Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Tauernsuites Mitterwirt by ALPS RESORTS - 20% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (2347)Időben csökkenő Időben csökkenő
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2008.04.26. 10:28
Helló Jucus!

Szerinted május 1.-i ünnepek alatt nagy tömeg várható? Nem tudom mennyire népszokás odaát ilyenkor sielni, úgy, mint húsvétkor. Illetve azt sem tudom, hogy ott is szokásos-e a jövő péntek ledolgozása, mint nálunk?

Előre is köszönöm a válaszokat.
jucus kaprun
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.04.25. 11:56
szia wex,
Szabin vagyok, jövő héten megyek vissza majd küldök tel.számot. Sajnos magyarul beszélőt nem ismerek a környéken. Kivéve nálunk de itt az ár nyáron 29 reggelivel 38 félpanzióval. Ezt magánháznál megússzátok kaprunban 20-22 euróból reggelivel. Ennél olcsóbb nem jellemző. Szinte minden szállást ajánlanék, a környékre jellemző hogy hihetetlen kedvesek és fontos nekik hogy jól érezd magad.
wex
5 élménybeszámolót írt
5
20 éve tag
2008.04.24. 07:46
Szia Jucus!

Segítségedet szeretném kérni szállás ügyben! Június végén 4-5 napra megyünk síelni, kirándulni kaprun környékére, és ott keresünk 2x2 főre szállást, jó áron :). Ha tudnál valamilyen megbízható magán szállás címet, vagy valamilyen elérhetőséget adni, az nagy segítség lenne. Ha esetleg magyarul is beszélők lennének az külön öröm lenne, de nem ez az elsődleges! Előre is köszönöm.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.04.23. 18:00
Hello H_M! Kaprunban biztos találtok szállást nagyon igényes magánszállásokon reggelivel 20 eurótól.

A pályák szerintem elég jók viszont ha jön egy szélfuvallat elég hamar lezárják a felvonókat, de ugye ez a gelccsereken így működik. Ha kifogjátok a napsütést akkor gyönyörű és élvezetes síelésetek lesz. Ha van snowboardos is a csapatban anak külön király, mert nagyon jól megépített fun-parkot sikerült idén összehozniuk a sógoroknak!!!

üdv: cool
h_m
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.04.21. 16:07
Halihó

Május 13-15 között készülünk vagy ide, vagy a Hintertux gleccserre. Ha vannak tapasztalataitok, ill. bevált szálláshelyeitek, kérlek írjatok. Köszönöm
jucus kaprun
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.04.16. 22:45
A gleccseren ma is több mint 3 méter hó van. a pályákat nem zárják le. a téli szezon hivatalosan május 01-ig tart akkor kezdődik a gleccser tavasz. A pályák szuperek. Kérdezz bátran a környéken dolgozom.
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2008.04.10. 10:01
Nem tudja valaki, hogy amint a hivatalos téli szezon végetér( ápr. 13.) automatikusan bezárják-e az alsóbb pályákat (Alpincenter-ig,Langwiedboden-ig, vagy amíg a hóviszonyok engedik üzemelnek tovább?

A válaszokat előre is köszönöm.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.03.30. 18:59
Piesendorf az szerintem Santa! Parndorf az a határ után van.

Mikor megyünk együtt síelni már megint ??? :) :) :)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.03.28. 10:45
Kedves fórumozók!

Egy ezzel párhuzamos topikot megszüntetünk, a hozzászólásait átmásoljuk ide, mert tartalmazhat fontos információkat!

***áthozott üzenetek***

Feladó: sziky21
Dátum: 2006.03.04. 18:45
Tárgy: Re: Légyszi aki valaha violt Kaprunba az nézzen ide egy pillre!!!!!!

És persze ott van még Zell am See a schmittenhöhével. Egyébként az inteneten közben utána néztem és tényleg egyszer lehet felmenni. Szó kösz a gyors sebeségű válaszokat;)


Feladó: schuht
Dátum: 2006.03.04. 18:42
Tárgy: Re: Légyszi aki valaha violt Kaprunba az nézzen ide egy pillre!!!!!!

