Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kamerák figyelnek a sípályán! Nem lehet átruházni a síbérletet!

ÜZENETEK (232)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.01.29. 12:40
Szerintem meg nem ennyire egyszerű a helyzet. Emlékszem a szélessávú netezés "hajnalára", akkor vastag betűvel ki volt emelve, hogy szigorúan tilos lakáson belül is megosztani a kapcsolatot, namármost akkor nálunk egy lakásban három gép volt, amelyeken bizony egy időben akartunk netezni ezért egy routerrel megosztottuk a kapcsolatot három felé, mivel aránytalannak tartottam, hogy azért, hogy három gép férhessen hozzá a nethez, huzassak be és fizessek még +2db vezetékes telefont, illetve +2db ADSL előfizut, amit akkoriban horror áron mértek. Érdekes, idővel rájöttek, hogy marhaság ez a pont a szerződésben és kivették.
Előzmény: (Sörapu. 82245)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.29. 12:06
Akkor most nem leszek népszerű.
Minden lifttársaságnak, sípálya üzemeltető cégnek van egy működési szabályzata. Amikor megvásárolod a bérletedet szerződés jön köztetek létre, melyben te elfogadod az ő feltételeit. B verzió, hogy nem veszed meg és nem síelsz. Az előzőekben felvázolt példák ebből adódóan rosszak, a felsorolt esetek pedig csalásnak minősülnek.
Minden vállalkozó beruházásainál készít egy üzleti tervet. Ismerik a vendégek szokásait, többek között a csúszások számát és így kalkulálják ki az árakat. Persze lehet csalni, de ez oda vezet, hogy egy idő után a becsületesen fizetők fogják a csalók helyett is megfizetni a költségeket.
A kisgyermekeseknek vagy a szűkebb pénztárcával rendelkezőknek pedig javasolnám a pár órára szóló vagy pontrendszerű jegyeket.
Valaki írta, hogy az engedélyed nélkül nem fényképezhetnek le. Ez valóban így van, csak ha nem engeded a fotózást, nincs bérleted. Ők nem kényszerítenek.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.01.29. 11:31
Igen is meg nem is.
Nem átruházható, rá van írva, ez tény. Viszont eleve lehetetlen a bérlet hátraadogatós "játék", mivel időkorlát van a rendszerben. Tehát 1 db. napijegy elvileg az időkorlát miatt maximum x csúszást és felvonóhasználatot feltételez, a lifttársaság szempontjából szerintem eléggé érthetetlen, hogy vajon akkor mi azzal a probléma, ha A személy x/2-t csúszik és felvonózik, majd B személy is ugyanezt teszi, szerintem semmi, csak az üzlet. Leírtam már azt a hasonlatot, hogy ha éhes a négy tagú család, és elég egy db. kilós kenyér négyfelé vágva, akkor minek kellene fejenként egy kilót megvenni?
A másik, hogy - szerintem - a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül nem készíthet rólam hivatalosan képet a liftbódé kamerája, amelyet aztán később felhasználnak. Illetve sapkában, síszemüvegben, állig kabátban szerintem meg nem mondják, hogy ki vagyok, lévén, hogy nem tilos nap közben akár a teljes síruházatot lecserélni:)
Szóval személy szerint nem értem miért ne lehetne átruházni a bérletet.
Emlékszem még az iskolai sítáborokban simán lyukasztottak kettőt a pl. 20-as jegyből ha ketten használtuk, régi szép idők, dehát üzlet mindenek felett.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.01.29. 11:10
