Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Oxigényes víz vs ágyaspálinka

ÜZENETEK (1696)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.11.01. 19:33
büntessetek de számomra a törköly nem egyéb mint a nemes nedű alkotóelemének maradványából, valami szörnyű mesterkélten generált agysejtpusztító lé. Egerben egy jónak mondott étteremben itattak velem valami hiperbajnoknak nevezett törkölyt de velem nem megszeretették hanem megutáltatták a magyar pálinkát.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.11.01. 19:28
"A legújabb kutatások szerint a placebo hatás egy valódi pszichobiológiai esemény amit a teljes kezelés vált ki.[2] Kutatások szerint a placebo hatás a klinikai gyakorlatban is kimutatható - még akkor is, amikor nem kap placebót a páciens. A legújabb irányzat szerint nem a placebohatás kiküszöbölése a cél - hanem annak etikus felhasználása és növelése az orvosi gyakorlatban"

Szóval az oxigénes vízbe vetett hit is okozhat javulást elméletileg. Akár alá van támasztva tudománnyal akár nem.
Előzmény: (deckard 92078)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.01. 19:27
Magam részéről síelés közben soha de soha nem karmoltam be és nem is szeretnék !!! A szállásra visszatérve már más tészta ott azért mindig lecsúszik pár pohár, de eb aki bánja :D. A peca az más tészta, egy gyönyörű csillag fényes éjszakán az eget bámulva néhány pohár(üveg :D) italt elfogyasztva az ÉLET nagy dolgain merengeni húúúúúúúúúúú az valami csodálatos.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.11.01. 19:21
így van! a pályán inni nagyon veszélyes! még a végén elüt valaki ivás közben... ;-)
Marcus74
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2010.11.01. 19:20
Azért mindig tanulok valami újat, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!:DDD

Gyümölcs: szőlő ebből lesz a törköly,amiből lesz a pálinka

Akácfa: amiből a szorgos méhecskék finom egészsége friss nektárt csinálnak

Szóval ezt a két dolgot házasítsuk,majd hozzá adunk 1-2 dolgot és elkészül az igazi mézes pálinka,amire mondhatjuk hogy három az egyben. :DDD

Mézes pálinka recept:

5 liter törköly pálinka
1,2 kg akácméz
2 db vanília rúd
10 db szegfű szeg
1 egész citrom héja

Ezt az egészet egy nagy fazékban 40 fokosra melegítjük és jól össze keverjük.Majd fóliával letakarjuk és 2 hétig altatjuk.
Majd ébresztés után egészségesen elfogyasztjuk.
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.11.01. 19:16
Mindenki abban hisz, amiben akar... csak arra bátorkodtam felhívni a figyelmet, hogy a hiten (placebo) túli hatás nem bizonyított.

>Aztán vannak elismert tudósok sportolókon terhelés alatt letesztelt vizsgálatainak az eredményei. Nem tudok róla, (bár lehet), hogy publikálták volna a tudományos világ fórumain, de attól még léteznek.<
Ez egy vélemény, hogy a te terminológiáddal éljek, egészen addig, amíg ezeket megfelelő minőségben publikálják... onnantól tény. Amit ebben a tárgykörben publikáltak, az éppen az ellenkezőjét bizonyítja.
A kémiai tudományok kandidátusának pedig hacsak nem ebben a kifejezetten humán élettani tárgykörben van érdemleges publikációs teljesítménye (neki biztos nincs, ez könnyen ellenőrizhető), sok köze nincs ehhez a témakörhöz... messzebb van tőle, mint Makó Jeruzsálemtől, vagy hogy a lefordítsam számodra is érthetőre, mint síedző a síoktatótól...:)))
Azért az gyanús lehetne, hogy a fórumokon azoknak a hozzászólóknak vannak komoly ellenvetései, akik szemmel láthatóan szakirányban képzettek...

>Mivel extra oxigént juttat az agyhoz, és az agy működéséhez elengedhetetlen az oxigén, ezért úgymond felébreszt, feltölt. Gondolj arra, mintha egy fülledt, büdös szobából hirtelen kilépnél a hideg, szabad levegőre. A hatása ehhez hasonlítható, csak jóval koncentráltabb.<
Ez az elmélet... ezt kéne bizonyítani, tényleg csinálja is.