Szióka! Tényleg csak egyszer használhatod egy nap az alsó felvonót, viszont mi tavaly előtt voltunk Kaprunban, s mi az Alpin Centernél tároltuk a léceinket és a cipőket egy szekrényben.- Skidepot a neve, azt hiszem. Pontosan mennyibe került nem tudom,( nem volt sok) de megérte, mert nem kellett minden nap felcipelni. Remélem tudtam segíteni, igaz én novemberben voltam ott elősízni, amit soha mégegyszer nem tennék meg. Szakadt az eső, jeges volt a pálya, űvöltő szél, ami miatt az egyetlen értelmes pályát lezárták.
Most biztos más a helyzet. Sokan dicsérik. Kaprun egy csodálatos kis városka, igazi hangulatos osztrák kivilágításokkal. Jó az uszodája is.


Feladó: Péter64
Dátum: 2006.03.04. 17:02
Tárgy: Re: Légyszi aki valaha violt Kaprunba az nézzen ide egy pillre!!!!!!

A félelmed jogos, az autóparkolótól induló mindkét felvonó napi egyszer használható egy jeggyel. Mi 3 éve voltunk utoljára, nem emlékszem, hogy lett volna, de nem is kerestem megörzöt. Mi hátizsákot az Alpincenternél simán otthagytuk a padok mellett, egy elég nagy, részben földalatti centrum van ott. Nem a mi cuccunk volt az egyetlen. Lehet, hogy zárható szekrények vannak, azóta több helyen láttam ilyet, be kell dobni 1EUR-t, ha kinyitod elvész a pénzed, és újra kell dobni, ha megint be akarod zárni (minden zárás 1EUR). Nem tünt el ott semmink (kaja, pia, videokamera stb).


Feladó: sziky21
Dátum: 2006.03.04. 16:14
Tárgy: Re: Légyszi aki valaha violt Kaprunba az nézzen ide egy pillre!!!!!!

CSomag megörző van valahol?


Feladó: sziky21
Dátum: 2006.03.04. 15:49
Tárgy: Légyszi aki valaha violt Kaprunba az nézzen ide egy pillre!!!!!!

Holnap megyek Kaprunba egy hétre és lenne egy kérdésem, ami most merült fel bennem. Elképzelhető, hogy a legalső felvonó le van korlátozva napi egy felmenetelre? Tehát nem mehetek oda vissza akárhányszor egy nap? Mármint apartman és sípálya közt:)
gotti
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.03.17. 12:13
Sziasztok!

júliusban szeretnék menni sielni, tudtok ajánlani nekem valami megfizethető szállást? Még sosem jártam erre, kezdőnek megfelelő a vidék?

köszi
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.03.14. 15:00
Kicsit megkésve, de rakok fel néhány képet...

A TrassXpress tényleg sokkal kellemesebb megoldás. Érdemes megpróbálni ugyaninnen a Sonnenalmbahnnal felmenni és tovább a Sonnkogelbahnnal vagy a Hochmaisbahnnal. Itt kellemes piros pályák vannak, nincs akkora tömeg mint a másik oldalon. Természetesen a csúcs környékéről is át lehet ide csúszni, de a hosszú néhol lapos átkötő útvonalakaz egyetlen boardosunk nemigen szívlelte...
Kaprun-Maiskogel01.JPG
Kaprun-Maiskogel02.JPG
Kaprun-Maiskogel-vizatfolyas.JPG
Kitzsteinhorn-a-felhok-kozott.JPG
Schmitten-11lift.JPG
Schmitten-14-meredekebb-mint-latszik.JPG
Schmitten-14-palya.JPG
Schmitten-23-palya.JPG
Schmitten-23-teteje.JPG
Schmitten-Breiteckalm.JPG
Schmitten-Breiteckalm2.JPG
Schmitten-Hirschkogel-express2palya.JPG
Schmittenhohe-kilatas.JPG
phon vacano
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2008.03.11. 11:24
vasssy beszámolójához még hozzáfűzném, hogy mi ugyanazon a héten voltunk, főleg a Schmittenhöhén nyomtuk és érdemes szerintem a TrassXpress kabinos felvonóval kezdeni a napot, egymenetben felvisz és nincs semmilyen sorállás, parkoló félig üres stb. Így pl. én mindig az elsők közt élvezhettem a frissen vasalt pálya előnyeit.