A több személy általi használat meg nem feltétlenül párhuzamos használat:) A Mönichkircheni topicban merült fel a kérdés hogy ha egy kisgyerekkel utaznak, úgy csak az egyik szülő tud sielni így is úgy is...egyszóval a bérletet egy adott időpontban csak 1 személy használja....
a párhuzamos használat az én értelmezésemben az lenne ha mind2en átgyömöszölnék magukat egyszerre a kapun...:):)
Köszöntem a figyelmet!:P
SzentesKatalin
161 élménybeszámolót írt
161
15 éve tag
2010.01.29. 11:06
A tobb szemely altali hasznalat egyben parhuzamos hasznalatot jelent.
Nem ertem, miert olyan nehez megerteni, hogy ez igy korrekt, a BKV sem engedi meg, hogy mas utazzon a berlettel, vagy tevedek?
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.01.29. 11:03
Nem gondoltam volna, hogy a normál bérleteket is figyelik. A szezonbérleteket ok, azok többnyire fényképesek. Én is vettem már így kassza mellett bérletet, nem gondoltam, hogy van benne kockázat.
Snow woman, melyik terepen jártatok?
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.01.29. 11:02
Bocsi hogy belekotnyeleskedek, de le szeretném írni a véleményemet:
Több helyen is tapasztaltam ilyet, hogy a jegyet ilyen-olyan okból továbbják, és nem csak síbérlet esetében. Én ezt egy korrekt emberi gesztusnak tartom, mivel senkiben még csak fel sem merül hogy csalni akarna (mint ahogy az eredeti történetben is szerepel, de sorolhatnák még pár példát akár BKV-s berkekből is). Mivel a bérlet nem névre szóló, ezért gond nélkül átruházható (lenne). Szerintem sehol se kérdezik meg a nevedet, vagy írják fel a kabátod színét. Ha ki akarnám sarkítani, azt mondanám hogy ez esetben mindenkinek magának kéne egyenként bérletet venni pl. egy négy tagú társaságban, mert honnan bizonyítják be hogy valaki nem a saját jegyét adja át később a másiknak, ha akkor éppen fizetés is történik....
A csalás lehetősége hogy egyszerre ketten haszáljanak egy bérletet, az időkorlát miatt a kapuknál ki van zárva.
Persze az üzletet nem a kassza előtt kellett volna bonyolítani....
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.29. 10:50
Mindenki egyfajta szabályt tart be. Van aki a sajátját, van aki társaságét. Csak a saját szabályt nehéz egy sítársaságon számonkérni.
Mi eddig a család bérletével jártunk. Szerencsénk volt! Ennyi!
Előzmény: (klaci 82223)
SzentesKatalin
161 élménybeszámolót írt
161
15 éve tag
2010.01.29. 10:42
A tobb szemely altali hasznalat egyben parhuzamos hasznalatot jelent.
Nem ertem, miert olyan nehez megerteni, hogy ez igy korrekt, a BKV sem engedi meg, hogy mas utazzon a berlettel, vagy tevedek?
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.01.29. 09:40
Tudom, hogy így van, de akkor is szemétség. Egy megvásárolt síbérlet adott időtartamra szól. Kizárva a párhuzamos használat lehetőségét (ami tényleg csalás lenne) meg kellene engedni a több személy általi használhatóságot. Tudom, hogy ez bevételkiesés lenne a pályáknak, de ha veszek egy bérletet, hadd döntsem már el, hogy én csúszom le, vagy más. Így lenne korrekt...
Erről egyébként eszembe jut egy, a régi rendszert jellemző mondás:
"Dolgozó népünk kedvenc itala a whisky, melynek fogyasztását választott vezetői által gyakorolja".
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.01.29. 00:19
Ez tényleg így van, tilos a bérlet átruházása. A műszakilag fejlettebb síterepeken ez így megy, ezt már tárgyaltuk itt is:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=1502

