Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síoktatót keresünk

ÜZENETEK (67)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.01.13. 14:01
Hova?
Whistler vagy Mlynky.............???

:)
Előzmény: (wahnsinn2 130551)
wahnsinn2
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2012.01.13. 13:51
Sziasztok,

síoktató(ka)t keresünk jan 31 - feb 4 között.
7 gyerek (2 kezdő, 5 haladó)

Tudtok ajánlani valakit?

Köszönöm előre is!

Üdv.
Sanyika
64 élménybeszámolót írt
64
17 éve tag
2011.12.31. 18:31
Raurisba keresek síoktatót feleségemnek és 7 éves leányomnak 2012 febr. 26- márc.2 között.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2011.12.08. 18:17
Érdekelne, hogy március 15-e körüli hosszú hétvégén gyerek oktatást vállaló magyar nyelen oktató lesz-e esetleg Schladmingban, Flachauban vagy Zauchensee-ben. Ha igen, kérem írjon ide egy telefonszámot, vagy küldjön email-t az fzfm99@hotmail.com címre.

Köszönöm
Zoltán
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.12.04. 19:37
Kedves Nóra!

Köszönöm kioktató jellegű hozzászólásodat.

Ahogy írod, "elég rutinos fórumozó" vagy, így nem igazán értem, mi gondod is volt az észrevételemmel.
Pontosan értened kellene, miről is írtam.

Attól hogy esetleg ennek a fórumnak a szabályzata nem írja, vagy te nem tudsz róla, attól még egy létező "szabályról" beszélünk.

Ha nem tudtál erről, akkor ne sértésnek vedd, hanem inkább örülj, hogy tanultál valami újat.

A problémádra tervezett "megoldásod" pedig -miszerint még egy topikba beírod ugyanazt- nem megoldás.

Amit még érdemes megtanulnod a fórumozással kapcsolatban: ha egy -egy helyen- feltett kérdésre nem kapok választ, akkor annak az oka vélhetően az, hogy senki nem tudott rá válaszolni.
Egy fórum nem fizetett szolgáltatás, válaszoló automata, ahová bedobunk egy kérdést, és követelhetjük rá a szinte azonnali választ, megoldást.
A fórumot egy beszélgető társaságként próbáld elképzelni, ahol sajnos nem kap mindenki választ a kérdésére. Az élet, de leginkább a fórumozás már csak ilyen.

Az agresszivitásnak tűnő, és több topikban, folyamatosan erőltetett kérdés nem tesz jót egy fórumnak, és ezt bizony sehol sem szeretik. (nem magamra gondolok, az nem érdekes) Éppen ezért íratlan vagy írott szabály, hogy ilyet nem csinálunk.

Neked is további kellemes fórumozást kívánok!

Lackó

Szerkesztve: Közben beleolvastam a síelők.hu fórumszabályzatába, és egy érdekes dologra bukkantam.
Ezt a kiragadott mondatot, -mint habcsókot beszélgetésünk tetejére- illeszteném most be, még egyszer jó fórumozást kívánva:

Fórumszabályzat, első bekezdés, részlet:

"Egy üzenet csak egy példányban, a témájára leginkább jellemző topikban adható fel."
Előzmény: (norus 125978)
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.12.04. 19:08
Kedves Lackó!
Köszönöm építő jellegű hozzászólásod.
Elég rutinos fórumozó vagyok, de ezt a szabályt még nem hallottam, leírva pedig pláne nem láttam sehol, de ez nyilván azoknak a fórumoknak a hiányossága, ahol én előfordulok.
Másrészt nem tudom, mi a baj vele: foglalja a helyet más elől, vagy zavarja a fórumozók szemét?
Harmadrészt, el bírok képzelni olyan esetet, amikor valaki nem olvassa végig az összes fórumot: az egyiket igen, a másikat meg nem.
De tudod, mit? Tegyünk egy próbát: felteszem a kérdést egy negyedikben is, ha ott válaszol valaki (előbb, mint a többiben), akkor felül kell vizsgálnod a szabály létjogosultságát.
További jó fórumozást,
Nóra
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.12.01. 23:53
Egy topikban bőven elég feltenni egy kérdést, ha van rá válasz, akkor ott is lesz.

Egyébként a fórumokon íratlan szabály -bár van, ahol írott is-, hogy egy kérdést egy helyen teszünk fel.
Előzmény: (norus 125786)
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.12.01. 22:12
Sziasztok!
Síoktatót keresek a lányaim mellé (4,5 és 6,5 évesek), St. Martin am Tennengebirge pályáira (itt van a szállásunk, de Flachau is jó lehet, ha ez nem megy), 2012. január 15-20. időszakra, napi 3-4 órára (délelőtt).
Megköszönöm, ha valaki tudja ajánlani akár magát, akár mást :)
Nóra
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2010.11.01. 19:27
--
Szia!

Köszönöm a választ. Privátban írtam már neked.

GoBode!
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.11.01. 17:53
Szia!

Fieberbrunn kitűnő hely, de (szerintem) kezdő gyerekeknek nem éppen a legideálisabb. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, az alternatívák:

1. Szülőkkel síelnek. Ilyen pici gyerekekkel a motivált szülők is kitűnően el tudnak lenni.
2. Kint német nyelvű síoktatót fogadtok.
3. Visztek magatokkal síoktatót.
4. Ha az időpont még nem fix, és a szállás is mindegy neked, akkor összehozlak egy barátommal, aki minden évben visz egy - két családos, kisgyermekes csoportot ide.
Előzmény: (GoBode 92063)
GoBode
47 élménybeszámolót írt
47
14 éve tag
2010.11.01. 17:16
--
Kedves Replaci!

