Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hol nincs tömeg???

ÜZENETEK (49)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2011.03.22. 12:02
Werfenweng jó hely és ez általában igaz is. De január 29-én szombaton a sípályára terelték fel az autókat, mert tele volt a parkoló. Csütörtökön hidegfront volt, havazott, előtte sokáig nem, ezért már pénteken kirajzott a nép és összejártak mindent.
Előzmény: (klaci 115870)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2011.03.22. 11:50
Werfenweng. 2x voltunk, 10 éve és most, mindkétszer márc 15. körül. Nem volt tömeg. Megbúvik sok ismert nagy terep között, talán ezért. Írtam róla a topicjában, nézd meg.
Előzmény: (csabeszka 115852)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2011.03.22. 11:49
Szerintem ez inkább naptár (hétvége, ünnepnap, síszünet) és időjárásfüggő (rossz idő utáni első derüs nap). Ha ez a kettő egybeesik, akkor garantált a tömeg. Szinte mindenhol.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.03.22. 10:40
Kreischbergen-Murau is csak lézeng pár ember, még hétvégén sem vészes és ha, hideg van tömörítik a havat. Katschberg is jó még húsvétig....
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2011.03.22. 10:38
En idopontot tudok. Karacsony elott, december elejen/kozepen nem jellemzo a tomeg. Ahol tok ures palyakon csusztam ebben az idoszakban: Brixental, Salbach, Mülbach-Hochkönig, Hochzillertal (Hochfügeni rész!), Obergugl, Sölden, Grosseck, Katschberg ... Ami ilyenkor is felkapottab és ha van más kerülendő szerintem Obertauern, bár munkanapokon jó lehet. (Foleg az akcios szombatjukon lehet nagy mennyisegu ember, amikor 20EU a napijegy ...) Taktika: idojaras / hoadatok ellemzese. Indulas elott par nappal szallas foglalas es utazas ...

Egyébként normál időszakban, ami nálam feketelistás tömeg miatt:
- Flachau (óriási liftkapacitás a pályák számához képest -> jól lesíelik őket)

Ahol emlékeim szerint nem voltak sokan:
- Livigno
- Bella Monte (Val Di Fieme)
- Wagrain
- Mülbach - Hochkönig Bischofshofen felöli része
- Egalm - Rastkogel ( Zillertal 3000 felső része)
- Gerlosplate (Zillertal Arena hátsó része)
- Kasberg - Grünau (Oberöstereich)

- Kauentaler glecser ( !!! Itt edzenek a válogatottak,
nem véletlenül ... Kevesen vannak, de főleg húzós
csákányos liftek vannak. !!!)
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2011.03.22. 10:00
Elárulom a nagy titkot: Tauplitz. 15-én ugyan rövid időre elfoglatuk de azóta visszavonultak a magyar hordák. Bucka az azért lesz! :-DD
Előzmény: (csabeszka 115852)
csabeszka
285 élménybeszámolót írt
285
14 éve tag
2011.03.22. 09:55
Értem!

De mégis kiváncsi lennék, hogy szerintetek melyik az a síterep, ami azért nem túl kicsi (több, mint 30-40 km sípályával rendelkezik) de valahogy, valamilyen oknál fogva nem annyira felkapott (megbújik a többi pálya között, nem annyira ismert stb.), ahol ti általában nem tömeggel találkoztok?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.03.22. 09:10
Úgy gondolom, hogy elsősorban a tavaszi plusz fokokkal lehet gondod. Tavasszal március-áprilisban nincs már nagy tömeg a 2000 m alatti pályákon. Tehát az én titkos receptem, nézd az időjárást és oda menj ahol az előző napokban éjjel erős mínuszok voltak, ugyanis, ha hideg volt/van ratrakolják a pályákat. A hóekézők meg nem tudják széttúrni a tömör pályát. A gleccserek külön történet, ott lehet mostantól "tömeg", igaz a hideg is tartósabb.
Előzmény: (csabeszka 115845)
csabeszka
285 élménybeszámolót írt
285
14 éve tag
2011.03.22. 08:48
Szerintetek ARÁNYAIBAN nagy vagy közepes pályák közül hol vannak a legkevsebben?

Olvasva ugyanis a fórumot (és persze saját tapasztalataimat is figyelembe véve) meg lehet állapítani, hogy mind Söldenben, mind Obertauernben, mind Saalbachban stb. nagyon sok a sielő, hamar (11-12 órára teljesen kibuskásodnak a pályák, így a gyakran méregdrága jegyekkel nem egy nagy öröm a síelés!

Szóval van-e valami titkos favoritotok, ami - legalább időszakosan - nem egy ,,hisztérika-központ"???
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.