Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kisebb szlovák síterepek

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.02.16. 10:58
A Szlovák Paradicsomban ideálisak a viszonyok! A Mlynky-Biele Vody-Dedinky pályákon folyamatosan havazik és minden szuper! Közel van és olcsó, menjen aki teheti.

vbulcsi
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.09. 21:43
Hibátlan két napot síeltünk a Szlovák Paradicsomban. Csütörtök Mlynky: szikrázó napsütés, tökéletes pálya, 20-30 fős "tömeg", ami délutánra kb. 10-re olvadt. Volt olyan, hogy egyedül csúsztam a pályán. Este szállás a Hotel Raj-ban - nagyon kedveljük a helyet, csak ajánlani tudom, keressétek Aladárt. Ma Telgártban voltunk. A csúcson erős volt a szél, de a pályák minősége és a "tömeg" a tegnapihoz hasonló volt. Nagyon nagyot síeltünk! Akinek van lehetősége hétközben kimenni egy-egy napra, az ne hagyja ki!
zoli64
77 élménybeszámolót írt
77
15 éve tag
2009.01.07. 09:10
Jó a honlap csak egy kis magyar zászló hiányzik róla, ugyanis akkor érteném is, hogy mi a mondandó.
gyulimuli2
221 élménybeszámolót írt
221
16 éve tag
2009.01.06. 14:10
hali! ajánljon nekem valaki egy zólyomhoz közeli barátságos síterepet hétvégén mennénk családdal. Köszi
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.01.05. 15:58
Sziasztok!

Bekopiznám, amit a Zdiar topicba irtam, remélem nem leszek itt ezzel OFF:

Jan. 2-4. közöttt síeltem itt, immár második alkalommal és ismét nem csalódtam.

Kisebb félelmekkel vágtunk neki az útnak, ugyanis az idei szezonban mindössze egy komolyabbnak nevezhető havazás volt a térségben. Aggodalmunk tovább erősödött útközben, mikor megpillantottok az Alacsony-Tátra szokatlanul szürkéllő hegyoldalait. A Magas-Tátrában járva azért már kezdtünk bizakodni...

A falu mikroklimájának köszönhetően az addig lehullott és ágyúzott hó is elég lett volna ahhoz, hogy jó állapotban lévő pályákon síelhessünk a hétvége folyamán, de érkezésünkkel egyidőben elkezdett havazni :)

Pénteken a Strednicai pályákat vettük ostrom alá. Strednica 4 lankás kék pályával és egy meredekebb aljú kék pályával rendelkezik, aminek gyakran jeges az alja.
Kezdőknek tökéletes, haladók pedig csiszolhatják technikájukat rajtuk. A lankás oldalra tányéros felvonókon lehet feljutni, a meredekebbre csákányos visz fel.

Még délután is megfelelő volt a 4 lankás pálya minősége, jó volt a frissen hullott havon csúszni. A jobboldali lassú tányérost használtuk, mert a párom gyakorolta a snowboardos felvonózást, itt nem volt sorbanállás, lecsúsztunk és már mentünk is fel.

Vacsora után a Strachan Panzió tulajdonában lévő pályán még beneveztünk egy esti síelésre is, hogy biztosan mélyen tudjunk aludni :) Az 1 km hosszú pálya kb. a Strednicai teleppel szemben helyezkedik el, a főút túloldalán. Itt még jobb feltételek fogadtak minket, mint délután, igazi élmény volt a siklás, a max. 5 perces sorban állás miatt sem bosszankodtunk egy kicsit sem.

A szombat reggel verőfényes napsütéssel, de erős széllel -10 fokkal fogadott minket, de ez sem tántoríthatott el minket. 2 órás bérletet váltottunk a Strachanra (itt általában 11 után kezd el gyűlni a nép), ahol ismét tökéletesen gondozott lejtő fogadott minket. Ebédeltünk a pálya tetején lévő (idei szezonra átadott) hüttében ( 2 adag pecsenye, savanyúság, kenyér, sör, tea kb 300 SK), aztán átmentünk Strednicára.

A pálya itt is rendben volt, kis jégfoltokra kellett csak ügyelni, de egyáltalán nem volt vészes. Most már a gyorsabb felvonókat használtuk, itt sem emlékszem 5 percnél hosszabb várakozásra, sokat tudtunk síelni, nem volt tömeg a pályán sem. Este egy kis kocsmázással zártuk a napot (azt hiszem Goral az étterem neve, szép, igényes kis hely, nem lehúzós árakkal - 4 sztrapacska + 2 sör 12 EUR)

Vasárnap éjjel ismét havazni kezdett, kb 3-5 cm friss hó hullott. Az indulás előtt még csúsztunk 2 órát Strachanon, majd bedobtunk egy finom sztrapacska - Zlaty kombót és startoltunk haza.

