Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Skócia

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2012.10.31. 21:22
Kicsit későn írom, de itt jártam a nyáron. El tudnám képzelni, hogy a kb.50 km-re levő kisvárosban laknék, ahol egy hangulatos öböl és tengerparti körülmények vannak, és , ha rámjön, akkor felmegyek a hegyek közé téli sportolni :)
DSCF0127.JPG
DSCF0124.JPG
DSCF0129.JPG
DSCF0130.JPG
IMG-20120717-00131.jpg
sagai
9 élménybeszámolót írt
9
14 éve tag
2012.08.31. 09:45
Genfbe valami viccért lehet utazni EDI-ből, csak kapirgálnám ha idén lenne kedvetek frencsekhez vagy svájciakhoz menni innen :P
Előzmény: (Fidosan 128073)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2011.12.23. 02:41
Skóciába megérkezett a tél :) Háromfős kis csapattal nekivágtunk Cairngormnak, elég jó viszonyok voltak a felső pályákon, az alsók kicsit keskenyek meg jegesek voltak de szépen le lehetett havon menni a felső állomásról a parkolóig, kék zöld, piros minden volt út közben,összességében szezonnyitónak jót síeltünk.Most jött egy melegfront plusz tíz fokkal az egy pár napra lerendezi a terepet de az év utolsó napjaitól ígérik a hideget meg a havat megint :)
A januártól márc vége itt a tutti, támadunk is rendesen majd :)))))))))
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2011.08.29. 15:24
Tudom, nem Skócia, de Dublinban is lehet síelni :)
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2011.04.28. 20:49
Ma kipróbáltam Glasgowban a snozone-t, és kellemesen csalódtam benne :) értékeltem is 5 pontra, amit egy 200 méteres fedett pályából ki lehet hozni azt megtették, arra amire kitalálták, tökéletes, mind ez kiváló szinvonalon tálalva. Öltöző,tusoló, zárható szekrények a ruhának, barátságos segítőkész személyzet, szépen kezelt pálya.Hétköznap délelőtt szinte üres, amíg a tél megjön hóhiányt gyógyítani tökéletes :)Az árak nem vészesek, 3 órára 21 font 2 órára 16 font reggel 10 és du 5 közt, és a belépőben benne van a felszerelés bérlés is.Mivel már felkészítettem a léceim a köv szezonra, megélezve, vaxolva vigyorognak a tasakban, szóval ha már ugyan annyit fizetek nem a sajátom fogom használni :)6font 50 pennyért még sínadrágot és kabátot is lehet bérelni.Később csúcsidőben drágább de akkor sokan is vannak, hétvége is elég zsufolt, szinte mindíg van sísuli.Teljesen kezdő tanulóknak van 4 db 50 méteres pálya,csak azok használhatják a nagy lejtőt akik tudják a sebességük kontrollálni, kanyarodni, és használni a tányéros felvonót amiből van 2, a két oldalán a pályának.Aki esik kel, azt vagy kiküldik, vagy lehet befizetni oktatót, 2 óra 20 font.Ez elég korrekt szerintem, így nincs vita bosszankodás.A pálya jó széles, a felső része elég meredek is, na nem egy alpok de mozgást finomítgatni, gyakorolni , a tavaszi melegből bemenni és egy jót síelni tökéletes.
Maga az épület szépen berendezett modern, van ott minden, a mozitól az étkezdékig, mászófal, túrafelszerelés és síszaküzletek, sífelszerelés javító műhely. Az étkezdéből üvegfalon keresztül rálátni a pályára, nagyon jól néz ki, és hangulatos.Kiváló program annak aki erre jár, egy napot símán el lehet tölteni, nézelődés, síelés, evés, ivás, mozizás, és még egy hatalmas jégpálya is van mellette korisoknak.
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2011.03.27. 15:12
