Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Alpinos Szekció

ÜZENETEK (60)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2011.01.14. 07:10
Amennyire kiveszem (sajnos az én fejembe csak angol és francia nyelvet vertek) leginkább azért válik meg tőle, mert nem tud elég időt tölteni a pályán ahhoz, hogy megérje fenntartani. A leírás alapján nem tartja túl mozgékonynak a cuccot, de stabil. :)
+100 öjróért a kötés is megy vele. :)

Viszont nem akarlak elkeseríteni, de ennek úgy fel fog szaladni az ára mint a szél, és még hátra van 9 nap. :(
Előzmény: (gyf 103845)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2011.01.14. 05:09
Ide süssetek, mit találtam az e-bay-en:

http://cgi.ebay.at/Virus-X-trem-Carver-169-2010-/260720472243?pt=Sport_Snowboarding_Snowboards&hash=item3cb426b0b3

Ha minerel sporttárs lefordítaná, miért is akarja eladni a tag, azt megköszönném.
Most 1 EUR-on áll, de olyan 400 lesz a vége, ha jól saccolom!
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.04.12. 11:47
Pénteken még megsétáltattam az alpinlapot Zugspitzén. A kék pályák végig jók voltak, csak alig van lejtésük az utolsó harmadban, délelőtt a pirosak is tetszettek. Délutánra viszont már eléggé széttúrták őket, és alpinnal nekem még nem nagyon megy a buckás pálya. Viszont láttam egy lányt egy F2 Silberrel, olyan race carvingot nyomott, hogy húúúú. A feneke lent a havon, két kézzel a hó felé nyúlva, nyammm... Őt hidegen hagyták a buckák.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.03.18. 18:16
: ))
Azért ha összejön az az április, oda 2 db lécet viszek : )
Előzmény: (minerel 87739)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.17. 22:39
Jaja arra gondoltam amit írtál.
Amióta utoljára láttam Koty-t boardon azóta óriásit fejlődött. Megállíthatatlanul megindult az evolúció csúcsa felé:-)
Előzmény: (gyf 87729)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.03.17. 21:17
Hajrá Koty! Menni fog ez!
Szerintem Minerel az előredőlés alatt a kissé görnyedt tartást értette! Ez javulni for idővel!
Határozott pozitivum, ahogy becsúsztál egyenesen a felvonóhoz! Nekem az ment a legnehezebben!
Deréktől lefele határozottan szépek a kanyarjaid!

Csak így tovább!

Egy kibic, akinek...

PS: Én még nem láttam magam videóról...
Előzmény: (Koty 87656)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.03.17. 20:30
Amúgy ez nem is hülyeség, a mozgás alapjait lehet a szőnyegen gyakorolni, csak legyen hova kapaszkodni. Én két ajtófélfa között próbálgattam anno.
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.03.17. 18:05
Kösz a tanácsokat, majd gyakorlom - egyenlőre a szoba szőnyegen :)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.17. 16:05
Szerintem ugyarról beszélünk:-)
Előzmény: (Trailrider 87701)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.03.17. 15:58
Én viszont pont azt javallanám, hogy, amikor orrélre rakod, ne hagyd hátul a feneked. Így lábszárból próbálsz élezni, de a súlypontod túlságosan hátul marad. Nyomd a csípőd a hó felé, ezzel automatikusan jobban élre emeled a lapot - jobb lesz az éltartásod - egy lépés a szépen kivitelezett fordulók felé, és kritikus szempont jeges pályán.
Előzmény: (Koty 87656)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.17. 12:32
Talán az áprilisi Kaprun befigyelhet még.
Jó videó:-))
A testtartásra figyelj, ne dölj előre annyira illetve súlypont az elől lévő lábon:-) de tetszik, hogy nem csipőből dobálod át a lapot.
Előzmény: (Koty 87656)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.03.16. 21:53
A hétvégi gyakorlásom:
https://sielok.hu/video/818139/

Úgy érzem, mintha a halovány-világoskék board ikonom, kezdene világos-rózsaszínes árnyalatokat felvenni.
( egészséges önbizalom :D )

Minerel: Mikor megyünk bóóórdozni?
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.10. 20:30
Hurrá! csak beszivárognak a kollégák erre a fórumra is:-)
Előzmény: (lakotars 87144)
lakotars
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2010.03.10. 18:48
Sziasztok, bejelentkezek én is. Lelkes alpinos vagyok, több mint 10 éve igyekszem a deszka élén közlekedni. Jelenleg egy F2 Silberpfeil meg egy szintén F2 Speedster RS van a fegyvertárban.
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2010.03.08. 19:36
Hát én sajnos már kiöregedtem az alpinból, bár a szerkóm még megvan (F2 V-qualizer 176-os), de 3 éve nem volt rajtam idén és tavaly már magammal sem vittem. Most már csak irigykedve olvasom a beszámolóitokat. Nézni viszont nagyon szeretem. A Magyar bajnokságon ott a helyem. Tavaly sajnos kihagytam, de az idén megnézem a paralelt.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.03.08. 09:36
Üdvözlünk az alpinos szekcióban!

No persze, Chopok-Dél = puha cucc, mi más.
Nagy a szám, de még nem jártam ott, csak szeretnék.
Szóval, ha megjön oda a nagy hó, kérnénk egy riasztást!
Mindemellet folyamatosan figyelem az idevonatkozó topicot is!

