Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Sátoraljaújhely
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Hunor Sátoraljaújhely - négycsillagos szálloda a sípályákhoz vezető libegő és bobpálya mellett
ÜZENETEK (906)Időben csökkenő Időben csökkenő
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.12.01. 14:12
Köszi
natloz
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2008.12.01. 08:39
Üdvözlet!

A bob pálya a Libegő mellett fentről lefelé nézve bal kézre esik az erdős részen.Földrajzi fekvését tekintve északi fekvésű.A bobok felvonoja a Libegő nyomvonalába esik.
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.30. 07:09
A bobpálya az északi vagy a déli oldalon lesz?
natloz
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2008.11.29. 20:48
Kedves fórumozók!
Az https://www.stksi.hu nem az üzemeltető honlapja,hanem a helyi sportegyesület sí szakosztályának honlapja.A 200 Kasboher ratrak a web camera mögötti tárolóban van üzemképes,de hó függő az alkalmazása ezért nem láthattátok az elmúlt években.
A beruházás a hóágyú rendszert az elmúlt évek időjárása hátrább sorolta,de az I pálya 9600 négyzetméter területen teljes szélességében a mai legkorszerűbb műanyag borítást kapja 2009 nyarán.
A két TUBY pálya a sípálya jobb oldálán kap helyet egy 70m varázs szőnyeggel,melyet a tanuló síelők is igénybe vehetnek.A bob pálya jó ütemben halad,tavaszra elkészül.
Ha kérdésetek van kérdezzetek tőlem nyugodtan.
Takács Zoltán
STK elnökségi tag
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.22. 12:27
A honlapjukon végre üzemel a webcamera
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.18. 19:24
A legfőbb feladat az lenne, hogy kiépítsék a hóágyú rendszert.
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.18. 19:22
Az a Tubby pálya hol lesz?
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.18. 16:36
2009 tavaszára kész lesz a 2200 méter hósszú bobpálya.
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.10.21. 14:45
Mi is voltunk ott húsvétkor eléggé lassú de legalább lehet gyönyörködni a tájban. A tetőn van egy kilátó. A hosszabbik felvónót felújították. A ratrakot nem láttam.
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2007.01.05. 22:43
Sziasztok megtaláltam a sátoraljaújhelyi sípálya honlapját: http://www.stksi.hu/
szacsek
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2006.11.14. 21:59
Saujhelyről egy pár személyes tapasztalat , így a szezon előtt. A feleségem ide valósi , tehát elég gyakran vagyok itt. Igen itt található az ország leghosszabb libegője és Európa leglassabbja is. Ezt nem az aktív sportolóknak, síelőknek állították fel. 2002-óta nem sikerült kitisztítani a pályát, hogy az induló állomásig le lehessen csúszni. De kötve hinném, hogy ha valaki lejön ,akkor ugrik is be a 22 perces menetidővel száguldozó ülő-liftbe. Tehát ha kocsinkkal leparkoltunk a nagy és szellős parkolóban ,akkor felcuccolunk a középállomásig. Ez a Sí-Centrum szíve, és az egyetlen épülete…. Kocsival is fel lehet jutni , de szerintem csak hólánccal vágjon neki bár ki is. Nem annyira meredek végig, hogy ne lehetne felmenni anélkül, de mindig megpróbálja egy két emberke is és ha elakadtak akkor se le, se fel. Elég szűk az út. Tehát lassan , de biztosan felértünk a libegővel. Közvetlenül itt az 1-es pálya mellett, van egy jó állapotban karban tartott tárcsás lift. Ez a pálya 2/3-ig húz. Azért nem tovább , mert gyakorlatilag innen már, korom fekete lenne a pálya minősítése. A pálya szerintem kék jelzést kaphatna. Egyetlen egy helyen van kő (de már lehet, hogy ott sincs). Tehát sima. egy kicsit szűk , de nem vészes. A pályától kb 50-80 méterre van egy másik felvonó. Ez jóval elavultabb, de kezdőknek nagyon ajánlom , mert nyugodt, lassú és biztonságos. Ez már felhúz a csúcsra! Nem kell kiszállni a 2/3-ánál -de ajánlott-. A csúcsról már jöhetünk a kettes pályán is. Ez buckásabb, de szélesebb. Mivel az nincs annyira szem előtt itt mindig jobb a hó. A tárcsásról is át lehet csúszni keresztbe.- de nem sok értelme –mert nem az erdőben szeret síelni az ember oda-vissza).
