Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sítudásunk mások szerint

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 11:23
"Lehet, hogy az én K9-em másnál P2? Ha igen, van ennek értelme?"

Szerintem igen, mert mindkettőből azt látom, hogy a kék/piros határon van, míg a sima kék és sima piros semmi ilyen infót nem ad.

Az egésznek lehet annyi értelme/előnye, hogy pl. egy 1 napra összeverődött társaság nagyobb eséllyel tud hasonló tudású csoportokra oszlani. Mert annak se jó, aki megszakad, hogy tartsa a lépést, de annak se, aki állandóan csak a másikra vár... már ha az a cél, hogy mindenki normálisan szétsíelje az agyát...
Előzmény: (vasssy 95380)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.01. 10:53
No csak előkerült az elveszett ember és már szítja is a tüzet. Ami a csapat tudását illeti igazából fütyülök rá mert baromira jól éreztük magunkat jó levegőn csodálatos környezetben voltunk és jókat síeltünk. Számomra ez a legfontosabb.
Ami a sítudásomat illeti egy értő ember biztos, hogy kisebb könyvet tudna írni a hibáimról de biztonságosan másokra figyelve(bocs Laca,Robi a kaszálásért:D) síelek.
Előzmény: (Sörapu. 95371)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.12.01. 10:43
Laci, én elhiszem neked a P8-at, sőt! :-) De mihez képest? Hol ér véget a P10 és hol kezdődik az F1? (nem az Ecclestone féle :-) ) Vannak/lehetnek éles határok ilyen felbontású skálán? Nálunk a cégnél fizetési sávok vannak, ami pozíciókhoz van rendelve, de amannyire tudjuk elég erős átfedések vannak köztük. Lehet, hogy az én K9-em másnál P2? Ha igen, van ennek értelme?

Ez a topik nagyon jó, ha a többiek értékelnek minket, hiszen mások jobban látnak minket kívülről, mint mi magunk, de a hozzászólás mellett megjelenő ikonoknak bőven elegendő ek a 3 fokozat. Itt még akár meg is dorgálhatjuk egymást, hogy "pirosítsd vissza azt a feketét!" vagy "ejnye huligan, te nem kék vagy!" Azt, hogy P1 vagy F9, azt megbeszélhetjük ebben a topikban, ha vannak konkrét határok, de a legjobb lenne hibafelismerésre, kijavításra használni. Szerintem.