Összességében 2-3 napra ajánlani tudom mindenkinek a helyet, mert bár pályái nem váltanak ki adrenalin-fröccsöket, viszonylag messzebb esnek hazánktól, ezt kompenzálni tudják az alacsonyabb árak, a gyönyörű környezet, a mikroklímából fakadó hóbiztosság és a jól karbantartott pályák. Véleményem szerint még haladó síelőknek is érdemes eltölteni itt 1-2 napot szezon elején, egy hosszabb túra előtt.

Üdv
Marky
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.05. 11:05
Csütörtökön és pénteken csúszunk Mlynkyben. A ski.sk szerint 50 cm havat csináltak a pályán (középső piros, sztem az a legjobb) és a pálya mellett is van 12 cm természetes hó. Megy a baby felvonó is. Ha megjöttünk mesélek. Éjszaka itthon is esett 3-4 centi hó, minden fehér a környéken!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.22. 22:25
Mlynky és környéke.
mlynky.JPG
a Tomi k
33 élménybeszámolót írt
33
15 éve tag
2008.12.19. 22:45
köszönöm az útba ig.ha lesz partner aki eljön keletre velem én szivesen felkeresem.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.19. 21:51
A könnyebb pályákat egy csomó helyen Turisticka névvel illetik. Mlynky a település neve, Kruchová-Gugel a hegy neve, Turisticka az egyik pálya fantázianeve.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.19. 21:44
Dobsina környékén keresd Dedinky-t, Dobsinát elhagyva kell letérni a 67-es útról, a szomszéd települések Dobsinska Masa és Mlynky. Dedinky a víztározóról is ismert. A környéken terül el - egészen a Hernád-áttörésig az a természetvédelmi terület, amit Szlovák Paradicsomnak (Slovensky Raj) hívnak. Nagyon szép vidék sok-sok látnivalóval egész éven át! Kicsit már keletebbre van tőletek, talán azért nem ismerős. A közelben van még néhány jó pálya, mondjuk Rejdova, Julius vagy kicsit északabbra Telgárt.
a Tomi k
33 élménybeszámolót írt
33
15 éve tag
2008.12.19. 21:40
"kereső bejegyzés-szlovák paradicsom",no ez már ok...!Megtaláltam,csak így ez elsőre nem ugrott be. A röhej az ,hogy már töbször voltam a területen ,igaz suhanc koromban. Köszi!
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.12.19. 21:19
Tudom, hogy semmi közöm hozzá, azért halkan megjegyzem: Kereső bejegyzés -szlovák paradicsom, alternatívák között: 10 választási lehetőség.
Ha elolvasod és elmégy, nem Európát járt amerikai túristaként érkezel haza.

Érdemes:- elovasni
- elmenni
- elmélkedni a földi szépségekről.
a Tomi k
33 élménybeszámolót írt
33
15 éve tag
2008.12.19. 21:12
"robi"!Jó fej vagy,remélem nem sértelek meg,de nekem a szlovák paradicsom az a szlovák kertekben terem! Amennyiben a "paradicsom" szó alatt síközpontra gondoltál?!!! Az.... nekem mind paradicsom, ahol jókat tudok síelni és ahol jól érzem magam. Nekem ettől több információkell. Üdv!
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2008.12.19. 20:09
dedinky es mlynky a szolvak paradicsom konryeken vannak....

rob
a Tomi k
33 élménybeszámolót írt
33
15 éve tag
2008.12.19. 19:40
Tisztelt "HOGWASH"!A topocot igaz én nyitottam azzal a céllal,hogy segitsek a témakör által minél több alsó közép szlopvákiai síterepet megismerhessenek azok is akik nem akarnak nagy utakat megtenni egy napos síelés kedvéért.Én is segítséget kérek,hol van Mlynky Kucová-Gugel,Turisticka,/Turecka?/.Sajnos Dedinkyt sem ismerem.Üdv!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.19. 09:34
Az én kedvencem Mlynky Kruchová-Gugel. Egy csákányos, egy ugratós-tárcsás és egy bébi-felvonó, változatos, izgalmas pályák minden tudásszinthez! A Turisticka majdnem 2 km hosszú. A büfében kedves kiszolgálás és kedvelik a magyarokat, igaz mi is mindent elkövetünk ennek érdekében évek óta. Biele Vody és Dedinky 1 km, tehát akár több pályát is ki lehet próbálni. Dedinkyn van esti sízés is. A Hotel Raj igényes és olcsó (német tulaj, magyar vezető), keressétek Aladárt! Ráadásul nekem itt van a szomszédban, kb. 110 km. Csak essen a hó!
drCaligari
10 élménybeszámolót írt
10
15 éve tag
2008.12.18. 02:14
Šachtičky nagyon szinpatikus nekem. Sajna kicsit messze van Liptovsky Mikulastól és pár barátom még nem biytos, hogy felkészült erre. Azért hazafele lehet benézünk egy napra, addigra talán felkészítem őket is.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.12.17. 20:59
Szirk és Nagyrőce között a térkép egy felvonót ábrázol.Nem ismerős valakinek ez a hely?
Adamecz
37 élménybeszámolót írt
37
16 éve tag
2008.12.17. 20:42
Skalka?
Krahule?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.