Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Románia
Madarasi Hargita
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Súgó Panzió - Székelyudvarhely - Erdély - Madarasi Hargita
ÜZENETEK (62)Időben csökkenő Időben csökkenő
Havastaj
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.01.24. 12:52
Sziasztok!
Két napot voltunk a Madarasi Hargitán. A pályák nagyon jók voltak. Bár a Nagy Mihály nekem még valóban "Nagy", ennek ellenére volt, hol csúszkálni. Kis kocsival természetesen hólánc segítségével Szentegyháza felől is jól ki tudtunk menni. Nekünk jó volt, az üzemeltetőnek vélhetően nem annyira, hogy kevesen voltunk. Szerintem érdemes kimenni, mert aki nem sízik, annak is élmény, ha szeret sétálni. A szállások is nagyon jók, és jó léceket is lehet bérelni, ha szükséges.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.07. 09:31
Akkor a Madarasi Hargita úgy gondolom, hogy ideális hely számodra, alig hallhatsz román szót. A panzió tulajdonok és a személyzet egytől egyig magyarok, a hó szinte garantált. Kissé nehézkes a feljutás, de megoldható. Nem a nyugati pályarendszerekkel talál, de pár napig itt is jól tudja érezni magát az ember.
A weboldalon, http://madarasihargita.hu/ , bőven találsz információt, szállással, utazással kapcsolatba. Telefonon kell előre foglalni, jó ha időben megteszed.

Ár/érték arányban a Vitus panziót tudom ajánlani, tisztaság, meleg, elfogadható körülmények és finom a kaja is. Ha csoportban mentek, érdemes a kulcsosházakon is elgondolkodni.

S SZÉKELYFÖLD tényleg nem románia. Ámen!
Előzmény: (bjoli01 149559)
Matyi72
128 élménybeszámolót írt
128
13 éve tag
2013.01.07. 08:43
Székelyföld nem Románia
Előzmény: (bjoli01 149559)
bjoli01
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2013.01.06. 16:02
Sziasztok! Úgy gondoltam,hogy egyszer el kellene menni már Romániába is síelni. Tudnátok tanácsot adni,hová lenne érdemes menni? Magyarlakta területre szeretnék menni. Szállásról is ha tudnátok valami tanácsot adni, nagyon jó lenne. Egy kutyust is vinnénk magunkkal. Előre is nagyon köszönöm!
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.04. 15:09
Megérkezett ide is az első komolyabb hó, kiváncsi vagyok, hogy fognak-e nyítni a hétvégén. Egész hétre havazást jósolnak, a hőmérséklet is megfelelőnek bizonyul a hóágyuzáshoz. Kis szerencsével meg tudják alapozni a hóréteget a téli ünnepekhez.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.11.18. 16:02
Két új hóágyut kapott a Madarasi Hargita, valamint bővítették a Csillagösvényt és a Snowparkot. Elvileg Dec. 1-én nyítanak, úgy, hogy hamarosan elkezdik a hóágyúzást.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2012.03.23. 19:39
Ismét megnéztem a videót. Most szúr a szivem.
Már egy hete nem láttam havat!

Csabor akinél kezdenek jelentkezni a szezonvégi tünetek
admin5
40 élménybeszámolót írt
40
14 éve tag
2012.03.23. 15:39
Most kaptuk Madarasi Hargitáról:
"A kellemes, tavaszias időjárás ellenére a Madarasi Hargita Síközpont pályái továbbra is kitűnően sízhetőek. Bár napközben a hegyen is már plusz 8-10 C fok körül van a hőmérséklet, a hóréteg vastagsága még mindig egy méter feletti, és az esti lehűléseknek köszönhetően még mindig nagyon jól sízhetők a pályák.
Hétvégenként továbbra is a meghosszabbított nyitva tartás érvényes: 10 órától 17 óráig lehet sízni, hét közben viszont csak 40 fős csoportlétszám felett indítjuk el a felvonókat.
Reményeink szerint még áprilisban, a tavaszi vakációban is nyitva tartunk majd."
havashegycsúcs
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2012.03.17. 20:54
Sziasztok!

Én Március 16-án síeltem a Hargitán és valami csodálatos volt! Mi kb. 11 órára értünk fel és a pályák akkor is nagyon jól kezeltek voltak ami az olvadás miatt 2-3 órával később megváltozott. A liftek kicsit régiek de nekem semmi problémám nem volt vele. A gyönyörű idő miatt remek volt a kilátás a legmagasabb pontról minden irányra. Még szebbé tette a környezetet a 20-30 centis hóréteg a fákon. :) Nagyon szép volt. A hóréteg tegnap 180 centi lehetett, amekkorát én a Hargitán még nem láttam. :) Aki teheti még látogassa meg a Hargitát még a közeljövőben. :)
Pantherophis
57 élménybeszámolót írt
57
13 éve tag
2012.01.19. 15:50
Most találtam a facebook oldalukon a következő videót:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KfbNaMuvUWo
A leírás szerint tegnap készült. Nem kevés hó várja azokat a szerencséseket, akik mostanában a Hargitára mennek:)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2011.12.02. 10:35
"Elindult a síszezon!

