Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Oxigényes víz vs ágyaspálinka

ÜZENETEK (1696)Időben csökkenő Időben csökkenő
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.11.01. 11:30
censored
Kedves Replaci!
nem akarok ebben a poénesőben ünneprontó lenni, de mégis:
,,A gyomor által a vérbe juttatott molekuláris oxigén felszívódásának sebessége a légzéssel történő betáplálással szemben hozzávetőlegesen tízszeres."

Nekem erről ez jutott eszembe, inkább a józan paraszti ész alapján, mint (nem létező) szakmai belemélyedésből:
1. ha a gyomorban kerül a vérbe az oxigén, onnan elfele csak a vénás vérrel távozhat, ami nem kerül a szövetekbe, hanem megy a tüdőbe, és mire az artériás vér kijön a tüdőből, nagyjából ugyanannyi lesz az oxigéntartalma, mint egy egészséges mély levegővétellel(?).
2. A gyomor belső falán egy vastag bevonat van, amit azért talált ki a természet, hogy azon keresztül semmi NE szívódjon fel. Az olyan kis (nem a természet által oda küldött) molekulák, mint az alkohol és az oxigén átjutnak, de pont a természetellenessége miatt ne is várj ezért a testet harmonizáló hatást, hanem inkább módosult :) tudatállapotot. Mondanom se kell, ha egy modern civilizált ember jobban érzi magát, még nem azt jelenti hogy jobban is van :))
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.11.01. 09:58
mgy!
Tudom nem illik a bajoddal viccelni, de Te most mikrobiológiailag bebizonyíthatnád, hogy a kulcscsont törésére nagyon jó hatással van a gipsz fogyasztása, mert az emésztőrendszeren keresztül bevitt gipsz rendkívüli módon gyorsítja a csontok töréseinek gyógyulását!!
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.11.01. 09:54
Csabor!!
Az ablaktörlő figurát - a feleséged legnagyobb örömére - a lakás ablakainál kéne végezni, amivel rettenetes mennyiségű jó pontot szerezhetnél magadnak és a síelésnek!!! (A csillár se bánná!)
Előzmény: (csabor 92029)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2010.11.01. 09:53
Kedves Replaci!

A cáfolatot szerintem maga az evolúciós fejlődés adja meg ami nagyobb szaktekintély még egy kandidátusnál is! Ha a gyomron keresztül olyan hatékonyan szívódna fel az oxigén akkor nem fejlődött volna ki a tüdő mert ha egy szerv hatékonyan el tud látni két feladatot is a természet nem igen fog létrehozni egy plusz szervet erre a feladatra.
Mert lássuk be a halaknál ugye egyszerűbb volna ha nem kellene kopoltyú, hanem a bélrendszeren keresztül megoldanák a vízben oldott oxigén hasznosítását. De a törzsfejlődésben hozzánk közelebb álló bálnák és delfinek is örülnének ha nem kellene levegőért feljönniük hanem kis iszogatással megoldanák az oxigénhez jutást.
Szóval szerintem az oxigénhez jutás leghatékonyabb módja a tüdőn keresztül történik, és az evolúció szerint is.
Persze lehet hibásan gondolom
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.11.01. 09:50
Az ágyas hatásfokemelő mellett szól + az is, hogy nem kell egy fél pár jó síléc árát beruháznod az elkészítéséhez szükséges szifonba! Kisebb mennyiség felhasználása ajánlott, így a cipelt súly is kisebb! Nem büfizel tőle, a leheleted is gyümölcs illatú lesz, a kedved rózsás és a hegyimentők se tétlenkednek a melegedőben!
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.01. 09:24
Vendégem vagy egy ágyasra.
Úriember biztosba nem fogad.

Csabor
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.01. 08:43
No ez kell! Végre valami teljesen tudományos topik, ami nem a léha szórakozással foglalkozik. Elérzékenyültem.
Ilyen ködös, szomorú reggeleken nagyon lényeglátóan gondolkodom.
Én mindig szénsavas ásványvizet iszom. Abban tudvalevőleg szén-dioxid van. Szervezetem lebontja, a szenet elégeti, ezért bírom a hideget. Az oxigént az előzőek szerint gyomron keresztül felszívom, így tök fitt vagyok. Ráadásul mindig van nálam hegyilaposnak nevezett mentőkészülék, jóféle házilag kreált ágyassal töltve. Fiúk én már nem is merek elmenni síelni, mert elolvad utánnam a hó!
S horribile dictu, Replaci felkészítő gyakorlatait is csinálom (komolyan nagyon jók), s az ablaktörlő figurától már majdnem csillárt kellett cserélni.