F
Előzmény: (Trailrider 86803)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.03.07. 19:50
Én tavaly álltam először alpinlapra, egy nekem túl rövid és puha F2 Roadsterre. Meglehetősen kis kötésszögekkel, túlságosan softbootos mozgást erőltettem rajta. Aztán ősszel beszereztem egy 172-es lapot. Kis olasz manufaktúra terméke, közepes esztétikai állapotban. 12 m-es rádiusz, de elég kemény. Nem sokat mentem vele, Saalbachban két délelőttöt töltöttem rajta, nem sikerült igazán ráérezni, viszont legalább sikerült levetkőznöm a softbootos mozgást. Volt egy-két igazán jó lejövetel, főleg az első nap utolsó körei, de ettől eltekintve elég bénázósra sikerült. Szerencsére találtam egy olyan pályát, amin délelőtt alig megy valaki, leszámítva néha egy-két gyerekkígyót. Szóval én lettem a saalbachi gyerekkígyók réme :)

Ja, igen, Chopokra én is úgy várom a havat, mint a messiást, bár ha végre megjön, szerintem nem az alpinlapot viszem majd :)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.05. 20:23
Hiánypótló topic, remélem hasznos lesz és nem csak ketten beszélgetünk itt:-)
A lapom nem mai gyerek úgy örököltem meg.
Méretei:237-188-232 11m rádiusz. Jó nagy kötésszög kell hozzá.
Kicsit rövid, lehetne hosszabb is. Nagyon jól fordul de kemény így hamar büntet.
Kötésként egy FAST fém step-in használok. Előtte egy ugyanilyen márkájú de jórészt műanyagot tartalmazó kötés volt fent ami el is repedt egy kreischbergi túrán.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.03.05. 11:37
Korábban Minerel kolléga feltette a kérdést, kipróbáltam-e a frissen beújjított F2 Speedster GTS deszkámat, íme a válasz:

Igen, feb 24-én este Visegrádon, mint irtam az Index forumon.
Alapvetően tök jó volt, persze minden a lehető leglazább beálltásban.
Volt néhány röhejes borulásom is. Bélapó tanácsait felhasználva gyorsan tudtam csatolni.
Ahhoz képest, hogy alpin deszka, nem éreztem túl merevnek, viszont könnyebb és evvel együtt is merevebb, mint az eliminator. Az hogy könnyebb, csak érzésre ment mérés nélkül, tehát a puha baki+puhakötés+Eliminator deszka vs GTS deszka+alpin kötés+alpin baki.
Az én harmat tudásommal is hamar összeszoktunk.
Ami jó volt, de ezt már más is leirta, a meredek kötésszög miatt itt már nem lábujj és sarokél van, hanem előreterhelsz és döntesz jobbra-ballra.
Nagy élmény! Ha ez a pár óra megelőzhette volna a Praebichl-i túrát, biztos, hogy nemcsak sielek, de ott, akkor a si nyert, a közös csúszás a fiammal többet ért. A mai alpin tudásommal már tudnám követni deszkával.
Mikor az indexen tárgyaltuk mi is kéne nekem, Lakótárs kollégát biztatták, adja el az ő GTS-ét. Ugyanolyat vettem mástól, mielőtt még részénta magát az eladásra.
Persze nem rábeszélni akarlak, de ha OT-be is az eliminatorral mentél, lehet, hogy rádférne egy ilyen GTS...
Meg persze ezt is kipróbálhatod, ha úgy alakul.
Összességében nem véletlen, hogy a GTS-t mondják az alpin kezdőlapjának. Már alpinos, már keskenyebb, csak 20cm a dereka, és minden hasonlóan működik, mint egy hardcore alpin deszkán, pl mint a Speedster RS, Silberpfeil, de azért toleránsabb. Szóval jó választás volt, ezúton is köszönet VAU és Zsuri szaktársaknak a jótanácsokért.
A kutya még nem ette meg a telet. A bigdéj még hátravan Chopok-Délen, oda még le fog esni a hiányzó 80cm...


Erre válaszolta Minerel:
OT-n Először egy puhalap volt rajtam de az nagyon szar volt ezért lecseréltem eliminátorra az azért jóval stabilabb volt. Alpinban nekem egy Hot Blast van de mi még nem vagyunk annyira összeszokva:-) Még be kell törni csak én is úgy vagyok, hogy ha olyan a társaság és a hóviszony és rövid ideig vagyunk a terepen akkor sajnálom az időt a tanulásra....de jövőre több időt szentelek rá na meg remélhetőleg személyedben lesz hozzá alpinos társ.:-)

Válaszom:

Úgy legyen! Csak összejön!
A HOT Blast milyen paraméterekkel rendelkezik?
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.03.05. 11:35
Úgy tűnik, Minerel kolléga és csekélységem személyében két aktív fórumozó is erőteljesen érdeklődik az alpin stílus iránt.
Ide várom a többi alpin deszkást is, ötleteljünk.
Tudom, van egy nagyszerű topic az Indexen, de ennek a fórumnak az elérése, kezelése egyszerűbb.
Ha valaki most térne át puha cuccról keményre, bátran kérdezzen, elméletben jó vagyok! Jelige:"Tapasztalatot adok veszek!"
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.