Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Bachledova Dolina - Bachledka - Jezersko
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Strachan Panzió - wellness hotel közvetlenül (50 m) a Zdiar/Strachan sípályák mellett
ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2019.02.06. 20:56
Hétfőn sieltünk itt a gyerekekkel. Harmadik nekifutásra sikerült, a megelőző két nap (SZ-V) nem ment a kabinos a szél miatt (bár lent egyáltalán nem tűnt viharosnak), szombaton fel se rakták a kabinokat, vasárnap fent voltak, de állt a lift. Érdemes megnézni az aktuális infót, mert ha nem megy a kabin, akkor a Bachledova dolinai oldalon 2 kisebb pálya van csak.
A pályák sem voltak túl jók: az előző két napi plusz fokok után hétfőre keményre fagyott az alap, kellett a jó él, és viszonylag gyorsan elkezdtek kialakulni a "kristálycukor" buckák.
A kabinos melletti kék pálya még úgy-ahogy használható volt (lefelé csúszva pálya mellett jobbra az erdőben viszont vannak jó kacskaringós utak), illetve a frankovai új csákányos melletti széles piros (ezen jó tempót lehetett carvingolni), de a Jezersko felé eső piros ill. fekete pályák nem nyújtottak nagy élményt, főleg szlovák és lengyel barátaink situdáshoz képesti bátorsága és sebessége mellett.
Összességében 1-2 napra megteszi, de szerintem inkább Kelet-Mo-ról, Budapestről (Zuglóból) nekünk 4.5 óra volt az út mindkét irányban (oda Miskolc felé, sok autópálya, de +100 km, vissza Besztercebányán keresztül rövidebb, de vagy 200 km autóút), ennyi utazási idővel Hochkar pl. összességében szerintem jobb választás, és gyerekekkel nem is drágább.
A kabinos aljánál lévő étteremben viszont nagyon izletes pizzát készitenek, ajánlott kategória.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2019.01.13. 10:24
Mi is ezt a terepet választottuk tegnap(jan.12.-én, szombaton), és nem bántuk meg. Óriásit síeltünk.
Miskolc felől indultunk 4 fős csapattal, Rozsnyó, Dobsina, Poprád Bachledova útvonalon. Az út végig száraz volt, mert Szlovákia középső részén alig esett hó. 10 óra után érkeztünk meg, de már a nagy méretűre bővített parkolóban alig volt hely.
Először próbálhattuk ki az új 10 üléses gondolát, ami nagyon kényelmes és gyors volt a régi háromszemélyes libegő után. Szükség is van a nagyobb szállító kapacitásra, mert reggel kialakult egy pár perces sor, hiszen a hegytetőre csak ezzel az új kabinossal lehet feljutni. A beszálló rész egy kissé szűkre sikeredett, így a feltorlódó tömeg miatt kissé nehéz az átjutás a kapukon. Itt vigyázni kell, mert amikor a kapu érzékeli a mágneskártyát, akkor azonnal át is kell lépni a kapun, mert különben lezár, és egy ideig nem enged átlépni. Az átlépés viszont nem egyszerű, ha állnak az ember előtt. Az egyikünk így járt.
A tetőn azután már szétoszlik a tömeg az északi oldal (Tavas) és az újonnan épített Frankova irányába menő pályákra.
Az időjárás, ha nem is volt tökéletes, de azért inkább jó volt, mint rossz. Néhány fok mínusz, a tetőn egy kis szél, borús idő, néha ki-ki bukkanó napsütéssel. A pályák kifejezetten jók voltak, sok természetes hóval. Csak a meredekebb részeken kotródott le, pl. a 3-as fekete pálya alján, de az sem volt veszélyes.
Az új frankovai pálya (8-9)nagyon kellemes, egyenletes lejtésű, oktatásra kiválóan alkalmas. Valójában ez egyetlen széles pálya, a középvonalba telepített forgatható hóágyúkkal. Ez a pálya azért is hasznos, mert a többi pályáról elviszi a kezdő csoportokat. Apró hátránya, hogy kissé oldalra lejt a terep a csákányos felvonó alatt is, így fölfelé is fárasztja a combot. Ez a kis oldallejtés lefelé menetben egyáltalán nem probléma.

