Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Verbier, Nendaz, Tyon, Veysonnaz (4 Vallées)
síterep infó oldal
ÜZENETEK (73)Időben csökkenő Időben csökkenő
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2016.01.25. 21:25
Mikor utazol?
Van arra ismerősöm, megkérdezem tőle, s megírom. A kérdés az, mikor tudom elérni.

Meg is van az infó!!
Működik minden pálya, infó itt:

http://www.infosnow.ch/~apgmontagne/

http://www.infosnow.ch/~apgmontagne/?lang=de&id=36&tab=web-wi-nendaz

Jó sízést!
Előzmény: (palvia 186742)
palvia
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2016.01.25. 21:01
Sziasztok

Nem tudom eldönteni,hogy mi az igaz?!
A hivatalos oldalon az egész Mon Fort rész nem üzemel+ a Verbier rész sem. Az oldalunkon az szerepel ,hogy 400km üzemel.Nem megnyugtató annak fényében , hogy megvettem a kiegészítést az egész terepre.
Valaki kiokosítana ez ügyben?
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.10.12. 07:59
Köszönöm a választ, egyelőre halasztjuk a dolgot későbbre, de rajta marad a hely a listán
Előzmény: (Sizsuzsa 183514)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2015.10.10. 06:58
Szia Marky!

Bizonyára olvastad WAndrea cikkét és csatolt linkjeit, attól pontosabb infót nemigen lehet adni, legfeljebb saját benyomásainkat tudjuk leírni.
Amikor mi ott jártunk a haza vezető fekete pálya le volt zárva, így a síbuszt használtuk, Siviezben csatlakoztunk a rendszerhez. A síbusz gyakran jár, nem vészes a távolság.
A bérletek határai a térképen jól láthatóak, 6 napos bérletnél pár 10 EUR a különbség, de az élmények ennek többszörösét adják vissza a teljes terület besíelésével.
Bár Nendaz nem akkora hely, mint Verbier, szerintem megtaláljátok számításotokat a síelés utáni időben is.
Előzmény: (- Marky - 183510)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.10.09. 15:45
Sziasztok

kérdésem lenne azokhoz, akik jártak már Nendazban:

- mit kell tudni a településről (jelleg, szolgáltaltások, éjszakai élet stb)

- a rendszer többi részét hogy lehet innen elérni, illetve milyenek a hazajutási lehetőségek? (térkép szerint csak fekete pálya hoz ide vissza, ez igaz?)

- az ide érvényes "alapbérlettel" a régió melyik része érhető el?

Előre is köszi a válaszokat
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2015.02.01. 21:34
Most látom, hogy erre a kérdésre még senki nem adott választ.

A teljes síterületre, azaz 71 felvonóra érvényes 4 Vallées napijegy éppen 71 CHF, de váltható un. PRINTSE bérlet is a sítérképen kékkel jelzett területre 56 CHF áron. Kiegészítőt (Supplement) bármelyik faluban lehet venni 20 CHF-ért.
Vannak családi kedvezmények, amivel olcsóbb.

A többnapos bérletek árát itt találod:
http://www.4vallees.ch/wp-content/uploads/2014/10/Rates_4Vallees_2014-2015.pdf
http://www.nendaz.ch/tourisme/tarifs-3199.html

Bővebb infók ebben a cikkben:
https://sielok.hu/rovat/freeride/cikk/nendaz-svajc/
Előzmény: (palvia 173478)
palvia
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2014.10.11. 22:56
Sziasztok, márciusban megyünk csoportosan. Akkor is lehet napi kiegészítőt venni és ezt bármelyik faluban megtehetjük? Ha esetleg valaki tudna árat is mondani azt nagyon köszönöm.
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2014.10.08. 05:43
Szia Adrienn,
azt, hogy kinek milyen bérletet éri megvenni a sítudás, és az alapján kell eldönteni, hogy hogyan szeretné az egy hetet eltölteni.
Goloékhoz hasonlóan mi is Nendazból Siviezbe jártunk át, - a síbusz közlekedés jó - de mi a freeridesok mekkáját csak a kabinból csodáltuk. Legtöbb időnket a Printse területén kívül töltöttük, nekünk nagyon bejött a verbieri rész. Ha a kisebb területet válsztjátok, megnézni mindenképp érdemes, az ottani csúcsok csodálatosak.
A bérlet vásárlásról annyit, hogy ha ott veszitek célszerű CHF-ban venni, mert az eurot elég kedvezőtlenül váltják át.
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.10.07. 22:57
Szia,

