogy itt mindenki Atomicozik ne tántorítson el. Korábban mentem a Völkl szlalom lécével, teljesen jó pálya sí. Számomra a Metron b5 és az Elan Speedwave keményebb modelljei azonban többet nyújtanak.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.10.12. 16:02
Annak idején és is gondolkodtam, hogy Völkl Unlimited-et veszek, de ára miatt nem engedhettem meg magamnak, ezért döntöttem a Atomic Metron mellett. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele pályán és azon kívül is, bár a nagy álom az egy Völkl léc. Ha megengedheted magadnak, akkor szerintem mindenképpen egy jó választás.

Üdv. Szecsi
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.10.12. 05:29
Völkl:
Az egyik legősibb, ha nem a legősibb sílécgyártó márka, hatalmas tapasztalattal a háta mögött. Elterjedtsége nálunk azért kicsi, mert árai nem alsókategóriások, mint ahogy a sílecek minősége sem az. Minden léce nagyon jó, csak valahogy nálunk nem terjedt el.

AC:
"AC - két betű, ami eljuttat a siker titkához a sielés bármely területén. AC, All Conditions - Bármely Kondícióra! Pálya vagy porhó - az UNLIMITED család bármilyen terepen kiemelkedik. Széles váz - széles tartomány; ezek szállítják az igéretet egy magasabb szintű sielési kedvhez és változatosssághoz."
Ez szerepel a gyártó honlapján. A leírás alapján ez a mostanság igen közkedvelt (és általam is használt) síléc típus, a "Multi-condition" vagy mint ahogy a Völkl írja "All-Condition", mely kezdődött az Atomic Metronnal, és annyira sikeres lett, hogy minden cég elkészítette a saját metronját, pl.: Elan Magfire. Lényegük, hogy használhatod kezelt pályán, de ugyan olyan jó teljesítményt várhatsz el tőlük a pálya mellett is. Felépítésre tekintve szélesebb az egész léc, de megmarad a kisebb rádiusz mellett.

AC 30:
"Ezzel a sportos konfigurációval, az AC 30 az igazán sportos síelőknek lett tervezve, akik időröl időre szeretnek letérni a pályáról egy kis mókára."
Ez a léc az AC kategóriában a 2. legkeményebb léc, ennél már csak az 50es van ami erősebb, szóval egy nem gyenge lécről van szó, amit bárhol tudsz használni, és segíteni fog a fejlődésben.

Remélem segíthettem.

Üdv,
powee
sárkány nyúl
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.11. 23:12
Üdv a nagyérdeműnek. Akarok vásárolni egy új lécet. A voelkl egyik modelljét az Ac 30-at néztem ki. Nem próbáltam még, van valakinek tapasztalata úgy általában ezzel a márkával??
Kicsit elbizonytalanított hogy itt mindenki atomikozik, meg headezik, lehet hogy rossz vágányon vagyok??

Sítudás: közepes, elcsúszkálok mindenhol, és szeretem a tempós nagy íveket.
És köszönöm a segítséget..
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.