Szóval jól sikerültek az utóbbi évek fejlesztései. Ha így folytatják, Szlovákia egyik legjobb síterepe lehet Bachledka. És még van lehetőség további fejlesztésre.
doki1964
11 élménybeszámolót írt
11
8 éve tag
2019.01.06. 11:41
András barátommal tegnap (január 5.) meglátogattuk a síterepet, mert kíváncsiak voltunk az új 10 személyes Leitner kabinos felvonóra és a pályákra. A navigáció szerint 332 km-re van Debrecentől, mi ezt az utat kb 4 óra 20 perc alatt tudtuk megtenni az útviszonyok miatt.

Poprádig a szlovák autópálya most is teljesen rendben volt a hóesés ellenére. Poprád után a szokott 66-os főúton mentünk végig (kis kerülő) az utat takarították, kicsit havas, de járható volt. A Bachledova völgyben az utat (kb. 600 m) letolták, de csúszott, hólánc nélkül lehetett menni.

Beérve látszott hogy az elmúlt napokban nagy havazás volt, aznap délelőtt is végig esett, így a pályák állapota nem volt tökéletes, a friss porhó 11 órára össze lett túrva ahogyan növekedett a sízők száma. Ennek ellenére a még élvezhető kategória maradt (nem vagyok nagy buckasíző).

Az új kabinos szép és kb. 6 perc alatt teszi meg a másfél km-es távot. A többi lift (1 négyülős tatralift, 1 csákányos és 2 korongos) is tette a dolgát, de lassabban. Szombat lévén a parkolók megteltek, de ennek ellenére egyik liftnél sem kellet 2 percnél többet várni.

A völgybe visszatérő 1800 m hosszú pálya "világos" kék, kezdőknek való. A 4-es (+ 7 -es kerülő rész) pálya (Jezersko felé) kellemes piros, a párhuzamos 3-as fekete is jól síelhető (inkább piros-feketének mondanám) az alja egy kicsit munkásabb.

Nekem a 8-as (Franková felé) volt a kedvencem, 950 m hosszú nyílegyenes és széles piros, az alján olyan konténeres büfével ahol csapolt sör és egyszerű ételek kaphatók.

A pályán és mellette is több hagyományos, kisebb szlovák koliba és büfé van. Az alján pedig ott áll a Hotel Bachledka ami színvonalas helynek tűnik az étterem és a mellékhelyiség alapján.

A jegyár (mi 6 órásat vettünk 22,50 EUR + kaució) nagyon méltányos a nyújtott szolgáltatás fejében.