mi Nendazból jártunk át Siviezbe, mert felvonóval a hóhelyzet nem tette lehetővé az átjutást. Ott lehet naponta is kiegészítőt venni a heti bérlet mellé, ezt én 3 alkalommal tettem meg, főleg a Chassoure, Tortin és a Mont-Gelé felvonók miatt. Freeride szempontból Nendaz és Siviez jött be legjobban, ezért is jártunk át, Verbié nem tetszett, mert mindenhol kerítésekbe ütköztünk. Veysonnas/Tyhonban 1 napot töltöttünk, itt inkább könnyebb pályák és parkok találhatók. Nekünk nem érte volna meg a teljes 6 napos, Verbier-hez elég volt 1 nap is, és ez is inkább csak egy kirándulás volt (Mont-Fort).
Tompa Adrienn
1 élménybeszámolót írt
1
9 éve tag
2014.10.07. 14:26
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy 4 Völgybe megyünk síelni majd január végén, Veysonnaz-ba. Aki járt már arra felé, tudna egy kis felvilágosítást adni bérlet ügyben? A Printse elég-e 6 napra, vagy inkább vegyünk kiegészítőt? Ott helyben is lehet-e venni kieg bérletet, vagy van egyáltalán napi jegy? Illetve, hogy milyen városka ez a Veysonnaz?

Előre is köszönöm! :)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2014.08.11. 13:47
Köszönöm szépen a válaszokat, megnézem mindhármat a neten, majd ősszel beszámolok az élményekről.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.08.09. 20:30
Biztosan igazad van, ezt a számot a google map dobta ki nekem :)
Előzmény: (MM 172857)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2014.08.09. 18:30
Batus

Szerintem mindket hely max masfel ora a falukig... Utana persze Saas-feen es Zermatton is at kell setalni/taxizni/buszozni a faluk vegebe a felvonoig ami a gleccserre megy.

Ott van meg kozelebb Nendaz-hoz Les Diablerets, bar alacsonyabb...2 hete voltunk, hó volt de 2 boardoson kivul nem sieltek, csak az indiai turistak hogolyoztak...

MM
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.08.09. 12:31
+ itt komoly változások lesznek idén. Szétszedik a síterepet kisebb részekre, ezentúl külön bérlet kell mindkét helyre. Cikk hamarosan a hírekben.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.08.09. 12:28
Saas Fee vagy Zermatt. Az előbbi kb. másfél óra, az utóbbi kb. 3 óra onnan + további kb. egy óra, amíg a liftek felvisznek a gleccserre :)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2014.08.08. 23:00
Az ősszel Nendaz-ba visz az utunk. Tudtok a közelben egy működőképes gleccsert, ahol egy napra síelhetnénk?
Előre is köszi.
lopottkolbass
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2012.03.12. 21:12
Hy mindenki!
Munkaügyben itt voltunk svájcban és kitaláltuk ,hogy akkor már síeljünk egy jót hétvégén, a 4 völgyhöz voltunk legközelebb így ide jöttünk. 2 nagyon szép napot sikerült eltöltenünk. a pályák jók,hosszúak, bár a melegnek "köszönhetően" néhol kásás volt, délutáni órákban pedig buckás lett,ami pozitív A PANORÁMA!!!! aki erre jár feltétlenül menjen fel a Mont Fort csúcsra. árak :svájc :) A csapat összességében jól érezte magát.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.02.10. 14:30
4 völgy 2011.01.29-2011.02.05

Szombaton korán keltünk és elindultunk Veysonnazba (2:00h) Budapestről. Bécs-Linz-Passau-Münken-Zürich-Bern-Montreaux-Sion-Veysonnaz útvonalat választottuk. 1303 Km mértünk és nagyon kényelmesen 14:30-ra érkeztünk a célállomásra. Nagy 8 fős apartmant béreltünk 6 főre, hatalmas panoráma terasszal természetesen nyugati fekvéssel. A nappali tágas kandallóval rendelkezik, jól felszerelt a konyha (2 fondue szett + racklette sütő) 2 vizesblokk 3 szoba. 6 főnek fejedelmi (40000 Ft/fő + 3000 Ft/fő helyi adó). A becsekk nagyon gyors volt, voltak kezdeti nehézségek a parkolást illetően, de mivel nagyon rugalmas volt mindenki ezért gyorsan megoldottuk: 3 autóval kellett menni, de csak 1 ingyenes helyünk volt. 10 perces konzultáció után ez 3-ra növekedett...:) Este leves, bolognai spagetti, és hp sörrel. 7 kor már aludtam...

