Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Schnalstal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Aparthotel Maso Corto (régi nevén Top Residence Kurz) - apartmanok Schnalstalban, a sífelvonó mellett
ÜZENETEK (161)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2005.01.19. 08:17
Szia Meszi,

a 8-as út katasztrófa....az a baj, hogy mire Körmendre érsz, addigra a másik útvonalon már Bécset elhagyod....de persze nektek kell eldönteni. Ezen kívül Graz után elég hosszan 100-as tábla van, amíg felfelé kapaszkodtok az autópályán.

Borzalmas egyébként dolgozni, de lassan vissza kell szoknom ide.

Síoktatóiról tudtok valamit? Gondolkodom az elvégézésén, Gábor mondta, hogy el tudnám végezni....

Üdv,

Gyuri
13-01-05-1241.jpg
R.Ági
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.18. 18:55
Szia Gyurif!
Nem a Gábor barátnője vagyok. Csak én nagyon szeretem a Gábort és azt az Ágit!:)
Remélem majd 1szer talizunk a Schnalstalon!?:)
Mi minden évben fogunk menni. A többi síelés nem biztos de a Schnalstalt nem lehet kihagyni!!!
Na puszi
Meszi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.01.18. 17:10
Nem kis utakon akarok menni, az elég volt nyáron egyszer.... :))
Graz-Tarvisio-Velence-Verona-Trento a másik alternatíva.
Nekem kb. csak egy százassal hosszabb, viszont nincs dugó és jó az idő. De Mo-on van 200km "nem autópálya", ezért időben elvileg több. Feltéve ha a Brenner nem dugul be. Szóval dilemma...

Mindegy, nézegetjük az előrejelzéseket.

Köszönöm
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2005.01.18. 13:05
Szia Meszi!

Ami a Brennert illeti, sosem lehet tudni. Én mindenképp arra mennék, jóval biztosabb, mint a kisutakon kanyarogni. Esetleg előtte nézz hójelentést.

Mi megyünk még idén, de sajna nem Schnalstalra, már előre lefoglaltuk....ha tudtam volna, no mindegy.

Üdv,

Gyuri
14-01-05-1231.jpg
Meszi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.01.18. 11:52
gyurif, köszönöm. Tavaly voltak gondok a Brenner felé (ha jól emlékszem útépítés, meg irdatlan tömeg), de ha Nektem nem volt semmi akkor szerintem mi is megkockáztatjuk a jövő héten. Nekem az olasz autópálya is 8 euro lesz, mert Trento-ig kell mennem :)

Képet úgy tudsz ide betenni például, hogy a megírt hozzászólásod melletti "Melléklet csatolása" funkciót használod. Ez a megírás után pár percig aktív csak. Vagy felnyomod valami nyilvános helyre és megadod az url-t :)
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2005.01.17. 20:29
Szia Ági!

Lenne egy kérdésem....te az az Ági vagy, vagy nem az az Ági vagy? Ha igen, akkor üdv a Gábornak, és megyek még hozzá órázni!

Nemsokára lesznek fényképek is, ide fel lehet tenni, nem tudjátok?

Üdv,

Gyuri
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2005.01.17. 20:27
Szia Meszi!

Egyedül Salzburg után volt nagy forgalom München felé, de utáne letértünk.....gyakorlatilag végig jól lehet haladni, 100-as átlagot mentünk kb. És ha esik a hó, azt biztosan takarítják! Brenner 8 EUR + olasz pálya 5 EUR. És Ausztriában tankoljatok, ott a legolcsóbb a benzin.

Gyuri
R.Ági
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.17. 17:53
Szia gyurif!
Örülök, hogy jól érezted magad a Schnalstalon!!!:) De ott nem is érezheti magát senki rosszul!!! A Gábor + egy Tündér!!!
Legalábbis én imádom!:) Puszi mindenkinek
Meszi
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.01.16. 21:57
Gyuri, ezek szerint a Brenneren mentetek. Szombaton vagy vasárnap értetek oda? Mik a tapasztalatok forgalom szempontjából?

Köszi
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2005.01.16. 16:38
Sziasztok!

Most jöttem haza Schnalstalról, jövőre megyek újra. Szuper hely, a hó egész héten át porhó volt, ragyogó napsütés stb.... Tényleg mindenkinek ajánlom, az utazás pedig nem vészes, csak a Bécs-Linz-Salzburg-Innsbruck-Bolzano útvonalon menjetek, az a gyors. 900 km, de majd végig pálya van.

