Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mölltal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Kärntnerhof - szállás a Mallnitz - Ankogel, Mölltal sírégióban
ÜZENETEK (482)Időben csökkenő Időben csökkenő
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2006.12.10. 00:55
Sziasztok!

Mi jovo hetvegen 2napra megyunk valoszinuleg Mölltalra!
Milyenek ott a korulmenyek mostanaban?
Milyenek a palyak,ilyesmi.Csak azert is kerdem,mert eletemben nem voltam még...Olcsó palyaszallast,vagy viszonlag kozeli szallast tudnatok ajanlani?Csak egy ejszakat aludnank ott,szoval reggeli kene...
Vagy Obertauern esetleg jobb hely?
sok havat...
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.12.08. 13:49
Hétvége ellenére ilyen kevesen voltak? Egyik képen se látok embert :)
hg001
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2006.12.08. 10:40
Mi dec. 1-3 között voltunk Mölltalon.
A gleccser nagyon jó állapotban volt, a hóágyúzás folyamatos, és a pályák még délután 3 órakor is teljesen elfogadható minőségűek voltak.... sőt, mit beszélek én itt? Teljesen szuper minőségű, nem tapadós, nem olvadó ágyúzott hó, olyan, aminek sokszor január közepén is örülnénk.

A gleccservasút felső állomásától (Mittelstation, 2100 m) már összefüggő hó van, ám a sziklákon és a pályák mellett csak éppen annyi, hogy a téli hangulat meglegyen.
A hosszú (az étteremtől a vasút felső állomásáig vezető) pálya is nyitva volt, ennek az alsó szakasza délutánra kissé kijegesedett, és néhány kavicsot is kerülgetni kellett (ezek az oldalsó sziklákról pereghettek a pályára, mert "lyuk" sehol sem volt a hórétegben).

A hosszú pályát levágó fekete pálya nem volt még nyitva, de folyamatosan ágyúzták, és a ratrak naponta többször is végigment rajta.

A felső pályákon nagyon nagyot tudtunk síelni, és a pályákon úgy általában ebédidő után kifejezetten kevesen voltak.

Felvonók: Működött a két felső ülőszékes (2 és 6 üléses) a kis kétüléses az étterem alatt, és természetesen a kabinos.
Szombat reggel a kabinos időnként leállt, emiatt a vasút alsó és felső állomásánál tömeg volt, ami kb. délre eloszlott.

Fantasztikus élmény volt, hogy a parkolóból még kellemes őszi hangulatban léptünk be a vasút alsó állomásába (hó sehol, avar az erdőben, +6 °C), majd jó 40 perc múlva már kiválóan preparált pályákon csúszhattunk.

Ja, és mind a három nap ragyogó napsütés, kék ég, -1 °C a pályán,.... eszményi besízés volt.

Néhány kép csatolva.
Delutan-csak-a-mienk-volt-a-palya.JPG
Innen-hoagyuznak.JPG
Delutani-idill.jpg
Az-etterem-a-kis-felvono-felol.JPG
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.12.07. 10:19
Kéne menni!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.12.07. 07:54
Volt valaki itt mostanaban? Milyen allapotban van a gleccser? A bergfexes hoadatok eleg biztatok.
Szeszi
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2006.09.23. 00:15
Mi október utolsó napjaiban voltunk. Miután hazajöttünk, 3 napig szakadt a hó.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.22. 17:59
régebben össze is akarták kötni a két pályarendszert, de aztán a zöldek ellenállása miatt rendre elmaradt a projekt
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.09.20. 11:17
Néhány km a távolság köztük, a mölltali gipfelkreutz-tól látni lehet a gasteini sípályákat, (persze ha nincs köd).
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.09.20. 09:32
Többször jártam a Mölltal túloldalán. Ez a rész sajnos eléggé felhős. Bad Gasteinban elég sokat felhős az ég és esik. A település Böckstein nevű részén december és január között két hónapig egyáltalán nincs napsütés. A helyiek megszokták, aki meg oda megy számítson rá. Gondolom ezek a felhők át-át mennenk Mölltallra és Mallniztra is.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.09.20. 08:25
A pályák, és főleg a felvonók jobbak mint Kaprunban, az időjárás viszont általában rosszabb. Sűrűbben van köd, felhős idő. Időnként előfordul, hogy rossz idő miatt a legfelső rész nem működik. Ha a teljes üzem megy, akkor jó a hely. Úgy nem voltunk még ott, hogy három napig sütött volna a nap.
Péter
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2006.09.20. 07:49
Mint minden gleccseren, itt is nagyon szeszélyes tud lenni az idő. Egyszer szikrázó napsütésben boardoztunk, sehol egy felhő, aztán egyik pillanatról a másikra beborult, elkezdett esni a hó és esett vagy 5-10 fokot a hőmérséklet. A pályák általában kiválóak, nem nagyon találkoztam jeges résszel.
bkrisz
44 élménybeszámolót írt
44
19 éve tag
2006.09.20. 03:05
A kérdésem az lenne, h milyen minőségűek itt a pályák? Nem túl jegesek télen? Illetve tényleg sokszor ramaty idő van(nem nagyon lehet síelni)?
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.09.14. 09:53
Én is csak novembertől szoktam menni, októberben valószínüleg csak a felső gleccserpálya üzemel, annak a felét meg elfoglalják a versenyzők. Nézni kell a hójelentést, nem lehet biztosat tervezni ilyenkor.
Péter
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2006.09.14. 07:48
Hello!

