Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hinterstoder
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Alprima Aparthotel - vadiúj apartmanszálló Hinterstoder síterepétől 500 méterre
ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
sz.szilard
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2015.09.25. 14:25
Keresnék szálláslehetőséget a síterep vonzáskörzetében. 3-an mennénk 2 felnőtt és 1 9-éves fiú. December 19-én mennénk 3-4 éjszakára. Nem túl drágán ,de nem lepukkant szállást keresünk. Segítséget előre is köszönöm.
vargai
30 élménybeszámolót írt
30
15 éve tag
2015.02.19. 14:49
Ilyen bérlet akció lehetne máshol is. Ahol eddig mi jártunk ott sehol sincs ilyen. :(
Előzmény: (RM 180806)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2015.02.18. 22:01
Február 14-15-én síeltünk itt gyerekekkel (5, 7 éves) 2 napot.

Szuper időt és jó havat fogtunk ki. Végig szikrázó napsütésben síeltünk

Tapasztalatok:
- Bp.-től nagyon jól megközelíthető, csak az utolsó kilométerek (~15km) nem autópálya.
- Haladó gyerekkel tökéletes. Van hullámpálya, kanyargó "szerpentin", krosszpálya, sebességmérő pálya ... Ki lehet bóklászni az erdőbe ...
- A hétvége ellenére nem volt jelentős sorállás. A pályák nagyon szélesek. Szépen eloszlott ott is a tömeg. Egyedül a 6-os ülősnél volt néha sor, max. 5 perc.
- Teljesen kezdőknek, éppen síelőknek sok lehetőség van a kabinos tetején. De aztán nekem kicsit hiányzik az átmenet. 5 éves lányommal a 3-as pályán a 10-es kabinos mellett síeltünk a legtöbbet, ez még talán a legjobb kezdő pálya. De azért ebben a pályában is van pár letörés. Szóval nem nagyon van olyan hosszú lanka, amit kabinos vagy ülős szolgál ki.
- Ami már múltkor is tetszett, a tetejéről az aljára csúszás. 13-as; 3-as majd 1-es. Gyereknek 1/2 3 körül mondtam a tetején, hogy utolsó csúszás. Aztán 1400m-t mentünk lefelé, nem hosszban hanem szintben. ;-) 1-es alja felé megálltunk a büfénél egy forró csokira meg lámákat nézegetni és 4 lett amire leértünk. :-)

Összességében nagyon tetszett. 2 db 6-10 éves korú gyerekkel jövőre is biztos visszajövünk. Mert ugye ők itt 2EU/nap-ért síelnek, ha legalább egy szülő vesz felnőtt jegyet. (Fontos, a személyit vagy más igazolványt kérnek jegyváltáskor, amivel igazolni lehet a rokoni kapcsolatot ...) ;-)

Szállásunk Vorderstoderben volt Pferdehof Saukogel-ben. Nagyon barátságosak a háziak, családias a légkör. Az álatok pedig a gyerekeknek okoztak sok örömet. Félpanziót kértünk, a házinéni főzött, egész jól ...
201502141655.jpg
201502141652.jpg
201502141659.jpg
201502141661.jpg
201502151662.jpg
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2015.02.16. 13:48
Néhány fotó Hinterstoder és Wurzeralm síterepéről, a képek most hétvégén készültek:
15.-Februar-2015-9.jpg
15.-Februar-2015-13.jpg
15.-Februar-2015-15.jpg
IMG-1808.JPG
IMG-1826.JPG
IMG-1831.JPG
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2014.02.14. 14:04
Szia! Mennyire kicsik a gyerekek? Én Murauban még nem voltam, Hinterstoder -en voltunk idén decemberben.

Tulajdonságok:
- Elég könnyű szinte pályaszállást találni, mert lemegy a pálya a faluba. Lent van sídepó, így ott lehet hagyni a lécet, haza lehet sétálni.
- Van egy "központ" a 6-os ülős lift aljánál. Ide befut több csákányos, ide jön fel a lenti kabinos ... Ez jó találkozási pont
- 3-5 éves gyerekkel aki már tud kicsit síelni szerintem nem olyan jó választás, mert olyan igazán lankás kék pálya, ami nem is túl hosszú és ülős lift van mellette nem nagyon van. A 9, 14 és 5-ös melletti kéket csákányos lift szolgálja ki. Van szőnyeg is, de az inkább teljesen kezdőnek való (+mindkettő szülőnek kell valami jegy, mert a teljesen kezdő rész a középállomásnál van, vagy lehet ott is lakni hotelben, visz fel út csak parkolni nem nagyon lehet fent).
- 6-10 éves gyerek, aki már kicsit jobban síel, neki már tökéletes. Kék 3-as, 3-4, 3-5a kombinációk is mehetnek a hatos ülőssel vagy a kabinossal. Plusz ugye nem kell venni neki csak a 2Eu/nap jegyet (ami azért nem mindegy).
- Piros 1-es elég széles, nap végén akár le is tud rajta síelni, csak nézzétek meg előtte, mert pár letörés van benne, bár általában ki lehet őket kerülni síutas lankán.

