Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hány éves korig lehet síelni, bordozni?

ÜZENETEK (116)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2012.11.25. 12:39
Ha azon sopánkodsz, hogy mit mulasztottál el, egész életedben csak az elmulasztott lehetőségre fogsz emlékezni.
Ha esetleg az jutna az eszedbe, hogy mit nyertél azzal, az egyszerű mozdulattal, hogy felcsatoltál, talán az ég is kékebb lesz-ha nem, kérj kölcsön kék festéket "Stani"-tól/talán még maradt neki./
Előzmény: (ATTI 78 144267)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.25. 12:01
Igen, igy ertettem en is :))
Bizony kesö egyesekhez kepest...Plane ha arra gondolok, itt Nemetorszagban ahol elek mekkora tradicioja van minden egyes sportnak...de ami a legfontosabb, hogy en szemely szerint erzem azt, hogy sokat vesztettem a miatt, hogy 30 evesen kezdtem el komolyabban es rendszeresebben sielni. A kora reggeli "feeling" ugye a hegy tetejen...semmi massal össze nem hasonlithato, meg ilyenek...es be kell ismernem azt is, hogy a kondim sem olyan mint 22-23 evesen volt :)ezelött 10-12 eve. Nem kell felre erteni, eleg jo kondiban vagyok, de azert erzem a különbseget, es nem szeretem meghazuttolni önmagam :)
Előzmény: (Stani 144263)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.11.25. 11:03
Igen is késő, hozzá képest mindenképpen ;) :
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Igaz snowboard, de ugyanúgy hó, fehér és csúszik :)

Egy éves a kiscsajszi...
Előzmény: (Lackó 144218)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.25. 08:22
Üdv Feri!
Marpedig a sifutasra gondoltam, nem a turazasra...ugyanis a palya szeleröl jol lathato az "elörefektetett" nyom mindket iranyban amely hol ki, hol bemegy az erdöbe, olykor nehany helyen keresztezve a lesiklo palyat.A felvonorol amikor a magasban vagyok, pedig egyertelmüen latszanak a parhuzamos nyomok, illetve a rajtuk eppen sifuto akarkik. Lehet ugy kellett volna fogamaznom, hogy hegynek fel, hegynek le...es akkor nem ertettel volna felre :)Ugy irtam hegynek fel nyomjak, es ebben igazad van...viszont az olyan szakaszokra gondoltam amikor fölfele kell "nyomni"Persze többnyire keresztben futnak vegig ezek a palyak a hegyen...Szerenyen megjegyzem tehat, hogy tudom mi a sifutas :)
Előzmény: (gyf 144216)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.11.24. 15:45
"En sem sielek gyerekkorom ota, söt tul kesön kezdtem el."