De tényleg jó 5let!!! :-)
Előzmény: (klaci 95362)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.12.01. 10:25
Teljesen egyetértek! Mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai. Tudom, Replaci erre azt mondaná, hogy a jó síelő mindenféle pálya/időjárás és egyéb körülmények között egyenletes teljesítményt nyújt (bocs Laci, tudom, most sarkítok) de itt legtöbbünk (sajnos) nem 100-120 napot tölt havon szezononként mint az oktatók (Stani, Lackó, Tihanyi Zsolt és a többiek) és így befolyásol minket, hogy mikor síeltünk utoljára, mennyit túlóráztunk előző héten... stb. Akkor már nem is síelhetünk jól?
Előzmény: (Sörapu. 95371)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.12.01. 10:16
maximus, ez a videó dolog ló ötlet, de ez is kétélű fegyver. "A síelőn múlik, hogy mit tesz bele a videóba" - na, ezért. Még magamról is össze tudnék vágni olyan videót, hogy jól nézzen ki amit láttatok. Persze, ha feltételezzük, hogy aki feltölti, az azért teszi, mert valóban kíváncsi mások véleményére és olyan videót készít amiből sokminden látszik. (azért szerintem elég jók ezek a mai videók, hogy a mozgás látszódjon rajta. az, hogy huligan jobb kezével hány centivel tér el a helyes tartástól helikopterből való kiugrás közben és ez F7 vagy F8-as besorolást ad nek, már nem feltétlenüm a mi kompetenciánk eldönteni, meg talán nem is ez a cél).
Videó alapján besorolás? Ennél mi sem egyszerűbb, a videó 1-10ig értékelhető, a tudásszint az átlagértékből látszik. (Ez addig mutatja is mások véleményét amíg valaki el nem kezdi 30 különböző regisztrációról felhúzni az átlagát, mert 3,9 helyett ő inkább 4,2-t gondol magának.)
Ennek ellenére jó dolognak tartom, ha hasznos kommenteket kap rá az ember, tanulni lehet belőle. Sokat.
Előzmény: (maximus* 95336)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.12.01. 09:49
Nekem nap közben is változik a sítudásom.
K5 reggel első csúszás - oka másnaposság. Ilyenkor nem tudom még koordinálni mozgásomat, cél a felvonó megtalálása. Ha ez nem megy legalább valamelyik cimborát keresem izgatottan, aki ha tud segít.
P1-3 Egy két csúszás után elérem, már kezdek látni a pályán, bevállalok piros lejtőket is.
P5 Ezt a szintet akkor érem el amikor már a lándzsás útifűszirupot is megkóstoltam. Ilyenkor felbátorodok, jöhetnek a buckapályák.
P7 Na ezt a szintet csak nagyon ritkán érem el. Pl ha mindenki otthon hagyja a lapost és valami megmagyarázhatatlan okból nem megyek be a többiekkel hüttézni hanem csúszok.
De mivel engem mindig berángatnak délután már lilul a kép és lassan átcsap ismét kékbe.
Persze este sem lehet teljesen kiengedni, mert vannak olyan szállások is, ahol fekete pályán kell lejönni az emeltről.
Igaz Vili?
Előzmény: (klaci 95362)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 09:39
Gyula, akkor legalább a Hütte-teljesítményeket értékeld... :-)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 09:36
Az okát nem tudom, de a megoldást igen: ugorj indián-fejest, nem fogsz billegni!
:-)
Előzmény: (huligan 95366)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.01. 09:32
Én amikor helikopterből ugrok ki a jobb kezemmel mindig többet kell dolgoznom az egyensúly megtartása végett a levegőben. Lehet rossz az alapugrásom, elbillenek balra egy picit (pedig jobb oldalon van a májam), mi lehet az oka segítsetek!!!
Előzmény: (klaci 95362)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.01. 09:27
Szia Csabor!

Említetted valahol, hogy gondolkozol elindulni magyar bajnokságban vagy kupán (valamelyiken/mindegyiken)!!!

Sokkal, de sokkal több ilyen ember kellene Magyarországra.

Nem értem miért nem sorakoznak százával az amatőr versenyzők a rajtnál. Ezek a versenyek róluk is legalább annyira szólnak, mint a "profikról"!

Az hogy ki hogy tud síelni szerintem segíthetné bekategorizálni egy síverseny (mondjuk sielok.hu kupa) és megkérnénk Replacit, hogy Ő tűzze a pályát. Lehetne benne minden, jégtől a szűzhóig...:DDD

Egyébként én nem támogatom ezt a ki mennyire tud dolgot, mert nem érdekel!

Az ember a fontos, a természet és a jó levegő. Ha meg valaki 10 évesen feketét ad magának tegye, megteheti. Nem ettől lesz a szemembe VALAKI vagy éppen SENKI!

De ettől függetlenül az értékelési szempontok érdekesek lehetnek.
Előzmény: (csabor 95348)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 09:24
"Laci megigérem, hogy nem megyek gyepsízni, ha visszavonod a topicot!"
Na ezek után pláne nem vonom vissza!!! :-)))

A többieknek...
Nem azért vetettem fel a témát, hogy embereket összeugrasszak, de szerintem tényleg nem mindegy ki mondja egy pályáról, lécről, bakiról, hogy gagyi, vagy túl kemény. Azért igyekeztem megszólítani a 13-akat, mert ők most együtt voltak, és nyilván mindenki el tudja helyezni magát egy rangsorban. És miért kellene megsértődni azon, ha valaki gyengébbnek tart engem, mint én magamat?
Én egyébként azt tartom jó síelőnek aki tudja az alpin és a carving technikát is, bármilyen kezelt pályán lejön biztonsággal, és szemre is szépen síel. Ez utóbbi amúgy szerintem eleve feltételezi az előbbieket.

