Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szezonváró csevegés

ÜZENETEK (59)Időben csökkenő Időben csökkenő
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.09.30. 22:17
Na pont ma nem néztem be a fórumra reggel. HM ez van . A sör meg nem számitt abbol annyi van, hogy még el is adják.()))))
Egészségetekre !

Tavaly már valahol irtam róla , de hogy én is adjak hozzá még valamit itt a frekvencia kiosztás.

http://www.lyngsat.com/astra1h.html

Remélem tudtam ,még segíteni.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2009.09.30. 17:34
Lazac, valószínűleg ez azon is múlik, hogy mennyire teszik vonzóvá a hazai terepek a hétköznapi síelést ...
Lazac
34 élménybeszámolót írt
34
15 éve tag
2009.09.30. 15:54
Sziasztok,

Kis hazai téma. Talán néhányan már tudjátok is, idén Eplényben üzembe helyeznek egy négyüléses felvonót .
Örömmel tölti el szívemet, hogy e kis itthoni létesítmény ilyen „jó” irányba fejlődik.
Illetve szeretnék kicsit átszoktatni a téli sportok szerelmeseit hétköznapokra. Örülünk ha egy kis akció lesz a csali, mi mindig hétköznap de járunk a haverokkal.

Üdv

Lazac
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.30. 14:28
én eddig azt hittem, hogy a mi szolgáltatónk a legkutyább (f.b..n.t), de ezek szerint feljöttünk az utolsó előtti helyre...
:-)))
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.30. 13:10
klaci: rendes vagy, de olyanom sincs a rohadt kábelen. Bezzeg Romantika, Sorozat, Story, Deko, Minimax, meg még 30 féle marhaság, amit sose nézek, az van!!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.30. 12:59
Nem akarom Huligan üzletét rontani, de reggel a 3SAT is adja az Alpenpanorama-t.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.30. 12:54
Huligán: nagyszerű a tipp, köszönöm! Most vehetek egy műholdvevő szettet, de legalább nem a Betlen Janit meg a Claudiát fogom bámulni minden reggel, hanem a kedvenc sípályáimat!:) A sör mindenképpen jár, kérlek, jelezd, hogyan kívánod átvenni. Én Budapesten vagyok, a szezonban pedig a SkiAmadé területén leszek időnként fellelhető.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.09.30. 11:02
Huligannak jár a sör!!!! Astra ok. Kár, hogy nem elöbb léptem a fórumra.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.30. 10:27
A sör miatt egy jó barátom (híradástechnikai szaki) utána járt:

ORF 1 HD multikódolású MPEG4 (dekóder és előfizetés szükséges)
ORF 1 digital multikódolású MPEG2 (dekóder és előfizetés szükséges)
ORF 2 bécs, ORF 2 európa, TW1 digitális adások, ingyenesen szabadon foghatóak műhold vevő antennával és beltéri egységgel az ASTRA műholdról. Orbitális pozíció 19,2 fok East.

UI: fogalmam sincs ezek mit jelentenek, talán antennát láttam már :)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.30. 10:02
szala: egy rekesz sört hajlandó vagyok felajánlani, ha segítesz abban, hol lehet ORF2-t és TW'-et fogni Budapesten! Tányéros tévé, vagy kábel? Én már vagy 15 kábelcég csatornakiosztását végignéztem, de sehol semmi...

Alice: én is csatlakozom az előttem szólókhoz, és sok izgalmas havas élményt kívánok, ha Ausztriába jártok síelni, akkor garantáltan nem fogsz csalódni!
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.09.29. 22:59
Elkezdődhetett a hajrá már szobabiciglezek.

Kicsit messze van nekünk de nem mondtam le a HÓ Show ról.

Talán összefutunk remélhetőleg.
Volt már rá példa, Unterbergben Powee val sieltünk véletlenül együtt.
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.29. 22:05
Akkor csak hajrá!
hátha összefutunk valamelyik pályán ;)

Jöttök a Hó Show-ra ??
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.09.10. 21:01
ÓÓÓÓÓÓÓhhhhhhhhhhhh nem csak esténként egész délután megy a DVD , na meg délelőtt az ORF2 9 ig utánna meg a TW1 10 ig.Igaz én most táppénzen vagyok úgyhogy ráérek TV ni meg filmeket nézni. Edzeni és kondiznom még nem lehet,de hamar eljön annak is az ideje. Mire megjön ide az első hó már pálya képes leszek.
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.10. 16:55
MM akkor hasonló élményekben volt részünk :-)
De igazad van, hiszen így volt ám az igazi élmény. És a kihívás is mikor csak a nagy fehérséget látod magad előtt és csak saccolni tudsz, hogy merre van a pálya. De aztán utolsó nap elcsodálkozol, hogy milyen csodaszép helyeken jöttél le (pl. a kilátás), amit előtte még nem is láttál...