Hát sajna ide is elért az olvadás, egyedül Glenco meg Cairngorm tartja magát, a többi is nyitva van de iszonyat , a többi pályákon köves sáros részek, nagy duzzogva le lehet csúszni de több már a bosszankodás mint az élvezet, jövőhéten még 3 nap Cairngorm, és az idei szezonnak annyi szerintem.Azért megmarad nyárra a Glasgow-i snowpark, egy fedett pálya, 200 m, minden reggelre hóágyúval felnyomják,-4 fok van bent, elég széles, gyakorolgatni, ügyeskedni jó :)))) A műanyagpályák...van több de nekem az olyan mint az alkoholmentes sör meg a guminő :DDDD pont a lényeg, a hó hiányzik belőle :)))
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2011.03.16. 00:24
Ma leteszteltük Glencoe-t :) kellemes meglepetés volt, hatalmas hó, szép pályák, ügyeseknek mély havas off piste terepek, a libegő nagyon hosszú és hihetetlen szép helyeken megy, alatta van minden, néhol sziklás rész, patak, körben hegyek, értékeltem is, ami miatt nem kapott 5 csillagot az ugyan az mint Cairngorm, hétköznap ha nincs tömeg nem kezelik rendesen a pályákat, és olyan rosszul vannak kijelölve hogy ha kicsit nagyobb a hó vagy köd van símán eltévedsz, semmi arról hogy zöld kék vagy micsoda , amúgy jót síeltünk, volt a csapatban aki snowboardozott de mindenki meg volt elégedve.
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2011.03.13. 19:06
Igen itt van a legtöbb, kedden megnézük Glencoe-t ott nincs olyan sok de hosszúak, sok a zöld, kék, szélesek, azt ajánlották most a skótok carvingolásra , hát leteszteljük :) Akkora hó esett most le, a többihez még járhatatlanok az utak, ez az egy üzemel, hétvégére remélem mind, akkor megint megejtünk egy 3 napos cairngormot :))))))
Előzmény: (maci-laci 114916)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.03.12. 06:28
http://www.cairngormmountain.co.uk/media/CAIRNGORM-PISTE-MAP_FABRIC-complete.pdf
Úgy látom mindenki megtalálja a magának való pályát.
Előzmény: (Fidosan 114913)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2011.03.11. 23:26
Látom az itteni síterepekről még nem írt senki, hát megteszem :)))
Kezdeném Cairngormmal...szerintem a legjobb, könnyen megközelíthető, az utat tisztítják, időben kitáblázva még Avimorie-ban hogy egyáltalán nyitva van-e, minden szinten lévőknek van bőven pálya, a nagy "kedvenc" a White lady, piros szintű, és jó hosszú, a sívonat felső állomásától az alsóig le lehet rajta menni. A kezdőbbeknek van egy még hosszabb a zig-zag ugyan onnan megy ugyan oda ér mint a white lady, csak mivel hosszabb nem annyira meredek, meg szélesebb. A személyzet nagyon segítőkész, modern új épület, klassz büfé, a kölcsönzőben ha sokan vannak akkor sincs nagy várakozás, mindenki érti a dolgát...

Glenshee... szintén jól megközelíthető, van 2 libegő, csomó tárcsás, csákjás, mivel alacsonyabban van sokszor kevés a hó, géppel nyomják de az alja jeges, keskeny és rövíd pályák vannak, öreg lepukkant minden, akkor jó ha a másik megközelíthetetlen...

Lecht... ugyan jó lenne de szinte csak zöld szintű pályák vannak, az sem komolyabb amit mással jelölnek :))) ha kicsit esik a hó már megközelíthetetlen, 1 sávos út vezet oda, és azt sem takarítják :)))

Ami mindegyikre érvényes... pályaszállás..azt sem tudják mi az, sokszor zárva az erős szélviharok miatt, bizonytalan hóállapotok, 8-10 km vagy több ahol szállást talál az ember a pályáktól, autó nélkül esélytelen...mégis sokat járunk mert itt van helyben :))))

Fotók:
https://sielok.hu/fotoalbum/skocia/galeria/
(a link a szerk. által befűzve)
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.