Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Ramsau am Dachstein - Rittisberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Almfrieden Hotel: négycsillagos kutyabarát szálloda a Ski Amadé síterületen
ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.29. 17:33
Köszönöm Stani, egyébként a Golffal nagyon beletaláltál (de ez nem egy használtautó fórum, úgyhogy ezt most hagyjuk).

Az SSSCarddal a legnagyobb problémám egyébként, hogy tudom előre, hogy nem jutnék el (főleg idő hiányában meló miatt) a benne lévő pályák felére sem, és a szezon végén azon bosszankodnék, hogy basszus, ide meg ide is elmehettem volna ingyen (ami a bérletet illeti), és szar érzés maradna bennem emiatt. Viszont ha a SkiAmadéra szavazok, akkor szép nyugodtan végigsíelem az összes pályát decembertől áprilisig, kint töltök 20-25 napot, örülök, hogy spóroltam napi 10 eurót a bérleten, amiért a pályán napi 4-5 forralt bort tudok venni, és tavasszal büszkén mesélhetem otthon, hogy besíeltem Ausztria legnagyobb pályarendszerét!:)

A szállástippeket továbbra is szívesen veszem!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.09.29. 15:27
Nézzétek, ha valaki egy Golfot akar venni, arra miért szeretnétek egy Passatot rásózni?
A Sí Amadéban is van bőven pálya, s ami a szezont illeti; benne van egy gleccser (Dachstein), vagy ott van Sportgastein és Zauchensee, mint kiemelkedően hosszú szezonnal bíró síterepek (hasonlóan OT-hez).
De többnyire Schladming-i síhintában is lehet novembertől április közepéig, második feléig síelni.
A 2006-os előszezonban pl. Obertauern mellett még Reiteralmon lehetett síelni.

Nyilván abban igazatok van, hogy szigorúan az ár-érték arányokat figyelembe véve az SSSC többet nyújt egységnyi árért, de ha mindig az ár-érték arányokat néznénk, akkor mindenki a franciáknál síelne.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.09.29. 13:52
Talán még annyit Tibi érveléséhez, hogy az SSSC olyan pályákra is érvényes, ahol már és még akkor is van hó illetve üzemelő pálya, amikor a SkiAmade-ban nincs (lásd Obertauern és a gleccserek). Tehát nem is a kilométerek száma a legfontosabb szerintem, hanem a síszezon hossza - innen nézve pedig már bőven megéri a 85 Euro plusz. Egyébként most még csak 495Euro az SSSC!
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.29. 13:11
helyesbítek, utánanéztem, Mo-on pillanatnyilag 694,8 km autópálya van, tehát a SkiAmadé a 850 km pályával még egy darabig megszégyenít bennünket!:)
persze az autópálya a sípályával nem feltételnül hasonítható össze...
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.29. 13:07
TibiF,
természetesen ha gazdasági értelemben nézzük, igazad van. Viszont ha belegondolsz, 850 km majdnem eléri Magyarország teljes autópályahálózatának hosszát!:) Ha jó esetben ki tudok jutni egy szezonban 20-25 napot, akkor kb 35-40 km pálya jut egy napra. Szóval feleslegesnek tartom még plusz 85 eurót elkölteni bérletre, inkább azt is szállásra fordítom, így még 3 nappal többet tudok síelni. Az Amadé pályáit ráadásul még nem nagyon ismerem, Obertauernt, Saalbachot, Kaprunt, Mölltalt meg már igen. Ez az én számításom és véleményem, másnak, más körülmények között, más lehetőségekkel biztosan jobban megéri az SSS. Abban nyilvánvalóan jobb, hogy kevésbé korlátoz be, és nagyon minőségi a kínálata.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.09.29. 10:03
rockenstein,

Ha már szezonbérletet akarsz vásárolni és kiadsz 425 eurót 850 km pályarendszerre akkor inkább megéri egy kicsivel többet kiadni 510 eurót és a Salzburg Super Ski Card(SSSC) bérletet vásároljál amely érvényes az egész Salzburg régióra ezenkvívül 2200 km pályarendszer található ebben a bérletben. Ár érték arányban szerintem az utóbbi a jobb. Az SSSC-ben benne van az egész Ski Amadé ezenkívül Saalbach, Zillertal, Obertauern, Lungau, Mölltal, Dachstein West, Kaprun, Schmittenhöhe és még sok más. Bővebb infót itt találsz: https://www.salzburgsuperskicard.com .
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.09.28. 21:57
persze, emlékszem rátok , átadom neki :)
Radstadtban van egy ifjúsági szállás, az viszonylag az olcsóbb kategória. Amúgy teljesen kiment a fejemből, hogy létezik a sí-amadé bérlet is.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.28. 21:36
Stani: http://www.skiamade.com/de/winter/skiregionen/fee/saison.htm - erre gondolok! 425 euro, és 850 km sípályát használhatsz korlátlanul a szezonban. Az SSS-t is néztem, de sajnos nem jutok ki annyit egy szezonban, hogy ki tudjam használni a tudását. Az Amadéhoz is fel kell kötnöm a gatyámat. Bázisnak Radstadt lenne a legjobb, mert nagyjából az a közepe a régiónak. Ha tudsz a környéken kedvező szállásokat, nagy örömmel veszem!