Szóval ha Mátraszentisvánon lecsúszik a gyerek "egy huzatra" tetőről az aljára, akkor jó lehet Hinterstoder. Ha meg meg áll, 3-4 szer MSZI-n, akkor jobb ha van valami rövidebb, esetleg jó lankás kék pálya ülős lifttel, ami mellett tud "pörögni" és biztonságban érzi magát az elején, ha belejött utána lehet barangoni. Ha nem zavar a csákányozás Hinterstoderen is van ilyen, a 14-es.

Megj.: A lankás kék pálya + ülőlift kombináció kiemeléséért lehet megköveznek majd itt páran. De kisgyerekkel, 30+ EU-s napijegyárak mellett én nem szeretek annyira naphosszat csákányozgatni ...
Előzmény: (Réka 169705)
Réka
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2014.02.14. 07:26
Sziasztok! Két kisgyerekkel szeretnénk menni síelni, akik síelgetnek már/Mátraszentistvánon már többször/. Murau és Hinterstoder közül melyikat ajánljátok. Hnterstoderben még soha nem jártam, szívesen fogadnám a leírásotokat a helyről, mennyire kék pályák a kék pályák.
Kösznettel: S. Réka
hpeter
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2014.02.02. 12:58
Pénteken jöttünk haza, Hinterstoderen és Wurzeralmon síeltünk 5 napig a családdal. Az utolsó nap kivételével szinte üresek voltak a sípályák, a hó és többnyire az idő is megfelelő volt. Sajnos a bérleteket (5 db.) elfelejtettük a végén visszaadni. Ha valaki mostanában menne Budapestről, és segítene visszaváltani a kauciót, kérem, írjon nekem.
majorka
1 élménybeszámolót írt
1
10 éve tag
2013.12.27. 20:43
Spital am Pyhrn-ben jan. 1-5-ig átadó egy két hálószobás apartman, 4-5 személyre. Hinterstoder 5 km, Spital am Pyhrn 1 km, kellemes hóbiztos síterepek. Az apartman ára 352 Eur/4-5 fő/4 éj! Már csak teljes áron tudnám lemondani a foglalást, ezért keresek rá jelentkezőt
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2013.12.23. 23:19
Én még nem találkoztam olyan sítereppel, ami felhőben/ködben jól síelhető :) De tény és való, hogy a barátságos időben összefüggőnek, "szélesnek" tűnő pályarendszer barátságtalanabb időben bizony inkább hátrány, mint ha csak egy út vezetne lefele.
Előzmény: (WéberF 164913)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2013.12.22. 22:58
Felső-ausztriai sítúránk 2. és 3. napján itt csúsztunk (Wurzeralm-mal közös a bérlet). Ahogy a többiek is írták klassz terep. 2000-ről lehet lecsúszni 600-ra egyben. Sok a jó, széles piros/fekete pálya.

