Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kezdő-haladó-profi

ÜZENETEK (89)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2012.03.19. 10:19
"amíg egy oktató nem mondja nekem is, hogy már nincs mit tanulnom..." - erre ugyan várhatsz! Még az oktatókat is tanítják - továbbképzik. Jó pap is holtig tanul.
Lehet, hogy így akár el is kékülhetnék!
WFeri
Előzmény: (minerel 137551)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.03.19. 10:16
Kezdő: aki most tanul 0-ról, vagy úgy érzi nagyon sokat kell még tanulnia...
Haladó: bárhol lejön biztonságban, minden körülmények között képes szabályozni a sebességét és ott áll meg ahol akar...
Profi: aki részben ebből él, ez a sport a foglalkozása (versenyző/oktató)...

szerintem
formasu
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2012.03.19. 10:02
Amikor ezt a kérdést felvetettem, nem az volt az elsődleges célom, hogy a saját "besorolásunkat" átértékeljük, hanem inkább az, hogy szerintetek hol a határvonal, a 3 kategória között, azaz milyen sítudásnál nevezzük magunkat ide, vagy oda!
A nagyon profit szerintem mindenki felismeri, / azok nincsenek is nagyon sokan, jó indulattal a síelők talán 10 %-a, szerintem / és aki a kék pályán is hóekézik, főleg keresztbe, talán az sem kérdőjeles, melyik csoportba tartozhat. A kettő között azért van elég nagy sítudásbeli különbség! Akkor ki a haladó? / Most nem személyekre volnék kíváncsi, hanem sítudásra! / Itt a Fórumon is három kategória van, de nincs definiálva, hogy ki hová tartozhat, azaz milyen sítudásnak felelhet meg pl. a haladó szint, mert ugye ez a legkérdőjelesebb?
Előzmény: (WéberF 137550)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.03.18. 23:29
5-6 éve még max hóembert építeni mentem csak ki a hóra :-)
Előzmény: (golo 137556)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2012.03.18. 23:12
Én 5-6 éve úgy érzem, hogy már nem fejlődök, stagnálok, és mivel fiatalabb már nem leszek, a cél már ez: minél tovább megmaradni ezen a szinten. Ez egyre nehezebb lesz.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.03.18. 22:17
én meg tanuló vagyok és leszek addig amíg egy oktató nem mondja nekem is, hogy már nincs mit tanulnom...:-)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2012.03.18. 22:07
Jó ötlet az új topic! Magam is foglalkoztam az "önértékeléssel", a kezdetekkor "fekete övesnek" (valamikor dzsúdóztam is) jelöltem magam (55 éve síelek), de néhány kolléga rám pirított (igaz, anélkül, hogy láttak volna a pályán), hogy 'nana', az inkább csak a valódi profiknak, oktatóknak 'jár', így inkább 'visszapirultam'.
Úgy valójában a piros és a fekete közöttinek érzem magam, de akkor már inkább a lefelé kerekítés a reálisabb.
Tehát az "ismerd meg önmagad" legyen a jelszó - és
Szókrátész elve: csak azt tudom, hogy nem tudok semmit!
WFeri
Előzmény: (Bélapó 137531)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.03.18. 22:03
Nyugodtan beleveheted a kérdésbe a haladó-profi határvonal meghúzásának kritériumait is, szerintem jóval kevesebb a profi, mint ahány fekete ikon szaladgál az oldalon. Nem mindenki olyan szerény, mint te, Bélám :) Én például azért nem minősítettem a saját tudásomat, mert ugyanazt tapasztaltam amit te: az emberek hajlamosak alá- vagy fölértékelni a sí(board)tudásukat.
Előzmény: (Bélapó 137531)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.03.18. 17:13
formasu kolléga írja: "Ezen a fórumon illik megjelölni, hogy ki milyen szinten síel, ezt látom. Felmerült bennem, hogy ki a kezdő, és ki a haladó? A profi szint talán már egyértelműbb.
Hol húzzuk meg a határt, a kezdő, és haladó között? Mi alapján?"

A kérdés szöget ütött a fejemben. Szerintem a téma megér egy új topikot. Itt a fórumon gyakran előfordul, hogy a leírt kérdés, válasz, nyilatkozat alapján nem biztos, hogy egyetértek a fórumozó ikon-színével. De a pályán is előfordult már, hogy a mozgása alapján máshova soroltam tisztelt sihu tagot az általa megjelöltnél.

Az'tán az is érdekes kérdés, hogy aki nem jelöl semmit, az miért nem jelöl? Szégyenli? Szerény? vagy éppen ellenkezőleg.

Én azért nem rakok ki, mert profi nem vagyok. A haladó azt sugalá, hogy még fejlődöm - pedig nem, én már visszafelé fejlődök.

Szóval érdekes kérdés, kíváncsi vagyok a hozzászólásokra.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.