Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síterepek értékelése és beszámolók kiemelése

ÜZENETEK (132)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.09.04. 15:18
A mostani értékelésnek egy (nagy) előnye van: gyorsan, egyszerűen, ha úgy tetszik hosszabb latolgatás nélkül lehet csillagozni.
Nyilván egy 10-es skála sokkalta expresszívebb lenne. Ha különféle opciók is lennének (hasonlóan a https://www.skiresort.de honlaphoz), az még inkább jobb lenne.
Nyilván egy értékelést a csillagos égig lehet variálni, bonyolítani, de ahogy írtam ... (ld. 1. mondat)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.04. 14:46
Lehetne a terepeket adottságuk és azon belül nagyságuk szerint rangsorolni. Almát csak almával szabad egy rendszerben hasonlítgatni.

Egy kérdés és nem kötekedni szeretnék:

FZ! Verbier nálad csak 5x jobb mint Normafa, illetve Söelden csak 2x mint Hochkar? Bad Gastein nagyság rendileg jobb, mint Innerkrems?

Te így látod és én elfogadom! Mert ez a Te véleményed!

Egyébként értem amit mondasz, van benne sok igazság is, de itt ez nem erről szól!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.04. 14:35
Az a baj a mindent súlyozó (szem)pont rendszerrel, hogy, van kb 200 síterep (nem tudom pontosan mennyi, kérném a szerkesztők segítségét, amit értékelni lehet. Ha én a kedvenc és minden szempontból tökéletes síterepemet (bár mondjuk a liftek mellett nincs parkoló :)))) Zermattot 5*-ra értékelem, akkor ezen a skálán értelmezve kb még 30 síterepet jöhetne számításba, a többi mínuszba menne át és el lehetne menni akár -16*-ig!!!

Szerintem...
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2009.09.04. 14:16
Sehonnan sem veszik, mert nincs is úgy. Legjobb, ha nem is állsz le vitatkozni, majd előbb-utóbb rájössz, kiknek a véleményét kell figyelembe venni, és kikét nem. Esetleg írhatsz a "Huligan sítudása" topikba, és utána veled is kedvesebbek lesznek :DD
A szubjektivitást meg sajnos nem lehet kizárni, de szerintem nem is cél itt. Azért ha elég szavazat lesz, akkor a valósághoz közelebb eső képet lehet kapni a terepről.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.09.04. 14:00
Sporttársak, néhány megjegyzés:
1. Én nem láttam sehol, hogy a csillagok kategórián belül értendők! Ezt honnan veszitek?
2. Ha kategóriákon belül értendők a csillagok, akkor mik a kategóriák? Lehet így is, az valami egészen más értékelést ad.
3. A statisztika lényege, hogy nagyobb szavazatszám esetén egy adott szavazat szerepe csökken, de az nem feltétlenül igaz, hogy a "szubjektív" szavazatok szerepe csökken, mert lehet, hogy szinte mindenki "szubjektív" módon értékel, és az értékelések számával a szubjektív értékelések száma arányaiban nő.

Nem akarom a dolgot túlragozni, csak kíváncsi voltam, hogy miért születnek számomra érthetetlen értékelések, de most már kezdem érteni.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.04. 13:19
Az biztos, hogy az 5* mindenkinél az a terep(ek), ahol a legjobban érezte magát és ezért a legjobbnak ítélte. Nem emlékszem, hogy láttam volna valakit, akinél 3 vagy 4* lett volna a legjobb értékelés és nem is lenne reális, mert honnan tudhatnám, hogy közepes a hely, ha sosem voltam jobb terepen.

Értékelési szempontok közül pl nálam a liftrendszernél nem csak az számít, hogy mennyire modern, meg ülős-e vagy húzós, hanem az is, hoyg mennyire lehet kihasználni a lifteket a tömeg vagy a helyzetük miatt. Nekem nem fáj, ha valahol csak húzóliftek vannak és nagyon jót síeltem pl Salzstieglben, nem 2*-osan éreztem magam, de kicsit úgy éreztem, hogy jobban is el lehetne helyezni a csákányosokat, hogy a teljesen kezdő barátaink ne csak 1 pályát tudjanak használni.
Ezen a háttéren viszont el is gondolkodtam, hogy néhány terepet újraértékelek, pl Hochkart 3-ról 4*-ra.
És sajnos valószínűleg engem is befolyásol az időjárás is, főleg ha csak 1x voltam valahol, mint pl Obertauern. Szerintem megérdemelné az 5*-ot, de azt tapasztaltam, hogy az összekötő részeken sokszor kellett bottal lökni magunkat, ami kicsit levont a hely értékéből, de lehet, hogy ez csak a sok tapadós friss hó miatt volt...