Azt elhiszem, hogy imádod a hegyet és a túrázást, hiszen Svájcban aztán lehet. Hidd el én is nagyon szeretek kirándulni is és nagy túrákat tenni. Bár nekem eddig még csak a Mátra jutott, de ott is el lehet sétálgatni hosszú hosszú kilómétereket.

És úgy látszik nem csak én szoktam esténként síelős videókat nézni :-D
Olyankor tisztára beleélem magam az egészbe...
De van hogy előveszek régi síelős videókazettát, amit anno még mi vettünk fel mikor úgymond csak ide a közeli dombra jártunk ki gyakorolni.
Annyira jó visszanézni...
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.09.06. 22:02
Alice,

Tetszik a téma. :-)

Nos, először is jó látni, hogy igy állsz a síélményekhez!

Nekem az egyik legnagyobb síelős élményem is kb 10m-es látótávolsághoz köthető, tavaly Mikuláskor :-), Wengenben...van is egy pár kép, stb a blogunkon. Nagyon megdolgoztunk az élményért, és valami szuper volt! Esés nélkül, élvezetesen csúsztunk a porhóban és a havazásban, és soha nem fogjuk elfelejteni!!! Persze a másnap verőfényben valami hihetetlen volt...De ez igy egyben a nagy élmény.

Kívánom - mint antikvárius - hogy juss el Te is ilyen helykre...

A témához pedig, 32 éves vagyok, kb 5 éves korom óta síelek...voltak kihagyások az évek során, de pár éve (ismét) rájöttem, hogy ez az én sportom...

Ehhez persze hozzátartozik, hogy megszállott hegy-mániás vagyok...Alföldi gyerek létemre. Friss példa:

Nagyon kívántam egy kis nyugalmat a hét során,így ma elmentem túrázni. És inkább rászántam plusz 2 órát, hogy havas, 4000m-es hegyeket láthassak a túrám során...

Nos ez van...:-)

Hogy a szezont mennyire várom, arról talán a a másik felem tudna mesélni...:-) Már ki van készülve, hogy esténként mindig síelős videókat nézek...kb 2 hónapja :-)

Üdv
MM
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.06. 17:56
Antikvárius köszi, hogy máris írtál :)
Hát igen az időjárás az nem volt valami derűs. Mikor megérkeztünk eső esett kicsit, aztán 2napon keresztül szakadt a hó megállás nélkül. Bár utolsó napra kisütött a nap és elvonultak a felhők és végre láttuk, hogy milyen a sípálya felső része, mert addig semmit. De nekem ez is tökéletes volt és álomszerű és alig akartam hazajönni.
De persze nagyon szeretnék eljutni, majd a legnagyobb helyekre is. Köszi a jókívánságot és remélem idővel majd teljesül ez az álmom is :)
Te milyen terepekre tervezel az idei szezonra?
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.09.06. 10:17
Megnéztem a fotoalbumodat. Remélem, egyszer szebb időjárásban is lesz részed! Képzeld el ugyanezt verőfényben és mondjuk sokszorosan nagyobb méretekben! Őszintén kívánom, hogy majd eljuss olyan helyekre is.
..:::Alice:::..
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.09.05. 22:14
Sziasztok!
Gondolom már mindenki alig várja, hogy elérkezzen az idei szezon. Hogy gyorsabban teljen az idő, elüthetjük egy kis csevegéssel és ismerkedéssel (hátha összefutunk valamelyik pályán). Ide bárki írhat bármilyen témával kapcsolatban. Kinek mi a kedvenc helye? Hogyan készültök a szezonra? Vagy bármilyen síelős témával kapcsolatban írjatok. Képeket is tehettek fel vagy bármit amit érdekesnek találtok. Hátha kicsit gyorsabban telik az idő :)
Síelős üdvözletem mindenkinek
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.