Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Autóval megyünk - Autóval kapcsolatos kérdések/észrevételek

ÜZENETEK (337)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.27. 08:22
köszi mindenkinek a tippeket!

Minden nap elgurulok a Szentmihályin, többször hívtam őket, még sose vették fel. El lehetnek havazva. Sajnos én is, nem vettem rá magam, hogy megálljak és bemenjek időpontot kérni.

Régebben Pomázra jártam gumishoz. Egy kedélyes faszi, jól eldumáltunk hátomnegyed órát, míg komótosan feltette mind a négy gumit. Hozzá mindig be lehetett ugrani napközben. Ma már ez se megy, nem esik útba a munkahelyemhez, szabadságot meg nem áldozhatok rá.

Asszem tavaszra veszek felniket és onnantól én cserélem magamnak!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.11.27. 06:57
Csak egy kis számolás:egy szezonban kettőször kell cserélni a gumikat,az öszzesen minimum nyolc szerelési díj azaz szerényen számolva is 8000Ft.Ehhez még hozzáadom az ekkor fellépő várakozást mert mindenki egyszerre akar cseréltetni :):)Egy kis keresgéléssel 3-5ezer/db körül már lehet venni lemez felniket és akkor van kettő garnitúrád.Nincs várakozás,akkor teszed fel amikor akarod és télre szerintem egyébként is célszerűbb a lemez felni.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.11.27. 06:54
legegyszerubb ha vmelyik budapest melletti faluba (erd, diosd, stb) kimesz, ott altalaban 20-30perc varakozas utan azonnal felrakjak. bpn en se kaptam idopontot, kimentem diosdra es 25perc mulva mar teli gumin gurultam.
Fázós
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2008.11.27. 01:25
Ha még aktuális:

https://www.nonstopgumi.hu
XV., Szentmihályi út 68. (M3-asnál)
Tel: 307-3537

Ilyenkor csak bejelentkezésre dolgoznak, de éjjel 2-4-ig általában még szokott lenni helyük.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.26. 23:30
Gum-Ász KFT. Nonstop Gumiszervíz
1037 Budapest
Farkastorki út 1-3.

Két óra sorbanállás.

Nagyszerű.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.26. 23:19
http://ejjelnappalgumi.hu/

Most azt mondják, hogy másfél-két óra a sorállás, és egész éjszaka ez van.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.11.26. 23:12
Sziasztok,

Sajnos kicsit elméláztam és csak Dec. 1. hétfőre kaptam időpontot, hogy a téligumikat feltetessem.

Nem tudtok vmi éjjelnappali gumist Budapesten?