Nem hiszem, hogy itt az lenne a cél, hogy teljesen objektívak legyünk, mert akkor egyszerűen megnézhetnénk a pálya/lift és egyéb statisztikai adatokat és az alapján csillagozhatnánk.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.04. 12:43
Kösz huligan, örülök, hogy nem trafáltam mellé...
Ez az egész játék (mert az, nem?) egyébként szerintem arra tökéletesen jó, hogy bárki összevesse a saját értékítéletét a többiek átlagával.
Amúgy ez is dinamikus lehet, mint a sítudás - idővel, és ahogy egyre több és jobb terepet ismer meg valaki, a korábbi 4-5*-osok átértékelődhetnek, lsd. a korábbi megjegyzésemet Gerlitzen vonatkozásában.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.04. 12:01
klaci1959!

CSATLAKOZOM a leírtakhoz, szépen megfogalmaztad a gondolataimat a témában :)))
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2009.09.04. 11:42
fz: ha az egeret a csillagokon hagyod 1 másodpercig, akkor megjelenik az infó, hogy eddig hányan értékelték a terepet!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.04. 11:33
Nyilván mindenki értékelésében vannak objektív és szubjektív elemek is. Ezért egy jobb terep megítélésén ronthat az esetlegesen kifogott rossz idő, gyengébb hó vagy valami negatív esemény, és persze mindezek inverze fel is dobhat egy gyengébb terepet. És persze az is eltér, hogy kinek melyik paraméter a fontosabb (kinek a pályák, kinek a Hütték, kinek a wellness). Ha nem így lenne, valóban szinte azonos értékelések kellene hogy kijöjjenek.
Ez megmutatkozik abban is, hogy hasonló terepeket értékelőknél ez egyes terepek egymáshoz viszonyított értékelése is eltérő. Tehát nem az, hogy pl. Hochkar *** vagy **** és Koralpe ** vagy ***, hanem hogy "A"-nál Hochkar ****, Koralpe **, "B"-nél pedig fordítva, pedig objektive ez kizárt lenne.
És még valami: számomra egyértelmű, de fz neked ezek szerint nem, hogy a csillagokat kategórián belül értjük. Ezért kapott nálam pl. Sölden és Hochkar is *****-t, és szerintem Huligan is így gondolta Zermatt és Sátoraljaújhely "azonos" értékelését. Ne vádoljuk tehát egymást komolytalankodással, és fogadjuk el a szubjektivitást, valamint azt a tényt, hogy különböző kosarakból merítünk: Gerlitzen szuper terep lehet, ha csak Annaberget ismered, és nagyon gyenge, ha Tirolhoz vagy szokva...
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.04. 11:06
Fz!

Látom érted a statisztikát! Ahogy bővül a szavazók köre, az én átlagostól eltérő értékeléseim súlya úgy csökken!

Annak idején én is sokat olvastam és foglalkoztam síterepek értékelésének szempontjaival, sajnos ez egy nagyon nehéz munka. Szerintem a sielok.hu értékelései nem erről szólnak. Arra ottvannak az "utcaokos" angolok!
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.09.04. 10:37
maci-laci

A célközönség szempontjából értékelni, na ez megint egy teljesen más ügy. Én a szempontokat csak példának írtam, másnak mások a szempontjai.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.09.04. 10:35
Azt gondolom, illetve remélem, hogy elegendően nagy számú értékelés után a szubjektív osztályzatok befolyása csökkenni fog, és lesz egy reálishoz közeli lista. Örülnék például annak, ha az egyes terepeknél látható lenne az értékelők száma, és az egyes osztályzatok száma (pl. Kukutyin nevű terep, összesen 10 értékelés, ebből 4 darab 5, 3 darab 4, 1 darab 3, 0 darab 2 és 2 darab 1). Kevés számú értékelésnél ez többet mutat, mint az átlag.

Szerintem a szubjektív élményeket egy külön topicban lehetne összeszedni, de persze mindenki azt csinál, amit akar.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.03. 20:36
Sziasztok!