Szimpatikusnak tűnnek a sízésről vallott elveid, ezért hozzád fordulok kérdésemmel.

Az idei év lenne az első amikor 4 és fél illetve 3 éves gyermeikeinkkel elmennénk sízni 1 hétre.

Ragaszkodunk Fieberbrunnhoz, viszont nincs információm arról, hogy lenne magyar nyelvű oktatás a helyszínen.

A gyerekek szeptember közepe óta heti rendszerességgel járnak oktatásra.

Mit javasolsz?

Válaszod előre köszönöm!

GoBode!
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.10.27. 20:15
Árban, vagy időben gondoljátok soknak?
Előzmény: (lorka 91406)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2010.10.24. 23:42
Köszi,
kis csoportunk van, 2kezdő és négy haladó tanulna.
Sajna van akinek sok a kinti oktatás, ami a Lachtal.at oldalon van.
még nézelődök, lehet, hogy itthonról érdemesebb?
Jó havat!
Benö
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.10.21. 15:01
Sziasztok!

Sí és snowboard oktatás Lackenhofban magyar német és angol nyelven az egész téli szezonban.Keressétek Benke Zoltánt. email:Benke.zoltan67@gmail.com
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.10.19. 05:12
Szia Lorka!

"Kint keressünk, vagy itthonról szervezzünk?", kérdezed.

A síoktató személye nagyon fontos momentum. Ha lehetne (akár személy szerint) tudni, hogy kik fognak Lachtalon dolgozni a télen, könnyebb lehetne kérdésedre a válasz.

Ha biztosra akarsz menni, itthon kezdj keresgélni olyan oktatók közöttt, akik iránt bizalmad ébred.

Itt a honlapon is, nem kevés oktató kínálja a szolgáltatását. Olvasd végig bemutatkozásukat, szelektálj, aztán keresd őket, egyeztessél.

Igaz munkásabb, mint "látatlanban" elfogadni egy tanácsot, de nagyobb a valószínűsége a helyes választásnak.

Síbaráti üdvözlettel:
Előzmény: (lorka 90867)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2010.10.15. 16:56
Január 22-27 között megyünk Lachtal-ba,szeretnénk oktatást, vannak haladók, és lehet, hogy lesz néhány kezdő is. Mit ajánlotok? Kint keressünk, vagy itthonról szervezzünk?
ztibus
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2010.03.12. 21:32
Március 17-21-ig megyünk Klippitztörlbe síelni.
A csapatban van 5-7 fő kezdő felnőtt és 4 kezdő gyerek. Nekik keresünk olyan síoktatót aki kiutazna velünk erre az 5 napra.
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.01.27. 06:15
Sziasztok!
Vasárnap voltam Koralpén. Csak 1 napos síelésre ugrottam ki. Szolnoky Lackó síoktatóval egyeztettem le egy videó elemzéssel kapcsolatban. Hogy mit is vártam ettől az 1 naptól? Voltam már ugyanitt 3 évvel ezelőtt is,egy másik oktatónál, és akkor is sokat segített az öt napi foglakozás,napi két órában, mert sikerült eljutni a carving technika alapjáig. Azóta sokat fejlesztettem a sí technikámat, de az utóbbi időben megrekedtem egy szinten, ahonnan magamtól nem tudtam tovább lépni. Ebben kértem segítséget Lackó síoktatótól.
Néhány mondatban összefoglalva : sokkal többet tanultam ezen az egy napon,mint azt vártam volna. Lackóról tudni kell, hogy rendszeresen szervez egyhetes, oktatással egybekötött turnusokat Olaszországba, de többnyire inkább Ausztriába. ( Koralpe, Klipitzörl, Katshberg ) Most is éppen ezen a napon indult a jelenlegi turnusa, napi kétszer kettő óra intenzív foglalkozással. Nála nincs lazsálás. Pörögtünk egész nap. Csak annyit reméltem, hogy meghúzhatom magam a hátsó sorban, de ezzel szemben kiemelt vendégként csatlakozhattam a haladó csoporthoz. (Amit azóta sem tudok, hogy miért érdemeltem ki.) 10-12 –ig , majd 13-15 óráig a haladó síoktatás keretében felelevenítettük a helyes testtartást, bot kezelést stb. De ami utazásom célja is volt, az is teljesült, mert sikerült rendbe rakni,sőt, fejleszteni carving sí tudásomat. Meglepetésemre az egy órás ebédszünetet is rám szentelte. Sőt, az egyes felvonózások alkalmával is rám pazarolta az idejét,és rengeteg tanácsot, és információt kaptam tőle. Igazán megérte hajnalban kelni, kiutazni 480 km-re, majd a nap végén újra nekivágni a hosszú útnak hazafelé.
Ahhoz, hogy a tanultakat elmélyíthessem, és egy szinttel feljebb léphessek, egy –két héten belül egy teljes hétvégére szeretnék visszatérni Lackóhoz.
Ha valaki ezen a közeli síterepen,netán Klippitzörlön keres síoktatót, bátran merem őt ajánlani. Kapcsolatba lehet vele lépni a https://www.carvingski.hu weboldalon is. Egyébként szállásban, és utazásban is tud segíteni rendkívül kedvező árakon.
Üdv :Joci
sandorok
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.01.26. 07:44
Ács Tamás
00436642741129
Előzmény: (ragika 62091)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2010.01.22. 09:22
Ezeken az elérhetőségeken keresd Juhász Rolandot, valószínű tud segíteni. Jelenleg Magyarosszágon tartózkodik

Ügyvezető magyarországi elérhetősége: Tel./Fax: 76 702-492; 20 9325-324
E-mail:elisiosrl@yahoo.com
Web:https://www.sieljunk.com
skype: elisiosrl
Előzmény: (L&K 80974)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.