Az elmúlt két hét kemény munkája meghozta gyümölcsét. Az országban elsőként nyitotta meg a síszezont a Madarasi Hargita december 1-én! "
http://www.madarasihargita.hu/webcam.html
https://sielok.hu/fotoalbum/madarasi-hargita-2011-nyitas/galeria/
madarasi01.jpg
madarasi02.jpg
madarasi03.jpg
madarasi04.jpg
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.01.25. 15:25
Sziasztok!

Vasárnap síztem egy napot a Madarasi Hargitán.
Ivó írányából mentünk fel, hóláncot kellett használnunk,de ez nem újdonság. Viszont az igen, hogy Ivó végében, a sorompónál, nem kellett belépési díjat fizetni az autók után. Ivóból az út be van havazva, de jól járható.
45 lei a napos bérlet, a felvonók délelőtt 10-tól delután 4-ig működnek.
A pályák jó állapotban vannak, mindegyik sízhető, de delutánra néhol jegesednek - de nem vészesen. A Nagy Mihály pálya egy kisebb részen köves, de csak itt tapasztaltam ilyent. Érdekesség, hogy ezt a pályát az idei szezonban most nyitották meg először. Néhány helyen kisebb buckák is kialakultak, ez az egésznapos havazásnak tudható be. Azonban nem kell megijedni, mert másnap reggelre ratraktolják a pályákat.
Kevesen voltak fent, alig kellett sorban állni a felvonoknál. Délben kettőkor a Sugónál nem kaptunk helyet a vendéglőben, de a Villás panziónál bőven. Néha köd volt, a látási viszonyok olykor rosszak voltak, azonban a sízéshez eleget lehetett látni. Szerencsére szél is alig volt.
A nap végén egész Ivóig ereszkedtem be síléceken, ami több mint 9 km - el is fáradtam rendesen.
Azóta még jócskán havazott, érdemes mostanában odamenni. Képeket sajnos a látási viszonyok miatt nem készítettem.
Jó havat!

Üdv.,
István
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.01.21. 13:47
Friss információ a hétvégét illetően a síterep weboldaláról:

Változatlanul jó feltételek a hétvégi sízéshez

Az elmúlt héten néhány cm friss hó hullott, a pályák továbbra is jó állapotban vannak. A pályákat folyamatosan karbantartjuk. Sajnos a Nagy Mihály felső szakasza még mindig nem sízhető, de a pályarendszer többi részén kellő mennyiségű és jó minőségű a hó.
A hét vége folyamán jelentősebb mennyiségű (15-20 cm) friss hóra számítunk az előrejelzések alapján, a jövő héten pedig reményeink szerint a várgató lehűlésnek köszönhetően újra működésbe léphetnek a hóágyúk. Szándékunk szerint a következő hétvégére (január 18-ra) a Nagy Mihály felső szakaszát is megnyitjuk, bízva a kedvező időjárás előrejelzésekben.

A webkamerán is elég jól néznek ki a pályák.
Jó havat!
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.01.13. 17:43
A romániai meleg ellenére a Madarasi Hargitán lehet sízni.

"Az összes felvonó működik, a hóágyúzott pályáknak köszönhetően a hó minősége a Nagy Mihály felső szakasza kivételével az egész pályarendszeren nagyon jó. Az előrejelzések szerint a hét végéig még néhány cm friss természetes hó is várható.
Jelenleg 3,5 km pálya használható az összesen 4,5 km pályarendszerből.
A pályákat folyamatosan karbantartjuk."
srac007
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2010.12.24. 20:13
Sajna ma dec. 24-iken nem lehet sizni a palyakon, ma reggel gyonyoru napsutes volt. Varjuk a lehulest
szathmári
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2010.02.15. 13:58
szivesen csatlakoznák madarasi sieléshez mércius 15-től
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2009.12.15. 10:14
Egy nyári és egy mai kép kb. ugyanabból a szögből (latható, amint a hóágyú keményen besegít a természetnek:))
Előzmény: (Observer 76374)
Gondelbahn.JPG
current.jpg
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2009.12.14. 16:14
Mintegy 2 hónapos késéssel megérkezett a nagy havazó :)
A pályákat éjszakánként hóágyúzzák, nappal pedig kezelésbe veszik.
madarasi-hargita06.JPG
madarasi-hargita07.JPG
madarasi-hargita01.JPG
madarasi-hargita03.JPG
madarasi-hargita02.JPG
madarasi-hargita04.JPG
madarasi-hargita05.JPG
Ede\'
20 élménybeszámolót írt
20
16 éve tag
2009.03.26. 18:08
A holanc kotelezo. Nem hiszem ,hogy szukseg lenne a traktorra.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.