Az utazásunk és az első éjszaka után 6 gyönyörű verőfényes sínap következett +2, -5 fok hőmérsékletekkel. Mi Veysonnazban szálltunk meg, a szállás kb 500 méterre volt a fő felvonótól, ami egy modern 8 személyes ülőpados kabinos. Ez 1400 méterről indult és meg sem állt 2100 méterig (ott is csak lassított és indult vissza...:)) A síterep olyan 4 különböző részre tagolódik, de könnyű az átjárhatóság. Mi Veysonnazt és Verbiert részesítettük előnyben, de itt is törekedtünk, hogy 2000-1800 méter alá ne nagyon ereszkedjünk. A többi részt csak tranzitnak használtuk. Rettenetesen kevés volt a hó, de ennek ellenére a pályák tökéletesek voltak minden nap, reggeltől-estig. A lehető legtöbb hüttébe ellátogattunk, mindenhol tisztaság és profi a vendéglátás. Tényleg profi. A kiszolgáló személyzet mindenhol kedves volt, mosolyogtak és látszott rajtuk, hogy jól érzik magukat (nem volt műmosoly, meg orr alatt motyogás). Az erős CHF-nek köszönhetően, az euró övezetben élő síbarátok tömegesen kerülték el Svájc ezen részét (3-as határ: CH-F-I). Ez nekünk a paradicsom volt: 0 prces sorban állás mindenhol, mondom NULLA! Az itt élő emberek franciáúl beszélnek, kevesen beszélik a németet és az angolt. Magyarokkal a 6 nap alatt nem találkoztunk. Ha szép az idő érdemes felmenni Mont-fort csúcsára, gyönyörű a látvány: balra a Matterhorn jobbra a Mont-blanc...

Az árakról röviden: a kisboltok 2x magyarországi árak, A városban a nagy boltokban ez a szorzó már csak 1,3-1,5, de nem minden termékre. A prémium sajtok például fele annyiba kerülnek mint itthon. A hüttékben 1 korsó sör 6 CHF kb 1250 Ft, pizza 16 CHF, levesek 4 -8 CHF, ehhez érdemes mindent arányosítani. Ha azt nézzük, hogy Budapesten egy közepes "kocsmában" 600 Ft egy korsó prémium sör, akkor 1200 Ft Svájcban 3000 méteren szerintem nem sok érte, azt is figyelembe véve, hogy itt 3500 CHF a minimálbér (735 000 Ft!!!). A bérlet is borsos. Itt nincs ilyen, hogy elő-csúcs-utószezon. Mindig ugyan annyi (lehet adnak kedvezményt, ha csak kevés pálya megy, de az nincs közölve). Aki ide megy síelni és mind a 6 nap szeretne pályán lenni, annak csak az egész síterepre érvényes jegyet érdemes megvenni! Nem azért mert az egyik fele kevés lenne, hanem a változatosság és a látvány miatt. A verbieri rész egyébként jól érzékelhetően fejlettebb az infrastruktúrát tekintve. A bérlet ár 6 napra 348 CHF plusz 5 CHF a kártya, AMI NEM JÁR VISSZA!

2 nappal az elutazás előtt időpontot lehetett foglalni az apartman átvételre! Utolsó napon, korán keltünk, reggeli, kis takarítás és svájci óra pontossággal (lehet az volt neki) megjelent az ellenőr. Kedvesen körbenézet, jó utat kívánt és adott egy igazolást, hogy minden rendben. Az egész procedúra 5 perc 17 másodperc volt! Így kell ezt csinálni! elindultunk és 11 óra alatt hazaértünk Budapestre...:(

Összességében elmondható, hogy nagyon megérte! Csodálatos ez a vidék! Aki teheti látogasson egyszer el ide! Én még biztosan visszatérek Wallisba!!!

Ami még fontos, hogy a végtelen hómezőket és szűz lejtőket nézegetve, kedvet kaptam a sítúrázáshoz és a freeridehoz. Rengetegen vannak errefelé, freeride léccel és túra kötés combóval nyomják! Ez lesz a következő beruházásom!

Linkek
a balesetről: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=13591 (Üzenet azonosító: 109995)
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=13591&onemessageid=109995
galéria: https://sielok.hu/fotoalbum/4-volgy-svajc/galeria/
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.10.25. 10:16
Január 29-én érkezünk Veysonnazba és február 5-ig maradunk. Megnéztem az útvonalakat, de nekünk az alagút nem éri meg, sem időben sem pénzben, úgyhogy a 12 és 9 utakon kerülünk egy picit. A szállás hogy hol lesz még nem tudom pontosan.
Előzmény: (MM 91101)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2010.10.19. 22:32
Hi,

Nos, én se vagyok semmi rossznak elrontója...Akkor áll a fondue :-) tájékztass, hogy mikor vagytok errefelé és hol...viszem a sajtot.

Útnak egyértelmű Zürich-Bern-Lötschberg alagút (kocsi ugyebár fel a vonatra...) majd Sierre, Sion és Veysonnaz.

Üdv
Előzmény: (huligan 90271)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.