Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc hirtelen halál

ÜZENETEK (70)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2008.11.29. 15:50
Pár éve a TV-ben láttam vmelyik sí-VK futamon, hogy versenyző egyik léce nagy sebességnél elöl lapszerint kettévált és a felső felvált rész klaffogott a síző orra előtt mint egy vitorla. Azért végigment így is. A sílécgyártó gondolom most nem ragaszkodott volna hozzá hogy jól olvashatóan felmutassa a lécet. De megtette. És utána földhözcsapta!:-)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.11.29. 14:38
Barátnőm édesapjának a Fischer versenyléce hasadt hosszában ketté a kötésig és kijött pár csavar. (régi modell volt, az eset is vagy 5-6 éve történt, akkor még az RC4-eken nem volt platni) A dologban a baj nem ez, hanem az ezt kiváltó tipikus carving síbaleset volt, amikor a két ember kanyar közben egészen addig egymás holtterében volt, amíg le nem tarolták egymást. Sajnos a térdszalagszakadás is gratis volt a történethez.
Kazuár
22 élménybeszámolót írt
22
15 éve tag
2008.11.21. 16:49
Köszönöm.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Kazuár
22 élménybeszámolót írt
22
15 éve tag
2008.11.21. 12:18
Szia Agent!
Légyszi egy pár szóban írd már le,hogy kell helyesen tárolni a felszerelést,még teljesen kezdő vagyok.Kösz.
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.21. 11:51
A bátyámnak tört el még régen, kb 8 éve egy habos struktúrájú blizard léce totál keresztbe, a kötés és a léc eleje között. Nagyon jól nézett ki a fém lap (merevítés) benne, az is megadta magát, szóval csak a kantnin fityegett az eleje :) azóta kicsit keményebb léceket használunk .. :)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2008.11.21. 10:47
Nem hírtelen halál, de nekem több Atomic lécem (3 pár) ment tönkre kantni szakadással. Természetesen a termékélet görbén már mindegyik túl volt! :)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.21. 10:39
Akkor az az illető felfedezte az MBT sít!!!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.11.21. 10:33
A gyártási hibákat az alapos tervezés, előzetes hibamód analízis, a folyamatos statisztikai folyamatkontroll, a beérkező nyersanyag ellenőrzés és az előzetes élettartam tesztek gyakorlatilag kizárják a nevesebb gyártók esetében. Hirtelen halált én mindössze kettőt láttam, az egyik egy sípálya talajába ágyatorr szikla élén való farolás okozta, amely nem csak a léc élét szakította ki, hanem a szerkezeti elemeket is szétroncsolta a sérülés környékén. A másik nem annyira hirtelen halál volt, de annak tűnt, ugyanis az illető a vadonatúj léceit úgy tette el a szezon után, hogy szembefordítva középen a kötésnél kötötte össze két lécet totál összenyomva, nos a léc hídja következő őszre megadta magát oly módon, hogy ekkor a lécek talpa már csak ott ért össze, ahol össze voltak kötve, azaz a kötések között, innen előre és hátra szépen szétnyílt a két léc egymáshoz viszonyítva, tehát gyakorlatilag ez a "módszer" "negatív" hidat hozot létre a lécben, amelynek köszönhetően a léc lesikláskor csak a kötés alatt érintkezett a hóval (a léc domborúból homorúvá vált):):)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.21. 10:18
Velem szerencsére nem történt még ilyen, de el tudom képzelni, hogy mással igen.
Ha valaki már átélt (tapasztalt vagy látott) olyat, hogy egy léc hirtelen kilehelte a lelkét, azt megoszthatná velünk, már csak okulásképpen is. Olyasmire gondolok, hogy gyári anyaghiba, sajás hibás komoly, javíthatatlan kövezés, esetleg autó elé/mögé/alá fektetés majd kövérgázas indulás, meg hasonlók...
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.