Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síszemüveg-lencsék

ÜZENETEK (106)Időben csökkenő Időben csökkenő
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2009.12.22. 09:07
Sziasztok!

Én egy Polaroid szemüveget használok ami narancssárga lencsés és a technológiának köszönhetően szikrázó napsütésben műxik a legtökéletesebben.
Nem tudom mi a tech. neve de nem polarizált hanem valami más megoldás, vezetni is imádok benne kb 90% ban megszünteti a visszatükröződéseket.
Mivel narancssárga ezért ködben is tökéletesen használható de azért verőfényes napsütésben a legtökéletesebb... először nem hittem benne hogy ilyen világos lencsével is jó napban de hála istennek rámcáfolt elég rendesen használat közben.

Merem ajánlani mindenkinek... bár ez csak napszemcsi.

Ha találok róla képet vagy valami asználható infót akkor feldobom ide.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2009.12.21. 09:28
Szia!

Köszi szépen, igen ,már magamtól is rájöttem, hogy pont minden annak az ellentéte, mint amit gondolok :) Most ez az egyszerű kék, ami igen világos lencse is az esélyes!
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.12.21. 08:37
Helló envoken!

Ködös időben egyrészt válassz minél világosabb lencséjű szempát, pl. narancs vagy lila. Egy tükrös lencséjűben ködben semmit sem látsz, bár valóban vagányul néz ki, és jól jöhet a tűző napsütésben a gleccseren, de akkor meg sokan napszempát installálnak.
Jó megoldás még a fotokromatikus lencse (vario), ami fény hatására sötétül, fénytelenség hatására világosodik.
Létezik még a polarizált lencse, de az szintén napsütésben jön jól, a nagy összefüggő csillogó felületek (pl. felületén megolvadt hóréteg) tükröződését szűri ki.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (envoken 76972)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2009.12.20. 00:31
Végülis ez a típus nekem sem jó, de a Frigment olyan mintha nekem találták volna ki :) Végül Blue Lagoon lencse lesz, ami ilyen kékes , viszonylag nagy a fényáteresztése, viszont ködös felhős időben nagyon jól esz, naposra meg majd jövőre veszek egy pót lencsét.
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2009.12.19. 22:42
szerintem a bronz lencse egy jó allround választás...
nekem személy szerint az anon nem jön be, valahogy nem passzol az arcomra.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2009.12.19. 01:09
Remélem ,még nincs ilyen topic, láttam hogy van pár hasonló,de konkrétak ilyet még nem találtam :)
Az lenne a kérdésem,hogy kinek mi a tapasztalata a különböző lencsékkel ?? Mit ajánlotok ,pl ködös időre milyet érdemes venni ?
http://www.store13.hu/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_store13.tpl&product_id=11867&category_id=556
Ezt néztem ki, üzletben elég jónak tűnt. Van vkinek tapasztalata esetleg hasonló iridium oakley pl lencséről ?
Köszi az infokat
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.