Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelés gyerekkel

ÜZENETEK (42)Időben csökkenő Időben csökkenő
perszephone
5 élménybeszámolót írt
5
12 éve tag
2014.11.26. 22:44
Hű, nehezen, de megtaláltam az üzenetemet, átrakták ide, amit én nem találtam, de köszönöm:)
Mindenkinek nagyon köszönöm az infokat. Olaszország még messze van a Kisfiamnak, talán majd jövőre:)Szerintem marad Szlovákia, úgyis csak pár napra megyünk 4nap/3 éj. Nem tervezzük nagyon kivinni a sípályára, max. csatos hordozóval sétálni a környéken. (Bár ahogy magamat ismerem, ha egyszer elindulok sétálni:))Viszont,hogyha pályaszállásunk lesz, a pálya alján lévő hütte teraszán jó ötlet a napozás:)Tényleg még picike. Jól elleszünk a szobában is. Lényeg, hogy együtt legyünk és a férjem tudjon egész nap síelni. Barátnőmmel felválltva síelnénk, úgyhogy jó lenne tényleg olyan hely, ahol cserélhető a bérlet.
Chopoker: Donovalyról sok jót hallottam már. 8 órás bérlet átruházható! Szuper! Pont ilyen kell nekünk!:) Átbeszéljük, átgondoljuk. Viszont szerintetek Szlovákiában március elején mennyire hóbiztosak a pályák? Februárban tényleg mindenhol sokan vannak? Mi 2x Franciaországban voltunk januárban, hatalmas pályarendszereken, de akkor meg az időjárás volt változó...Már várjuk az első havat, hogy Kisfiunkat levigyük. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
Előzmény: (Chopoker 174599)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.11.26. 22:08
Donovaly topicban pár napja tette közzé PattySki a RigletPark és hozzáfűződő ajánlatát!
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.26. 22:07
most hirdették, Donovaly!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2014.11.26. 21:46
nekem az lenne a kérdésem, hogy jártatok-e olyan helyen, ahol igazán kicsiket oktattak snowboardozni? az én fiam 5 éves és szeretném boardra állítani végre.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.11.26. 11:34
Egy konkrét ötlet: Donovaly (jó hóhelyzet esetén akár közepes síigényeket is kielégíthet)!

Karácsonyig rendkívül kedvezményes bérletárakkal (fél nap 8Eur, egy nap 10 Eur)! A szezonban meg 36Eur-ért speciális 8órás síbérlet, amely több nap alatt is használható, és úgy tudom, hogy hivatalosan is csere-berélhető!

Nagyon komoly gyerekparadicsom van (Botond a vezetője, magyar), bár 1év alatt csak erősen korlátozottan kiaknázható! De van ilyen is:

http://www.ho.hu/hu-HU/oldalak/0/tel/41/53/gyermekmegorzo

A honlapjukon szállásokból is lehet válogatni.

Ha lesz elegendő hó decemberben, akkor érdemes tesztelni magatokat is és a babát is.

800km-t utazni 1éves gyerekkel? Donovaly csak 200km!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2014.11.26. 11:09
Szia!

Ahol mi nagyon jó gyerekbarát helyen voltunk, ingyenes
játszóházzal.

Észak Chopok:
------------

Kék 10-es pálya tetején (kabinos lift visz fel) van egy étterem:
Bernardino Burger

Itt van egy játszósarok gyerekeknek. Nem tudom mit tud csinálni az egyéves).

Itt vannak képek:
http://www.jasna.sk/hu/aktivitasok-es-esemenyek/barok-es-vengeglok/bernardino-burger-restaurant/

Babakocsit lehet felvinni a kabinossal + jó meleg takarót és
kint is alhat a gyerek. (He nem szakad a hó. :-) )

Január közepe-vége között talán még akkora tömeg sincs ...

FONTOS: A bérlet nem átruházható és figyelik is, ahogy a többiek is írták.


Ski Amade - BAdGastein + Dorfgastein
------------------------------------

1. Ha nem akar felmenni valaki a gyerekkel, Angertalban a völgyállomáson van egy kis játszószoba. Elég egyszerű. Talán babzsákok meg kockák vannak benne, amit lehet pakolgatni + épület mellett is van kinti játszótér emlékeim szerint.


2. Bad Gastein tetején (kabinos visz fel) - Stubnerkogel Gipfelrestaurant

Itt egy nagy területű ingyenes játszóház van:
http://www.gasteinertal.com/fotos/funcenter-stubnerkogel/

SkiAmadeban van olyan jegy, hogy 3 év alatti gyereknél apa/anya hivatalosan síelhetnek vele felváltva ... Külön kell jelezni a kasszánál, mindkettőtökről fénykép készül.
(Ára ugyanaz mint a sima bérleté.)