A vitát meg valami hüttében eldöntjük majd.

Csabor
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.01. 08:33
Nem értek a molekuláris biológiához de az ,hogy a buborékos italok jelentősen meggyorsítanak különböző anyagok szervezetbe jutását az tuti. Régebben baráti összejöveteleken (tivornya) többször előfordult, hogy közepesen spicces állapotban előkerültek a pezsgős üvegek.Néhány pohár elfogyasztása után irgalmatlanul betéptem és a fogyasztott alkohol mennyisége ezt nem indokolta. Ezt többször is tapasztaltam, így a fentieket figyelembe véve azóta kerülöm ezt a párosítást.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.11.01. 07:51
Kedves Gabóca, én használom, hasznosnak találom, de miután nem értek a microbiológiához, a működés elméleti kérdéseiben szakértőkre hagyatkozom.

Idézet tőled: "Sörapu receptúrájáról el is tudom hinni, hogy gyomron keresztül felszívódva fejti ki a hatását! :-)
De ennél orbitálisabb marhaságot régen láttam leírva:,,A gyomor által a vérbe juttatott molekuláris oxigén felszívódásának sebessége a légzéssel történő betáplálással szemben hozzávetőlegesen tízszeres." :-)))"

Az általad megkritizált idézet Dr. Balla Ferenctől (kémiai tudományok kandidátusa) származik. Amíg valaki meg nem cáfolja, (már bocsánat) nekem ő nagyobb tekintélynek örvend náladnál.

Rajta, cáfold meg tehát, egyáltalán nem bánnám, ha néhány komoly (lehetőleg saját, - ez fontos, mert a véleményed 1. szám 1. személyben fogalmaztad - ) érvvel alátámasztanád a molekuláris biológia témakörébe vágó sommás kijelentésed.
Előzmény: (gaboca 92021)
Marcus74
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2010.11.01. 07:44
Felénk van egy mondás : Bort - Pálinkát kérhetsz,mert az ingyen van ,Vizet azt ne kérj mert az pénzbe kerül.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.11.01. 07:15
Halihó, köszönöm mgy -nek és Sörapunak.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.01. 06:25
Talán egyszer magam is kipróbálom az említett doppingot :D:D
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Sörapu. 92017)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.01. 00:43
Mi ezzel a mondattal a baj gaboca? :) Egyébként meg ki mire esküszik. Attól hogy a pálinka jó még lehet jó az oxigénes víz is. :)
Előzmény: (gaboca 92021)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2010.10.31. 23:59
Sörapu receptúrájáról el is tudom hinni, hogy gyomron keresztül felszívódva fejti ki a hatását! :-)
De ennél orbitálisabb marhaságot régen láttam leírva:,,A gyomor által a vérbe juttatott molekuláris oxigén felszívódásának sebessége a légzéssel történő betáplálással szemben hozzávetőlegesen tízszeres." :-)))
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.10.31. 23:04
Ez nagyon jó ! :) Az ágyaspálinkával közeli rokonságban lévő dolgok engem is mindig feldobnak tehát csak megerősíthetem ez valóban hatásos!
Előzmény: (Sörapu. 92017)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.10.31. 22:51
Akkor legyen egy új topik a témáról. Már napok óta meg akartam írni az én csodaszerem receptjét is, de nem akartam a kolléga, évek óta futó, topicját tönkretenni.
Szóval tiszteletben tartom ezt a dúsított vizet és ha ennyien esküdnek rá biztosan van benne valami, de elmondom itt, mi hogyan operálunk.
Szezon előtt, idén épp erre a hétre esett, beszerzünk 20 liter barackpálinkát Göncről. Ebbe bedobálunk 2 kg aszalt sárgabarackot, amit személyesen szerzek be a buharai bazárból(!). Két hét együttlét során a két test összeérik és az így nyert nedűt laposüvegekbe szereljük ki. Óránként szoktunk öblögetni vele és a hatása parádés. Pajtikáim a megmondhatói, én az utolsó felvonóval is felmegyek és ha nem csábítanak be a hüttébe, akár bruttó 80-100 km is megvan egy sínapon.
Tudományosan talán csak úgy tudom alátámsasztani, hogy Dr Cselőtei és Dr Rátszéky profeszorokkal is lenyomtunk így egy napot Flachauban és bizony az összes műszeres vizsgálat a várt eredményeket hozta:)
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.