Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
La Grave
síterep infó oldal
ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.12.12. 09:24
Zoli, én írtam, de eddíg még nem válaszoltál, pedig érdekelne egy két dolog.
Naturelle
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2008.11.22. 20:05
Sziasztok,

Ha valakinek segítségre van szüksége La Grave-val kapcsolatosan, nyugodtan írjon nekem.

Puy-ben lakom egész szezonban de március-áprilisban hetente 3 alkalommal át szoktam menni La Grave-ra.

Többször részt vettem a Derby de la Meije-en, nagy buli...

Bármi kérdésetek van, vagy csak szeretnétek ott egyet csúszni velem írjatok, szívesen segítek, bár nem vagyok magashegyi vezető.

freeride@naturelle.hu

Üdv,

Jávor Zoltán
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.29. 20:42
Magyarvándor nagyon szépen fogalmaztál! Egyetértünk veled! (A lányom és én)
Ron87
52 élménybeszámolót írt
52
16 éve tag
2008.10.29. 13:49
Köszönöm a gyors választ!
Nem konkrétan La Grave-ra készülünk, konkrétan Puy st vincenbe, Grand Galaxie bérletünk lesz, úgyhogy ha már utazunk 1300km-et akkor csak kipróbálnám magam, első látásra nagyon tetszik a hely, síelek is, de boarddal csak a freeride!
magyarvandor
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2008.10.29. 02:15
Hegyi vezető egy napra kb. 80 euró de ha többen vagytok akkor olcsóbb (mondjuk 60 euro), nyílván több napra is kevesebb, de pontos árakat nem tudok. (Én még sose fogadtam, bár st christoph-ba egyszer lecsúsznék eggyel)
Én ugyan síelek, de elég sok snowboardossal voltam már ott, a tapasztalat az, hogy csak azok élvezik, akik tényleg nagyon jók, viszont a nagy többség azt gondolja hogy ő nagyon jó de a hely nem, de amennyire én látom ez csak az önkritika hiánya (azért ez a síelőkre is igaz). Szóval csak okosan hogy, ne érezd kidobott pénznek (ezért ajánlottam a les 2 alpesses megoldást), ha viszont nem félsz tanulni, és nem zavar, hogy a hegy megmutatja, hogy hova lehetne még fejlődni akkor életed egyik legjobb kalandja lehet!
Ron87
52 élménybeszámolót írt
52
16 éve tag
2008.10.28. 20:41
Köszönöm az infókat!!
Esetleg hegyivezető tarifákat tud valaki mondani?
Deszkával mennék/mennénk.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.28. 17:27
Ron87!
Bárki lemehet, nem kell hegyi vezető, legfeljebb nem fogja élvezni. Amit Magyarvándor írt úgy igaz! Ha lent nincs hó, a középső állomáson be lehet szállni. Tartalék léc feltétlen!!!!! A lányom ott törte el a deszkáját. Egy ugrás után nem tudod min fogsz landolni.
!!!! Itt van Fr. talán legjobb étterme!!!!! És az ár is elfogadható. Minden este tele van, legalább két nappal elöbb le kell foglalni!
La Grave-ban sose süt a nap! Lakni Les Terasses falucskát javaslom, ahonnan ingyenes busz visz a pályára
magyarvandor
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2008.10.28. 14:19
Sziasztok!

Én már elég sokszor jártam, La Grave-ban. 1400m-ről lehet felmenni 3600m-re ahol valóban össze van kötve Les 2 Alpessal és a síbérlet is jó oda, meg a L2A bérlete is ide, de valójában azért két külön síterep.
Ha régóta nem esett hó bárki síelhet itt aki magabiztosan mozog fekete pályákon is. A nehézség sokkal inkább a tájékozódás, hiszen egyáltalán nincsenek sípályák, és ha az ember nem tudja, merre megy csak a nyomokat követi, simán belefuthat abba, hogy egyszer csak egy 10 m magas szikla tetején találja magát, ahonnan le kell ugrani, és nincs visszaút, továbbá, ha sok a hó akkor azért jó ha az embernek van megfelelő mélyhavas rutinja. (Nagy lavinaveszély esetén lezárják a hegyet, de azért a lavinacsipogó használata itt alap) Ha valaki úgy érzi, hogy elég nagy tapasztalata van a pályán kívüli síelésben, akkor viszont Európában az egyik legjobb helye. Elsőre azt javaslom, hogy menjen az ember Les 2 Alpesra, és menjen át pár napra, amikor nyitva van fogadott vezetővel aki felméri a sítudásodat és neked megfelelő útvonalakon lekalauzol, aztán fokozatosan meg lehet ismerni a helyet. Amúgy nem kötelező a vezető és nem mérik fel a sítudást.
Ami még fontos lehet, hogy akit érdekel a freeride ezen a szinten fogadja el, hogy a léc fogyóeszköz, mert bizony elég sok kővel lehet találkozni amik megbújnak a hó alatt (ez megúszhatatlan). A másik, hogy az ösvények lejjebb összefutnak és ott erősen kibuckásodott erdei utakon ahol nem árt a jó fizikai állapot, ez is nagyon jó, de nem csak arra lehet számítani, hogy hatalmas szűzhavas hegyoldalakon csúszol, feljebb persze ez is meg van.
A felvonóval kb 40 perc a faluból a csúcs de ennyi pihenő kell is két csúszás között, továbbá ki lehet szállni a félállomáson, és lehet csak odáig csúszni is(csak a nap végén szoktunk lecsúszni a faluig.
Jó síelést!
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2008.10.22. 18:29
gyerekek, a le grave egy onallo, ku.on si terep .... osszekotetes van L2A-val. De ettol meg kulon.

Sokan europa szerte oda megy sileni telen, tavasszal..... es nem a L2A-on vannak, hanem lent a volgyben, a hegytol az ut masik oldalon, ahol a szallasok vannak.... turavezetoket lehet felberelni ott a szallashelyeken, meg a neten is...

a https://www.telemarktips.com -on tutti hogy talaltok konkretebb info a helyrol. ott, a forumon sokan mart jarttak la grave-on.

rob dawson
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.10.21. 13:52
Nyilván lifttel megy le a nép döntő többsége, de ha jól látom, van 1-2 köztes állomása is a liftnek, akár odáig is le lehet csúszni. Az Intersí külön síterepként tartja számon a helyet, szerintem próbáld meg őket felhívni ezügyben: http://www.intersi.hu/index.php?page=sicentrum&sid=189
Ron87
52 élménybeszámolót írt
52
16 éve tag
2008.10.21. 13:31
Köszönöm a választ, nos ez az az információ amit kb eddig is tudtam:)
Ami igazából érdekel, olyat halottam, h csak hegyivezetővel lehet freeride-ozni, illetve csak egy bizonyos tudásszint felett amit ők határoznak meg, stb.
Ill pl ha nincs elég hó ahhoz h 1400m ig csússz akkor gyalogolni kell v van vmi opció?
Köszi előre is a választ
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.10.21. 09:51
A La Grave tulajdonképpen Les 2 Alpes síterepéhez tartozik. Felülsz az 1400 méteres magasságban található faluban a kiskabinos liftbe és felvisz néhány perc alatt a Les 2 Alpes gleccseréig. A felvonó alatt csak freeride útvonalon lehet visszacsúszni La Grave-ba, elegendő hó esetén.
Ron87
52 élménybeszámolót írt
52
16 éve tag
2008.10.20. 20:06
Érdekelne evvel a hellyel kapcsolatban minden információ, leginkább személyes tapasztalat.
Köszi előre is!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.