Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hochkar
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Gasthof-Galerie Staudach - fogadó Hollenstein/Ybbs településen, Hochkar és Lackenhof közelében
ÜZENETEK (1050)Időben csökkenő Időben csökkenő
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.11.15. 07:53
A tervezett szezonnyitás november 26 itt az idén... Persze megfelelő hó esetén...
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.11.14. 09:16
És akkor úgy gondolod, hogy kinyitják a pályákat?
A december tizenvalahanyadikai hivatalos nyitás előtt nemhiszem........ Megasztán gondolom ott most lázas építkezés folyik Stani leírása alapján...

Kulacs
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.13. 16:56
jövő hét szerdától vasárnapig folyamatos havazást ír a wetter.at hochkárra meg egész ausztriára

remélem bejön mert hochkar lényegesen közelebb van és olcsóbb mint a gleccer-síterepek
Timeboy
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.11.11. 14:45
A Hochkar sícentrum egyre népszerűbb Magyarországon. A szállás helyek lefoglalása egyre nehezebb. Ha valakinek az utolsó pillanatokban jut eszébe a foglalás szinte biztos, hogy a pályáktól távolabb talál csak szállást. A szállás foglaláshoz a Göstlingi idegenforgalmi hivatalnál kapunk telefonszámokat, de sajnos nem lehetünk biztosak abban, hogy a szállás adókkal telefonon megbeszélt szobák az érkezésünkor is rendelkezésre állnak, ha nem fizetünk foglalót! A foglalásban talán a legtöbb segítséget az Adventure Sport irodától kaphatunk ( Tel.: +43 363839934 )vagy ( sms-ben +36 309 501106 )
Timeboy
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.11.11. 14:27
A Hochkar valóban a legjobb alsó Ausztriai sícentrum. A pályák tetején előfordulhat, hogy szeles ködös az idő és a sok hó ellenére sem ideálisak a sportolás feltételei. Érdemes a pályaszállások helyett a szállásokat a közeli településeken foglalni ( Palfau, Lassing, Göstling ), hogy ha az idő nem kedvez át tudjunk menni egy másik pályára. A Hochkar közelében félórás autó útra 2 nagyobb ( Lackenhof, Prabichl ) és több kisebb pálya van. Ha valakinek segítség kellene a szállásfoglalásban ajánlanám a https://www.adventure.hu oldalt vagy az Adventure Home telefonszámát ( +43 363839934 ) ahol magyarnyelven kaphatunk tájékoztatást.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.10.02. 22:36
tudtommal nincs síbusz Hochkaron, de 2006/2007-es idénytől tervbe van véve, hogy a Mautstellétől síbuszok indulnának.
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2005.10.01. 13:49
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy ugye van Hochkaron síbusz? Ha van akkor valyon merre közlekedik, melyik falvakba megy be? Milyen gyakran jár?
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.02.06. 15:36
a map24 (https://www.map24.com) Pestről a Hegyeshalmi útvonalat javasolja, azaz nem Sopronon keresztül. Ha
Sopronon keresztül mész, akkor http://unterberg.click.hu/beutazas.html
itt találsz pontos leírást. Ha utóbbit választod, akkor az osztrák pályamatricát is megspórolhatod, mivel autópálya használat nélkül is ellehet érni. az út így kb 15 perccel hosszabb, ha autópályán egy 120-as, 130-as tempót veszünk összehasonlítási alapul.

üdv
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.02.06. 14:05
Úgy értettem, hogy éjjel nem mentek a gépek. Tudod az bosszant, hogy beindítottak néhány liftet, de csak azért, hogy ne kelljen gutsent adni. Tényleg ítéletidő volt. Nemcsak a hó esett, de a szél is nagyon fújt, és bene voltunk a felhőben.
Én, ha egyszer ilyen pozícióba kerülök, biztosan azt mondom:
Ember, ha vissza tudsz jönni máskor és ki akarod élvezni a sielést a pénzedért, hát gyere, itt egy gutsen. Az időjárásról senki sem tehet.
Na ők is ezt monták, hogy, Az időjárásról senki sem tehet. Csak hozzá fűzték, hogy vagy sielsz, vagy eltolhatod a biciglit.

Egyébként Unterbergre Pestről hogy érdemes menni?

Kulacs
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.02.02. 18:33
hát ezt hívják pechnek, dehát mivel szabadég alatt űzött sportról van szó, ezért ez simán benne van a pakliban. Mondjuk engem a hóesés nem zavar, na és még mindig összehasonlíthatatlanul jobb mondjuk egy Amazonast megszégyenítő jó kis esőnél. Egyszer volt részem még kb. 9 évvel ezelőtt Rohr-on ilyenben, nos senkinek se kívánom.
Az meg, hogy hóesésre hivatkozva visszakérd a jegyet? Nos ez kissé nonszensz; ilyet egyik síparadicsom sem fog megtenni. Természetesen más a helyzet, ha pl. áramszünet van, ami a síterület egészét érinti, vagy akkora vihar van, hogy egyik felvonót sem tudják beindítani. Ezekben az esetekben jogos lehet a pénz visszatérítés vagy "Gutschein" kiadása.