Kellemes kis sítetep ez rövidebb kiruccanásra és véleményem szerint az infrastruktúra alapján kiemelkedik a hasonló méretű szlovák pályák közül.
IMG-20190105-1533342.jpg
IMG-20190105-1536102.jpg
IMG-20190105-1256382.jpg
IMG-20190105-1330382.jpg
IMG-20190105-140029.jpg
IMG-20190105-153441.jpg
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.12.06. 08:51
Éppen így gondolkodtam én is. Sokat járok erre a környékre, és ha több pályára is érvényes lenne a szezonbérlet, akkor tényleg megérné megvenni.
Így marad az, hogy nem veszek szezonbérletet, és ha több napra megyek, akkor a többnapos jegy jó lesz a többi pályára is. Így lehet mozogni a pályák között, ha drágábban is.
Előzmény: (csemmyboy 202199)
csemmyboy
54 élménybeszámolót írt
54
13 éve tag
2018.12.03. 22:53
Mondjuk azt én sem értem, hogy a TatrySki szövetség, aminek Bachledova Dolina is a tagja, miért nem csinált szezonjegyet a több terepre,mert azt vettem volna, azon okból kifolyólag, hogy ne mindig Bachledován legyek -bár nagyon szeretem ezt a helyet (is), csak úgy egy többnapos ottléten biztos átmentem volna lengyel barátainkhoz
Előzmény: (magnum56 202146)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.12.01. 11:04
Pedig szép lett volna egy szezonra szóló régióbérlet 149 euróért.
Na nem baj, így sem drága annak, aki sokat jár ki Bahledovába. Nekem is az egyik kedvencem, és én is Barcikáról járok ki.
Előzmény: (csemmyboy 202142)
csemmyboy
54 élménybeszámolót írt
54
13 éve tag
2018.12.01. 05:56
Sajnos igy van, ahogy írtad. A többi pályára csak a több napos jegy érvényes.
Előzmény: (magnum56 202128)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2018.11.30. 14:41
Hogy van ez a szezonbérlet pontosan?
A szezonbérlet nem érvényes a többi pályára?
Csak a napijegy és a többnapos jegy?
Előzmény: (csemmyboy 202118)
csemmyboy
54 élménybeszámolót írt
54
13 éve tag
2018.11.30. 00:37
Ha valakit érdekelne még tud venni szezonjegyet december 1-ig 149€ -ért. Én Kazincbarcikáról fogok járni, de ha van környékbeli sporttárs összebeszélhetünk pl. közös utazások, szállás, egyéb ügyekben. Üdv: Jani
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.11.14. 08:53
Nem lehet, hogy 14 €-ért véletlenül 30 napos szlovák matricát vettetek? A 10 napos ára továbbra is 10 €, akármelyik hivatalos oldalon nézem (pl. https://www.ndsas.sk/en/charging/electronic-vignette ).
Előzmény: (JTL 196556)
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2017.11.13. 18:32
Hajtott bennünket a kíváncsiság,hogy állnak a fejlesztésekkel Lengyel barátaink. Hó hiányában túrabakancs, hátizsák gyerünk. Szállás Penzione Bayern " Zárban "remek hely Magyarul beszélő tulajjal. Ez évre a fejlesztés a túrázóknak szólt, fenyők közé épített palló ösvény, és egy bazi nagy kilátó.Az A jelű felvonó a következő szezonban már a múlté lesz, elkezdték az tartó oszlopok alapozását. A kilátó látogatás fizetős, kutyákat nem engedik be,aki esetleg vinné a pajtiját. Egyébként erősen készülnek a szezonra, pálya tisztítás, karbantartást szombaton is végezték. Sajna a tíznapos pálya matrica 14 euró lett.
IMG-20171111-141247.jpg
IMG-20171111-112519.jpg
igazi pályaszállás
kék nyolcas
IMG-20171111-141852.jpg
IMG-20171111-142402.jpg
IMG-20171111-142545.jpg
IMG-20171111-142906.jpg
IMG-20171111-143135.jpg
IMG-20171111-143358.jpg
IMG-20171111-144500.jpg
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2017.02.18. 09:32
Nem kell megijedni teljesen kezdők oktatásától Bachledovan.