Pénteken gurulnánk Ausztriába..
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.02.14. 15:47
Na jah... a sebességnél a mozgási energia a sebességgel négyzetesen arányos, azaz, ha kétszer olyan gyorsan mész, akkor nem kétszer olyan nagy a mozgási energia. Ez csak akkor fontos, ha megcsúszol, vagy valamivel "találkozol", de akkor NAGYON!
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2005.02.14. 13:03
Érdekes Libella élménye a rendőrök érdeklődéséről.Mi általában mindíg viszünk valamilyen lécet kipróbálásra a sajátunkon kívül.Sőt magamnak szoktam boardot is vinni.Lehet,hogy a rendőr hamar rákérdezne a cucc eredetéről?Ilyet hogy lehet reálisan kivédeni, hogy ne nézzék tolvajnak az embert?
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2005.02.14. 10:05
Sajnos nagyon sokan nem ismerik fel a gumik szerepét az autózásban.Négy tenyérnyi helyen csatlakozik a gumi az aszfalttal és ezen múlik a tapadás ,hogy ez milyen minőségü.Normál esetben ha minden évben cseréled az első gumikat a hátsókkal akkor nagyjából egyformán fog mindegyik kopni,mindegy hogy első vagy hátsó hajtású.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.02.14. 09:17
Sziasztok! Hetvegen szornyu volt hallani hazafele, hogy 5 magyar halt meg Szlovakiaban. Amikor belegondoltunk, hogy elzo nap egy palyan sielhettunk veluk a hideg futkosott a hatunkon.
Az utak tenyleg eleg ramaty allapotban voltak. En csak azt tudom javasolni mindenkinek, hogy teli gumi nelkul ne jarjon sielni. Amit mostanaban meg tobb helyrol hallottam az az, hogy a hatso(altalaban nem hajtott) kerekre kell a jobb gumikat rakni, mert a megpordulesnel, fekezesnel annak van nagyobb szerepe. Kollegaim eppen penteken voltak egy teli vezetesi teszten, ha "rallipilotak" nem is lettek, de elmondasuk szerint arra nagyon jok voltak a gyakorlatok, hogy lassak akar 5-10km/h-as sebessegkulonbsegnek is mekkora szerepe lehet jeges, csuszos uton. Mindenkinek balesetmentes kozlekedest!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.02.11. 22:27
Ricsi által írottakhoz csak annyit, hogy 2 hete Hinterglemmben sima kontroll miatt megállítottak a rendőrök (egyszerre kb. 4 kocsit intettek ki), és a papírokon kívül megnézték a bálnát belülről, a csomagtartót, és a rendőr gondosan körüljárva a kocsit megnézte az összes gumimat is.
Mondjuk a bálna felnyittatását nemigen értetem, mert ugyan megkérdezte, hány db léc van, de nem tudom mit lépett volna, ha kettőnkre 4 db lécet talál netán?
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2005.02.11. 10:26
Téli gumi nélkül közlekedni nagy felelőtlenség télen.A normál nyári gumi már a sima aszfalton rengeteget veszít a tapadásából kb. +7 fok alatt.Ezzel sokkal nagyobb lesz a féktávolság is!!!A téli gumi meg pont +7 fok alatt éri el üzemi hőmérsékletét.Nyálkás havas úton a nyári gumi féktávolsága többszöröse!!! a téli gumiénál.Ausztriában ha télen elakadsz nyári gumival számíthatsz komoly büntetésre a rendőröktől és valószínű tovább sem engednek.Ismerősöm már járt így!a rendőrök bekisérték egy gumishoz és ott vetettek vele téli gumit.A rendőrök nagyon keményen bántak vele,igaz felelőtlensége miatt egy darabig állt az A1-es autópálya forgalma.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.10. 21:56
hóláncot eddig csak egy-kétszer kellett Niederalplon és Unterbergen használni. Téli gumi mégis csak egyszerűbb és jónéhány dolog szól mellette.
Annabergen már elég régóta nem voltam, de ahogy nézegettem az utóbbi években igencsak belehúztak, üléses liftek stb stb. Egyre jobban gondolkozok azon,hogy egy NÖ Wintercardot kéne venni, csak az a kérdés, ki használná e az ember...
Gemeindealpén pl egy ún Alsó-Ausztria B síjeggyel voltunk, amit itthon forintért vettünk meg. S nagyon szuper volt, hisz a kassza olyan háromnegyed 9 körül nyított, de mivel nekünk már megvolt a bérlet, így kb negyed 9kor már az elsők közül voltunk, akik a Bodenbauer Expressel a csúcs felé törtek:) Ráadásul ha itthon veszed meg, akkor -20%al olcsóbb, és ha egy 30 eurós bérlettel számolunk akkor 6 eurót nyersz rajta, s ebből már megvan az egyik hüttében az ebédre való:)
dawn
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.02.10. 20:23
Hatásotokra akkor meggyorsítom a "téli gumi projektet":))
Esetleg van ötletetek, hol lehet jó minőségű téli gumit venni elfogadható áron?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.10. 20:12
háát, azért létezik köztes állapot, amikor havas az út, de a hólánc mégiscsak túlzás, meg kár vele tökölni, a téli gumi pedig felmegy az emelkedőn, és nem mindegy, hogy a nem hajtott kereken milyen gumi van a csúszás szempontjából, meg a tapadási tulajdonságok nagy hidegben szintén jobbak a téli guminál, szerintem ezen nem szabad spórolni, főleg ha síelni jár az ember.

mi is voltunk nyári gumi-hólánc kombóval anno. síelni, de amikor obertauern felé egyszercsak a semmiből ránktört olyan hóesés, hogy percek alatt több centis hóréteg képződött az utakon, igencsak kellemetlen volt félrehúzódni az összevissza csúszkáló autóval hóláncot szerelni, míg a téligumis kocsik "röhögve" húztak felfelé.
dawn
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.02.10. 20:09
Az igazság az, hogy nálunk eddig a hólánc jól bevált, biztonságosabbnak érezzük, mint a téli gumit. Így jártuk meg Zakopanét is igazi téli útviszonyok, havazás, takarítatlan utak, hó közepette, hólánccal.
Másrészt azért valljuk be őszintén, a téli gumi mánia nagyrészt a fogyasztói társadalom kialakulásának tudható be , sokszor hamis biztonságérzetet adva a gkocsi tulajdonosoknak.
Persze mi is processzálunk ezen a dolgon, biztos, ami biztos alapon:))
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.