Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Keressük a tökéletes kezdőpályát

ÜZENETEK (112)Időben csökkenő Időben csökkenő
GeorginaSz
23 élménybeszámolót írt
23
9 éve tag
2014.12.02. 18:03
Nagyon köszönöm ,azt hiszem Murau lesz :-)
Esetleg pályákat az én szintemen tudnátok ajánlani ?
Csak már lenne hó ....
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2014.12.02. 15:09
Szia!
Murau-t tiszta szívemből ajánlom! Az én gyerekeim is ott tanultak és tanulnak. Szinte észrevehetetlenül lehet a pályákat váltani, ahogy fejlődnek!

üdv
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2014.12.01. 14:11
Egy szezon után azért már nem kezdő, hanem egy jó középhaladó pályarendszert keresnék, sok kék (és rózsíszín) pályával, amik lehetősége adnak a fejlődésre, és amik jól is vannak "elrendezve". (Nem kell mondjuk két feketén vagy valami vérvörös piroson lekínlódni, hogy eljuss egyik könnyűről a másikra.)

Amúgy mindkettő jó lehet neked, a kettő közül talán Murau tényleg kicsit jobb.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.12.01. 13:09
Murau jó lehet kezdőterepnek. Ki kell választani a megfelelő pályákat (erre a síterep rovatában találsz infót), aztán ha megnövekedett a kedv, lehet bátorkodni.
De azért lifttel gyertek le.


Csabor az élvezeti síelő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2014.12.01. 12:01
Murau játszik. :)
GeorginaSz
23 élménybeszámolót írt
23
9 éve tag
2014.12.01. 09:31
Gerlitzen és Murau mint kezdő terep ? Egy szezont síelt kék - rózsaszín pályásnak ajánlanátok ?
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.02.09. 11:24
Mátraszentistván 5*!

Csak attól félek, hogy ha ezt elírom, többen akarnok ott kezdőket oktatni, és ahhoz már kevés lesz a hely... :-)

Csak néhány zavaró dolog volt, de ezek elkerülhetetlenek:
- a néha megjelent iskolai osztályok: kicsit sokan lettünk, és szakmailag néha erősen elvonta a figyelmemet a gyakorlatok és a csoportmozgatás minősége... :-(
- A saját páréves gyereküket tanítani akaró, síelni alig tudó szülők. Többnyire a gyerek üvöltésétől övezve „szerencsére” hamar otthagytak minket. :-(((

Egyébként szuper! Elszeparált a pálya, jó a lift, ideális az átmenet a „nagypályára” (lejtőszög, lift). Ami a kezdők miatt jó lenne: egy WC a pálya tetején, esetleg egy egyszerű, olcsó hütte, vagy Lacipecsenyés). A „nagypálya” jól áttekinthető, egy szinttől kezdve lehetőség van a felügyelet melletti önálló síelésre.

Tetszett a helyi síiskola is, kívülről jól szervezettnek tűnik, jó fejek az általam ismert oktatók, gondoskodnak az utánpótlás neveléséről a helyi síelő fiatalokkal (az egyesülettel együtt működve). Alighanem kialakul majd egy együttműködés is, ha megvannak a keretek, szeretnénk, ha ott is lenne lehetőség SKI C.U.L.T. módszer szerinti tanulásra.
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2012.01.31. 10:40
Nagyon jó felsorolás.

Különben tapasztalataim szerint szinte mindenhol találni olyan pályadarabot, ami szinte lapos és az első lépéseket, csúszásokat meg lehet tanítani és más síelőket sem nagyon zavarnak a tanítványok. :-) A következő szint, az első normális pálya tányéros lifttel, ami sokszor problémásabb... (Januárban például a kimondottan nem kezdőterep Gemeinde Alpén sikerült oktatnom első napos kezdőt, nagyon enyhe lejtőt a pálya aljában ott is találtam, délután pedig bepofátlankodtunk a síiskola varázsszőnyegére - szerencsére nem volt oktatás, csak gyakorlók. Másnap azért a mariazelli tányéros lifttel folytattuk, az ezen a szinten tökéletes pálya.)
Előzmény: (Lackó 132469)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.01.30. 13:14
Ezeknek az igényeknek tökéletesen megfelel Donovaly és kevesebb költésggel jár mint egy osztrák pálya ami a kezdőknél szintén fontos tényező...
Előzmény: (Lackó 132469)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.30. 13:08
Perfettó szempontgyűjtemény!
Előzmény: (Lackó 132469)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2012.01.30. 13:02
Jómagam is csak az emlékeimből táplálkozom (kb. 30 éve síeltem Donovalyn), de tavalyelőtt "átutazóban" jártam arra. A főúttól "jobbra" eső oldal (Besztercebánya felől érkezve) szinte minden leírt kívánalmadnak megfelel! Sőt, ha az úttest felől kicsit erősebb szél fúj, akár "hátrafelé" is síelhetsz, van ennyire lankás rész is. WFeri
Előzmény: (Lackó 132469)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.01.30. 12:53
Én Donovalyhoz ugyan nem tudok hozzászólni, mert sok éve nem síeltem ott, de az én ötletem Fanningberg a labancföldi Lungau régióban.

