Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc választás

ÜZENETEK (843)Időben csökkenő Időben csökkenő
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 19:55
Csabor!

Nem vagy buta és ezt még egyszer meg ne halljam! :)))

Ez egy fórum!

Azért jött létre, hogy a hósportokat kedvelők fórumozhassanak.

A kevésbé informált információt kér attól, aki azt hiszi, hogy jó informált, majd egy tanult kijavít mindenkit... és ebből tanulunk sokat... és ez így jó!
Előzmény: (csabor 95070)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 19:48
Hu1zam!

Egyről beszélünk!

Nem az határoz meg egy lécet, hogy milyen nevet adtak neki!

Ha Te 205-210 léccel mentél akkoriban, az bizony az SG kategória, mert nem hinném hogy 16-os rádiusza lett volna!

"huligannal közlöm, hogy nem mindenki használt a carving előtt GS lécet"

Nem ezt szerettem volna kifejezni, hanem azt, hogy a carving forradalom idején a hossz és a rádiusz finoman csökkent, mire elérte a mai klasszikus geometriát. Azt, hogy ki-mikor-mit használt-miután, nem szerettem volna definiálni.

Elnézést!
Előzmény: (hu1zam 95071)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 19:42
Vicc nélkül a válaszok (tudomásom szerint):

- a bolti léceket sílécgyárban gyártják, ugyan úgy mint a "gyári" léceket, de nagyon sok sorozat outsource, example: neves osztrák márka termékén Designed in Vorarlberg, Made in Bulgaria. Amivel semmi gond sincs, mert nem az számít hol gyártják, hanem az hogy ki biztosítja a minőséget. Na de még sem ott...:)

- a "gyári" léceket a gyártól rendeled (vagy az regionális kapcsolat tartódtól (hivatalos viszonteladó alfaj)), vagy nagyon ritka esetben egy-két helyen megmarad raktárról (vannak akik készletet vállalnak be az előrendelési és egyéb (garanciális, visszáru) kedvezmények miatt...)

- ha Te kapsz a gyártól egy szponzorált lécet és nem Bode Miller a neved, akkor az egy bolti promo léc.

- a bolti az bolti, teljesen mindegy, hol/kitől veszed!


U.I.: Tudomásom szerint...
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2010.11.29. 19:41
Miután jól egyetértek Replacival, huligannal közlöm, hogy nem mindenki használt a carving előtt GS lécet. Akkoriban is létezett mindenféle kategorizálás (az más kérdés, hogy a lécek geometriája miatt, azok, a mai ú.n. rekreációsaknál, jóval hosszabbak voltak). Én pl. a '70-es években 205-210cm hosszúval még műlesikló versenyen is mentem... Mondjuk nem volt egyszerű, de a klubnál, anyagiak hijján csak ez jutott...
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.29. 19:39
Butaságom mekkora vihart kavar!
Bár korom miatt én már azt is megengedhetem, hogy őrültnek nézzenek.

Csabor
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 19:31
Halihó Laci!

Először is: tudomásom szerint!

Mi magyarok, nem tudom miért, de "gyári" léceknek neveztük el azokat a mestermunkákat, amiket verseny iskolák/istállók rendelnek versenyzőik számára. Nem (nagyon) szerepelnek a nagyközönség által elérhető reklámanyagokban, termék ismertetőkben, katalógusokban.

Egy szó, mint száz: A GYÁRI LÉCEKET VERSENYZŐKNEK GYÁRTJÁK

Az összes többi "bolti" léc.

Más kategória, forgatókönyv, érzés, funkció, rendeltetés. Ennyi.

A két faj között az egyetlen hasonlóság a design. Semmi más és itt vége is a történetnek.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.11.29. 19:16
Halihó!

Idézet részlet Huligan -tól.

"Még itt az elején fontos megkülönböztetni profi sílécet (gyári) és rekreációs céllal vásárolt hobbi sílécet (bolti)."

Már mondták rám néhányan, hogy nem értem a tréfát. Lehet. De Karinthy Frigyeshez hasonlóan, aki azt mondta híres mondásában: "Humorban nem ismerjük a tréfát", én azt mondanám, síelés témában ne vicceljük el a fontos dolgokat.

EZÉRT VICC NÉLKÜL KÉRDEZEM:
- Hol gyártják a rekreációs céllal boltban vásárolt léceket?
- Hol árulják a "gyári profi" léceket?
- Ha én kapok a gyártól egy sponzorált lécet, akkor az gyári, vagy nem gyári?
- Ha ugyanazt a lécet boltban veszem meg, akkor az bolti, vagy nem bolti?

Egyszerű lélek vagyok szeretem a tiszta, nem félreérthető megfogalmazásokat. Vagy legalább az erre való törekvést. Pl. slalom versenyek (és slalom lécek) voltak a carving előtti időkben is.

Maradok síelős barátsággal:
Előzmény: (huligan 95023)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 19:08
Gyorsan tanulsz!

Ez egy kisötös mára!

