Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Verbier, Nendaz, Tyon, Veysonnaz (4 Vallées)
síterep infó oldal
ÜZENETEK (73)Időben csökkenő Időben csökkenő
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.10.04. 09:58
Szia MM!

Mehet a dolog, én semmi jónak nem vagyok az elrontója...:)

Úgy emlékszem a fondue-höz pálinka is kell! Azt is tudom biztosítani!

Rápillantok az említett helyekre, de nem valószínű, hogy nagy vándorlás lesz... Chamonixba is csak várost nézni mennék, illetve az egyik rég nem látott másod unokatestvérem itt hegyi mentő (szegény) és hivatalos vagyok nála egy "jaffára"...

Ha véletlenül Verbierben maradok, majd értem jönnek a többiek, addig meg biztosan feltalálom magam...:)

Melyik útvonalat javaslod (a repülőn kívül)?

Én a Bp-Zürich-Bern vonalat preferálom, van jobb?

Üdv: v
Előzmény: (MM 90220)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2010.10.01. 16:29
Hi,

A kezeletlen pályákkal kapcsolatban természetesen nem rád gondoltam, hanem a többi 7-re :-))) De azért rád is, mert ha lezárják mig Verbier felett forralt borozol, akkor marad a busz :-)

A liftkezelőkkel én is jóban vagyok, én szoktam vinni az olajozáshoz szükséges cuccot...

Ha nem tucc átmenni, akkor már maradj Svájcban :-) Tudod, hogy Chamonix-ba hosszú az út, könnyebben átjutsz a Val d'Anniviers-be (nekem ez a titkos kedvencem) vagy ott van a St Bernard régió Verbiertől délnyugatra, és közel. Ott van pár kisebb de állitólag nagyon jó terep.

ZErmattot megértem, kicsit sok lenne a jóból...még megárt.

Nyáron Zermatt legalább olyan jó mint télen, túra bicaj, síelés, fondue, stb...:-)

Egyeztessünk ha erre jártok, talán összefuthatunk! Viszek sajtot meg fondue edényt, a bort te hozod!

Deal?

MM
Előzmény: (huligan 90197)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.09.30. 22:38
Ha csak 1 változós lenne a függvény én sem ide mennék... 8 embernek az igényeihez kell igazodnom!

A kezeletlen pályákkal kapcsolatos aggodalmadat nem értem...:)

Tervezem a Verbierbe át síelést, az indulással nem lesz gond, csak a nap kell nálam korábban, sokszor segítek a liftkezelőknek a reggeli munkálatokban...:)

Gyerek kori nagy szerelmem Chamonix... lehet átkacsintok nosztalgiázni rossz idő esetén!

Zermattba nem megyek, mert ennyi érzelem egy hétre túl sok...

Viszont tervben van egy könnyed kis nyári Matterhorn túra, természetesen gleccsersízéssel.

Ha kérdéseim merülnének fel kereslek!
Előzmény: (MM 90195)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2010.09.30. 21:29
Hi

Nos a kérdés jó.

A Veysonnaz-Thyon-i rész nagyon jó pár napra, bár Thyon déli pályái Les Masses környékén elég kezdők...Azért van itt is elég sielnivaló. Átmenni Verbier-be már nagyobb feladat, de persze megoldható és lehet élvezni, csak az a lényeg hogy jó időben indulj el, mert különben gond lehet a visszajutással, főleg hogy visszasíelni csak kezeletlen pályán lehet. Sokan ragadtak már a másik oldalon és buszozni elég hosszú hazafelé...

Ez egy szuper terep, a látvány pláne, de én személy szerinte nem ide jönnék Svájcban. :-)

Ha kérdés van, irj.

ÜDv

MM
Előzmény: (huligan 90179)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.09.30. 09:01
Szia MM!

Tervezek ide menni január 29-február 5-ig.

Veysonnazba kaptam szállás ajánlatot.

Mennyire van ez jó helyen a rendszert tekintve?

Mennyire összesíelhető a 4 völgyel?

Egyéb tapasztalatok?

Segítségedet előre is köszönöm!
Előzmény: (MM 63657)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.30. 22:41
Hello,

Múlt Vasárnap nagyon jót síeltem Veysonnaz-ban, ha valakinek infó kell, írjatok.

Gyönyörű verőfényes idő volt, kb 80 cm friss hó, stb...

Érdekes élmény volt, hogy nagyon sokan voltak itt Kelet-Európából!!! Lengyelek, Szlovákok, Oroszok...Válság, ugye??? :-)

MM
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 11:58
Én voltam a 4 völgyben, nekem kicsit túl sok az átcsúszás, meg furcsa, hogy bizonyos terepek csak off piste vannak összekötve, ami engem kevésbé zavart, de a csoportban azért volt, aki nem örült ennek. Összességében a 4 völgy elbújhat a 3 völgy mögött, de azért benn van a világ 10 legjobb terepében.
DHR
34 élménybeszámolót írt
34
20 éve tag
2005.11.22. 14:36
Végülis idén tavasszal voltunk, nagyon jó hely, 30-40-km-re el lehet jutni és vissza. Egy nap alatt kb az 1/4-1/10-ét lehet bejárni úgy hogy nem megy az ember kétszer ugyanazon a pályán.
A szállás 25eFt/Fő/hét volt egy 6 személyes appartmanban, a 6 napos bérlet olyan 60e Ft környékén, ami szerintem kicsit drága, de megérte. A kaját szupermarketben vettük, és mi főztünk, így kb ugyanannyi mint itthon.
Nagyon szép időnk is volt, bár ez nem hely kérdése, az egész héten 0 fok körül volt a hőmérséklet és sütött a nap, mégis mindenhol lehetett síelni.
Ajánlom mindenkinek!
Masolat---Kep-015.jpg
Masolat---Kep-033.jpg
DHR
34 élménybeszámolót írt
34
20 éve tag
2005.02.26. 18:24
2005.03.12-én megyünk ide egy hétre, valami infója van valakinek?
üdv: Gábor
Gyöngy
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2004.11.18. 09:38
Ez egy régi üzenet volt, de reménykedem, hogy valaki még olvassa. Részletesen érdekelne Zermatt és környéke. Minden. amit róla tudsz, főleg hasznos tudnivalók. Taschban lesz szállásunk. Szerintetek a kisvonattal érdemes bemenni , vagy az apartman buszával? Köszi.
Tini
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.10.11. 16:30
Sziasztok!
Idén nagy elhatározással Svájcba indulunk sielni! Járt már valaki Veysonnazban illetve a 4 völgy síterepen?? Milyen az összeköttetés a pályarendszerben, könnyen besízhető? Árak? Mondjuk egy sör?
Köszi a válaszaitokat előre is!
franyó
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2003.02.15. 12:57
Hellóka!
Javaslom Svájcot. Az árak nem mindenhol szöknek az égbe. Javaslom Zermattot. De nem a sífaluban kell lakni, hanem előtte 6 km-el Tasch-ben. Aparthotel Monte Rosa. Javaslom a Grand Tours utazási irodát. Idén január végén 4 en laktunk 80 nm-es 6-os apartmanban fejenként 30 ezerért. A síterep lélegzetelállító. Csupa 4 ezres között száguldozol. Cerviniába (olasz) is érvényes bérlet kell. 288 Sfr. az ára. Ez olasz részen 180 euro. Azért Szlovákia olcsóbb. Ha még érdekel valami üenhetsz.
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2002.01.12. 14:53
nos, tud valaki ezekrol a helyekrol?

foleg arak erdekelnek!

robi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.