Pl. a kabinoson nem engedtek fel volna mindkettőnket sícuccban egy sí + egy fel/le kiránduló jeggyel. De a szülői jegy + egy fel/le kiránduló jegy + kisgyerek kombinációt elfogadták, miután megbeszéltem a kabinossal, hogy hivatalosan felváltva síelhetünk a feleségemmel ...

Nekem elsőre ezek jutottak eszembe, mint olyan helyek, ahol a pici is "megtalálhatja a számítását".

Olaszoknál, mi Livigno-ban találkoztunk még hasonlóval ...
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2014.11.26. 08:33
Sk-ban még nem láttam olyat, hogy bébi pelenkázó lenne a hütében, vagy bárhol síterep közelben. Itt volt. Igaz, ez Olaszország, Dél-Tirol. Bp-ról 810 km. Ez volt a legmesszebb, ahol a gyerek kiskorában voltunk. Persze, tovább tartott az út mint normál esetben. Többször megálltunk, a fő utvonalakon nagyobb megállóknál mindenhol volt a WC mellett kulturált pelenkázási, tisztába tevési lehetőség. A gyerek meg élvezte az utat. A szálláson volt külön gyerekágy (tudod olyan ketreces) meg kedveskedtek neki mindig valami finomsággal, friss tejjel vagy sütivel.
Gerlin is voltunk párszor, ott még babkocsit is láttam. Igaz ez 10 évvel ezelötti történet. Akkor is már bababarátként hírdették, ovival, játszóval meg minden ami kell. Azóta csak fejlődött.
Az is igaz, hogy régebben még minden egyszerübb volt. Ép most lehet itt olvasni, hogy azóta 40%-kal emelkedtek a síbérlet árak. A szállás árak szerintem nem kevésbé. A benzin is jóval olcsóbb volt meg az Euro 240-ért ment. Persze, hogy inkább nyugat felé mentünk. Viszont amióta Szlovákiában Euro van, ott is elszáltak az árak.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.11.25. 15:28
1éves gyerekkel szerintem nincs olyan dolog, amihez szállás kéne, de 2-3 évesen már nehezebb ügy valószínűleg. Én inkább többet vagy többször síelnék, de inkább az olcsóbb megoldást keresném. Nekem túl drága a síelés, ezért nem a szálláson babáznék miközben zsebemben ketyeg a bérlet. Valóban lehet gond a bérlet cserélgetésből, de ha nem név szerinti, akkor jól működik a "kiskapu". Meg persze van olyan bérlet, ami cserélgethető is. Én SK-t javasolnám Bp-ről, mert lényegesen olcsóbb. Ez egy szubjektív vélemény, de nem elvi, hanem gyakorlati!
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2014.11.25. 14:34
Arra figyelni kell, hogy a bérletet nem lehet megosztani a szülők között. Erről volt már többször is szó.
Kamerák figyelnek a sípályán! Nem lehet átruházni a síbérletet! https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=13803
Persze, hogy érdemesebb a pályaszállás. Nemcsak azért, mert sok idő megy el a síbuszozással, hanem a logisztikája miatt is. Egy egyévesnek sok igénye van, amit ki kell elégíteni.
Mi voltunk többször is 1,5 és 2,5 évesen nem pályaszálláson, de vittük magunkkal a mamát. Így is többet voltunk otthen mint a sípályán, mert hiányzott, látni akartuk stb.
Márciusban szuper napsütéses időben volt a legjobb. Amíg sütött a nap, addig kivittük magunkkal és a hütte teraszán nagyon jól elvolt. Felváltva látogatta az egész csapat.
Plose20070313-077b.jpg
perszephone
5 élménybeszámolót írt
5
12 éve tag
2014.11.25. 13:04
Sziasztok!
Bocsánat, hogy ide írom a kérdésemet,de nem találtam "gyerekes" topicot.
3 éve járunk barátokkal síelni, most is szeretnénk menni. Kisfiam március elején lesz 1 éves és egyik barátnőm felajánlotta, hogy vigyázna fél napokat a kisfiamra, hogy én is kitudjak menni síelni a férjemmel. Mire érdemes figyelnünk szerintetek? A távolság miatt elsősorban Ausztriában és Szlovákiában keresnénk 4 nap/3 éjszakást. Tudtok ajánlani valami olyat ami elfogadható árkategória? Eddig Gerlitzent néztem és Chopok-ot, de ez utobbi nem pályaszállás. Kb. 60.000 ft/fő lenne félpanzióval. Ausztria kicsit drágább, de pályaszállás. Gondolom érdemesebb lenne pályaszállásos hely. Eddig csak olyan helyen voltunk. Gondolom sok idő elmegy a síbuszozással, nem? Mik a tapasztalatok? Köszönettel.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.11.10. 16:51
540 km-es körzetben:

Lachtal közel van és szinte minden szállás pálya közelében
van.
Kreischberg/Murau, sétálni és síelni is jó, pálya szállások nincsenek. Picit kell gyalogolni.
Turracher Höhe, nem olcsó, de elegáns sícentrum. Remek hely a sétákra.
Katschberget szintén a gyerek centrikusság jellemzi. Minden igényt kielégítő pályákkal.
Előzmény: (raragi 123689)
raragi
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2011.11.09. 16:07
Szeretnénk pár napra síelni, pontosabban levegőzni babával. Tud esetleg ajánlani vki bevált helyet, panziót, hotelt?
Olyan helyet keresünk, ahol lehet nagyokat sétálni, szánkózni a jó levegőn és apával tudunk felváltva esetleg pár napot sízni is. Pályaszállás érdekelne. Előre is köszi!
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2011.10.30. 07:49
Tavaly ezzel az akcióval voltunk. A gyerekeknek 15 éves korig jár az "ingyenbérlet" (azért az idézőjel, mert 1,5€/nap/fő valami Gebühr fizetendő). A bérlet egyébként a "Schneewinkel", nemcsak Fieberbrunnba érvényes.
Előzmény: (Varghasz 123047)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2011.10.29. 23:39
Megtaláltam!
Fieberbrunnban a gyerekek március 10-től ingyen síelnek (csomag ajánlatban)!
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2011.10.23. 11:06
Az utóbbi két évben a március 15-i héten síeltünk egy hetet 3 gyerekkel a Síamádéban. Ennek az oka egyszerű volt, a húsvéti akcióban a gyerekek részére nem kellett bérletet venni, ez pedig 200-240 EUR megtakarítást jelent.
Az idei hasonló akciók, amiket ismerek:
Saalbach: egy felnőtt 3 napos bérlet mellett a gyerekekek ingyen síelnek.
Síamádé: egy felnőtt 6 napos bérlet vásárlása mellett a gyerekek ingyen síelnek (egész szezonban a 3. és többi gyerek ingyen síel)
Dachstein West: ua.
De sajnos ezek mind csak Március 17-től vagy 18-tól indulnak!
Az idén nem találtam a 15-i héten hasonló akciót osztrák, vagy közeli olasz terepeken. Ha valakinek van ilyenről tudomása a 15-i héten, segítsen!
Köszi!
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2011.10.02. 18:06
Két éves gyermekkel csak óvatosan a csúszkálást! Habár
láttam már párszor ilyen törpéket a pályán, de nekem is volt történetem 2 és egy kicsi éves gyermekkel. Ügyes volt és Kreischberg-en a jobb szélső csákányos lifttel és a mellette lévő pályán egyedül közlekedett.
Délután apuval síelt és teljesen átlagos kinézetű esést követően eltört a sípcsontja. Bírta az izomzata, idegrendszere stb. csak a csontozata nem. Szóval az anyuka eredeti ötletét a játszóteret és szánkózást abszolút támogatom.
Kreischberg aljában lévő szállások nem rosszak. Pl. Ferien Park-hoz tartozó Pumuckl hotel. Medence, játszószoba, a pályán szánkó és a kabinos felső állomásán kellemes sétálás.
http://www.ferien-hotel.at/winter/hu/ferien-hotel/gyerek.html
Előzmény: (aangelin 121279)
aangelin
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2011.10.01. 13:50
Köszönöm az ötleteket, utánanézek!
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2011.09.30. 20:29
Wildkogel valóban jó lehet nekik, igaz akik nem síelnek azok számára a völgyben korlátozottak a lehetőségek.

Ebből a szempontból ideálisabb pl. Flachau-Wagrain-Alpendorf vagy Kaprun-Zell am See, esetleg Gastein. Gasteinben az Angertalban egymás mellett vagy 4-5 fedett szőnyeglift enyhe lejtőkkel, mesefigurákkal.
Előzmény: (WéberF 121259)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2011.09.30. 18:04
PL. bárhol, ahol a Szülők jól akarják érezni magukat, a Pici velük van, 2 évesen legfeljebb a nyakamban hordtam a gyereket, hogy érezze a ritmust, a lendületet - nem lett síelő belőle, de ez egy más történet.
Neukirchen (Bp-től 700 km) pályáin bébi oktatás, valamint bébi őrzés is működött még két éve. Alig hiszem, hogy romlott volna a szinvonaluk.
WFeri
Előzmény: (aangelin 121134)
2008Neukirchen-004.jpg
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.09.30. 15:34
pl. Kreischberg
Előzmény: (Szab 121211)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.