Vettem síórákat is Vida Gábortól (ott lakik), szóval profi a srác tényleg. Nagyon sokat segített ( carvingolni tanulok ), és mindent elmagyarázott. Tényleg nem mert honfitárs, de az oktatók közül ő tűnik a legprofibbnak - ez egy sídemo alkalmával derült ki számomra. Szóval fordulhattok hozzá bizalommal.

A pizzeria tényleg remek, árai pedig abszolút elfogadhatóak.

A tájról nem szeretnék regélni, önmagáért beszél. Itt az út vége, nincs tovább. Körben csak a havas hegycsúcsok, tényleg lenyűgöző.

Röviden tehát menjetek oda bátran, nem fogtok csalódni! Ha van kérdésetek, válaszolok rá.

Üdv,

Gyuri
R.Ági
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.09. 11:04
Szia Alcatraz!
Mindenképp próbáld ki!!!
A legjobb hely a Schnalstal!:)
Majd mindenképp meséld el az élményeidet!!!:)
Puszi
Alcatraz
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2005.01.07. 14:11
Szevasztok!
Annyi jót írtatok erről a helyről, hogy ki kell próbálnom január végén február elején. (a lehetőségekről most szerzek infót.) Azt hiszem mostanában pedig főképp jó hely lehet, mer talán idáig nem ér fel a meleg.
Köszönöm mindenkinek, aki élményeit, tapasztalatait megosztotta velem.
Sziasztok! Alc.
Ui. ha megjöttem beszámolok, de addig is szívesen elolvasom bárki észrevételét, tanácsát, élményét.
R.Ági
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2004.12.27. 18:43
Én vagyok Ágica csak egy másik mail címről.
Azt már nem fogom használni. Ha valaki infót akar Schnalstalról szóljon. Mindent tudok, vagy megtudok!:)
Tényleg nagyon jó hely!!! Én még sehol sem éreztem magam ilyen jól sehol!!!!!::))
Egy csomó magyar személyzet van ott. Fönt a Grawand étteremben is, a Top Residence Kurzban és a Plaztl bárban is. Jó hangulatú kis hely!!4:)
Na Puszi
Ágica
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2004.12.27. 10:09
Sziasztok!
A schnalstal gleccser a LEGJOBB HELY A VILÁGON!!!
Én idén voltam először síelni januárban. A Gábor tanított. Ő nagyon aranyos és jófej!!!!!:)
Menjetek oda! Én idén kezdtem síelni de idén 3szor voltam már ott! Januárban, júliusban, és most decemberben!!! IMÁDOM azt a helyet!
És a pasik is elég jók,mivel Olaszország!!!:)
Na PUSZI
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2004.11.22. 11:11
Kedves Eje!

A többiek nevében is köszönöm kimeríto válaszodat, remélem egyszer eljutunk erre a helyre. Eddigi lelkesedésemet is csak fokoztad hozzászólásoddal!
Üdv: csiricsi
Eje
101 élménybeszámolót írt
101
19 éve tag
2004.11.20. 11:05
Helló Szevasztok!

Néhány infó a helyről és az érdekességekről.
Az út Kiskunfélegyházától 12 óra kényelmesen autópályán Bécs, Melk, ...Brenner, Bolzano, Merano, Natorno, Maso Corto (Val Senales). A déli út (Graz, Spittal, Lienz, Dobbiaco, Bolzano ....) rövidebb, de télen nem gyorsabb. A település 2011m magasan van, és itt csak szállodák, éttermek, pizzériák, bárok, élelmiszer és sport bolt, bank, sí, bord, szánkó kölcsönző és egy kis kápolna található. A szállodák egy része folyosóval összekötött, alattuk parkoló, de a gépkocsikat a kinti parkolóban is lehet hagyni. A szálloda komplexumon belül lehetőség van, uszoda, szauna, szolárium, konditerem, gyermek játszoház (gyermekmegörzés baby sitter) szolgáltatások igénybevételére. A pályákról, szállodákról részletesebb infó a már jelzett web oldalakon. Kezdőktől a jó sízőkig mindenki talál magának pályát. Van egy 3300m hosszú szánkó pálya is ami délutánonként (14 óra után) jelentősen benépesül (max 100-150 szánkós a pályán). A fenti szállás a Grawand 3212m magasan van. Én úgy gondolom, hogy pihenni nem biztos hogy megfelelő ez a magasság, tapasztalatom az (mivel ejtőernyőzök) ebben a magasságban már ritkább a levegő, kevesebb az oxigén és nem mindenkinek a szervezete tolerálja ezt a terhelést, fejfájást okozhat. Ennek ellenére nem biztos, hogy mindenkinél fellép ez a kellemetlenség. A gleccseren pedig nyugodtan mehetnek a kezdők is mivel 1000-1500m hosszon 229-250m az esés és 200-600m széles (pályától függően). A Gáborról pedig annyit, hogy vállal oktatást is és ha jól tudom egyszeres Magyar és Kétszeres Olasz bajnok és Olasz diplomás síoktató.
Röviden és tömören ennyit, de ha valakinek kérdése van és tudok válaszolni, akkor szívesen megteszem.
A szezonra sok havat és kellemes időtöltést Mindenkinek!
Üdv.: Eje.
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2004.11.17. 14:13
Kedves Myrtill és Eje,

