Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Tauernsuites Mitterwirt by ALPS RESORTS - 20% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (2345)Időben csökkenő Időben csökkenő
frseatleon
24 élménybeszámolót írt
24
16 éve tag
2009.01.29. 12:18
Hali Zoles.

Lehet hogy mi voltunk, mert csütörtökön ott síeltünk. Bocsesz de nem hallottam hogy köszöntél. Szerintem tök jó volt Kaprun. Nekünk tetszett.

Hitman.

Mi a SEESTRAND panzióban voltunk. Hibátlan volt. Ha esetleg itt foglalsz szállást akkor olyan szobát kérj aminek van erkélye. A panoráma felejthetetlen lesz. Ami negatívum hogy nem beszélnek magyarul, de angolul igen. Sok sikeret.

FR.
Hitman
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.29. 12:05
Mostanában szeretnék szállást foglalni március vége április elejére Kaprun környékén.
Tudtok valamit ajánlani ahol pl ti voltatok és jónak gondoltok.
Nagyon jó lenne ha tudnának magyarul is.
Én eddig csak a Hotel Panorama-t találtam.
Arról van valakinek véleménye?
zoles
58 élménybeszámolót írt
58
19 éve tag
2009.01.29. 05:28
Hali frseatleon mi is azon a héten voltunk Kaprunban ,mintha láttalak volna csütörtökön a felső parkolóban ahol az emlékmű van oda köszöntünk helo magyarok pont átöltöztél a kocsinál .Mi csak csütörtökön voltunk a kitzen ,sssc vel mindig máshol
rauris,zell,maiskogel salbach,
IMGA0054.JPG
IMGA0065.JPG
IMGA0110.JPG
IMGA0115.JPG
IMGA0119.JPG
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
frseatleon
24 élménybeszámolót írt
24
16 éve tag
2009.01.27. 15:33
Hali.

Tegnap hajnalban értünk haza Kaprunból. 8 napot síeltünk. Nyugodtan mondhatom, hogy hibátlan volt, azt leszámítva hogy pénteken akkora szél volt a hegyen hogy nem járt egyetlen egy felvonó sem. No problem átmentünk Zell am see-be, és ott síeltünk. A hó tökéletes volt, bár a nap végére a pályák le lettek harcolva, de másnapra tökéletes állapotba hozták ismét. Sorban állás sehol sem volt. A hegyen felépítettek hóból jurtát, és berendezték szobának, + még egy Volvót is el helyeztek benne. Szerintem aki ott van nézze meg. Szuper. A szállásunk jó volt, kaja szintén. A szobából pont Kitzsteinhorna láttunk. Csodálatos volt. Fotót teszek fel. Összeségében elmondhatom hogy fantasztikus volt. Aki még nem volt itt menjen próbálja ki!!!
P1010344.JPG
P1010359.JPG
P1010361.JPG
Volvo.jpg
Kilatas-a-szobabol-a-Kitzsteinhorna.jpg
Kilatas-a-szobabol.jpg
Kilatas-a-szobabol-a-Maiskogel.jpg
Panoramabahnnal-felfele.jpg
Fel-a-hegyre.jpg
Palyak.jpg
Jurta-hobol.jpg
A-legujabb-haloszobam.jpg
5.1-es-hangzasu-nappalim.jpg
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.01.22. 13:13
Az SSSC (Salzburg Super Ski Card) érvényes mindhárom terepre. Sőt...
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.01.22. 13:06
Saalbachba nem, Zell am See-be érvényes a bérlet, a síbusz is ingyen átvisz. Oda viszont érdemes átmenni, jó kis pályarendszer.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.01.22. 13:06
Szerintem érdemes. Nincs messze, 20-30 perc autóval, a saalbachi pályákról látszik a Kitzsteinhorn és a gleccser is (és természetesen viszont, csak úgy nehezebb megtalálni). Valóban jó hely, nagyon jó, sőt talán a legjobb Ausztriában. Sokkal jobb, mint Kaprun. Sőt már csak a tó túloldalára is érdemes átmenni, ott a Schmittenhöhe, még közelebb van, és meglátásom szerint az is jobb pálya, mint a gleccser.
Hitman
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.22. 12:32
És még annyi kérdésem lenne,hogy szerintetek érdemes átjárni a Kaprunból Saalbachba?
Mert ahogy nézem nincs messze és jó helynek tűnik.
Lehet még a bérlet is érvényes mind a két helyen...
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.01.22. 08:58
Mi egyszer június elején voltunk úgy, hogy délelőtt fent síeltünk kb. 1-ig, délután meg a kapruni strandon napoztunk és fürödtünk a kinti medencében. De ez nincs mindig így, márciusban lehet tél, lehet tavasz...
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.21. 22:43
Hitman! Mi síeltünk már Kaprunban augusztus 20-án is, amikor olyan meleg volt lent, hogy fürödtünk Zell am See-ben, de a gleccseren nagyon hideg volt, nem lehetett pulóverben síelni! Legyen szerencséd!
Hitman
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.21. 21:56
Köszönöm szépen a válaszokat.
Lassan lefogom foglalni a szállást mert március közepe-vége fele mennénk.
Tavaly a Mölltal gleccsernél voltunk március közepén és pulóverben síeltem.
Kíváncsi vagyok Kaprun milyen lesz a Mölltalhoz képest...
Bana
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2009.01.21. 21:50
A vasut a 2000 11.11.-ei baleset utan mar nem helyezték üzembe építettek helyette egy dupla köteles buborékost.A falutól az alsó állomás kb3-4km ahová visz síbusz v.autoval is mehetsz nagy parkolók vannak.
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2009.01.21. 21:45
Ha a gleccserre gondolsz, akkor oda a faluból nem lehet felmenni, mert kb. 6 km-re van attól. A vasút a 2001-es baleset óta nem jár, kabinosokkal lehet felmenni. Kaprunban a faluból a helyi, nem gleccser pályákra juthatsz föl.
Hitman
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.21. 21:36
Üdv!