Ami még tetszett:
- Mivel a pályák lemennek a faluba, sok a pálya közeli szállás, nem csak drágák vannak. Mi egy magánszálláson laktunk 10 perc sétára a lifttől (23EU volt egy éj bőséges reggelivel), de van egy modern Jutel (ifjúsági szálló) is a lift közelében.
- A síléceket akár az alsó állomáson is lehetett volna hagyni, nagyon kulturált a sídepó (2 fős box 3EU, családi 5EU egy napra, de vannak kisebb érték megőrzők is 1EU-ért).
- Vannak gyerekek számára vonzó "attrakciók": hullámos sípálya a 6-os ülős tetejénél, sebességmérős pálya ...
- Kis gyerekkel is jó, az alsó kabinos tetején (ami a "központja" az egész terepnek) van szőnyeg, köteles felvonó és rövid csákányos is.
- Be lehet síelni a Sparba. És pl. az 0,6-1EU-ért megvett sört a lenti kabinosban felfelé elfogyasztani. (Hütte ár 3.40EU.)
- A tetejéről a kilátás pazar.
Hinterstoder1.jpg
Hinterstoder2.jpg
Hinterstoder3.jpg
Hinterstoder4.jpg
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2013.12.22. 12:07
"Síterep: átlátható és erősen összefüggő rendszer, nehéz eltévedni." - kivéve, ha totál felhőben van a pályák teteje! Amikor először jártam ott, még az sem látszott, hogy merre lejt a hegyoldal. Várnom kellett vagy 4-5 percet, amíg jött egy kisebb osztrák társaság, akikhez csatlakozva visszataláltam a felvonó aljához. (Persze hiába volt térképem, az sem segített!) Aztán felszállt a felhő és kezdődhetett a síelés. (Emlék 1991-ből) WFeri
Előzmény: (idavid 164893)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2013.12.22. 09:59
Mi Graz felől mentünk és az utolsó kilométereken belefutottunk egy 4,5 EUR-os alagútba. A szálláson aztán elmondták, merre lehet kikerülni Wurzeralm irányába ezt a fizetős szakaszt. Ennek ellenére hazafele is megtaláltuk a fizetőkapukat. :-) Nem kell mindig a GPS-re hallgatni. :-)
A csoportképet elküldhetnéd privátban. Kösz!
Előzmény: (idavid 164893)
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2013.12.22. 00:33
Andreához hasonlóan a SkiCULT felkészítő táborával voltam a síterepen, december 12-15. között.

Utazás: szinte végig autópálya, nagyjából mindegy hogy Graz vagy Linz felől érkezel.

Szállás: Windischgarsten, Freestyle Ház. Nagy felújítás alatt álltak, a célnak azért megfelelt - reméljük tavaszra és következő szezonra már teljesen felkészülve fogadhatják a vendégeket. Sípályák autóval 20 percre, Billa pont útba esik bevásárolni. A városka maga elég kihaltnak tűnt így december közepén...

Síterep: átlátható és erősen összefüggő rendszer, nehéz eltévedni. A környezet erdős, gyönyörű panorámával (lásd a fotókon!), siklóernyősökkel. A pályák főleg haladóbb sportolóknak ajánlottak, a térképen jelölt színezés a valóságot tükrözi - de jól síelhetők; a szokásosan magas, osztrák színvonalon gondozottak.

Felvonók: a központi hüttékhez (1400 m) nagy parkolókból visz a kabinos, a zsúfolt hétvégi napon is maximum 10 percet várakoztunk. Fent 6 fős ülős, 10 fős kabinos és csákányos felvonók vannak, pörögnek ezek is - az említett zsúfoltságot nem tapasztaltuk sehol...

Hütték: én csak a Bärenhütte-ben ebédeltem. Csúcsidőben elsőre zsúfoltnak tűnik, de pörög a kiszolgálás és a kassza is, az árak normálisak, a kaja finom és bőséges, a mosdó tiszta, van WiFi, nagy terasz, síléctartók lakatolásra használható lánccal - teljesen korrekt.

Mi gyönyörű időt fogtunk ki - a pályák fekvéséből adódóan délelőtt érdemes a napsütötte, felső pályákon síelni; délután a középső részen, míg nap végén a csúcson elkészített csoportkép után egyenesen a naplementébe csúszhatunk le 1400 méter szintkülönbséget.

Képeim: https://sielok.hu/fotoalbum/hinterstoder-2013-dec12-15/galeria/

Kevésbé tapasztaltaknak nehéz, egy hétre tervezőknek kicsi pályarendszer. Hosszúhétvégi kilométer- és szintkülönbség gyűjtésre viszont a pörgős vendéglátás és felvonók, illetve a gyors pályák kifejezetten alkalmassá teszik a síterepet - haladóknak nyugodt szívvel ajánlom!
SkiCULT-Hinterstoder2013-08.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-12.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-11.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-05.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-31.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-17.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-13.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-30.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-18.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-19.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-20.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-23.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-24.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-16.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-pano-01.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-pano-02.jpg
SkiCULT-Hinterstoder2013-pano-03.jpg
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2013.12.18. 15:19
Bennem most csak jó emlékeket hagyott a hely, nagyon tetszett. Különlegesen szép természeti környezetben van, de ezt már többen is leírták előttem. Mi ezen a hétvégén szélcsendet és csodálatos napsütést fogtunk ki, csak vasárnap felhősödött kicsit, a fotók kedvéért, amik talán visszaadnak valamit a látványból:
https://sielok.hu/fotoalbum/hinterstoder-2013-12/galeria/

Hinterstoder a kevéssé ismert Felső-Ausztria tartomány legnagyobb síterepe, magyarok még nem igazán ismerik, mostanában kezdik felfedezni, én is először jártam itt. Viszonylag közel van, 5 órás autózással kényelmesen elérhető Bp-ről, szinte végig autópályán, az utolsó szakaszon sok-sok alagúttal.