Napközben pedig Ausztriában a ratrakok pályapreparálás céljából nem üzemelhetnek.
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.02.02. 14:13
A mostani hétvége történetéhez írnám, hgy nekünk még hétfőre is volt jegyünk. A hőmérséklet emelkedett, úgy minusz 6 fok lehetett szemben a szombat-vasárnapi -14-gyel. A szél felerősödött és a hó is esett piszkosul. Mire felértünk a terepre igazi ítéletidő fogadott minket. A parkolóban szinte csak magyar autók álldogáltak. A hó vízszintesen esett, a látótávolság 10 méter a köd és a hóesés miatt. Beballagtam az irodába, hogy akkor ma inkább kihagynánk a sielést és adjanak má' valami gutsent, hogy majd egyszer visszatérünk. A kiscsaj monda nem lehet azt, mer négy felvonó működik. Ekkor kiballagtam a terepre és felfigyeltem a központi csákányosra, tényleg működött, és legalább 40-40 ember várakozott lelekesen, hogy sorra kerüljön. A másik két felvonó ami működött a hátsó lassú négyüléses, de az kapja telibe az északi szelet, valamint a másik nem buborékos négyüléses, amit csak hegymenetben lehetett megközelíteni. Természetesen a vihar miatt nem működtek a ratakok, a pálya igen buckás volt. Az igazságérzetem, még egy kis vitára ösztökélt, hogy ugye nem ezért fizettünk 80 eurót. De a kiscsaj nem engedett. Így 10 óra magasságában elhagytuk a terepet és egy tapasztalattal gazdagodtunk az osztrák vendégszeretetről.

Kulacs
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.02.01. 09:25
Mélyhóba nem mentünk de láttam, hogy a 8-as (DOPPELSESSELBAHN GROSSES KAR) pálya mellett a meredek domboldalon elég sok sínyom volt. Az út teljesen száraz volt, az a szakasz ami fizetős, azt is homokkal szórták, még láncot sem kellett használni a kisautóknak. Szerintem azért voltak kevesen mert ezen a részen elég sok pálya van:Königsberg, Lunz am See, Lackenhof, Annaberg.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.01.31. 17:57
wow, téli álomvilág; eszméletlen jó havas képek, még sok ilyet erre a szezonra:)
mélyhóba is belekóstoltatok? ez a 3 perc várakozási idő tényleg semmi,bár gondolom sokan visszariadtak az útviszonyoktól.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.01.31. 11:40
Sziasztok!
Hétvégén voltunk Hochkaron síelni. Igazi porhó volt a csúcson 2m lehetett a hóréteg vastagsága. Tömeg szinte semmi(max. várakozási idő 3 perc), szombaton többen voltak mint vasárnap. Vasárnap déltől ragyogóan sütött a nap. A pályákat jól karbantartják az osztrákok, kezdőknek és haladó síelőknek tudom ajánlani. Szerintem ha valami nagy meleg be nem áll, akkor április végéig szinte biztos, hogy lehet itt sielni. Csatolok néhány képet.
IMG-1501-1.JPG
IMG-1583-1.JPG
IMG-1611-1.JPG
IMG-1653-1.JPG
IMG-1654-1.JPG
IMG-1655-1.JPG
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2005.01.20. 15:03
Délutáni szállásfoglalással vigyázni kell a Hochkaron.Egyénileg foglaltunk szállást Lassingban.Eltévesztettük az utolsó nap dátumát,és két nappal rövidebben foglaltuk le mint szerettük volna.A szállásadónk körbetelefonálta a legtöbb szálláslehetőséget de nem sikerült helyet találnia.Így kirakta saját fiát a szobájából és megágyazott nekünk /6 fő/a gyerekszobában.Nagyon kedvesek voltak a vendéglátóink azóta is visszatérő vendégei vagyunk.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.01.11. 21:53
https://www.goestling-hochkar.at

próbáld meg ezt, itt vannak szállások..
sorbanállás: főleg,akkor amikor a többi határközelin már nincs, vagy kevés a hó. de ekkor is max 10-15 perc.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.01.10. 09:24
Sziasztok!

Januárban egy hétvégére szeretnék Hochkarba menni síelni. Tudtok tippeket mondani hol nézhetek szállás után egy napra? Vagy próbálkozhatok síelés után hiszen nagy a választék? Megnéztem a https://www.hochkar.at weboldalt de ott appartmanokat nem találtam. Nem tudjátok mennyit kell sorban állni hétvégeken. A nagy tömeget nem szeretem. Köszi a segítséget,
üdv. Tibi.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.01.05. 22:07
wow, nem semmi :)
a símánia magazinba pedig nem említették Hochkart,mint sztárok, híres közéleti személyiségek álltal kedvelt helyet:))
(egyébként a Jurist az jogász. az újságíró az meg Journalist. )
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.01.05. 20:32
göstling-i vendéglátónknál szállt meg több mint 10 éve Wladimir Putin, orosz miniszterelnök, feleségével, és két gyermekével, akkor még, mint újságíró.
Lefotóztam az azóta bekeretezett általa kitöltött "Gasteblatt"-jét.
Nagy síelő most is.
Putin.jpg
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.01.05. 09:11
Köszönöm az infót!

Hát így van ez, nézegetjük az internetet, aggódunk, amúgy jó magyarosan, aztán kimegyünk és semmivel sem törődve sielünk egy jó nagyot.

Üdv.:

Kulacs
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.