Nem egyszer csináltam. Ellenlejtő nem szükséges. A lejtés kezdők oktatására rendben van. Igaz, amit a szomszédos terepekről írtak a sporttársak, de ha nem akarjátok a csoportot szétszedni, akkor is teljesen rendben van a terep. Oktató legyen veletek. Ő majd lerendezi a többit.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2017.02.18. 05:20
Üdv!
Köszönöm a válazokat, az alternatívát is.
Sokat segítettetek. Keresgélek még, meglátjuk mi jön össze.
Sok havat, jó csúszást a szezon végére.
;-)
Paganini
48 élménybeszámolót írt
48
13 éve tag
2017.02.15. 23:43
Kedves vh!
Szerintem nullkilométeres kezdők léchez szoktatásához nincs alkalmas (nyugodt, kockázatmentes) terület Bachledova dolina síközpontban, a hegytető tekintetében egyetértek magnum56 véleményével. Vagyis kb. 5 km-en belül van 2-3, erre alkalmasabb terep.
Nézzétek meg például Monkova-dolinát, az alábbi videoban az is látszik, hogy ott éppen egy kezdő csoportot oktatnak:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Honlap:
http://www.magurahotel.sk/sk/lyziarske-stredisko
Zdiar-Strednica is alkalmasabb lehet, lásd ezt a cikket:
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/zdiar-atadtak-a-negyszemelyes-uloliftet-a-heten/
Előzmény: (vh 193998)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2017.02.15. 09:35
Szia vh!
Bachledka síterep ideális középhaladó és haladó sízők részére. Teljesen kezdők számára azonban szerintem nem. Igaz, hogy van kezdőpálya 3 is. De a két alsó (az E és H jelű felvonók mellett) nem rendelkezik biztonságos kifutóval (sík vagy ellenlejtős végszakasz), ami a teljesen kezdőknél probléma lehet.
A felső kezdőpálya (D jelű felvonó mellett) meg azért problémás, mert ehhez a teljesen kezdő gyerekeket fel kell vinni a libegőn, majd vissza is kell hozni őket. Bár a libegő jó, van gyorsító szőnyeg, figyelmes személyzet, mégsem egyszerű teljesen kezdők esetében.
A felvonók egyébként jók a kezdő pályák mellett, megfelelnek arra, hogy a kezdők megtanuljanak felvonózni.
Hóágyú van bőven, az utóbbi években nem fordult elő, hogy ne lett volna jól síelhető hó a pályákon, még a hószegény években sem. A pályákat kitűnően kezelik.
A hüttékben az árak közepesek. Van a pálya alján egy nagyobb étterem, ez kicsit drágább, de van mellette egy olcsóbb és a tetőn lévő sem drága. Egy Bolonyai spagetti 3 euró, de van hotdog, tócsni és pizza is. Viszont juhtórós sztrapacska hiányzott az étlapról, amikor legutóbb ott jártam. Kultúrált WC van a pálya alján és tetején is. Van síkölcsönző is. A parkoló közvetlenül a pálya mellett van.
Annyi biztatót még tudok mondani, hogy ettől a sítereptől néhány kilométerre van még 2 terep Zsgyárban (Zdiar), ami teljesen kezdőknek is megfelelő. Azok is elég hóbiztosak, és jók a felvonók, de a haladóknak kevésbé ideálisak. Ha meg lehet osztani a csoportot a pályák között, akkor mindenkinek megfelelő lehet.
Előzmény: (vh 193998)
csemmyboy
54 élménybeszámolót írt
54
13 éve tag
2017.02.13. 12:30
Szia! Szerintem ez egy jó választás a gyerekeknek. A teljesen kezdőknek a baloldali tárcsás (E jelű) vagy a hegy tetején lévő szintén tárcsás felvonó (D jelű) ajánlott (az A jelű 3-as beülős lassúcska liftből jobbra kicsúszva elérhető). A hosszú kék 1-es pályán van egy meredek letörés, amitől megijednek a gyerekek. Ha már csúszkáltak párat és megszokták a sílecet, akkor gond nélkül menni fognak lefelé :-), A 8-as nem kezelt, a 7-es vége nem kék, viszont a 9-10-es pályák inkább jók tanulni, elég szélesek.
A terep hóágyúzható, azzal nem hiszem, hogy gond lesz.
Mostani hütte árakat nem tudok neked mondani, de 3 euró volt egy lángos a fenti hüttében tavaly és 2,5 volt egy sör, 1,5 egy forró csoki.
belépőárak és bővebb infot találsz itt: http://bachledka.sk/zima/informacie/cennik/