Jól értem, hogy megvettétek a 'legális' :) bérletet és a hamisat is cipeltétek magatokkal?
Előzmény: (snow woman 82199)
snow woman
9 élménybeszámolót írt
9
14 éve tag
2010.01.28. 23:49
Kedves Sí-társaim!

Gondoltam megosztom veletek a tegnapi síelős sztorimat. Elsősorban
azért, hogy ti az én hibámból tanuljatok, ne a sajátotokéból,
másodsorban, azért, mert jó sztori, s így utólag már én is csak
nevetek rajta.

Szerdán elmentük 2 sí-társammal síelni, egy napra. 10 óra körül mikor
odaértünk a kasszához, két magyar árulta a 4 napos bérletét, aminek
aznap, volt az utolsó napja. Ezt le is ellenőriztem a dátum stimmelt a
bérleteken. Mondták, hogy hamarabb haza akarnak menni, mert a gyerekük
lebetegedett. Az egy napos síbérlet ára 34,5 Euró. Azt mondták a
kettőt odaadják egy áráért. A sí-társam odaadott az egyiknek 20 eurót,
s én is nyúltam a pénztárcámhoz, hogy odaadom a maradékot, mire ők,
mondták, hogy nem kell, s már el is húztak. Mondjuk mindez a kassza
előtt zajlott.

Csúsztunk egy jó párat, a bérletekkel nem volt semmi gond. Negyed egy
után néhány perccel akarunk menni a felvonóhoz, engem át is engedett a
gép, de Gabinak sípolt egyet, s pirosan villogott, s nem engedte át.
Erre egy nagy darab nő kijött a felvonó melletti kisházból. S közölte:
Closed!!!!

Gabit behívta a faházba, s mutatta neki a róla készült, illetve a
pasiról készült felvételeket(akitől a bérletet vette) a számítógépe
monitorán, amint halad át a zsilipnél, s magyarázta, hogy nem lehet
átruházni a bérletet.

Közben én is odamentem, mert már nem tudtam elképzelni, mi lehet, na
persze sejtettem, hogy valami nem klappol. Erre a nő elkérte az én
bérletemet is, s erre büszkén mutatja rólam is a felvételeket. Persze
azt is letiltatta rögtön. Hiába magyaráztuk, hogy nem akartunk csalni,
mert akié a bérlet volt az már hazament, s nem egyszerre használjuk.
Követeltük, hogy mutassa meg, hol van az leírva angolul, hogy nem
lehet átruházni a bérletet.

Mutatta, hogy a bérlet hátulján rajta van németül, s a
bérletpénztárnál, egy nem túl feltűnő helyen ki van írva angolul is.
Ezután kénytelenek voltunk venni egy-egy félnaposat 27,5 fél euróért.
S miután megvettük akkor jutott eszünkbe, hogy a nő lenyúlta még a
visszajáró kauciót, két eurót is azzal, hogy a bérletünket elvette. Na
persze én visszamentem és elkértem tőle. Mindketten beraktuk a
kabátunk zsebébe, h majd nap végén visszaváltjuk. Mikor a következő
felvonózásnál megyünk a zsiliphez egy másik felvonóhoz Gabinak megint
besípolt nekem is ezúttal, de engem átengedett. Na persze rájöttünk
rögtön, hogy a letiltott bérlet volt a lúdas . A pénztáros meg csak
nézett az üvegablakon néhány méterről. Gabi megmutatta neki a jó
bérletét, na persze, a pénztáros csak nézett csodálkozva, hogy mi van,
meg nézte ő is a kamera felvételeit. Mivel nem volt kedvünk még egy
cirkuszhoz, Gabi átlépett a zsilipnél, s mentünk tovább, s a következő
körnél lecsúsztunk a pénztárhoz és leadtuk a rossz bérleteket.

UI: Szerintem elég felháborító! Mégjó hogy nem bűntettek meg. Tisztára
úgy éreztem magam, mint itthon a bkv-n. Bár én mindig bérlettel
utazom.
Sokaktól hallottam, hogyha elutaznak 6 napra síelni, ketten
használnak egy síbérlete. Na persze nem egyszerre, hanem felváltva.
Mért ilyenkor inkább 6db egynaposat kéne vennijük?


Volt valakinek hasonló sztorija mint nekem?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.