Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Felvonók

ÜZENETEK (94)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.09.08. 16:27
sötétített a menő :)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.09.08. 16:19
Huligan értékelésével, az általa felállított sorrenddel szinte teljesen azonosulni tudok. Nem szeretem a kiskabinosokat (tojásokat), nem sok előnyét látom a 6-8 személyes beülőssel szemben, egy Atomic B5i-t cipelni, ki-be rakosgatni sem túl kellemes. A buborékot csak ritkán hiányoltam, de a fűtött ülés nagy meglepi volt, amikor először találkoztam vele. A vonszolós kifejezetten fáraszt hosszabb távon, lehet, hogy valami tartáshibával használom.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.08. 16:18
Stani! És a plexi milyen színű legyen? :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.09.08. 16:12
Kedvenc? 2sebességes hatüléses, természetesen puha bőrülésekkel, ülésfűtéssel, gondolván a hideg napokra, és lehajtható plexivel, ha esetleg esne vagy fújna.
Természetesen elvagyok én a húzóliftekkel is, de ha választani lehet, inkább az előbbi megoldás.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.08. 16:06
Van-e valakinek kedvenc felvonója, vagy olyan, ami valamiért különleges?

Nekem van: a Dachstein West-en van egy 6-os bőrüléses, ez volt nekünk anno az 1. bőrös, így a szívünkhöz nőtt. Olyan mélyen van az ülés, mintha tényleg egy bőrfotelba huppannánk le - vigyázni is kell, nehogy az üléslap alá beszoruljon a bakancs szára.

És van egy furcsa... Ez Mayrhofenben van, a Rastkogeltől visszaúton a Penkenre. Csak akkor kell használni, ha a 150-er Tux nagykabinnal akarsz visszajutni, nem pedig síelve. Gyengébb síelőknek lehet ajánlott, mert a pálya bár csak piros, mégis meglehetősen meredek... Szóval ez egy elég rövid, de meredek felvonó, ami simán egy azt hiszem piros színű hajókötél vagy mi. Se csákány, se tárcsa, se semmi, csak a kötél. Abba kell kapaszkodni. Na ezt poénból egyszer kipróbáltam, elég fárasztó volt.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.08. 15:51
Ülősben kb 1 óra fáziskimaradás miatt, -5 fok celsiusban (az nap volt az átadása:)). Kabinosban vihar miatt, ott is kb 1 órát voltam, kint -20 fok volt, bent meg 60 fokos Stroh(rum)...:)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.08. 15:47
Kikapcsolom bottal a kötésüket! Ez be szokott válni! Vagy a kisgyerekeknek adok egy kis kokit a bukójukra, olyan aranyos arcal néznek vissza értetlenül...
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.08. 15:45
Volt már valakinek huzamosabb levegőben lógása akár ülősben akár kabinosban?

Más: Ki hogy veszi fel a harcot a pofátlanul nyomuló, lécet taposó hülyegyerekekkel (és sokszor felnőttekkel) szemben?
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.08. 15:40
mgy:

"mérnemmégyegyenesen-mérlökdösödalábam"

A hét sí mondása!!! Nagyon ott van!!!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.08. 15:32
Az a kedvencem!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.08. 15:27
Huligan, kihagytad a 2x hátba 1x mellbeverőset... ejnye na!!!
:-)))
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.08. 14:47
Nem állítanám, hogy a csákányos lenne a legkedvencebb feljutási módozatom a hegyre, mert egyértelműen gyorsabb, kényelmesebb és praktikusabb az ülős, de különösebb bajom sincs azzal, ha felfelé is csúsznom kell. Nekem az a tapasztalatom, hogy azok a helyek ahol csak/több csákányos van, csendesebbek, nyugisabbak, kisebb a tömeg és épp ezért nincs vagy elviselhető a sorbanállás, akadály nélkül lehet síelni és olcsóbbak is mint a fejlett infrastruktúrájú helyek. Persze ezek a helyek többnyire 1-2 nap alatt megunhatóak.
A legjobb szerintem az ülős, de a buborékot csak tényleg rossz időben kell használni. Vannak akik automatikusan lehúzzák, nem töődve azzal, hogy a másig megfől a plexin át 1000-el tűző nap hatására. Ez is terep meg időjárásfüggő, pl Hochkaron nagyon hasznos, Grandvalirán pedig szinte kötelezővé tenném (ott nincs 1 sem...).
A kabinos egy kicsit macerásnak tűnik, főleg amikor kiszállásnál előtted 3-an próbálják kirángatni a cuccodat a sajátjukkal együtt a tartóból, de persze gondosan visszarakják, aztán elállják az utadat, hogy rajtuk keresztülvetődve az utolsó pillanatban mégiscsak megmentsd egy pogyautazástól... :-) A felsőbb régiókban lévő pályák/liftek elérésére jó.
Szóval nálam az ülős a nyerő, de a lényeg, hogy hó+hegy legyen!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.08. 14:45
sorrend:

I. Kuplungos beülős 6m/sec: mert gyors és nem kell lecsatolni, lehet benne pihenni
II. Gyors nagy kabinos min. 50 fő/ kabin és 10 m/sec: mert nygyon gyors és sokat lehet csúszni utána
III. Sima korszerű beülős (varázsszőnyeggel) 3-4 m/sec
IV. kiskabinos
V. csákányos
VI. tányéros
VII. saját köteles
VIII. gyaloglós

Sok helyen van fogaskerekű, de azt nem sorolnám ide.

Beülősnél számomra mindegy, hogy van-e buborék!

Van még egy nagy kedvencem, de az nem terjedt el széáles körben: MOTOROSSZÁN :DDDDD
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.08. 14:26
Sziasztok!

Mostanában 1-2 topicban (Semmering, Unterberg) felvetődött a csákányos kontra ülős téma, többnyire a csákányos melletti érveléssel, ami engem némiképp meglepett, bár az okfejtést megértettem.
Kíváncsi lennék, ki melyik típusú felvonót szereti, és miért.
Én egyértelműen az ülőset pártolom, annak is a buborékos fajtáját. Ez kényelmes, mert nem kell lecsatolni, cipelni a lécet, a bubi pedig véd a széltől.
Jó a kabinos is, mert gyors, de a le- és felcsatolás + léccipelés macerás. És nagy tömegben a lökdösődés sem kellemes...
A csákányos (és tárcsás) nem enged igazán pihenni, és gyakorta elég lassú is, ezért nálam ez az utolsó helyezett.
A lesiklások közötti pihenés szerintem nem csak kényelmi, hanem biztonsági kérdés is.
A csákányosok szelektáló hatásában nem hiszek, legalábbis ami a gyengébb síelők szűrését jelenti, és a tömegtaszító jellegéről sem vagyok meggyőződve. Tapasztalataim szerint, ahol csákányost ülőssel váltottak ki, csökkent a sorbanállás, a pályákon pedig eloszlik a nép.
Most ti jöttök...
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.