Kicsit persze más szemmel nézem a terepeket, amikor ideális kezdőpályáról van szó. Egy oktatónál nagyon fontos, hogy a nullkilóméteresekkel a lehető legideálisabb körülmények között tudjon foglalkozni, a többi pálya pedig folyamatosan nehezedő terep legyen, és egyikben se legyen "kis letörés", "kicsit szűk rész" vagy hasonló, nem odaillő szakasz.
Egy síelő -aki nem oktat- nem biztos, hogy gondol ezekre a szempontokra. (ez nem az ő hibájuk, csak nekik érthetően nem kell, hogy ezek fontosak legyenek)


Ezen felül -főleg ha sok az egészen kezdő- más fontos szempontok is vannak, ilyenek például:

-Akad-e valami teljesen lapos, nyugis terep a legelső lépésekhez, ami egy rövid sétával elérhető a kocsitól, busztól.

-Az első, kezdőpályára gyalogosan el lehessen menni, ne kelljen ülő. vagy kabinos liftezni.

-Van-e közelben hütte, melegedő, ahová a meggyötört tanulók betérhetnek. (egy kezdő csak ritkán bír egy teljes napot végigsíelni)

-A kezdőpálya felvonója húzós legyen. (elsősorban a gyerekek miatt, de amúgy is az a jobb)

-A kezdőpálya felvonója közvetlenül a pálya mellett menjen, hogy a kipotyogott tanulók könnyen vissza tudjanak botorkálni a pályára.

-A kezdőpálya széles legyen, ne legyen meredek, a végén lehetőleg ellaposodjon a lift előtt.

-A következő szintű pálya már lehet ülős -bár sok gyerekkel ez nem előny-, ha viszont kiskabinos, az a legjobb.

-Ez a pálya is legyen közvetlenül elérhető a parkolótól,hüttétől, bázistól. (lesznek elfáradók, pisilők, akiket oda kell terelgetni még a foglalkozás vége előtt)

-Ezen a pályán ne legyen semmiféle "tréfás" rész, végig könnyű, vagy nagyon könnyű legyen. Inkább legyen benne botozós rész, mint egy letörés.

És még egy csomó szempont, de talán ezek a legfontosabbak...


Szóval sok terep megsíelése után -úgy, hogy valami kompromisszumot mindig kell kötni- a külföldi terepek közül én eddig Fanningberget találtam a legjobbnak.

A hazaiakat sajnos nem ismerem, de például Visegrád is egy igen jó helyszín a teljesen kezdőkkel és középhaladókkal.
(vagy akár haladókkal is, ha iskolázásról van szó)

Ha belefutok valami még jobba, akkor megírom azt is.
Előzmény: (ozsi 132450)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.30. 10:16
Donovalyra annyian szavaztak, hogy kénytelen leszek alaposabban utána nézni.

Most február 5-től Mátraszentistván lesz a helyszín a kezdőinknek, majd beszámolok róla.

Ahogy Gabesszel átnéztük újra az első csúszások gyakorlatait, sokszorosan megerősített minket, hogy olyan helyet kell keresni, ahol a léc megáll magától (és ebben a kezdő síelő is biztos lehet), és közben nem is zavarja senki és semmi.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2012.01.29. 18:27
Donovaly
Tegnapi tapasztalat alapján:) szerintem nem (teljesen) kezdőknek való, olyan közepesen piros nehézségűek.
Feleségem kb. 6-8 alkalmas (1 óra/alkalom) műanyag pályás oktatással és 3-4 havas nap után érkezve a helyszínre már le tudott jönni komolyabb problémák nélkül.

Nekem már ennél több van a lábamban (kb. 2 év), ezért én kifejezetten élveztem, mert pont az én szintemnek (középhaladó) való pályák. Lejöttem a kis fekete részen is, de ott már nagyon oda kellett figyelnem, hogy ne lóduljak meg, ezért az kevésbé volt élvezetes.

A másik oldalon lévő kék pályák viszont nagyon változatosak a "világoskéktől a sőtétkékig" skálázódó nehézségű szakaszokkal:)
Előzmény: (Kriszmasz 132372)
Kriszmasz
23 élménybeszámolót írt
23
12 éve tag
2012.01.29. 16:44
Szia ,köszike !!
A másik oldalon lévő pirosak milyenek ? Milyen tudással javaslod ?
Előzmény: (gyf 130192)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2012.01.10. 22:42
Donovaly, Zahradi... oldal
Előzmény: (Kriszmasz 129365)
Kriszmasz
23 élménybeszámolót írt
23
12 éve tag
2012.01.04. 11:29
Ez melyik pálya ? Jónak tűnik :-)
Előzmény: (gaboca 127153)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.12.30. 20:00
Feleségem kedvenc kezdő pályája Bellamonte.
Tökéletes, széles kék pálya az ülőszékes felvonó alatt.
Itt mindenki kényelmesen megtanulhat.
A kék pálya mellett több hütte is található, ahol még oktatóra is bukkanhat az ember. (igaz Ozsi?)

Én mindenkinek ajánlom a terepet, aki a félőst kicsit el akarja hagyni, persze biztonságban tudva, s közben egy jót csúszkálni.

Csabor aki ezt a vidéket is szereti
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2011.12.15. 10:52
Egyetértek tézé75-tel. Tényleg hosszú, széles pálya ráadásul magyar oktató is van kint.
tézé75
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2011.12.15. 09:59
Fanningberget javaslom kezdőknek, hosszú, szeéles kék pályák és nem is rövidek.A családi pálya 3,2 km km körüli.

fanningberg.info-n még a pályák is végig vannak kamerázva. Magyar nyelvet is tudsz választani a honlapon.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.