Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Freeride

ÜZENETEK (628)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.11.28. 07:02
Halihó!

Nagy tisztelettel hívnám fel a rideolással kacérkodó sporttársak figyelmét, (akit nem érint, bocsi), hogy komoly rideolás előtt (veszélytelennek számító helyen) nem árt egy kicsit ismerkedni a mélyhavas technikákkal.

Nem kevésszer láttam már mélyhóba bemerészkedő amatőröket "levetkőzött felszerelésük" után kotorászni a saját maguk által létrehozott "minikráterben".

Szinte mindent másképp kell csinálni mint a kemény pályán, s ha előjön a keménypálya reflex, azonnal büntetve leszel.

A mélyhó tanulásának (is) megvannak a kidolgozott technikái. Ezt a technikát (pláne) nem lehet könyvből eljajátítani.

Síbaráti üdvözlettel
Replaci

https://www.kanyarsiklub.hu
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2008.11.27. 16:32
Ahha.

Értem...pontosabban nem...:-)

Mi is szeretnénk kipróbálni a freeride-ot az idén, de még nem tudjuk hogyan és hol. ABS nem biztos, de vezető biztos lesz velünk...

MM
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.11.27. 16:02
egyetértek hogy ész kell leginkább!!

én sokat megyek 3-s felett is láttam már jó néhány lavinát (port slabot, tavaszit, párkány leszakadóst) voltam már por lavinában de sikerült kisíelni belőle, repedt körbe körülöttem átsíeltem a helyben maradó részre, de felvoltam rájuk készülve, valamennyire amúgy ez a szakmán tanultam jó sok talajmechanikát de azért a szerencse is benne van

a fontos hogy legyen mindig terv, honnan jöhet és hova menekülsz és figyelni az apró jeleket

és legyen nálatok mentő felszerelés (csipogó.... meg a haverjai)

valamelyik oldalon 460 eur-t láttam ABS-t!

üdv

szél
nap
árnyék
repedések
más emberek
kövek amelyek gyorsabban melegednek stb
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.27. 09:25
Jóska63, sztem is az eső a ludas! Különben nem minden 3 ember hallaná meg, és akkor fordulna a kocka...
Ezt nehogy bárki is komolyan vegye!
Jóska, figyelhetnél az egyértelműbb fogalmazásra... de ez csak egy vélemény...
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.11.26. 17:56
eső és legfontosabb a biztonság a freeride terén, mert a Lavina az egy elég makacs dolog minden 3 ember meghall akit elvisz!!!

csipogó+szonda+ásó
ABS lavinazsák + előbbiek ide vagy oda
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.11.26. 14:46
Stani, nem figyelsz eléggé, ott a részletes beszámoló, csupa pozitívummal.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.11.26. 12:41
Szia Soma !

https://sielok.hu/rovat/freeride/cikkek/

Ill. "hamarosan" indulni fog egy freeride sorozat is, ami egy-két freeride szempontjából kellemes helyszíntz mutat be.

Egyébként milyen volt a B5? Nem láttam élménybeszámolót a metron topicban :)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2008.11.26. 10:22
Ha már van free style rovatunk, legyen egy free ride is. Jó lenne, ha tapasztalt freeriderek írnának ide, ellátva némi jótanáccsal a freeride-al most ismerkedőket.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.