Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rocker sílécek - tapasztalatok

ÜZENETEK (189)Időben csökkenő Időben csökkenő
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2017.12.26. 06:42
hát kiss rövidke és felületében föleg kicsi volt az si a szűzhóra, azzal is lehet menni csak sebességet kell adni neki
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
2017.12.25. 17:56
Egy éve használok egy pár Volkl rtm 163 lécpárt. Az elején valóban fura volt.

Most azonban Forgatok, élezek, mint a korábbi carvinggal. Mindezt szándék szerint, irányítani könnyebb. Igaz az élezést el kell hinni és sebesség is kell hozzá. Nekem a súlyom utóbbiban sokat segít-:)))))) (95 kg, 183 cm)

Az egyedül teljesen igaz, hogy egyenesen remeg a síléc csőre, ekkor szerintem is bizonytalan érzést nyújt.
Nekem mély, friss hóban nem jött be igazán... de igazán csak kezelt pályán használom.

Szóval ízlések és pofonok különbözőek! Tervezek kibérelni egy keményebb carving lecet, majd egy hosszabb cca 170 cm rockert és ha bejön, az egyiket meg is veszem.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.11.24. 20:34
Rajtam nem múlik! :-)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.24. 20:05
"a kecske étvágya csillapodik"...avagy az 1.pont teljesítve, némileg kényszerpályán mozogva(visszaváltós léc/bakancs beszámítással) itt pihen mellettem egy szépséges pár Elan RaceSLX Amphibio.
Remélhetőleg mielőbb havas tapasztalatokkal is szolgálhatok, ígérem megosztom veletek. Továbbá azt is remélem, hogy Gabóca felajánlásával is élni tudok majd.
Köszönöm segítségetek újfent.
Szép hosszú síszezont, jó egészséget, remek kondíciót mindenkinek!
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.21. 16:00
:)
Közben volt időm egy remek lehetőséget kidolgozni, mely a "az étvágyát csillapító kecske és a megmaradó káposzta" esetéből származik...
1. Beszerzek egy "pályarokkert"(egyébként Fuxos mondatai után lehet, hogy épp Amphibio-t, sőőőőt). Lévén a két gyermekem(12,9 ill. 14,3 évesek) magasságban és lábméretben is erősen megközelítettek, így az ő léceik "visszaváltósak, azaz remélhetőleg beszámítósak" lesznek. Azaz, ha 2. pont megvalósul, lesz kire hagynom a rokkereket.
2. Ha összejön akkor Gabócát szaván fogom, s kipróbálom az SL pályasít a Chopokon(netán Tálé-n, ahol kábé 15éve először mentem külföldre síelni, jah és Krusovice-csapoltat fogyasztani esténként)
Szóval alakul ez...meg a síkészletem is...:)
Előzmény: (Fuxos 196755)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2017.11.21. 09:45
Boccs a kétszeres üzenetért. :)

"ezek szerint a 4D Elan Amphibio kilőve, mert ott épp a belső íven maradt a rocker ha jól értelmezem..."

A külső ív a rockeres. Nem kezdő léc. Kell a sítudás, hogy jó tudjál vele menni. Az Elan honlapja nagyon haladóknak és profiknak ajánlja. Bérelj egyet és próbáld ki.
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2017.11.21. 09:36
A külső élek a rockerek.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.11.20. 23:31
Amennyiben déli oldalról támadod Chopokot össze hozhatunk egy találkozót, kiviszem neked a Stöcklit, kipróbálhatsz egy bolti verseny lécet.

http://www.sportoutlet.hu/shop/archive/item/319-stockli-laser-sl-4d-silec-salomon-smartrak-salomon-k-z12-kotes
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.20. 20:55
A helyzetet árnyalja, hogy a tavaszi kisízés(Vogel-mesebirodalom) előtt hozzám jutott Aaron korábbi pocokrakétája(Salomon Pocket Rocket, ld.:kép lentebb), mellyel örömmel száguldoztam a túrt tavaszi hóban ill. a pályán kívül...
Ebben az esztendőben pedig életemben először SZEZONBÉRLET boldog tulajdonosa vagyok, s a Chopok lehetőséget ad, mind pályán, mind pályán kívül...
Most pályalécet keresek a topikban taglalt dilemma-áradat dacára...
Ja és most bevillant Lackó gondolataira, hogy igazán frenetikus érzés az volt még a hagyományos SL korszakból, amikor az ívbelső léccel egyszer csak megéreztem, hogy belemar a hóba...brrr.... ezek szerint a 4D Elan Amphibio kilőve, mert ott épp a belső íven maradt a rocker ha jól értelmezem...pedig az Elan-t is szeretem, ahogyan Szlovéniát is...:)
pocokraketa.jpg
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.11.20. 20:47
"Pedig azt nagyon bírtam, mikor már a léc orra belevágott a hóba az ívek elején."
Bizony! :-) Aki ezt átélte, érezte, őt nem lehet megetetni a "könnyű sízés" dumával.