Szóval a 13-aktól egy kicsivel több kurázsit vártam volna...
Hogy segítsem a besorolást, ha valaki mégis venné a bátorságot, magamnak adok egy P8-at. Kezelt pályákon jól elboldogulok, tudok lassan és ha kell gyorsan is menni, de nem merek száguldani. Zavar a jeges pálya, sőt félek is tőle, és bár egyre többet kimerészkedek a pálya melletti mélyhóba, azért itt még sokat kell fejlődnöm. Gyakorolgatom az egylábazást, de nem szoktam hátrafelé síelni. Az erdei csapások nem vonzzanak, (félek), de kifejezetten élvezem a túrt, összebuckásodott havat. Az igazi buckapálya viszont, ha meredek, még túl nagy kihívás számomra.
Én valahogy így látom magamat...
És szerintem tényleg jó lenne a szinenkénti 10-es skála lehetősége.
Előzmény: (csabor 95348)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.12.01. 07:37
Szerencsére esik a hó. Ez talán elmossa azt a mindent elsöprő agyrohamot ami reggelenként fáradt szemeimet nyitogatja a fórum oldalairól.
Miről is beszélünk?
Kasztosodunk?
Ha X lábam van, csalinkázik a bokám, kaszálok a botokkal (nem kívánt törlendő) már nem vagyok rendes ember?
Meg kell néznem valaki videóját (lehetőleg többet, amit lehetőleg profi stábbal készítettek, hajnali órákban, amikor a fény melegsége legjobb a tájfelvételekhez..), hogy a véleményét annak megfelelően értékeljem a fórumban? Nem az a lényeg mit mond? Nem az a lényeg szereti e a síelést, szereti e a többi síelőt? Megfelelően viselkedik a pályákon, ad abszurdum ért a témához?
Én például most vettem észre, hogy az ikonok szine lehet eltérő. Slendrián egy pacák vagyok, ebből is látszik.

Laci megigérem, hogy nem megyek gyepsízni, ha visszavonod a topicot!
Innen a valóságot írom: nem tudok síelni.
Csabor
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.12.01. 07:19
Szia Maximus!

Hű Maximus, hű vagy nevedhez. De ez nekem szimpatikus.

1. A videó jó ötlet. De ezekkel a fejkamerás megoldásokkal kivitelezhetetlen. Legalább is még nem láttam olyan fejkamerás videót, melyen úgy lenne látható a síelő folyamatos mozgása, mely alkalmas lehetne mozgásának az elemzésére. Ha valaki tud ilyenről, kérek egy linket, és revideálom a nézetemet, sőt beszerzek egy olyan fejkamerát.

2. Egy ilyen beosztás (8 - 10 opció) elkészítése, egy felkészült szakembergárda számára is komoly feladat lenne. Ha lenne egy ilyen standard, (általánosan elfogadott szabvány), még mindíg nehéz feladat lehetne saját magadat elhelyezni abban.

De az ötletbörzén erre az ötletre én 10 pontot adnék.
Előzmény: (maximus* 95336)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.30. 23:56
Szerintem nem lenne rossz megoldás, ha mindenki a következő síelés alkalmával feltöltene egy olyan videót (vagy többet ;), amin jól látható, hogy milyen szinten van. A síelőn múlik, hogy mit tesz bele a videóba, mit szeretne megmutatni a fórumozóknak. E mellé társulhatna egy szélesebb skála, amin mindenki maga választaná ki a rá leginkább jellemző síelési módot. Lehetnének például hasonlóan a mostanihoz kis figurák, és mindegyikhez tartozna egy rövid leírás. Én is azt mondom, hogy minimum 8-10 opció kéne. A videót és az önkritikát látva minden fórumozó kialakíthatja a saját véleményét a másik sítudásáról.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.11.30. 22:36
Halihó sziasztok!

Szerintem köszönet Klacinak, hogy kitalálta. Végül is ez egy síelős fórum. Bár valszeg úgy jár majd, mint az élen síelés. Ahol tök unalmas felvetések ellaposították a topikot.

Ahány ember annyi vélemény, Áron felsorolását még bőven lehetne folytatni.

Egyfajta aránylag objektív eredményt ad a versenysportban a mérés, ki ér le hamarább?

De a sebesség ugye nem minden. Ma már tanmese hajdani világbajnok példaképem esete a mélyhavas kiruccanásával.