Kitzsteinhorn nem hagyott bennem mély nyomokat az irgalmatlan tömeg miatt.

pv
Piroska
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2008.03.08. 11:46
Köszi a beszámolot és a tanácsokat szombaton megyünk , majd én is beszámolok.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.03.07. 19:06
Mi tegnap jöttünk haza Kaprunból.
Hétfőn dél körül értünk oda, mire kajáltunk meg elfoglaltuk a szállást már nem akartunk felmenni a gleccserre, így a Maiskogelen csúsztunk néhányat. +14fok volt, a nap sütött és nyoma sem volt a hétvégi szélviharoknak. A felső szakasz egészen használható volt, a közepétől már erősen olvadt, az alja meg latyakos volt. Középen a Shirmbár környékén szép vízfolyás volt a pályán, ahol kitűnő lehetőség volt a vizisí és wakeboard kipróbálására. :-)
Mindent összevetve a tetejétől az aljára lecsúszni egész jó hosszú menet.

Kedd reggelre már a völgyben is havazott, de azért felmentünk a gleccserre. Köd, hóesés, tömeg és sok friss hó, ami nagyon jó volt, csak nem volt ratrakolva. Sajnos a párásodós szemüvegemet vittem fel, aminek hatására nem láttam semmit :-), ha levettem telement hóval a szemem, így elég gyorsan lejöttünk, délután Maiskogelen csúsztunk még néhányat.

Szerdán még mindig havazott, így átmentünk Scmhittenhöhére. Az Areitbahnnal feljutni csak hosszas sorbanállással lehetett feljutni, de fent jobb volt a szitu. Délelőtt végig esett a hó, később néha a nap is kisütött. Sok ember volt, így sok helyen jegesedett. A völgyig nemnagyon volt érdemes lecsúszni: pl a 14-feketén zavaró volt, hogy néhol hófoltok voltak a jégen :-), az Areitbahn aljába a nap végén csúsztunk vissza, 1 jég volt az egész, ezt már annyira nem élveztem...

Csütörtökön ismét Zellt választottuk. Gyönyörű napsütéses hideg idő volt, kicsit sajnáltuk is, hogy nem a gleccsert választottuk, de végülis nem bántuk meg. A Sonnkogel oldalon síeltünk, itt nagyon jó piros pályák vannak, nem voltak annyian mint a túloldalon, nem volt sorbanállás, a pályák tökéletesek voltak és még a nap is sütött.

Azt azért sajnálom, hogy a gleccser napsütésben kimaradt.
Akik most mennek, azoknak szerintem jó havuk lesz úgy a gleccseren mint Zellben.
Sok havat mindenkinek!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.03.07. 16:37
Piroska, szerintem érdemes megnézned a kitzsteinhorn.at weblapot, ott szinte minden infot megtalálsz, egyébként szerintem csodásak a körülménye, valóban gyönyörű nagy hó van fent.
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2008.03.07. 16:05
Több mint 2 és fél méter hó van, összes lift/pálya működik. Nem lehet olyan rossz :)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.03.07. 11:08
***áthozott üzenet***

Feladó: Piroska
Dátum: 2008.03.07.09:45
Tárgy: KAprun-ZellamSee

Mindenkinek üdvözlet és jó sielést ! Olyan csend van a kapruni rész körül. Volt vakaki arra ? milyenek a tapasztalatok ? pályák állapota, idjárás. A válaszokat előre is köszönöm, majd én is beszámolok.
AtiSr
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2007.12.26. 23:43
Sziasztok!

Valalmi olcsó szállás érdekelne a környéken, reggelivel vagy félpanzióval.
Ha valaki volt mostanában és tud valamit, kérem írjon egy mailt az:
esera@freestart.hu-ra.
Köszi előre is!
Ati
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.08. 20:46
A már hagyománynak mondható novemberi kapruni éveadnyitó síelésünk nov. 18-23. között volt s ahogy azóta is nézem a kamerákat az egyik legjobb 4 nap volt, bár a szél többször ránkijesztett. Azóta beindították a 14-es Maurer Gletscherliftet is. Viszont amit nem tudok: a 8 Gratlift miért nem megy? Jó lenne ha a honlapon nem csak a felvonókat, hanem a pályákat is jelölnék, hogy nyitva, vagy zárva vannak.
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.11.29. 21:01
Stani nem ma kezdte az ipart...:))

Minden kép tartalmazza a készítéséről fontos információkat. Nagyon sok képnézegető szoftver megtudja ezt mutatni...

Ezt a gépet már nem forgalmazzák, azt hiszem már 950 van helyette. Én is azért vettem mert ultrakompakt, szinte mindent tud amit ebben a kategóriában lehet és titánium vázas, tehát jó nagyokat lehet esni zsebedben a géppel...:)))

Ja és én januárban még 120-ért vettem, azóta jó sokat zuhant az ára.....:((
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.