Mélyhóban viszont a rockeres sí tényleg verhetetlen. Nincs más, tartani kell egy ilyet is, ilyen célokra. Nem akarja az ember, de lassan úgyis lécgyűjtővé válik... :-)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2017.11.20. 20:38
Sziasztok!
Ezt írtam lassan egy éve(ld.:lentebb, s most találtam meg, hogy újra, tisztességes sízőhöz méltóan elolvastam a teljes topikot...:)
Szóval a helyzet ugyanaz, csak immár tényleg lécet kell néznem magamnak, mert síbarátomnak igen megtetszett a jelenlegi lécem.
Tehát jöjjön a korábbi bejegyzés:
"A sífanatikus ember, ha már nem síelhet, akkor jobb híján fórumot olvasgat...
S az utóbbi néhány bejegyzés(főleg Gabóca bemásolt írása Ozsi-tól) egyszerűen kijózanítóan hatott "síérzelmeimre". Brrr...
Nagyjából két éve ezt (is) írtam, anno a "síelésünk kivesézése" fórumtémában:
"Néha jómagam is úgy érzem, hogy csinálja ez a léc magától is, csak hagyjam:)
Az tény, hogy a léc "előttem jár" az evolúcióban, így tiszteletem "neki" is.
Jelenleg egy Salomon X-Kart 164cm(Carve Rocker, Double TI, full Woodcore, meg miegymás:)) van a talpam alatt.
Korábban Elan Speedwave 12 ill. többféle bérelt(Elan SLX ill. már nem tudom melyik Atomic SL).
No az SLX keményen büntetett ha lazsálni próbáltam:)..."

S tessék, most végre választ kaptam, hogy miért olyan felemásak az érzéseim amióta "rokker" lettem. Remek vele síelni, de valami mégis elmaradt a régebbi, de innen nézve "nyersebb"- "visszadumálósabb" SL(SLX) elevenebb síélményekből.
S persze immár logikus, hogy azért nem harap úgy, mint anno, mert rokkosítva lett.
Pedig azt nagyon bírtam, mikor már a léc orra belevágott a hóba az ívek elején.
Egy ELAN SLX-nél azonnal éreztem/láttam, ha nem terhelek tisztességesen, mert már ficegett is.
A Rocker valóban kényelmesebb síelést ígér, s valóban kevesebb visszajelzéssel.
Ami viszont tagadhatatlan előnye, s ezt szerencsére tavaly volt alkalmam kipróbálni, hogy pályán kívül ill. friss/mély-hóban, s bizony nagy élmény vele síelni.
Szóval szép kis slamasztika ez, s el nem szívesen adnám a Salomon-t sem....
Lécgyűjtő leszek(na jó végül már vagyok, mert hátha a gyerkőcöknek is jó lesz...:))..."
SKIS-SALOMON-X-KART-Ti-SL-Rocker-164cm-.jpg
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2017.02.23. 15:09
Jobbos és balos léced van. A belső élek camber, még a külső élek rocker kialakításúak. Kellett egy nap hogy megszokjam, de nekem nagyon tetszik.
Előzmény: (Vid 194545)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.02.23. 14:44
Na ez, hogy egyik él ilyen, a másik olyan, ez egy külön szívatás. Amúgy is művészet megtanulni, mikor melyik élet hogy terheld,(hokét használsz-e, épp melyik léced van elöl) ha még felemás is hozzá a léced, akkor tanulhatsz újra síelni az új léceddel. Hacsak nem mindig pontosan ugyanolyan ívben mész ugyanolyan pályákon. De ilyen hol van?
Ráadásul így az egyik léceden eleve kisebb tartófelületed van.
Előzmény: (Fuxos 194538)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.02.23. 14:36
Persze, egy bizonyos mértékű bedöntés után ugyanott vagy, de pont egy kezdő élensíelőnél nehéz azt elérni,
hogy akár egy picit is döntse párhuzamosan a léceket.
Mert egy rendes carving léc már egész pici döntésnél élre áll, és úgy sokkal könnyebb ráérezni az egészre.
Egy rokkeressel hiába kapizsgálja majd a bedöntést, sokkal nagyobb szögnél fogja csak elkapni a léc a pályát. Szóval az élvezetésre nehezebb lesz ráérezni.
Nem beszélve arról, hogy egyenes siklásnál is enyhe élezéssel tudod stabilizálni a léceket, 50 kmh felett
ha valaki kicsit megengedi egy amúgy sem túl hosszú rokkeres léccel, az egy nagyon idegtépő dolog lehet.
Egész nagy íven, alig döntve szintén nehéz vagy lehetetlen élen vezetni.

Nem csak az a kérdés hogy mikor érzed meg a kanyart, hanem hogy mekkora élfelület van alattad. Pont ezért vesz az ember hosszabb lécet ha már tud síelni, mint ami az álláig ér(hagyományos carvingból!!) mert stabilabb, ha meg tudod néha engedni.
(Meg friss hóban is jobban fent marad.)