A hó shown találkoztam eloszor a grawand szállóval és a schnalstal gleccserrel. Mit mondjak, eléggé kihozott a sodromból! (hogy nem oda megyk idén...) Volt valaki abban a szállóban? Úgy néz ki, hogy felújítottak a szobák, meg ilyesmi. Ítram nekik mailt, hogy vajon csak 1 hetes periódusban, vagy 3-4-5 napra is lehet-e szállást foglalni. Mit lehet tudni a szállótól induló pályákról? Ott látok kék pályákat, (asszony kezdo) íy gondolom el lehet síelgetni fennt is, alap szinten.. nem?? Vida Gábornak megvan az oktató kazettája, de máshonnan hallottam, hogy elég jó oktató!!
Kb 9 óra az út?
A többi kérdést késQbb.

Csiricsi
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.08. 21:16
Kedves Alcatraz!
Január 10-17 között voltunk Schnalstalban/Val Senalesben, szuper volt! Csodálatos időnk volt, egy nap volt gyengébb, de az is csak délelőtt. Délben már fel tudtunk menni a kabinossal. A szállások is jók, mi a Top Residence-ben voltunk, ez egy apartmanszálloda, de félpanzióra is be lehet fizetni. A szállás mellett isteni pizzeria van, nagyon finom calzoneval. Az apartmanszállodának saját uszodája van, ez sem utolsó. S az ár is nagyok kedevező, 5 fős apartmanban voltunk négyen, s fejenként 250 eurót fizettünk a 6 napos bérlettel együtt. Az idei szezonban is akcióznak, decemberben, karácsony előtt, s január 8-tól. Idén is akarunk menni. Van magyar oktató is, Vida Gábor. Azt nem tudom, hogy milyen színvonalon oktat, de dícsérik. Néhány szó a pályákról: teljesen kezdők is bátran mehetnek, aztán ha már megvannak az alapok, lehet felmenni a gleccserre. Lejövetelre akkor még a drótköteles felvonót ajánlom, ha még jobban megy a sízés, már léceken is le lehet jönni. Csak a vége rázósabb egy kicsit (szűk, egyenes, mérsékelt lejtő vagy széles, egyenes, meredek lejtő)de nem vészes. Ezzel a tudással már bátran lehet menni a másik oldalra is, s kicsit oldalirányban a 4 ülésessel. Aztán persze a gleccser aljából induló (januárban még) 2 ülésessel, fel 3000 méterre. Ott hiányoltam az "előtetőt", szétfagytunk, mire felértünk. Összességében nagyon jó volt. Hozzá kell tennem, Fro.-ban még nem voltam síelni. Üdv. Myrtill ( a Top Residence-nek, Berghotel Grawandnak van honlapja, ott lehet szállást keresgélni.
Alcatraz
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2004.11.08. 09:19
Szia Eje!

Egy kicsit bővebben írnál a területről, szállás lehetőségekről, meg mindenről ami "itt" található, mert amikor csak nézem a neten akkor többnyire az élő képen csak hóvihart látni. Mikor van itt igazán "jó idő"?
Eje
101 élménybeszámolót írt
101
19 éve tag
2004.10.20. 10:56
Ha valakit érdekelne a hely, akkor itt böngészhet. https://www.topresidencekurz.it vagy a pályákról, megközelítésről stb. https://www.schnalstal.com
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.