November közepén voltam már Mölltalon, akkor 170 centi porhó volt, isteni pályákkal. Ahogy emlékszem, tavaly viszont novemberben igencsak gyér volt a hó még, ezért is nem mentünk.
Októberrről nem tudok nyilatkozni, de állandó készültségben leszek én is akkor már, várva a friss porhó riasztást...
üdv
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2006.09.13. 21:09
kérdésem a következő: mit várhatok oktober 20-23 körul mölltalon? lesz ho? milyen szokott lenni akkor az idojaras? erdemes kiprobalni? varom a valaszaitokat.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.09.06. 11:34
A TopSkipass szezonbérlet már szept. 1-től érvényes.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.05. 17:49
sziasztok

bár lehetne a nyári sízés topicba is betenni, de ide csatolom őket; Mölltal szeptember 3.án, vagyis pár napja (nem az én képeim):

edit: feltettem ide: http://unterberg.tvn.hu/ski/moll2006sept3.html
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.05.05. 10:37
Május 1.-n szép napos időben fementünk a Schareck csúcsra (kb.3100 m), ami a felső felvonótól csak 50 méterre van. Amíg fenn voltunk (5-6 másik síelővel) a csúcstól 10 méterre a pályák felé eső meredek szakaszon kb 50 m széles és 20 m magas háromszög alakban az előző nap esett 15-20 cm hó lezúdult, és betemette a felvonótól a kék pályához közvetlenül a csúcs alatt vezető 3-4 m széles utat. Az volt a szerencsénk (meg másoknak is), hogy a léceinket a felvonóhoz közel tettük le a túrázás miatt, különben még most is kereshetnénk a hó alatt. Néhány perc alatt ott volt a ratrak, és eltúrta a havat. Az egész eset alatt fent voltunk, amikor a gép befejezte, akkor értünk le, és nem is vettük észre, hogy alattunk 15 méterre egy fél focipályányi lavina volt, és pont a sípályán. Először nem tudtuk minek forgolódik a gép azon az elég keskeny pályán. Szerencsére itt semmi komoly nem történt. Valószínüleg nincs túl nagy reklámértéke az ilyesminek, mert 5 perc múlva semmi sem látszott a pályán, csak a hó hiánya a hegyoldalon. A ratrak is elporzott, mintha ott se lett volna.
Péter
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.05.01. 23:12
A hosszú hétvégén még jól üzemelt a Mölltal, bár szombaton és vasárnap is elég nagy köd volt, plusz vasánap a csúcsra nem lehetett felmenni (igazából azt se tudtuk, merre járunk), de május elsején hétfőn napsütés, télies idő, friss hó és ragyogó körülmények voltak. Aki vasárnap hazament, az pórul járt, aki az egészet kihagyta, ne bánkódjon, a 3-ból 1 napot lehetett normálisan síelni, bár az elég jó volt. Két kitűzött GS pályán is lehetett menni délelőtt, meg sok szűzhavas terület is volt (nem minden pályát kezeltek).
Még 2 hétvége lehet, május 14-ig lesz nyitva, hó van bőven. Közönség alig volt, kb 200-250 autó.
Péter
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.