Március vége felé szeretnénk menni síelni,első nekifutásra Söldenbe szerettem volna menni de a távolság és az árak miatt,na meg azért mert még nem vagyok vér profi ezért Kaprunt választottam.
Az lenne a kérdésem,hogy a pályákhoz sívasúttal kell fölmenni vagy egyből a faluból?
Mert a képek alapján a faluból de tudom,hogy van ott valami vasút féleség és nem tudom,hogy az hova megy.
cs-baba
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2009.01.17. 18:44
Helló!
24-én szombaton megyünk, szintén 8 napra. :)
Üdv, csilla és csabi
frseatleon
24 élménybeszámolót írt
24
16 éve tag
2009.01.15. 21:03
Hali !

Jön valaki Egerből síelni Kaprunba? Mi Hétfő hajnalban indulunk 8 napra.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
20 éve tag
2008.12.07. 13:29
E hét szerdáján jöttünk meg Kaprunból. Az időről csak annyit, hogy hősőknek való volt. Fél nap kivételével vagy köd volt, vagy rettenetes szél. A nagy hideget azért megúsztuk. Azért végig síeltük a három napot. A síelés fénypontja a szálloda - a kapruni Panoráma Hotel - volt. Magyarok csinálják, mégpedig, úgy, hogy az osztrák kollégáik csak irigyelhetik. Igazi, jó értelembe vett vendéglátás folyt, a konyha pedig osztályon felüli volt, igazi jó ízekkel. Csak ajánlani tudom. Síbusszal nem volt gondunk, hoztak vittek minket na szállodából.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.02. 22:24
Egy rövid komment: Off piste sízés - kötelező pieps (SZerintem legalábbis)ér 50ezret az élet vagy sem ennyi a kérdés... (persze ennél komplexebb a dolog, de ha lett volna pieps nem szondával keresték volna a delikvenst sem a fényképen). Szerencsére nem történt tragédia.
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2008.12.02. 12:38
Sziasztok!
Mi is hazaértünk 30-án este!
Az indulás előtti napon e-mailben jeleztem a leendő szállásadónknak (Alpin App.), hogy csütörtök este 20:00 körül érkezünk.
Válaszában közölte, hogy elszámolta magát, ezért nem tudunk nála aludni, másik apartmanba visz minket. Aggódtam, mivel 12 embernek szerveztem a túrát, de nem bántuk meg.
Landhaus Fischer: fischerkaprun.at
szép, kellemesen berendezett apartmanok, wellness résszel, játszószobával
Az Alpin Appartman-ért 12.000Ft/app/éjt fizettünk a Neckermannál, ugyanez az ár maradt ide is.
Az időre nem panaszkodom, szerintem kaptunk hideget is, meleget is, de igazából a wetter.at -14 fokos nappali előrejelzése olyan -3-4 fok volt a valóságban.
A pályák minősége:
pénteken fél háromkor lezárták a fenti pályákat, ahonnan mindenki az alpincenter alatti pályákra tömörült. Ettől nem éreztük magunkat biztonságban, így korábban leléptünk a helyszínről.
Szombat teljesen rendben volt, viszont vasárnap 30 cm friss hóban kezdtünk, de azért próbálták rendbetenni a pályákat.

Üdv
Kazi
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.12.01. 21:54
Lavina Kapruban!

Még az elmult hétvégen történt!

Esett vagy 80 cm. hó Nov. 23. vasárnapra virradóra.

Aztán ahogyan kezdett az idő barátságosabb lenni, és néha még a napocska is kisütött, úgy váltak egyre bátrabbakká a rideosok is.

Aztán hamar elterjedt a hegyen, hogy a Schmiediger aljában maga alá temetett valakit a lavina.

Készítettünk telefonnal egy fotót, nem túl jó a kép, messze volt az eset. De ha jól megnézzük,
(képen középen az alsó harmadban) láthatók a sorban álló emberek, ahogy lépésről - lépésre menve keresik a hó által eltemetett embert.

Amikor a kép készült, még nem találták meg, de ahogy később hallottuk, megtalálták, és a mentőknek sikerült az újraélesztés.

Szeretjük a kalandot, de nem ész nélkül. Legyen intő jel, majd vigyázunk, ha rideolunk.

Itt meg lehet nézni a képet, (madártávlat): http://www.kanyarsiklub.hu/fotok/Kaprun_fotok/2008_2besizes/Kaprun_lavina.jpg

Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.