Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

(Sajnos) igaz történet, (talán) tanulságokkal

ÜZENETEK (48)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2011.05.15. 12:12
Csak én nem értem, hogy miről van szó, vagy tényleg eltűnt a topikindító üzenet!?
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2011.05.15. 11:58
Csak azt nem értem hogy ha versenyző lánynak sem sikerült, a boxos emberünk miből gondolta hogy neki fog?? ahogy írtad 20-ból 15-en visszafordultak mikor látták hogy esélytelen a dolog, illetve a felszólításodra. ők is nyugodtan megtehették volna.

Most ha azt mondom valakinek hogy ugorj a kútba ő meg beleugrik, akkor én vagyok a hibás?

persze leheet azon elmélkedni jogosan, hogy mi lett volna ha nem fut velük össze az ember, ha nem viszik el őket egy ilyen terepre, ha nem lett volna jeges... senki nem kötelezte őket hogy jöjjenek ott le, látszik is az értelmesebbje visszafordult. jó nyilván én is magamra venném a dolgot és rendesen megzuhannék egy ilyen eset után, de szerintem az saját hülyeségüknek köszönhetik a "kedves" végeredményt...

én biztos hogy el se indultam volna azzal a 20 fős brigáddal az elején, mert nem vagyok híve az ilyen leküzdöm magamat a hegyen való síelésnek...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.05.15. 10:15
Véleményem szerint mind a két oldal nagyot hibázott és ennek csúfos vége lett. Számomra a legnagyobb tanulság, hogy senki de senki ne értékelje túl a tudását.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2011.05.15. 09:52
Nálam nem váltál népszerűtlené, ugyan ezeket a problémákat láttam én is az írásban.
Előzmény: (AAron 118621)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.05.15. 09:51
Én kb osztom Áron véleményét.

Jeges szakaszok, szakadékba zuhanó -és soha elő nem kerülő- lécek, törött kéz, fába kapaszkodó emberek...
Khm, ez így elsőre nem tűnik olyannak, ahová -oktatóként- bárki ismeretlen elhívtam volna.

(sőt, olyannak sem, amit ajánlanék egyedül síelgetésre, bár Zajbec nyilván tisztában van a pályán kívüli síelés írott és iratlan szabályaival...)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.05.15. 09:42
Hát, nem leszek népszerű!

Szeretném előrebocsájtani, hogy egyes, a médiában szereplő celebek parasztok, egyes műsorvezetők is azok és bizony vannak olyan síoktatók is, akik az előbb említett médiaarcok közelében nagyképűvé válnak.

De.

„itt minden faluban kapásból lehet találni 15-20 olyan ember, akik magasan vernék a teljes magyar válogatottat”
Ezt kétlem.
Lehet, hogy nem tudod felmérni a sí tudásukat?

„még régebben Magyarországon arról híresült el, hogy mindenkit cseszegetett a m....sz.....i pályán, különösen akkor, ha megtudta, hogy az illető pesti.”
Életemben nem halottam ilyenről, de majd Robin megmondja

„Ezen egy kicsit elkerekedett a szemem és mondtam, hogy kapásból tudok mutatni élvezetes, nagyon meredek és nagyon hosszú "off-Piste" pályákat”
Ezt nem kellet volna.

Bár már sokkal kevesebbet vagyok kint sípályákon, de Stanihoz hasonlóan jó pár szezonban 150 napot is havon voltam, már ekkor is kerültem a honfitársaimat, ha hangos káromkodást halottam messze elkerültem még azt a pályát is.
Nem hogy „párbajra” hívjam Őket, itt hibáztál. Innentől kezdve, ebből a hibából kiindulva elég sok minden a te lelkeden szárad.
Szerintem olyan embert nem viszünk ki (VISZÜNK KI, TEHÁT VEZETJÜK) a sípályáról, akinek nem ismerjük a sí tudását, ezt Te megtetted, hogy megmutathasd mekkora arc vagy. Itt a fórumon is jó páran vannak akiknek megkérdőjelezhetetlen a sítudása kezelt pályán, de pályán kívül nem rutinosak.

„500 m-es, kis lejtésű, jégbuckás tükörjeges felületen kell odacsúszni”
Ez még rutinosabbaknak is kihívást jelenthet

„csakis olyanok jöjjenek, akik léce tökéletesen meg van élezve, és biztosan le tudnak csúszni a rendkívül meredek, olykor 2-3 méterre leszűkülő, kiálló sziklás és apró, max. 1 méteres fenyőfás, sose nem kezelt pályán.”
Azt mondták, hogy éles a sílécük és faszák ilyen helyen? Te meg elhitted, talán meg kellett volna győződni róla.


A továbbiak nem is „érdekesek”, mert kifigurázod azokat, akiket Te kergettél ilyen szituba (mámockehu, szépséges barbi, nősténymajom) .
Az Osztrák barátaid meg nyugtattak, hogy Ők akartak veled menni? Szerintem meg te hívtad Őket, a büszkeségükre bazírozva, ez nagy hiba volt. Egyszerűbb lett volna a kezelt pályán megmutatni, hogy mennyire tudsz jól síelni, ezzel is össze lehetett volna csukni az arcukat, de kivinni őket a sípályáról? Volt egyáltalán olyan biztosításuk, ami sípályán kívül is biztosít? Meg győződtél róla?

Parasztok voltak, oké, de te vitted olyan szituba Őket, ahol megsérültek.

Igaz történet (talán), sajnos tanulságokkal.

Áron

--------

A névre én is kiváncsi lennék
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2011.05.15. 09:10
Várjuk a vezető "oktató" nevét!!!!
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2011.05.15. 09:09
HAVAZIN FOREVER!

Na, így lehet megtanulni síelni ebből a műsorból!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.