A szolgáltatások olcsók. A melegedő tökéletes, a forralt bor és tea finom. Raktak van!!! Bár még soha nem láttam volna, hogy használják és sajnos még olyan embernek a híréről sem halottam aki látta volna mozogni. Gondolom az alpesi hangulat miatt van ott.
Egy hónapja voltam fent és a pályát gyönyörűen befüvesítették!
A végén két benyomás: 2004 már. 14-én 15ó.- kor értem fel. A felvonó kezelője akkor kapcsolta ki a liftet, amikor én felcsatoltam. Szóltam Neki hogy szeretnék sielni! Szépen visszasétált és bekapcsolta. Egyedül síeltem a pályán, addig ameddig jól eset.
Tavaly fent voltam egy szombaton március magasságában. Gyalázatos volt a pálya semmi hó. Csak reménykedni tudtam, hogy lesz egy kis havazás. Lett!!!! Fantasztikus volt a pálya. Csak az a kár, hogy a felvonók nem jártak. Ugyanis a vezetőség a szombatból kiindulva --itt már úgy sem lesz semmi-- alapon haza küldték a felvonó kezelőit.
A gyerekes családoknak illetve a kezdőknek ajánlom, hogy a városban lent a korház mögött is van egy kis pálya- tárcsás felvonóval (500 ft= 10 menet). Ez tanuló pálya oktatóval! Végül itt van a Magas-hegy (Sí-Centrum) telefonszáma: 47/321 140 ezen nagyon készségesen segítenek !!!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.06.09. 13:01
amúgy a libegőnek az az érdekessége, hogy nem új. bár 2002-ben épült fel (pontosabban ekkor volt a hivatalos felavatása), de tarvisioból hozták. ott ugyanis egy ugyanilyen konstrukciót (POMA) lebontottak . Még egy ugyanilyen felvonó mükődik (lásd képen) a síterepen, a Florianca duplaszékes, ami szintén rászolgál már a cserére, mert eszméletlen lassú. Itt a Florianca székes aljánál lehet látni a korábbi hegyállomását, annak a liftnek, ami most itt a Magas hegyen üzemel.
10618645.jpg
Opty
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2005.06.06. 15:16
Szevasztok!
Én meg találtam egy képet az egyik felvonóról.
Ha sikerül ide biggyesztem.
Helóka!
Opty
Satoraljaujhely.jpg
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2005.05.08. 17:21
Nem baj!Majd legközelebb!:-)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.05.08. 10:50
voltunk,kedden megnéztük a magas hegyi turista centrumot.
a libegő meglehetősen lassú, kb 22 perc,amíg a völgyből felvisz a hegyre. útközben van egy középállomás is, itt ki ill. belehet szállni. bár a középállomás kissé megtévesztő lehet,ugyanis ekkora a libegő kb az út 70-át már megteszi.
az is furcsa, hogy ahhoz képest,hogy nemrég, azaz 2000-ben (akörül) épült eléggé fapados, s a kivitelezés a a most 30-40 éves libegőket tükrözi.
a középállomástól van egy húzólift, bár a felvonórudak nem voltak rajta, de a konstukcióból kiindulva egy tányéros (poma) lehet. mellette van egy pálya, ami viszonylag meredek, minimum piros erősségű. feljebb van egy másik felvonó, ez is húzólift. de nem hinném,hogy ez télen mükődik, ugyanis a tartóoszlopok a csigákkal egyetemben teljesen elvannak rozsdásodva.
a másik negatívum,hogy a sípályák nem vezetnek le a libegő aljához.

jah, a ratrakot nem sikerült lefotózni,mivel nem láttam..
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2005.04.23. 09:41
Köszi Stani!
Má alig várom!!!:-)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.04.22. 19:38
Szali, mi május elején megyün oda (is), ha ott lesz a ratrak, igérem lefényképezem :)
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2005.03.28. 22:32
Valaki megmondaná milyen tipusú ratrak van??
Ha van kép azt is szivesen látok!
Üdv:Szali
pogibetti
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.03. 19:41
Sziasztok!

Én csak azt szeretném tudni, hogy itt Sátoraljaúlyhelyen milyen "színű" a pálya? Mert én úgy tudom, hogy fekete, de van kék is. Aki már volt ott, az írja meg!

Köszi!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.