Nagyon jól látod! A klasszikus lécek a mai DH és SG kategória, a carving forradalom előestéjén meg GS léceket használtunk! Ma meg a rendszerváltás után az SL a sláger, bár ez termék is allroundosodik (lásd lentebb a jelentését)!

Ha valakit érdekel a sí(technika)történelem, csak annak érdemes ezekkel foglalkozni. Én úgy gondolom, aki szereti ezt a sportot annak mindegy mit adnak a lábára, csak jó legyen...:)))

Mondjuk megnézném magam a Hahnenkammon egy igazi sífutóléccel...:)))
Előzmény: (csabor 95062)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.29. 18:53
Már sok mindent értek.
Ha GS lécem van akkor száguldanék, mint a szél, nem zavarnának annyira a buckák, viszont sokkal jobbnak kellene lennie a technikámnak, hogy kanyarodni tudjak.
Mivel SL lécem van a sebességem nem eget rengető, de kanyarodok mintha ittam volna, nem kell über technikámnak lenni, s jó nagyot tudok esni egy fagyott hódarabon.

Mint mértékadó szakemberek kifejtették a szakágak kialakulása nagyban befolyásolta a lécek nevét. Ha történelmi ködbe vesző emlékeim nem csalnak régen mindenkinek GS jellegű léce volt. Bár azok a lécek szó szerint lécek voltak, s nem voltak tele mindenféle cafranggal, amelyek nagy részéről nem tudom eldönteni, hogy mennyire marketing jellegűek.

Csabor

ui.: talán már a szakállam is kék.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.11.29. 18:29
Úgy látom topikkal együtt szintet is ugrottunk, már nem kisötösért megyünk, ezek érettségi feladatok. :-)

Amúgy a témakörindítú bejegyzést alapul véve ez az egyik legtágabb topik. Érdemes kihasználni.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 17:25
Kedves Wagner Úr!

A válaszok:

- a gyári drágább és menőbb
- sok kategória van
- minden terepen használható
- igen
- nem egyenesen arányosan, de nő
- az MS léc (medium slalom) szerintem, de az átlag síelőnek az már GS, mert hosszabb, mint az SL és lehetetlenül nagy a sugara
- nem zavart, azomban a továbbiakban ajánlom a https://www.google.hu és a https://www.wikipedia.org című oldalakat.

Üdvözlettel: Huligan
Előzmény: (AAron 95028)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.29. 16:45
Kedves Huligan!

Szeretném megérdezni Öntől, hogy miben különbözik a gyári és a bolti versenyléc?

Hány kategória létezik?
Mi az, hogy allround síléc?


Illetve, hogy, ha az alaptétel az, hogy egy bizonyos hosszhoz, bizonyos fordulósugár tartozik, az már behatárolja, hogy SL vagy GS sílécről beszélünk.

A GS pl.: 200 hosszú R=21
Sl pl: 165 hosszú R=13

Tehát egyenesen arányosan nő a fordulósugár a hosszal, GS tekintetében?
A feleségemnek 170 hosszú síléce van, 18m sugárral, az GS síléc?

Kedves Huligan, ne haragudjon, hogy buta kérdéseimmel zavartam.

Tisztelettel

Wágner Úr
Előzmény: (huligan 95023)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 16:32
Kedves Csabor!

A sí sportban a technika fejlődésével kialakult a lécek kategorizálása. Ezeknek a kategóriáknak az elnevezése szoros összefüggésben van a versenyszámokkal.

Még itt az elején fontos megkülönböztetni profi sílécet (gyári) és rekreációs céllal vásárolt hobbi sílécet (bolti).
Előzmény: (huligan 95021)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 16:25
Jelige Csabor okosítása!!!

Csabor írta:

"Gorcsev Iván mondta: Uram köpjön le, de magyarázza meg...
Nos én is hülyén fogom vedelni az ágyas páleszt, ha nem magyarázzátok meg miről van szó.
Nem értek a sílécekhez, így a GS, s egyéb nyalánkságok (?) nekem semmit sem mondanak. Amikor lécet választottam úgy viselkedtem mint a nők, jól nézett ki, tehát megvettem. Később valaki azt mondta, hogy nagyon jó, a sítudásomhoz passzoló lécet vettem.
Néhány órát töltöttem mindenféle bogarászással de nem lettem okosabb. Eddig is csak azt tudtam milyen a carving léc, s most is azt tudom.
Ki tudtok okosítani, vagy igyak inkább?
Csabor"
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 16:22
Nem nyitok új topikot, hanem nemes egyszerűséggel használom a már meglévőt!
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.10.29. 21:51
Ja, ideje visszajönni a sűrűjébe....
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.10.29. 17:55
Látom elvagytok....:-D
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.10.28. 22:22
délután fél négy
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.10.22. 12:33
Írásjel próba egy,kettő,három.Sikerült jeeeeeeeeeee!! :D:D
Előzmény: (Agent 91139)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.22. 11:51
A "kérdés" ismeretében nem tudok belekötni a válaszba, univerzális:)
Előzmény: (Szab 91217)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.