Én voltam az, aki Sátoraljaújhelyt és Zermattot is 5*-ra értékeltem! Én az érzelmeim alapján osztályozok, semmiféle racionalitás, súlyozás és szakmai szempont nincs benne!

Én így csinálom!

De mint tudjuk: "mindenki másképp csinálja...."
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.09.03. 19:34
Az értékelés szerintem is egy erősen szubjektív dolog.Viszont nem szerencsés a pálya hossza, szintkülönbsége síterep nagysága alapján megítélni.Csak egy egyszerű példa:"nem csak a húszéveseké a világ".Nevesül arra gondolok,hogy sok idősebb sporttársunk van(tudomásom van 94 éves sítársról)Akik valószínű már a rövidebb lankásabb terepeket részesítik előnyben.Viszont az infrastruktúra magas szintje valóban egy fontos tényező.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.09.03. 19:09
Fenetudja, vegyük pl. a néhai pázmándfalui pályát Győr mellet, leginkább ott tanultam síelni, lassú felvonó, sok győri síelő, lilahagymás zsíroskenyér, éjszakai világítás az ugyancsak rövidke pályán, de ha jó volt a hó, akkor számomra verhetetlen volt, fájó szívvel adtam neki kettest, lévén, hogy nem is üzemel már, de amikor ott síeltem, akkor számomra csillagos ötös volt:)

Szerintem nem érdemes az említett "fix" jellemzők alapján "számosítani", majd a számokat súlyozva osztályozni a síterepet, - hiszen ez esetben a síterep gyakorlatilag ugyanazt az osztályzatot kellene, hogy kapja mindenkitől. Egyszerűbb ha az dönt, hogy ki mennyire érezte ott jól magát, szubjektív véleményként, amelyet számtalan dolog befolyásol, az, hogy ki hová megy/nem megy, úgysem ez alapján dől el, ez max. befolyásoló tényező, hanem megnézi az ember a pályát, mennyi felvonó, milyen magas, mennyi és milyen pálya, mennyibe kerül, aztán dönt.

Amit a Planai részről mondasz éppen találó a 4 hegyet egyben nem tudtam volna pontozni, mivel amikor ott vagyok, a Planait és a Kaiblinget ha tehetem elkerülöm a zsúfoltság és a számomra kevésbé tetsző pályák miatt és inkább a Hochwurzenen és a Reiteralmon síelek, értelemszerűen ezeket jóval feljebb is pontoztam.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.09.03. 17:32
Értékelők!

Én most vettem észre ezt a lehetőséget, és nagyon hasznosnak tartom, illetve tartanám, ha nem lenne többek értékelése teljesen komolytalan. Találomra megnéztem néhány olyan síelő értékeléseit, aki sok helyen járt, és megdöbbenve láttam, hogy volt, akinél Zermatt és Sátoraljaújhely is 5 csillagot kapott. Kérek mindenkit, hogy próbáljon nivellálni! Ha minden 5 csillagos, ami csúszik, akkor nincs értelme az egésznek.

Javaslom, hogy állítsatok fel szempontokat, és annak alapján menjetek végig újra a terepeken, és mindenképp legyen 1-5 az értékeltek között. Azaz a leggyengébbek 1-es, a tényleg kiválóak 5-ös.

Nekem a főbb szempontjaim, csak gondolatébresztőnek:
1. A síterep mérete
2. Pályák hossza
3. Meredek pályák megléte
4. Sífelvonók modernsége
5. Pályakezelés, hóágyúk, hóbiztosság
6. Szintkülönbség
7. Általános infrastruktúra

Ja, és az összekötött pályarendszereket, pl. Bad Gastein és Bad Hofgastein egynek kellene venni, nem kettőnek a terepek listázásánál, úgyanígy pl. Planai és Hochwurzen stb. Én 63 terepet értékeltem, de valójában "csak" 52-nek számítana a fentiek miatt.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.08.25. 13:24
A csajomnak megmondtam, ha nem regisztrál és értékel nem viszem magammal síelni!!!

Na persze ez nem teljesen így volt!!! (hátha Ő is olvassa). Igazándiból szépen megkértem rá :)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.08.21. 21:34
Hohóóó,

Tudom nem vagyunk az élen, de azért a mi értékeléseink nagyrészt mind a két nem élményeit tükrözik...

:-)
MM
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.08.20. 23:35
Lányok ,húzzatok bele,a "leltárban" szinte csak fiúk vannak!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.