Ugye csak viccelsz, hogy 30 évesen "túl késő" volt elkezdeni?
:-)))
Előzmény: (ATTI 78 143759)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2012.11.24. 14:01
ATTI, piszkálódás nélkül, csak hogy a fogalmak helyükön legyenek.
Amit a pálya szélén látsz, hogy felfele nyomják a nem fiatalok, az sítúrázás és nem sífutás.
A sífutáskor nagyon keskeny, hosszúcsőrű léccel előrefektetett nyomon futnak. Velük nem találkozol, mert a lesiklópálykon nem fordulnak elő.
A sítúra arról szól, hogy olyan helyekre is fel tudsz jutni, ahova lift nem visz fel, aztán lefele hasonló technikával jössz, mint alpin lesikló léccel.
http://foka.blog.hu/tags/s%C3%ADt%C3%BAra
Jó látni a lelkesedésedet!
Üdv:
Feri
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.18. 14:48
Erdekes tema...meddig? :)
Ahol en elek eleg nagy hangsulyt fektetnek a teli sportokra is, es bizony egyertelmüen több "idös" embert latok sifutni mint fiatalt. Hegynek fel, kemenyen probara teve magat sifutnak...Elkepesztö! En a lesiklas hive vagyok, de minden tiszteletem azok fele akik kitüznek egy celt maguk ele, akar idöt...jobb legyen mint legutobb stb. es nyomjak a lecet..futnak. Nehez sportnak tünik, es eppen e miatt nagyra ertekelem.
En is futok rendszeresen a kondi miatt, de lec nelkül :)
Ha sielek, akkor a szaguldozasra fektetem a hangsulyt.
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.18. 14:40
Minden tiszteletem! soha nem kesö elkezdeni :) Persze az ember akarva, akaratlanul felteszi valoszinü magaban a kerdest miert nem kezdtem el hamarabb?? En sem sielek gyerekkorom ota, söt tul kesön kezdtem el. A 4-ik szezonomat taposom eppen, de nagyon büszke vagyok, tudni illik a felesegem gyerekkora ota siel, es nekem sikerült mar a masodik szezonomban egyertelmüen tul tenni rajta! Otthagyom a palyan, hogy eszre sem veszi :)Na ja, ferfiböl vagyok lehet Ö hozza kepest kicsit több rizikot is hajlamos vagyok belevinni mint a ferfiak altalaban minden sportban :)Na meg meg ugye amig Ö hetvegi szolgalatos volt, addig en akar egyedül is nekivagtam rendszeresen a palyaknak, es meg is hozta az eredmenyt.
Előzmény: (formasu 137499)
Anonymus
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2012.07.21. 20:09
Én láttam síelni 82. éves bácsit. Szépen illedelmesen megkérdeztem, hogy hány éves és a sorban is előre engedtem :)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.03.18. 09:34
Ahogy érzed! Ha nem erőlködsz, hanem jön magától lazán, akkor már nem vagy kezdő!
Előzmény: (formasu 137517)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2012.03.18. 06:01
Még él az ember, annyi szép előtt áll,ezért ne sajnáld azt, amit elmulasztottál.Egész életedben csak sajnálkozni fogsz.
A pillanat öröme feledtesse,a múlt árnyait.
Előzmény: (Robin 137511)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2012.03.17. 23:13
"Nagyon bánom, hogy fiatal koromban nem kezdtem el a síelést, és elvesztegettem így sok-sok évet, amit már nem lehet bepótolni."
De javítani lehet !! Kívánok még sok-sok síelős évet !!
Előzmény: (formasu 137499)
formasu
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2012.03.17. 18:46
Síelésem eddigi 4 éve, összefoglalva:
Egy hónap hiányzott a 63 évemhez, amikor a lányomékkal, és baráti társaságukkal Schladmingba utaztunk, kis unokámra vigyázni, hogy a fiatalok tudjanak együtt síelni. Első nap délelőtt rájöttem, hogy feleségem egyedül is el tudja látni a picit. Estére kaptam tőlük szükséges ruhákat, vettem egy sínadrágot, béreltem lécet, cipőt, másnap a Planai-on voltam a társasággal. Lányom velem maradt délelőtt, hogy elmagyarázza, hogyan kell felcsatolni a lécet, mi az a hóeke, hogyan lehet hóekéből fordulni, fékezni, megállni. Mindenki meg volt győződve a társaságunkból, hogy ez a nap volt az első, és utolsó síelésem.
Másnaptól már nem mentem velük, hanem a Hochwurzen kék pályáin gyakoroltam, nyitástól zárásig, egész héten. Mire a pályaszállásunkra értem, minden ruhámból csavarni lehetett a vizet....
Hazaérve vásároltam felszerelést, és itthon MátraszentIstván pályáin folytattam, folytatom a tanulást, gyakorlást, hetente egyszer-kétszer.
Azóta évente kétszer megyünk a 30-40 éves csapattal Ausztriába síelni. A harmadik szezontól már velük tartottam, tarthattam, egész nap, de ha a meredekebb pályákat el lehetett kerülni "kékebben", akkor inkább azt választottam.
Ebben az évben, -ez a negyedik síszezonom-, voltam velük BadKleinkirchenben, itt már nem kérdezték tőlem, hogy melyik pályákon menjünk, de a kékeket inkább kerülték. Így maradtak a piros, és fekete pályák, válogatás nélkül, nyitástól zárásig, egy hütte látogatással.
Reménykedem, hogy néhány évig még tudok síelni. A síelés a táli időtöltésemnek a meghatározója lett, keresem a lehetőségét, hogy minél többet síelhessek, a sípályákon lehessek. Nagyon bánom, hogy fiatal koromban nem kezdtem el a síelést, és elvesztegettem így sok-sok évet, amit már nem lehet bepótolni.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2012.03.06. 21:44
Eplényi síelés a 99 éves Homonnay Jenővel
https://sielok.hu/rovat/tortenelem/cikk/homonnay-jeno/

A cikket ezúton is köszönjük csabornak és maci-lacinak.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.02.03. 14:40
Sílift interjú:
Herr (legyenmondjuk) Günter, kb. 72 éves, Gerlitzentől 6km-re lakik, nyugdíjas. Gerlitzen síterepre kedvezményes szezonbérletet vált minden évben. Szinte minden nap fenn van a pályán, egy évben 80-90 napot síel. Azt sajnálja, hogy még mindig nincsenek unokái, kisgyerekekkel lenne igazi a síelés.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2012.01.16. 15:44
Pufogtathatnám, hogy nyertél, mert nem voltam ott.Igaz akkor is nyertél volna, ha ott vagyok, mert nem indultam volna.
majdnem ötven év előnyöd van.
Ezzel együtt és e nélkül is gratulálok.
Előzmény: (WéberF 130880)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.01.16. 14:54
Gratula!
Előzmény: (WéberF 130880)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2012.01.16. 14:42
A síelés élménye egyre többet ér! Én még csak a 67-iket járom (igaz, hogy ebből 55-öt sítalpon), még most is elfog a versenyláz, mint most a hétvégén: Kreischberg, K2 Volvo kupa. Nagyszabású, profi módon szervezett versenyek gyerekeknek, mozgássérültnek, sőt egy látáshiányos fiúnak!!!
Síelni addig kell, amíg élvezed!
A versenyről annyit, hogy a 65 feletti korosztályban (!) olyan erős a mezőny, hogy néhány 30-35 éves sem állhatott volna dobogóra közöttünk. Szerényen jegyzem meg, hogy ezüstérmes lettem.
A "műsoron kívüli" (nem tudtam róla előre) Opel Di-Fer kupa is jól sikerült, itt igaz, hogy 'csak' harmadik lettem, de mindez csak annyit bizonyít, hogy úgy hetven felé is lehet még síelni, sőt! oda kell figyelni, hogy még mások is vannak ebben a korosztályban a pályán!

Szóval hány éves korig is lehet síelni? Amíg fel tudsz csatolni!!
WFeri
Előzmény: (kócos 130554)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.01.16. 10:32
Na ez a nem mindegy! :-)
Előzmény: (kócos 130554)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2012.01.13. 14:08
Tavaly, igaz csak 68 éves voltam, először élveztem a hosszú pirosakat és elejtettem 4-5 fekete pályát is/ nem voltak sokan: előttem az árnyékom, mögöttem a sílécem nyoma/.
Előzmény: (szendre 130549)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.