Jól átláthatóak, de változatosak a sípályák, többségében pirosak, haladóknak való terep szerintem inkább mint kezdőknek. Ami legjobban tetszett, a táj szépségén túl, az a nagy szintkülönbség! 1400 méteres szintet lehet egyben megsíelni, ami azért eléggé kuriózum ilyen közelségben (összehasonlításképpen Kreischberg csúcstól völgyig 1250m) Nem kellett sokáig ügyködnöm a síterepkeresővel, hogy első helyre sorolja Hinterstodert:
https://sielok.hu/sitereplista/orszag/ausztria/altDiff/min/1200/listadizajn/rendmenetidonov/

Ezúttal a Ski CULT síoktatóképző táborában vettünk részt, a cél stílusjavítás volt és nagyon tetszett az egész, az oktatási módszertől az esti videóelemzésekig. Igyekszem beépíteni a tanultakat, remélem sikerül. Napi 2x2 óra intenzív okítást kaptunk úgy, hogy közben élvezeteseket síztünk és az utolsó völgymenettel igencsak elfáradtunk.

A márciusi leírásokhoz hasonló tömeget nem tapasztaltunk. Pénteken még alig voltak a pályán síelők. Szombat reggel kicsit megijedtünk, mert már reggel 9-kor tele volt az egyik parkoló (hatalmas parkolókat alakítottak ki a völgyben), de szerencsére a pályákon már eloszlott a nép, az ülőliftnél kellett csak pár percet várakozni, nem volt vészes egyáltalán, a kabinosoknál nem alakult ki sor, szombaton és vasárnap is lehetett pörögni. Soha rosszabb síhétvégét!
Előzmény: (WéberF 164592)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2013.12.18. 11:14
Hinterstoder vegyes emlékeket kelt bennem! 22 éve ott törtem el a térdemet, de előtte - majd utána két évvel nagyon jókat síeltem. Nyilván azóta sok minden megváltozott, én tömegre nem emlékszem, csak változatos pályákra. Igaz mindkét alkalommal márciusban jártam arra és csak hétköznapokon. WFeri
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2013.12.18. 08:04
Most voltunk hétvégén - mindjárt bővebben is írok a síterepről, mert bejártuk és nagyon tetszett - két hüttét próbáltunk ki. A központi önkiszolgáló Bärenhüttében lőttem pár képet az árakról, mindjárt feltöltöm. Kistányér kaisersmarni 6 euró (dekára adják) isteni volt! Van salátabár, ingyen wifi, és nem volt tömeg, hamar kajához jutottunk.

A szomszédos Lederhosn hüttében nagyon gyors volt a kiszolgálás, itt egy kétfogásos menü ára 9,90 euró, a főétel árak hasonlóak (8-10 euró), levesek 3-4 euró körül. A Bauernsalat jó választás: rántott gombával, sült szalonnával és főtt tojással van tuningolva (ld. utolsó képen).
hutte-hinterstoder-01.JPG
hutte-hinterstoder-02.JPG
hutte-hinterstoder-03.JPG
hutte-hinterstoder-04.JPG
hutte-hinterstoder-05.JPG
hutte-hinterstoder-06.JPG
hutte-hinterstoder-07.JPG
hutte-hinterstoder-09.JPG
kanizsaizso
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2013.12.03. 19:22
Sziasztok!
Február közepén megyünk 5 napra Hinterstroderra. A kérdésem, hogy ebédelni melyik hüttét javasoljátok, ahol aránylag elviselhető a tömeg.
Köszönöm!
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.09.01. 22:24
Sziasztok,

bár elég sok negatív véleményt olvastam itt, mégsem rettentünk el teljesen ettől a helytől. Annál is inkább, mert a 8 éves gyerkőcünk itt is napi 2 euróért síelhet, és bár sokan emlegettétek a hely drágaságát, ez azért egész jó ajánlat sztem. Kérdésem: január 1., 2, hetében hétköznap is elviselhetetlen itt a tömeg? Mert ahogy néztem a beszámolókat, legtöbben hétvégi időpontban voltak itt főszezonban, és akkor sztem a többi közeli síterepen (tavaly pl. Lackenhofban is tapasztaltuk ezt) sem jobb a helyzet.

Előre is köszi a segítséget!