Az ágyaspálinka hatása pedig mindenképpen bizonyított, viszont célszerű időről-időre leellenőrizni a szakirodalmat :))))

üdv,

deckard
Előzmény: (maximus* 92057)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.01. 19:07
Az alkoholnak nagyon sok kedvező hatása van, de csak egy bizonyos szintig.Szerintem így van ez síelés közben is de ha a felelőtlen némber átlépi a mezsgyét annak csúnya következménye lehet.Azonban ha valaki a dupla bubis vízre esküszik hát lelke rajta valamiben mindenkinek hinni kell. Viszont Nagyapa nick nevű társunk örök becsű mondása mindig visszacseng:"Iszol te rendesen ? Mert marha sz@rul nézel ki" :D:D
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.11.01. 19:04
Még sosem fizettem oxigénért, alkoholért már soxor! Ez rossz jel? Egyébként igénytelen vagyok, csak kóstolóba iszom alkoholt ha síelni megyek (itthon meg minek)...
Egyébként biztos vagyok benne, hogy az embert a gyógyulni akarása és hite gyógyítja meg elsősorban, és az a munka amit ebbe fektet(nek) - ha ehhez valaki az oxigénben hisz, hát úgy legyen, nem akartalak lebeszélni róla.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.11.01. 18:39
Szia!

Ez a "poéneső" számomra már trópusi zápor!

Az O2 - s víz nekem eszköz, használom, köszönöm jól vagyok.

Azért bízom abban, hogy a poén tényleg csak poén, és a poéngyárosok csak kis része gondolja sportolás közben fontosabbnak az alkoholt az oxigénnél.

Vagy mégsem?
Előzmény: (hunyadee 92046)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.01. 18:16
Régebben a szigeten nyomták "sarki fény" néven.Néhány ilyen itóka és tényleg fényt kapott a delikvens, pláne a 35 fokos melegben a tűző napon :D
Marcus74
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2010.11.01. 18:08
Rendben!!!
Marcus74
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2010.11.01. 17:54
Oxigényes víz vs ágyaspálinka vita eldöntéséhez 10 liter házi pálinkát felajánlanék!!!!:DDD
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.01. 17:36
Ez a reggeli pezsgő vita kicsit felizgatott. Kocsiba vágtam magam, s némi autózás után végigbóklásztam a Cuha patak völgyét.
Körbenézve jelenthetem, van még idő a vitát eldönteni, mert Eplényben még nincs hó!

Csabor
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.11.01. 17:12
hmmm... maci-laci pezsgős példáját alapul véve, ez ugyancsak nagy hatásfokú elegy lenne. legalábbis az alkohol felszívódását tekintve ;-)
Előzmény: (hunyadee 92058)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.11.01. 15:55
akkor itt a piaci rés sörapunak: oxigénnel dúsított ágyaspálinka - és minden vitának vége.
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.01. 15:37
Nem schub volt, hanem folyamatos panaszai voltak a betegnek.
@gaboca: Vitaminokat szedett a beteg, mint minden sclerosis-os. Ezen kívül homeopátiás szereket szedett a beteg oxigénnel dúsított itallal.

Természetesen mi sem azt mondjuk, hogy csodaszer, azonban a legtöbb esetben megfigyelhető a pozitív hatása. Van, aki ezt felismeri, és emiatt elkezdi használni az oxigénes vizet, és tapasztalja a jótékony hatását.
Előzmény: (deckard 92052)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.11.01. 14:18
Az SM gyakoribb formája szakaszokban zajlik, a neurológia tünetekben megnyilvánuló un. schub-ok eleinte akár nyomtalanul el is múlhatnak spontán... (ld. http://neurology.pote.hu/neuro/modules/stud/data/061128m.pdf 15. ábra). Ezt azonban nyilván ideggyóygyász édesanyád is tudja... amúgy a betegség jelen ismereteink szerint tényleg gyógyíthatatlan, a progresszió sebessége talán befolyásolható.

üdv,

deckard
Előzmény: (maximus* 92047)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.01. 13:53
Azért abban egyben talán mindenki egyet ért, hogy az oxigén az emberi szervezetre igen jó hatással van. Aki másként gondolja az próbáljon néhány percet eltölteni nélküle :D :D
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2010.11.01. 13:31
És a beteg semmilyen más kezelést nem kapott mint az oxigénnel kezelt víz?
Előzmény: (maximus* 92047)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.01. 12:52
Kiegészíteném Replaci témájához írt bejegyzésemet. Ideg- és természetgyógyász Édesanyám sclerosis multiplexes beteget kezelt. A beteg elment egy természetgyógyászhoz (a történet idején anyukám még nem volt természetgyógyász), aki szintén oxigénnel dúsított italt itatott vele folyamatosan. A beteg kis idő múltán teljesen panaszmentes lett, holott a betegség itthon gyógyíthatatlannak van beállítva. A beteg gyógyulása előtt édesanyám is szkeptikus volt az oxigénnel kapcsolatban, azonban a szeme láttára gyógyult ki a páciense a betegségből.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.