Ezért aztán mai nézetem már alaposan különbözik akár a néhány évvel ezelőttitől is.

Szerintem, (tök szubjektív), az a jó síelő, aki:
- rutinból vigyáz magára, és sporttársaira
- nem versenytársakat, hanem barátokat keres a sípályákon
- nem csak gyorsan, hanem lassan is tud menni, akár fekete pályán is, (ismeri a sebességszabályozás eszközeit).
- nem csak a pályán, hanem pályán kívül is otthonosan mozog

Sorolhatnék technikákat, de nem teszem, mert a fentiek feltételeznek egy széles skálájú tudásszintet.

Ez egy jó téma lehetne, hajrá!
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.11.30. 20:49
Nem volt senki aki hívott volna ? :) Gondolkozz csak ! :) Ezt a témát már én különben felvetettem - kb 2-3 évvel ezelőtt - csak nem ebben a formában. Én kértem a szerkesztőket hogy ne ezt a három ikont,hanem legalább ötöt lehessen bejelölni,kiválasztani de falakba ütköztem mint szinte minden kérésemmel. Kérjétek ti,hátha sikerül. Talán a tízes skála még jobb lenne. A mások értékelését én sem tartanám a legjobb ötletnek mivel az értékeltnek lehet,hogy rosszul esne és tényleg mihez is viszonyítanánk? Én személy szerint már nem csak hóekében csúszom de azért egy maximális osztályzatot semmiképpen sem mernék adni magamnak.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.30. 20:19
Sosem állt messze! :-)
Előzmény: (maci-laci 95277)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.30. 20:14
Áron úgy látom, hogy most nem áll messze a véleményünk.
Előzmény: (AAron 95276)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.30. 20:07
Necces téma!

Egyáltalán mi az, hogy jól síel valaki?

A versenyzők jól síelnek? Melyik síoktatói fokozat, aki már jól síel?
Aki tavaly december még kezdő volt, de síelt harminc napot, az már jól síel?
Ki síel jól? Aki összeragasztott lábbal, a hagyományos stílusban, pattogósan síel? Az síel jól, aki bármilyen tempóban, bármilyen meredekségű pályán élből-élbe váltva le tud jönni, vállszög jó, csípőszög jó, egyáltalán hibátlan a testtartás.
Az jól síel, aki hetven évesen még síel? Az síel jól, aki 60 fokos lejtőn mély hóba karcolva jön le?
Vagy ezek mind együtt?

Ki mondja meg, hogy valaki jól síel? Magyarországon – tisztelet a kivételnek, drága fórumtársak – a síelők többsége, bevallása szerint középhaladó. Na, ne!

Egy elfogult barát szerint jól síelek? Egy kiképző oktató szerint jól síelek? Az asszony szerint? Mgy szerint?

klaci1959, a kérdés jó, de a válaszok?
Az én sí tudásom kék.
Előzmény: (klaci 95237)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.30. 20:02
Laci szerintem nagyon jó témát dobtál fel, pont a mostani besízésünk alkalmával beszéltünk erről. Próbálom úgy leírni a véleményem,hogy senkinek ne lépjek a lábára de nem biztos,hogy sikerül. Kék ikonon nincs különösebb rágcsálni való teljesen egyértelmű. Jön az igen sokat elbíró piros ikon, no szerintem ez a jelölésnél van a legnagyobb szórás. Valójában aki már párhuzamos léccel síel az is bejelölheti meg az is aki gyakorlatilag teljesen jól csak tudja magán(van önkritikája), hogy van mit javítani a tudásán.Most jön a szíven csücske a fekete, no ezt az ikont fogadom legnagyobb kételkedéssel. Most tuti belegázolok egy-két ember lelki világába de számomra akkor is érdekes, hogy van akinek alig esik le a tojáshéj a fenekéről és bejelöli a feketét. Elfogadom, hogy vannak szerencsés ifjak akik a kezdetektől fogva a lécen állnak és minden támogatást megkapnak és valóban hibátlan a technikájuk(lásd Szőllős Péter írásait,videóit ők valóban profik) de a siheder korúak fekete ikonját kételkedéssel fogadom.
Előzmény: (klaci 95237)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.