Ui: ja, és ezúton is köszönöm Misi barátodnak, hogy megtanította síelni a barátnőmet!:)) tavalyi kapruni besízés...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.09.28. 20:46
@pirosmikulás
A gleccseren nincs kiépített hóágyúrendszer, ettől függetlenül október végén már egész jó hóviszonyokkal lehet számítani, de csak a legfelső részek lesznek nyitva. Freestyle síelőknek és deszkásoknak a funparkja miatt kiváló.
@lumumbaa
Az utak viszont elég rosszak arra fele, legalábbis Niederöblarn és a tó között.
@rockenstein
gondolom a Salzburg Super Ski Cardra gondolsz.
Szerintem Schladming nem a legjobb bázis, kiindulópont, ugyanis ez a legkeletebbi végvára a bérletrendszernek.
Inkább valamivel nyugatabbra kellene tapogatóznod.
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.09.28. 15:16
Ramsautól kb. negyed óra autóval Gröbming település, van itt egy kellemes szálloda, Hotel Sonnhof, magyarul is beszél a személyzet. Mi már többször voltunk náluk, tényleg csak ajánlani tudom. A szobák szépek, a konyha kiváló és van szauna is a hotelban. Árban is elfogadható, bár az idei téli árakat nem tudom, de tavaly 19Euró/fő/éj volt reggelivel, 29 félpanzióval.
Azt hiszem a honlapon is fent vannak a Scgladming - Dachstein környéki szállásoknál.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.09.28. 13:42
Sziasztok!
Engem is érdekelnek környékbeli olcsó szálláslehetőségek, főleg olyanok, ahol 1-2 éjszakára is fogadnak vendéget. Jöhet minden SkiAmadé-beli szállástipp, amelyeket előre is nagyon köszönök. SkiAmadé szezonbérletet szeretnék majd venni, és lehetőleg minnél több hosszú hétvégét kint tölteni, ehhez viszont kellene egy jó bázis!:)
Balázs
pirosmikulás
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2009.09.28. 12:13
Érdeklődnék,hogy ebben a régióban október végén az őszi szünetben várható hogy lesz már friss hó,illetve a gleccseren vagy valamelyik pályán legalább mínusz van és hóágyúznak?
köszönöm!
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.09.17. 08:41
A "Gleccserles"-ben már többször laktam, és csak ajánlani tudom mindenkinek, főleg akinek a "Daki" a célpontja, mert kb. 1 km-re van a felvezető út a háztól. Sőt a gleccserre szállító síbusz megállója a ház előtt van. Szinte gyalog elérhető közelségben van a Rittisberg pályarendszere, amely nem egy nagy rendszer, de pár napra megfelelő, még a haladó sízőnek is. Tanuló pályákkal meg nagyon jól áll a környék. A schladmingi pályarendszer kb. 10 perc alatt elérhető, s a négy hegy Hauser - Planai - Hochwurzen - Reiteralm, liftrendszerei össze vannak kötve egymással.
A házról meg annyit, hogy kedves, segítőkész a személyzet, tiszták a szobák. A reggeli mindig bőséges, a vacsora elkészítéséhez pedig egy tágas konyha áll rendelkezésre, illetve a környéken több lehetőség van a vacsora megoldására.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2009.09.16. 17:57
Szia Hubarta!

https://www.ridehouse.hu
Már az előbb ajánlotta valaki. Én is ajánlom. A honlapjukon találsz elérhetőséget, válaszolnak a levelekre.
Kellemes ház, bár egy kicsit régi, nyikorog, kicsik a szobák, a berendezése is sokat látott, de ez adja a patináját. Kedvesek az ottaniak, időben bőséges friss reggelivel várnak. Hangulatos a társalgó, a nyelvgyakorlást ne erre a helyre tervezd. Szerintem majdnem mindig magyar vendégek vannak. Voltam náluk három alkalommal, mindig elégedetten jöttem el.
Húsvétkor csúsztam utoljára a Dachstein jegén, gyönyörű időnk volt, felhőtlen napsütés. Ugyanakkor a Planai lejtőjén 18 Celsius volt délben a hőmérséklet, de szuper volt a csúszás. Igaz, a pályák 11 után buckásak, kásásak voltak, de teljesen más élmény a teraszon ülni egyetlen pólóban, és kortyolgatni egy hideg sört, mint télen. Ja, a gleccser. Itt a pályák reggel jegesek, kemények, dél körül egy picit engedett, de egész nap kifogástalan állapotúak voltak.
Ha felmentek, és nem akartok egy sör kedvéért mászni, vigyetek magatokkal egy hátizsákot, mert melegedő, WC csak a 70-75 fős kabin érkezési pontjánál van. A pályáktól ne várj nagy csodát, egy napra kellemes, de a második napon már nem fogod élvezni. Nem fogsz adrenalin-mérgezést kapni a pályák változatosságától. Egyszer érdemes beütemezni, és jól választottál időpontot, mert ilyenkor valószínű, hogy jó időt fogsz ki. Január-ban, február-ban nagyon hideg van, sokszor a szél miatt nem engedik fel a népet. Ha napközben kapsz olyan vihart, hogy nem megy a kabin, akkor ott kell aludni. Erre fel vannak készülve.
A kilátás gyönyörű, ha nincsenek felhők. (Jóllehet, én csak napsütésben voltam fenn, szóval nem tudom milyen, ha borult az idő)
Ha valami van, amit elfelejtettem, és érdekel, jelezd.
lokker
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.09.15. 09:45
Szállás: 30 euro 2 főnek/ éjszaka. Ramsau, Vorbergben, közel mindenhez.0043664-7910406
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2009.09.07. 18:59
ime még egy magyar, gleccserközelben:

https://www.ridehouse.hu
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.07. 10:57
http://www.gleccserles.hu

Itt magyarok az üzemeltetők/tulajdonosok!
hubarta
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2009.09.07. 10:32
Szállást keresnék október végén a gleccser közelében.Valakinek lenne címe megköszönném.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.