Linda
Vécsey Zsolt
275 élménybeszámolót írt
275
21 éve tag
2013.03.10. 19:43
A magyar diákolimpia idején jártunk itt talán 2 hete. A feljutás a pályákra őrületes tömeg közepette zajlik, ilyet Ausztriában még nem tapasztaltam. A felvonórendszer kevés ehhez a tömeghez, a 10-es kabinos alatt meg persze hamar buckatenger van. Valamit tenniük kell, mert ez így nem jó, DE a pályák kárpótolnak, rendkívül igényes és izzasztó is lehet akár. Nekünk csodálatos időnk volt, de jobb hétközben jönni, ha valaki megteheti ... Összességében tetszett, vissza fogok menni oda még :)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2013.03.04. 10:10
Sajnos egyet kell értenem az előző leszóló bejegyzésekkel. Részemről először és utoljára:(

Részletesebben:

Pozitív oldal:
- maga a táj hihetetlenül szép, festői
- jól megközelíthető az A1-ről
- viszonylag sok pálya

Negatív:
- iszonyat tömeg ( állítólag ez a normál menet )
- ár/érték arányban nem reális árak

Mégis miért ennyien, ez motoszkált a fejemben. Volt időm bőven a sorban állások közben beszélgetni mindenféle népekkel. Nos, az Alpok legészakibb hegyvonulatának egy olyan szakaszán van a síterep, ahol a népsűrűség magas, az életszínvonal is átlag feletti. Linztől az első jó pálya, az első síterep Csehországhoz és igen közeli Bajorország dél-keleti feléhez. Hóbiztos terep, ismert név. Biztos feltételek a tömegsízéshez.

Péntek volt az első napunk, a parkolóban megszámoltan: 32 darab nagy autóbusz és megszámlálhatatlanul sok autó, a kocsik egy része csak szabálytalanul tudott parkolni, akiket persze estére a helyi erők ajándékutalvánnyal vártak.

Akkora volt a tömeg, hogy a két mozgólépcső, ami lifthez ment volna fel, nem járt, mert nem tudta volna hova tolni a népet. A sorban állás egy dolog, de a pályákon is iszonyatos nyomulás, sorban állás mindenhol ( kivéve: van egy új 10 személyes, igen nagy kapacitású kabinos, kicsit eldugottabb helyen, de ehhez viszont gyakorlatilag egy pálya tartozik ami meg nagyon zsúfolt ). Minden kocsma tele, sorban állás, sorban állás, a férfi vécénél is sorban állás. A nagy igénybevétel miatt a pályák dél körülre nagyon buckásak ( ami egyébként engem nem zavar, sőt élvezem is ) csak sajnos az átlag síző ezen kínlódik és sítudása általában kevés ahhoz, hogy kellő önkontrollal sízzen így állandóan azon kellett erőlködnöm, hogy el ne kaszáljanak. Megállni nem is mertem a sípályán. Állítólag ilyen a normál hétköznap. Na most, a szombatról nem beszélek. Vasárnap direkt fél 11-re mentünk a lifthez, hogy megússzam a tolongást. Örömmel láttam, hogy csak 5 busz áll a parkolóban ( valószínűleg váltó nap lehet ) viszont még így is 15 percet kínlódtunk a sorban.

Szóval a világválság itt nem látszódik, a magas árakat is kifizetik a népek, igaz a táj festői. Na még egy, ami nem tetszett: egyetlen egy ember, sehol nem segíti a beszállókat a csákányosnál, csak a monitorukat árgus, fáradhatatlan szemmel figyelik, hogy az áthaladók valóban gyerekek, vagy juniorok, nyugdíjasok. Láttam olyat, hogy egy gyerekes anyuka vagy öt csákányt elengedett, a liftes később csak lelassította a liftet, ki nem jött volna a bunkeréből segíteni.

Szóval: gyár az egész, személytelen. Egyedül a vendéglátó néni volt végtelenül kedves. A kocsmában dolgozókat megértem, mert kegyetlen terhelés alatt majd megszakadva, megizzadva güriznek. Kicsit olyan érzetem volt mind amikor a birkákat terelgetik ide-oda, azok meg bégetve mennek.

Az is lehet, hogy bennem van a hiba. Lehet, hogy sokan pont ezt szeretik. Részesei lehetnek egy tömegpszihózisnak: ahol sokan vannak, az csak jó lehet ( a kereskedelemben ez jól ismert módszer ). A teraszok tömöttsége, a tájat teljesen beterítő, bömbölő hangszórókból áradó zene megadja a jókedvet sokaknak.

Birka viszont én nem vagyok, tehát ide többet nem jövök. Legfeljebb valamikor késő tavasszal lehet jó a hely, amikor a tömeg azt hiszi már nincs hó.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.