Sikeres szervezést és jó szórakozást kívánok
Előzmény: (vh 193998)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2017.02.11. 11:33
Üdv!
Aki jól ismeri a terepet, azoktól várok hozzászólást.
Iskolai csoportos síelést tervezünk. A csoport nagyon összetett, vannak abszolút kezdők, középhaladók és haladók is. Mit gondoltok, milyen a terep egy ilyen csoport részére? Van olyan hely, ahol a kezdők léchez szoktatását meg lehet oldani gyenge lejtésű helyen a forgalomtól távolabb? A tanuló pályákon milyenek a felvonók? Van-e hóágyú? Mi van akkor, ha kicsit kevesebb a természetes hó? Előre szervezett foglalás esetén nem mindegy, hogy milyen esélye van a csúszásnak. Elég nagy baj egy hómentes szezonban, ha beesünk 50 fővel és nincs műhó sem.
Minden vélemény jól jön, a hütték és az árak is érdekelnek. Előre is köszönöm az infókat.

Jó telet!
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2016.12.17. 21:46
Ma ismét jártunk Bachledka síterepén, és nagyon jót síztünk. A tavalyi évhez hasonlóan ismét itt kezdtük meg az idényt, és nem bántuk meg. Az 1-es hosszú déli kék pálya, a 2-es tanulópálya, a 3-as északi piros, a 4-es északi fekete, és a 7-es pálya működött. Kissé kemény volt a hó de jég sehol sem volt. Kb. 30-40 cm hó van a pályákon, ebből kb. 10 cm természetes hó. Működött mindkét libegő, és a tanulópályák melletti tányérosok is.
Az idő tökéletes volt a sízésre, a hőmérséklet kevéssel fagypont alatt, gyenge szél, és szép napsütés. A pályákon meglepően kevesen voltak. Sorbanállni egyáltalán nem kellett, a libegőn minden második, harmadik széken ültek.
Jó zene szólt egész nap, 13 órától pedig szabadtéri disco táncos lányokkal.
A weblapjuk szerint jelenleg pénteken, szombaton és vasárnap tartanak nyitva.
Ismét bebizonyosodott, hogy ez egy remek kis síterep, amely kiválóan megfelel egynapos sízésre, de ha minden pálya működik akkor akár 2-3 napot is el lehet itt tölteni anélkül, hogy unalmas lenne.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2015.12.20. 14:03
December 19.-én, szombaton voltam itt. Kicsit meglepődtem, mert kb. 3 éve voltam utoljára, és azóta nagyon sokat változott a terep. Nagyrészt előnyére, kisebb részt hátrányára.

Kezdjük a hátránnyal. A síterepet szétválasztották, 3 pályát leválasztottak róla. Erre a részre külön bérlet kell.

Előny viszont, hogy építettek két új pályát Furkota irányában egy csákányos felvonóval, hóágyúkkal. Ez ellensúlyozza a leválasztás miatti területcsökkenést. Új parkolót építettek, kulturált WC-t, információs irodát, bobpályát.

Szombaton még csak két hosszú pálya üzemelt, de ezek igen jól elő voltak készítve. Délig kitűnőek voltak, délutánra egy kicsit kásásodtak. A reggeli köd délre felszállt és így napsütésben élvezhettük a jó pályákat. Kevesen voltak, sorban állni egyáltalán nem kellett.

Szóval érdemes volt elmenni.
Lívia Förgeteg
2 élménybeszámolót írt
2
9 éve tag
2015.01.26. 20:25
Mi a múlt héten voltunk síelni Zdiarban. A kipróbált pályák között volt a Bachelova Dolina is. Elsőbb azonban a szállásunkkal kezdeném. A Panzión Safranban voltunk elszállásolva. A kaja kiváló volt (1 hét alatt híztam vagy 3 kg-t :D), a szoba és a hozzá kapcsolódó fürdőszoba is nagyon dizájnos és kényelmes volt. A fűtéssel sem spóroltak, így sosem fáztunk. A tv-ben sok magyar adót is meg lehetett találni, emellett pedig gyors internet is volt. Az egyedüli negatívum max az volt, hogy a pincérek csak szlovákul beszéltek. Angolul sem tudtak, de hála köztük volt egy tolmács is, mert csoportban utaztunk.
A Bachelovára visszatérve a napi felnőtt jegy 24 volt, ami tartalmazta a 2 eurós plasztik kártyát is, amelyet ha nap végén visszaadtál, akkor visszakaptál 2 eurót. A pályák minősége délelőtt nagyon jó volt. 2 óra fele már az összes pálya nagyon buckás volt, nehezen lehetett síelni. A legalsó része a pályának pedig szinte síelhetetlen volt a hókása miatt. A felvonók jól működtek, bár a csákányos nekem személy szerint nem tetszik. A kártyák végig kiválóan működtek (szemben a Strednicai pályával). Sokan voltak a síterepen, de annyira megoszlottak az emberek, hogy sehol sem kellett sorba állni, folyamatos volt a menetel. A Zdiar környéki pályák közül nekem ez volt a kedvencem, bár ez volt a legdrágább, de itt is volt legalább a legtöbb pálya. :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.