A letört élű hagyományos carving meg csak nagyon kemény meg jeges pályán viselkedik másképp, egyébként ugyanúgy tart az ív.

A gyártóknak amúgy ez nem rossz, inkább jó. Aki egy "kicsit" is tud síelni, az kénytelen lesz drága lécet venni,
az átlag síelő meg könnyebben fog tudni forgatni, úgy érzi majd jobban síel. De szinte soha nem fog eljutni az élen vezetésig, ahogy a hagyományos carving lécekkel is csak kevesen jutottak el oda.
Csak az szív majd, aki eddig tudta hogy mit keres, mert annak így lecsökken a választási lehetősége, és többet
kell majd fizetni a megfelelő cuccért.

Amúgy végül is van ennek még egy előnye: Mindig idegesítő, ha valaki más is szép nagy hosszú élen vezetett ívekkel
megy ugyanazon a pályán, hasonló tempóban, (pláne ha teljesen ráfekszel és visszafordulsz az íven) na, ilyen már nem lesz. A szépen egy vonalban rövid lendületekkel
farolgatókat könnyebb kerülgetni. :)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2017.02.23. 10:29
Decemberben még 6 napot camberes léceken mentem, aztán 4 hét múlva meg 6 napot olyan lécen, melynek a külső, forduló éle rockeres (Elan Amphibio 10). Már írtam a tapasztalatokról, de talán most ülepedtek le bennem az élmények annyira, hogy valami végső (autodidakta) következtetést tudjak megfogalmazni.
A rockeres fordulók (kanyarodás) érezhetően kevesebb "fizikai" munkával járnak....viszont sokkal finomabb lécvezetést, gépészkedést (komolyabb sítudást) követel, ha szépen, gyorsan és biztonságosan szeretnél vele kanyarodni.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.02.23. 08:45
Gondoltam, mert én nem ismerek Redster Age GS-t, ez egy dolog, de a Google sem ismeri az már nagyon gyanús volt! :-)
Előzmény: (bouquetk 194531)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.23. 08:30
Dehogynem
Előzmény: (gaboca 194487)
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2017.02.23. 00:25
hát ha egyszer a rockeres élen van (nyilván ez egy bizonyos élszög, de a gyártók sem hülyék és a kezdőbb léceket úgy tervezik, hogy ne kelljen ehhez csutra élre rakni), akkor ugyanazt csinálja mint a camberes.

a rockernek az élváltásnál van szerepe (akkor amikor a sí "nincs" élen, ez ugye normál esetben kanyaroknál pár m se), mert ekkor úgy viselkedik mint egy kisebb rádiuszú léc. (de ha van egy camberes léc aminek le van törve az elején az él, azzal hasonló hatást érnek el, és kezdőknek tudtommal inkább így éleznek)

azt megadom, hogy ilyen tíz eleje méter körüli rádiusznál tök fölösleges a rocker és inkább parasztvakítás.
azt is megadom, hogy bizonyos szint fölött a camberes több élményt ad (de rockeressel könnyebb eljutni eddig).

ha valakinél rendben van a támasztott lendület (a kikormányzás részére gondolok, mert a szóban forgó témában ott van az élnek legnagyobb szerepe) akkor ott a "carvingba" átvezetésnél az élváltás szokott lenni az elsődleges probléma.
és ezt a rockerek megkönnyítik (a felépítésükből adódóan), hiszen erre találták ki őket.
szóval még mindig nem értem , hogy egy rockeressel miért ne lehetne ugyanúgy megtanulni rendesen carvingolni? egy adott élszög fölött tökéletesen azonosan viselkednek a camberessel.

Ozsi írásához kapcsolódóan: véleményem szerint az, hogy az ember hamarabb érez valamit nem túl számottevő ez esetben, ugyanis, ha mondjuk megy 10 m/s-el (ami ugye 36 km/h, kényelmes középhaladó tempó) és a sí eleje mondjuk 20 centi rocker (ami már egy rendes fölébecslés) akkor az azt jeleni h 0.2/10=0.02s-al később érzed meg az adott terepváltozást, ami egy nagyságrenddel kisebb, mint a reakcióidőd.

ezek amiket írtam természetesen nem egy 100-as közepű fullrockeres síre vonatkoznak, mert olyannal épeszű ember nem megy pályára (kivéve a Candide Thoevexet:D:D), hanem a mostani picit rockeres elejű vs. régebbi fullcamberes lécekre.
Előzmény: (Vid 194466)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2017.02.22. 23:11
De. Itt van róla egy német nyelvű leírás, ha valakit érdekel (röviden: profiknak, nagy sebességű élen sízéshez, enyhe vagy közepes kanyarokhoz ajánlják).
https://www.skigebiete-test.de/ski/atomic-redster-edge-gs-2014.htmlp
Előzmény: (gaboca 194487)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2017.02.22. 08:48
Nem Redster Edge Gs az a léc véletlenül?
Előzmény: (bouquetk 194485)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.